Mníchovská bezpečnostná konferencia

Mníchovská bezpečnostná konferencia prebehla cez víkend, ale nebola to konkrétna akcia na zastavenie ukrajinskej vojny - ono to prebieha každoročne už od roku 1963.

Už ani nemá zmysel povedať, že je to len ďalšia zbytočná akcia parazitov v politike. Ani tento raz samozrejme neposlúžila na nič. Za povšimnutie stoja len dva momenty.

Za prvé, ukrajinský prezident Porošenko, dôsledne si rozkladajúc do tlstých paprčiek červené pasy ako hracie karty (odkiaľ asi podobná "rafinovaná" mediálna technika pochádza, hm :) a plačlivo smrkajúc tvrdiaci "toto je najlepší dôkaz o prítomnosti Rusov v bojoch na Ukrajine". Najlepší? Ak sám Porošenko tvrdí, že nejaké knižočky sú to najlepšie, čo má, tak je to naozaj dôkaz, že tam žiadni Rusi nie sú. 

porošenko mníchov2015

Za druhé to bol prejav Lavrova. Nie preto, že sa ho nejakí provokatéri pokúsili vyviesť z konceptu, ani nie preto, že spomenul postoj Ruska proti povojnovému deleniu Nemecka, ale preto, že spomenul prítomnosť Ruska v Nemecku v roku 1945. V danom konfrontačnom kontexte to vyznievalo jednoznačne ako pripomenutie sily Ruska. A to je dobre.

Neprovokovali samozrejme Nemci, ale medzinárodný obrezaný odpad, ale bolo to v Nemecku a dotyční provokatéri to naschvál skúsili tam, pretože ich cieľom je jednoznačne poškodiť vzťahy Ruska s touto krajinou. Vzťahy Ruska s Európou, pretože Nemecko bolo, je a bude jadrom autentickej Európy - potom, čo je tento subkontinent už storočia obžieraný a okrajové oblasti už riadne skorodovali, je význam nemeckej stredozeme azda ešte výraznejší, ako kedykoľvek predtým.

Ak sa v Mníchove stalo ešte niečo iné, napíšte. Ja v médiach nič nevidím. Oveľa dôležitejší ako tieto zjazdy politrukova je pingpong, v ktorom lieta Merkelka čoby angry bird. Najprv ju rozpad ukrajinskej armády núti utekať žobrať u Putina o zastavenie ofenzívy Doneckej armády, potom ju zas telefonát s Obamom núti dávať vyhlásenia proti Rusku. Nemecko od čias vojny nie je slobodná krajina, anglosionistické páky moci sú zakorenené hlboko a ovládajú body bolesti - ale nič nie je večné.

Merkelka, čoby aktívna mladá komunistická funkcionárka, by mala poznať takýto vtip:

- Jozef, prečo si nebol na poslednej komunistickej schôdzi?

- Ach, keby som bol vedel, že je posledná, určite prídem.

 

Buheh

je ešte väčší debil než som si myslel. Alebo to jeho majiteľ je taký sprostý a vymyslel tú chujovinu s pasmi? Ruskí vojaci, keď idú ako armáda, určite si so sebou berú pasy – tak ako Mohamed Atta keď uniesol lietadlo, všakáno.

Pasy potrebujú iba ľudia, ktorí prechádzajú cez hranice individuálne. Ak teda ten somár máva pasmi, je to to isté, ako keby kričal: "Rusi sú u nás iba ako dobrovoľníci, žiadna armáda!"

Vtip hen z Česka, kde teraz nástenkári majú za úlohu ich navyrábať čo najviac takých, kde figuruje prezident Zeman a sprosté slová. Ale niektoré sú dobré.

Zeman: "Byl jsem teď v USA a setkal jsem se se senátorem Dickem Cheneym. Víte, co je to dick pane redaktore?"

firstovka

tu mal byt smiech pri zmienke o nemecku, o ktorom pisali?

oprava

lavrov prave prechadzal z 90 na 45 a v tom momente sa ozval smiech, este ani nezacal myslienku o 45 a uz sa dopredu smiali?, alebo sa smiali na 90 roku?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YWsR_nkxfAY#t=...

Norman

Tu je to bez zakrývajúcej a oneskorenej angličtiny prekladatela. Je to ale zostrihané, ale to stačí.

https://www.youtube.com/watch?v=iwwMVRwjYjA

Podľa toho začali provokovať, keď spomenul referendum na Kryme (úbohá pripravená provokácia z publika).

Potom je prestrih a Lavrov hovorí (circa 1:05)

"...kogda vtaraja mirovaja vojna zakončila, esli vy pomnite (pauza)..." a vtedy prekvapene vzdychli naozaj, lebo bolo jasné, čo tým naznačuje a že teraz je to jeho humor. :-)))

 

Oni dobre rozumejú, keď sa hovorí o moci.

Každý vie, že nie som jednostranne proruský a myslím, že treba odhalovať a objasňovať veci o európskej, teda nemeckej histórii. Ale to, že Rusi majú za sebou (časovo) nejakú silu a že ju Lavrov vie pripomenúť - to vo mne vzbudzuje úctu a veselosť. To je pravý ruský-varjagský humor :-)

 

Buheh

keď Lavrov hovori o krymskom referende a o práve národov na sebaurčenie. Strašne srandovné to je. Lebo veď to referendum bolo určite zmanipulované.

Ako ťažko sú tí ľudia postihnutí. Ako silne vedia potlačiť logiku do úzadia, keď treba.

