Ukradnuté plynovody

Kým sa verejnosť manipuluje absolútnymi hlúposťami okolo Gašparoviča a najnovšie akéhosi zmrda v Iráne, tak zatiaľ je v tichosti Slovensko okrádané o plynovody.

Tieto veci sa dejú vždy úplne ticho a v podstate bez pozornosti médií.

Ako to vlastne je?

1. Máme SPP, ktoré to všetko zastrešuje (kapitola sama o sebe).

2. Eustream - dcérska spoločnosť SPP. Eustream obhospodaruje plynovody (slovenské) a má byť vlastnícky od SPP úplne oddelený. Plynovody sú vysoko výnosné, nedávno viedli prakticky všetok plyn z východu do EU, aj keď v súčasnosti už funguje Nord stream (Baltikom do Nemecka) a zrejme začne pracovať South stream (Čiernomorie), takže preprava cez SR sa bude znižovať.

3.  Energetický a prúmyslový holding -skratka EPH - český investor, ktorý získal teraz v januári 49% v SPP,  a keď začiatkom februára dojde k oddeleniu Eustreamu, ako sa píše, už tam bude mať väčšinu .

Toto všetko stanovila už novela zákona z leta a je to tlačné Európou. Pred voľbami na jar Smer vyzval vládu Radičovej, ktorá to takto nejako chcela spraviť, aby s tým nehýbala a nechala to na novú vládu. Teraz ale k procesu aj tak došlo - len už nemá kto do toho rýpať, pretože opozícia je samozrejme len a len za VYVLASTNENIE všetkého, čo ako tak zatiaľ patrí  do rúk Slovenskej republiky - aj keď len nepriamo či menšinovo.

Ak vám ani zďaleka všetko nie je jasné, uvažujete správne. Ani mne, pretože o reálnych faktoch sa dočítate ťažko, každý len opisuje frázy, aby náhodou niekomu nestúpil na otlak. Ono totiž ide o SKUTOČNÚ politiku -  a tu ide o veľa, pre toto sa aj vraždí, ako ujo Ducký môže potvrdiť.

Tak to aspoň zaznamenajme do kroniky, aby sme vedeli prečo okrem iného o pár rokov budú Slováci dávať pol priemerného platu za kúrenie (slovíčko "pol" berte približne, bude to možno LEN štvrtina, akí sme happy).

 

 

 
Autor: 
baloo
"Tieto veci sa dejú vždy úplne ticho a v podstate bez pozornosti médií." Nie je pravda. Ja uz vzdy spozorniem, ked media nejako moc perzuzlavaju nejaku pitomost - vtedy sa deje nieco v pozadi. Takze cim vacsi krik o inom, tym treba byt pozornejsi. Inac mas maximalnu pravdu, ze TOTO je ta ozajstna politika, alebo je k tomu ovela blizsie ako tzv. politici.
Štefan Štefanides
treba čo najskôr zrušiť. Od prvých slobodných volieb nám neustále všetci naši politici (bez ohľadu na farbu trička) pred voľbami sľubujú, že budú kopať za občana. Nešetria pestrou varietou sľubov, metód a foriem podávania medových motúzov človiečikovi s volebným právom. Len čo zasadnú na stoličky verejných činiteľov, už kopú občana do hlavy a faulujú ho. Rozhodca mlčí, díva sa na tribúnu, (prípadne po oblohe) a ukazuje, že sa nič nestalo. Obecenstvu a to nepáči, preto píska, kričí, nadáva. Naša Ústava nám sľubuje... teda občanovi všetky práva a slobody, ktoré má garantovať naša justícia. Stačí jeden zlodej s kufríkom úplatkov a verejný činiteľ nepozná vlastného brata, nie to bežného občana. Veselo kope kam trafí, (a hlavne kope sám za seba). Aj média deklarujú, že urobia všetko pre občana. Možno niekedy, potom, no nie teraz. Niekedy kvôli tomu, aby sme na čiernobielej obrazovke rozoznali ktorí sú naši hráči a kto je súper, si jedno mužstvo vymenilo aj dresy, aby sme ich pohodlne rozpoznali. Teraz v televízií je náš protihráč, ale redaktori ho šikovne zamaskujú a ukazujú ho vo svetle našich farieb. Pritom kope do občana tak, že občan má samé modriny. Rozhodca mlčí, tribúna buráca hnevom. Podobne je to aj s tretím sektorom. Oblečú si trička nášho tímu a tvária sa, že bránia občana, pritom ho od zadu nedovolené faulujú. Zunovalo obecenstvo hrať a pozerať sa na túto falošnú hru, preto podávajú Národnej rade Slovenskej republiky petíciu proti kriváctvu verejných činiteľov a ich chránencov a prisluhovačov. Prílohy. 1. Zápis z falošnej hry 2. Petícia proti kriváctvu verejných činiteľov.
Stefan
Vďaka Norman za vynikajúci článok upriamujúci pozornosť k tomu "SMERU" čo sa skutočne podstatné deje potichúčky okolo nás.
Norman

