Kríza na Ukrajine: Ďalšia vojna v Európe?

Média v Nemecku už 5. decembra zverejnili výzvu Kríza na Ukrajine: Ďalšia vojna v Európe?, v ktorej určité nemecké osobnosti verejného a politického života vyzývajú na zmierenie konfliktu medzi Ruskom, Európou a USA.

Ku dňu 18.12.2014 výzvu podpísalo 31.310 ľudí, z toho 3.514 občanov iných krajín ako Nemecka. Medzi signatármi sú napríklad bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder, bývalí predsedovia vlád Berlína a Brandenburgu Eberhard Diepgen a Manfred Stolpe, bývalý predseda SPD Hans-Jochen Vogel, synovec bývalého nemeckého prezidenta Dr. Ernst Ulrich von Weizsäcker, bývalý nemecký prezident Roman Herzog, kňaz a mystik Anselm Grün, alebo medzinárodne známi herci Mario Adorf či Klaus Maria Brandauer.

Pripojili sa k tej výzve aj nejaké "osobnosti" zo Slovenska, napr. známy bývalý eštébák a bývalý viceprezident Parlamentného zhromaždenia NATO Jozef Banáš.

Celé je to napr. tu

Dobre, povedzme, že je výzva lepšia, ako nič. Začína síce viac ako alibisticky:

"Nikto nechce vojnu. Ale Severná Amerika, Európska únia a Rusko nás k nej nevyhnutne privedú, ak neskoncujú s katastrofálnou špirálou hrozieb a proti-hrozieb..."

aj keď objektívna pravda je, že zdrojom napätia sú jednoznačne USA a z Európy jedine ich politickí otroci - ale no dobre, zatiaľ zrejme bývalí politici nenašli odvahu označiť skutočného vinníka. Text výzvy je naníč, ale ako účelový politický nástroj v Nemecku (a len tam) môže poslúžiť na odstránenie americkej zombie Merkelky.

Zaujímavejší je a bude postoj slovenských signatárov. Hajzlíci, ktorým doteraz nevadilo, keď bola ekonomicky ošklbaná väčšina národa, kým si oni sami spokojne hrabali, zrazu prejavujú znepokojenie, keď sa zdá, že by sranda mohla prerásť ich rozmer a vzniknuté inferno by strhlo do pekla aj ich aj s rodinami a vilami, o kapitáli a iných bankových bonitách ani nehovoriac. A z tej predstavy im je zle, to už mierne protestujú.

A to všetci títo magoríci ešte netušia, že peklo pre nich nemusí nastať až vtedy, keď budú lietať nad našimi hlavami rakety, o ktorých kváka posratý Banáš. Peklo pre nich môže nastať už vtedy, keď americká moc ešte viac povolí a ľud už nebude držaný na reťazi. To sa ľahko môže stať -  byť dnešnými politickými celebritami, toho by som sa bál najviac, lebo je to veľmi pravdepodobné.

A nech mi nik nehovorí, že sú nevinní. A nech mi nik nehovorí, že sa vykúpili podpismi pod nejakú bezzubú "výzvu za mier". Sú to úbohé pokrytecké svine, aj pre to, že teraz rýchlo podpisujú takéto alibistické kvákance.

 

Autor: 
region: 
Buheh

v ktorom jedna krajina má väčší vojenský rozpočet než 10 ďalších krajín dokopy (z ktorých väčšina sú jej spojenci), a táto krajina má v 150 z 200 štátov svoje vojenské základne, spolu vyše 800 po celej planéte. Žijeme vo svete, v ktorom iba jedna zo všetkých krajín má za uplynulé desaťročia prsty ak nie úplne vo všetkých, tak prinajmenšom v podstatnej väčšine všetkých vojen a protiľudových zmien režimov v každom kúte tejto planéty. Žijeme vo svete, kde iba jedna zo všetkých krajín má astronomické dlhy a napriek tomu žije upírskym spôsobom na úkor všetkých ostatných, platiac im papierikmi, ktoré si tlačí spakruky podľa ľubovôle. Žijeme vo svete, kde iba jedna zo všetkých krajín ostatných poučuje, nanucuje im svoje normy spoločenské, kultúrne, politické. Krajina, kde sa v číchsi rukách zbiehajú všetky nitky ekonomické, finančné, mediálne, politické, intrigánske...

A teda každému, kto nie je vrecom udretý, musí byť jasné, a musí si vedieť na prstoch jednej ruky zrátať, že ak je niekto na tejto planéte pre ostatných skutočnou hrozbou, tak je to práve vyššieuvedená krajina – nebudem ju menovať, možno sa niekto dovtípi ktorú mám na mysli.

