Zástupné témy

Informačné manipulácie nie sú len zamlčiavanie niektorých vecí. Dnes sa už prakticky fakty nedajú celkom zamlčať, vygumovať. Účinnejšie je ich zavaliť balastom, pod ktorýn sa stratia.

Toto je pravidlo, ktoré ľudia zo socialistickej totality, kde ešte fungovala cenzúra a absolútne kontrolovaný prístup k masmédiám, postupne pochopili po otvorení hraníc. Postupne im začalo byť jasné, že v "Amerike" si môžeš povedať čo chceš - ale nik ťa nepočúva. Cenzúra oveľa efektívnejšia, ako komunistické zákazy.

Ale tento mechanizmus, nazvime si ho neutralizácia balastom, funguje aj na trocha hlbšej úrovni. Nejde len o to, že človek je zavalený napríklad pasívnym bulvárom - národ je zavalený zástupnými témami.

Ja viem, táto myšlienka nie je nič nové a je to len kúsok od teórie o hoaxoch a klamstvách - ale predsa len, zástupné témy sú dnes najdôležitejší faktor v obľbovaní národov.

Je to najdôležitejšie, pretože takáto manipulácia nedáva človeku len falošnú predstavu o svete - zástupná téma ho doslovne polepí a zabráni v akejkoľvek inej aktivite. Postihnutý národ sa už nezaujíma o veci, ktoré rozhodujú doslovne o jeho živote a budúcnosti, ale všetok čas venuje bojom za napríklad bezcenné funkcie.

Tvrdím, že tieto zástupné témy sa v posledných časoch ohromne rozmnožili, že bohužiaľ tvoria absolútnu väčšinu všetkých alternatívnych síl. Až v 9-tich prípadoch z 10-tich sa skupiny, snažiace sa o vylepšenie spoločnosti, venujú zámerne nastaveným pasciam. Chytajú sa do pavučiny, ktoré im pripravujú tí, ktorí sa mentálnej manipulácii a podobným podlostiam venujú storočia.

Ten najznámejší prípad je samotná politická moc, jej dosah a jej získanie. Je to ta večná dilema, či voľby majú faktický zmysel, alebo sú len kanalizácia moci davov. Proste sa človek pozrie  okolo seba - komunálne voľby, voľby prezidenta, vyšetrovanie študentských poskokov, Dankova diplomovka, Ficové výroky ... čo z toho nie je hlúposť, ktorej je škoda sa venovať? Niektoré sú úplná blbosť, napríklad nové demonštrácie, iné sú dôležitejšie, ale mie je v našich silách ich zovrieť a ovládnuť - slúžia len ako hračka pre mačičku, neustále provokujú, ale nie sú to, čo slubujú.

Rozumejte, nehovorím, že nič nemá zmysel - len tá cesta, ktorou spoločnosť kráča, je presne taká, ako ľudia, ktorí ju tvoria - nekoncentrovaná, vykrútená, rozháraná, plná primitívnych emócií a prvoplánového reaktívneho jednania.

To je môj pocit dnešného večera - je tej slamy proste veľa.

Niekedy je to zábava, urobiť slamenných panáčikov a potom sa s nimi hrať. Ale táto slama, ktorá je všade naokolo, táto maštalná  očúraná slama, ktorou je spoločnosť zavalená a ktorú rôzne prerába a zas donekonečna mení, je už hodná asi len jediného - vymiesť, vyplaviť, vypáliť.

Naším motívom by nemala byť samoúčelná činnosť pre činnosť. Cieľom je efekt, priame výsledky. 

Ak taká možnosť nie je, treba počkať. Zbierať silu. Ale nebabrať sa v tej močovke, radšej do nej utopiť tých, ktorí sú za ňu zodpovední. Nebúchať päsťou do steny. Udrieť treba tam, kde im rozbijeme hubu.

To nie je výzva na boj. Naopak, to je výzva na okamžité a rýchle víťazstvo.

 

 
0
Náhodný okoloidúci

Podobné je to s ukrajinským majdanom. Okolnosti sú známe, organizátori sú známi, nudelmanka jasne povedala, koľko do prevratu vrazili USA, známi sú ostreľovači, ktorí dokonca verejne hovorili na kameru, ale nikoho to nezaujíma. A tí, ktorých to zaujíma, sú bezmocní, bezzubí.

Norman

včera na námestí celý čas predhadzovali stádu slamu. Samé náhradné vyvanuté témy.
https://www.hlavnespravy.sk/fedor-gal-narodovecke-zvatlanie-je-nanic-vas...

Ale už sa im to kráti. Posledné zvonenie - ale nie smeráckej vláde, ale globalistom, ktorí, ako vždy, robia z ľudí stádo blačiace na námesti. Lenže to stádo aj keď zaplní námestie, je malé. A je to už iba slovenská zatuchnutá odroda, zasa sme raz na konci peletónu. Potom sa nemôžeme čudovať ... Máme stále nohu prikovanú reťazou o staré hrdzavé haraburdia.

Neviem, čo sa bude diať, ale tentoraz to nebude nenásilné, lebo to bude skutočné.

Náhodný okoloidúci

Vynikajúci článok na túto tému vyšiel pred niekoľkými rokmi na Zvedavcovi:
http://www.zvedavec.org/komentare/2010/10/3990-frontovi-idioti-a-fantomo...

Dokonalý popis reality. Tej skutočnej, aj tej fiktívno-virtuálnej.

nové