ktorý tu na to upozornil v komentároch.

Aj sme mu následne dali tie práva, aby také veci mohol písať rovno sem do Aktualít (neviem, či si to všimol alebo prečítal mail)

 
Stefan.
Tak to ma mrzí že zatiaľ nemám nič zaújmavého po ruke. Ale radšej by som bol ticho, než by som mal nejaký nezmysel pustiť, čo by sa stiahnuť zpäť už nedalo. pokiaľ viem, tak niekde na internete som sa dočítal, tuším sa jednalo o zvedavec.org ,že nepokoje na Kaukaze ktoré zachvátili Russkú federáciu majú tiež tento dôvod. Mesto groznyj je dôležitou križovatkou energonosičov Russkej federácie. Nechať separatistov a čečenských teroristov zmocniť sa tohto životne dôležitého energetického uzla Russkej federácie by mal nesmierny dopad. Pre demokratov takzvaných západných, by to bolo veľké plus, ale pre Rusov by to bola zdrvujúca strata. napokon ktosi ešte tam poznamenal, že bitva o Stalingrad bola veľmi dôležitá, nakoľko už fašistami podporovaní vtedajší čečenskí kolaboranti im napomáhali otvoriť si cestu ku energetickým zdrojom u Kaspického mora. Komunisti nedávno priniesli článok, že ešte pred vojnou sa anglickí a Francúzski demokrati zvažovali napadnúť vtedy ešte Sovietske mesto Baku pri Kaspickom mori, kde mali Sovieti ťažbu Sovietskej ropy.
slaven1

Vdaka patri verejnopravnemu rozhlasu, ze o tom povedali v hlavnych spravach. Ze aj dolezite veci povedia, ak ked v ten den znacne klamali napr. o Syrii.

Stefan.
Aj keď sa nás to relatívne netýka, okrem relatívne malého kontingentu vojakov - okupantov Slovenskej republiky v Afganistane, tak akože ten "boj proti terorizmu" v Afganistane vlastne tiež riešil plynovody a ropovoday vedúce týmto územím, prípadne ešte v štádiu plánovania. Podľa jedného internetového zdroja tuším sa jednalo o Blisty(britské listy), sa vládnúci Taliban, na základe rád mazaného Usámu bin Ládena, ktorý im radil vyjednávať výhodnejšie podmienky, nepohodol s našími západnými demokráciami na trhovej hodnote toho projektu, ktorú im podemokraticky vnucovali. Tak sa demokrati rozhodli riešiť problematiku radikálne s islámskymi radikálmi, humanitne ich napadli a vymenili ich vzdorovládu za kolaborantské bábky a odvtedy táto krajina demokraticky prekvitá a vzmáha sa. Odvtedy sa Afganistan menuje tiež Pipelistan.