Začala sa vojna civilizácií?

Takto dramaticky sa pýtajú spolu so svetovými médiami aj Hlavné správy  v nadpise ku článku o tom, že dnes v noci dodávka (zámerne) vrazila do davu moslimov odchádzajúcich z mešity. 

Otázka je to síce patrične dramatická, ale zbytočne povrchná:

Vojna civilizácii sa nezačala, vojna civilizácií totiž nikdy neprestala.

A už úplne nenormálne je klásť si túto otázku teraz, keď azda prvý raz sú obeťou takéhoto "teroristického" zlyhania nervov moslimovia. Keď boli obeťami krutosti stovky Britov či Francúzov a iných belochov, vtedy sa svetové média nepýtali, či už začala vojna civilizácii. Vtedy to zahrávali do autu, že sa jedná len o "činy jedincov". Teraz napodiv tento postoj neplatí.

Ale možno oprávnene - všetci akoby tušia, že ak sa do zabíjania pustia bieli, potm budú mať tlsté hnedé matróny naozaj dôvod skučať. Ba čo viac, všetci tušia a boja sa, že ak sa naozaj prejavia extrémistické tendencie medzi bielymi, potom už nebudú mať ani vhodný názov, lebo slovko "extrémizmus" si už minuli na dobrákov hovoriacich pravdu.

A keď tu hovorím o reálnom extrémizme, ktorý sa prejaví, nemyslím žiaden neonacizmus či nejaký fašizmus, ale myslím prostú a typickú radikálnu angloamerickú zhovadilosť okorenenú talmudistickou amorálnosťou. To bude iné kafé. Bohužiaľ mi naozaj moje suché technické výrazové  prostriedky nestačia na popísanie surrealistickej extrémnosti, ktorej sa dočkajú hnedí afroidní imigranti.

Ach, azda treba ešte dodať zamyslenie, ako bude tento reálny (britský) extrémizmus brzdený (britskou) kultúrou a náboženstvom. Nuž, nijako nebude tlmený, lebo nič také ako (britská) súčasná kultúra nestojí za zmienku, ak vôbec niečo také ešte jestvuje.

Samozrejme, ja nemám krištálovú gulu. Netvrdím, že horúci konflikt nastane zajtra. Treba to vidieť z nadhľadu, možno až o rok, možno o päť, desať, alebo o sto? Možno dokonca ten konflikt začne inde a inokedy. Ale je absolútne isté, že začne. Každý plyn natlakovaný do válca raz musí vyfučať. A zväčša je to celé stavané tlak, že po natlakovaní vybuchne, ak nie sám, iskra sa vždy nejaká nájde. Keď tento primitívny mechanizmus dokázal objaviť a využivať tvor homo sapiens, určite to dokáže sama príroda. Iskier je dostatok, ako vidíme.

 

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Buheh

Normálny človek predsa nebude zrážať moslimov dodávkou.

Jozef Novak

Vďaka Norman za bližší popis tohto prípadu.

Buheh

Islam nemá v Európe čo robiť a musí ísť preč. Hoci to je stále to isté, čo kričíme mnohí, ale profesor má veľmi pekné a úsporné formulácie:

http://www.meras.cz/2017/04/giovanni-sartori.html

nové texty