Za daných okolností, ak niekto napíše mierovú výzvu a obráti sa rovnako k USA, EÚ aj RF, tak buď je to spôsobené jeho intelektuálnou nedostatočnosťou, alebo ide o nejakú falošnú hru pre verejnosť.

Norman

Ide o alibizmus a politickú zbabelosť.

Je to ako v každom totalitnom režime - nik z oficiálov nemá odvahu povedať otvorenú pravdu.
Ale voda stúpa, a tak lapajúc po dychu si už mnohí budú musieť otvoriť hubu.
Len či to pre nich, ako to v podobných situáciach už býva, potom už nebude neskoro.

Náhodný okoloidúci

Posielať nejaké výzvy smerom k USA nemá zmysel, je to strata času a energie. Majú svoje ciele a za tými pôjdu aj za cenu zničenia planéty.
Posielať podobné výzvy smerom k Rusku tiež nemá zmysel, Rusi sú v tom nevinne, ako obete cudzej agresie.

USA, GB a sionisti sa tak vo svete rozdrapujú preto, lebo po ich zločinoch nikdy neprišiel spravodlivý a zaslúžený trest.

firstovka

Dnes budu v ba buchat ohnostroje a pred 20 rokmi bol podobny hluk v groznom
31.12.1994 zacal avanturny utok na groznyi, trval 3 dni a majkopska brg. ...

https://www.youtube.com/watch?v=dd9fw5mc0ew

Náhodný okoloidúci

Eštébák Banáš je viac-menej neškodná figúrka. Oveľa väčšiu hrozbu pre zvyšky našej slobody a suverenity predstavujú agenti tajných služieb poza kanála, spoza Atlantiku a z Blízkeho východu.

Norman

ale myslím, že on patrí k tým, ktorí brali prachy od všetkých strán. Usudzujem tak podľa jeho posametovej histórie. Práve to, že akoby v jeho prípade eštébactvo či celé to zapletenie sa do zahraničného obchodu nikomu nevadilo. Preto som to podozrivé eštebáctvo spomenul.

V každom prípade je mi jeho osoba vrcholne podozrivá, resp. odporná. Možno aj kvôli tým jeho typicky treťotriednym bulvárno duchovným knižkám. Egoistický vyjebanec, ktorý prežije každý systém a začína zasa sa pchať do ďalšieho.

Náhodný okoloidúci

Jeho osobu a činnosť nesledujem, ale čo som postrehol, nemá vo zvyku opľúvať Slovensko, čo hovorí v jeho prospech. A takých prevracačov kabátov na Slovensku máme ako maku, ako maku... O čo odpornejší je taký Leško... alebo Kusý... prípadne privandrovalec Mesežnikov.

Norman

já ich mám plné zuby všetkých, ale ja som ho tam nevybral - Banáš tam bol spomínaný ako aktívny signatár.

Ema

Pozabíjajú sa sami.
Stačí im "rotovať" v zhoršenom počasí.

http://ria.ru/world/20150106/1041545558.html

Buheh

keby to bol pravý sektor, tak to by bolo niečo iné. Ale ak to boli obyčajní odvedenci, tak to ma taká správa vôbec neteší. Že sa niekde zabilo 12 mladých ľudí, ktorí museli ísť niekam bojovať, lebo inak by ich mohli označiť za moskaľov, odvliecť do lesa a vykonať na nich demokraciu.

To úplne ináč by som prijal napríklad správu, že na x-tom poschodí ministerstva vnútra v Kyjeve niečo buchlo a pogiblo (napríklad) 88 cudzincov a 12 domorodcov, z toho 3 sekretárky a 4 čašníci.

Aký krásny slnečný deň, človek hneď začne snívať...

Ale tých sekretárok a čašníkov by mi bolo ľúto.

Ema

ten vraždí Rusov bez schválenia ukrovským generálnym štábom.

Nebuď precitlivelý. Zabíjajú civilov a ničia civilnú infraštruktúru. Sú to vojnoví zločinci.

Náhodný okoloidúci

Pravý sektor predovšetkým nechce ísť do doneckého "mlynčeka na mäso", nechce sa stať kyjevskou "potravou pre delá".
Preklad do zrozumiteľného jazyka: "Pravoseki" sú morálni mrzáci a zbabelci, ktorí sa vyžívajú v terorizovaní bezbranného civilného obyvateľstva a nechcú riskovať stret s rovnocenným (= ozbrojeným) protivníkom.