Referendum

    Včera (02.02.) som náhodou prepol na JOJPlus, kde bola beseda s aktivistami referenda (Chromík, Ostatníková a meno som si nezapamätal) a popieračmi referenda (Poliačik, Lajčáková, Bianchi).
    Aktivisti za referendum dostávali od moderátora menej času a viac ich prerušoval. Napriek týmto vonkajším rušivým zásahom, hodnotím ich vystúpenia ako slušné, vecné, nekonfrontačné, ľudské.
    Rozvracačom referenda velil profesionálny politik Poliačik (za tichej podpory moderátora, ktorý mal na tvári hrejivý úsmev vždy, keď sa díval na rozvracačov). Poliačik opakoval svoje nacvičené kváziliberálnobeneluxovské klišé. Psychológ Bianchi reprezentoval rafinovaného intelektuála, ktorý síce má na vec pravdepodobne svoj názor, ale v danej situácii vedel, že sa od neho očakáva prezentovanie iného názoru ako je jemu vlastný, a tak iba zahmlieval (ako to robili mnohí za bývalého režimu, keď sa od nich vyžadovalo verejné prihlásenie sa k vládnucej ideológii ... :-). 
    Právnička Lajčáková (hm...) na začiatku uviedla, že má skúsenosti s menšinami, nakoľko sa venuje problematike rómskej komunity (asi chcela naznačiť, že táto okolnosť ju akosi kvalifikuje do diskusie o rodine, sexuálnej výchove a pod....(?). Okrem toho, že pri diskusných vstupoch svojich oponentov všelijako dvíhala obočie, naznačovala omdlievanie, niekoľkokrát sa pokúsila spolubesedníkom skákať do reči a rôzne sa odmietavo vlnila - t.j. z môjho pohľadu preukázala, že nemá dostatok spoločenského taktu a vkusu pre verejnú diskusiu, vstúpila aj do diskusie. Vysvetľovala, že aktivisti "chcú vyvolať u majority strach".  Nuž a v tomto mala pravdu:
- Bojím sa, že neúčasť na referende a slabá odpoveď "Áno" prinajmenšom na prvé dve otázky, posmelí beneluxov k ďalším orgiám na väčšine.
- Bojím sa, že ak sa prejdem v tričku so symbolom rodiny, tak sa na mňa vrhnú policajti, spútajú ma, zatvoria a budem súdený za "nenávistníctvo", ako sa to už udialo vo Francúzsku (Poliačik by sa hodil pri takýchto procesoch za predsedu súdneho senátu).
- Bojím sa, že do materských škôlok budú chodiť inšpektori preverovať či sa propagácii homosexuality venovalo dosť času a či škôlkári majú homosexuálov úprimne radi (ako sa to stalo už vo Francúzsku).
- Bojím sa, že v rámci sexuálnej výchový budú učiteľky nabádať 11-12ročné deti, aby masturbovali, lebo v masturbácii je sloboda, bojím sa, že učiteľký budú na hodinách sexuálnej (pre)výchovy 12r-očným dievčatám názorne predvádzať, ako sa optimálne zavádza do vagíny dildo (umelý penis) a budú ich vyzývať, aby ju doma napodobňovali, lebo to je "sloboda" (tak ako a toto stalo už v USA (sic!), aj v západnej Európe).  
- Bojím sa toto, že ak sa manželstvom nazve zväzok muža a muža, resp. ženy a ženy, že to povedie k ďalšiemu vystupňovaniu orwellovského mätenia pojmov (ktorému sme vystavené aj v iných oblastiach spoločenského života). Zo správ, ktoré presakujú napr. z prostredia vrcholnej politiky vo Veľkej Británii sa ukazuje, že tzv. elity (prinajmenšom vo Veľkej Británii) sú v hrozivej miere infiltrované nielen homosexuálmi a transkami, ale najmä pedofilmi. To, čo som opísal vyššie, a čo patrí do agendy propagovanej hnutím LGBT je z tohto pohľadu len vlastne vytváraním predpolia pre útok na deti. Z môjho pohľadu sú to jasné indície.
    Takýchto vecí sa bojím, a mám právo sa tomuto brániť! A tak aj ja - síce ateista - ale pôjdem a na referende sa zúčastním. Podobne zmýšľa aj veľa mojich kolegov (zhodou okolností tiež ateistov a ateistiek), a tak toto referendum bude aj referendom proti koloniálnej politike beneluxov, vyjadrením odporu voči tomuto režimu chronicky zrádzajúcemu záujmy obyvateľov. 
 
Buheh

zhrnul si to komplexne. A práve preto, že im tak strašne záleží, aby sme nešli, práve preto teba ísť! Okrem toho, že je to referendum proti plazivým záludnostiam, za ktorými sú skryté konkrétne ťažké svinstvá, tak je to najmä príležitosť na demonštráciu – nie síce na ulici, ale o to môže byť zmysluplnejšia.

vulcano laziale

Ty sa máš, že máš toľko voľného času, sledovať ešte aj TV! :O

Sinuhe

nesleduješ to tu dôsledne! Inde som vysvetlil, že t.č. ležím s chrípkou a tak mám čas aj na blbosti :-)

Ľubov

Čau kolega maród.). Ako čítam,zdá sa,že vyšiel nový Zem a vek. Musím ísť do stánku,lebo chodí len 5 kusov.Na margo J.Banáša,neviem,či sa to tu už spomínalo,napísal ďalšiu knihu Velestúr. Som dosť zvedavá,čo to je....

ps.tento poznáš? Dedina,za krčmou. "Čo je to za chlapíka hentam,čo pije alpu?" ..."to je miestny alpasamec" D

nové