Je štatistický a nepochybný fakt, že na Kryme je dnes väčšina obyvateľstva ruská. Niet najmenších pochýb o tom, že kedykoľvek by bolo treba, by väčšina ľudí vyšla do ulíc či k urnám a zase by drvivou väčšinou volili úplne rovnako, aby sa Krym vrátil tam, kam historicky patrí. A teda je úplne zbytočné predpokladať tu nejakú manipuláciu, veď by to bolo vylamovanie otvorených dverí.

Ale im je krymské referendum smiešne. Na rozdiel, napríklad, od ukrajinských volieb. Lebo na Kryme predsa boli ruskí vojaci (podobne ako sú v Nemecku či ďalších európskych krajinách americkí, čo však smiešne nie je). A keď tam boli ruskí vojaci, to logicky znamená, že tých 80 % Krymčanov išlo k urnám pod nátlakom. Že takmer všetci, sviatočne vyobliekaní, v dlhých radoch jednohlasne volili odchod z Ukrajiny a pripojenie k Rusku, to je veľmi smiešne, lebo za to môžu tí slušní nemí zelení mužíčkovia. No je to do popuku.

Koľkú bezmocnú zlosť v inak miernom a dobre naobedovanom človeku dokáže vyvolať ľudská zákernosť a zlomyseľnosť!

firstovka

lavrov ma svoj humor..
ked poculi.. kogda ww2..., tak uz vzdychli..aa ako daleko zas ides...ani necakali na celu jeho myslienku co chcel povedat

o 1:01 je vystrihnute .. aj mne bolo smesno (ked som pocul vase otazky) no zdrzal som sa

mali si ho vypocut zdvorilo naurovni, ako siki, ktory iba pokrutil ustami
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YWsR_nkxfAY#t=...

firstovka

a ked portwishenko ukazoval pasy tak sa nesmiali

firstovka

ako sa moze henta grecka zberba hlasit k helenskej kulture?
nech si uz grekov preberu rusi.

firstovka

tento je menej optimisticky

Сводки от ополчения Новороссии
12.02.15. Komentar od politickeho pozorovatela

"Podla vyhlasenia hlav mzh nemecka, francuzska, ukrajiny a ruska nepodpisali v minsku prijaty dokument ale ho iba slovne potvrdili". Z toho je jasne, ze sa ani na nicom nepodarilo dohovorit. Niet konecnych dohod, niet garancii dosiahnutych dohod. Putinova fraza o tom, ze "budeme s porosenkom preverovat informaciu o tom, ze v debalceve je obklucenych okolo 6-8tis. vojakov" hovori o urovni informovanosti vrchnych predstavitelov. Vsetky dohovory opat zavisia od cestneho slova kazdeho z nich. Putin: "vychadzame z toho, ze 6-8tis. vojakov zlozi oruzie". A ak nezlozia, tak co? S politickou castou to je priblizne rovnake - ocakava sa, ze do konstitucie ukrajiny budu vnesene zmeny beruce v uvahu zaujmy donbasu. A ak nebudu vnesene?
Dosiahol sa dohovor o preruseny strelby od 0 hodin 15 februara. Co okrem cestneho slova garantuje tuto dohodu? Dosiahla sa dohoda o ztiahnuti tazkej techniky: pre vsu - od linie dnesneho fronta, pre povstalcov - od linie z 19. septembra. Nie vojska - ale menovite oruzia. Vojska teda ostanu neoddelene. Tj opakovanie situacie z prveho minska.
Putin oznamil, ze kiev odmieta priame kontakty z dnr a lnr.
Zaver - prakticky nulovy. Niet konkretiky, niet garancii. Fakticky mame primerie pred novou vojnou.
Neda sa povedat, ze zaver stretnutia je negativny. Neodvolatelne a definitivne zavery byvaju castokrat v politike horsie ako neurcite pozicie. Na dnesok ostala pozicia neurcita.
To je hlavny zaver stretnutia. A sotva mozno prave tento zaver povazovat za negativny."

Buheh

aby mohli banderovci aj s ich žoldnierskymi NATO kamarátikmi utiecť z kotla, kde sa na nich už varí voda. Akonáhle sa toto podarí, tak všetky sľuby budú okamžite porošenkované a Minsk 2 bude v tom okamihu zabudnutý tak isto ako Minsk 1, takisto ako zmluva podpísaná s Janukovičom počas Majdanu, takisto ako každá zmluva či dohoda s banderovcami a EÚ americkými bábkami.

Jediná rozumná vec, ktorú môže Novorossija teraz urobiť, je guláš v Debaľceve riadne dovariť aj s paprikou a pripraviť tak ukr armádu o (údajne) takmer štvrtinu zbraní a údernej sily. Takáto rana by mohla byť dosť ochromujúca na to, aby sa front posunul o hodný kus od Donecka a obyvatelia miliónového mesta by si mohli konečne oddýchnuť od každodenného teroru, vlastne pardón, antiteroristickej operácie.

Ak nechcú aby Doneck dopadol ako susedná štvrťmiliónová Gorlovka, kde vraj už nestojí ani jeden neporušený dom, opolčenci by sa nemali nechať takto lacno, už po druhýkrát úplne rovnako hlúpo obabrať slizkými politickými zmrdmi, pre ktorých život obyvateľa Donbasu má hodnotu presne rovnú hodnote politického kapitálu, ktorý sa z neho dá vytrieskať.

nové