Tvrdší postih extrémistov

Vláda chce tvrdším Trestným zákonom potrestať a odstrániť extrémizmus.
Polícia po novelizácii Trestného zákona dostane na vyšetrovanie extrémistov aj viac času. Doposiaľ ich totiž mali na starosti policajti a prípady riešili len v skrátenom vyšetrovaní. S tým však vláda urobila krátky proces.
Išlo totiž o príliš časovo a odborne náročnú agendu. Po novom prípady radikálov dostanú do rúk vyšetrovatelia Policajného zboru a venovať sa im budú v rámci štandardného vyšetrovania.

"Vychádzame v podstate z európskej legislatívy, ktorú transponujeme do našeho právneho poriadku. Očakávame, že sa budú odkrývať aj tie trestné činy, ktoré doposiaľ neboli pokryté, a ktoré budú nanovo zadefinované v tomto rámci," povedal o zmenách po rokovaní vlády minister spravodlivosti Tomáš Borec.


Lepšej ochrane sa bude po zmenách tešiť aj Dúhový Pride, ktorý každoročne pochoduje ulicami Bratislavy za práva LGBT komunity. Upravená legislatíva už totiž nebude postihovať len rasovú či národnostnú nenávisť, ale aj nenávisť pre sexuálnu orientáciu. Nie je jasné, ako bude polícia postupovať voči exhibicionistom a pedofilom, o neviných zoofiloch a nekrofiloch sa Tomáš Borec tiež nezmienil.

Pod hlavičku trestného činu extrémizmu sa má navyše zaradiť aj popieranie holokaustu, parciálneho kaustu, minimálneho kaustu a zločinov politických režimov. Kohokoľvek, kto bude popierať, že USA či Izrael je zločinný despotický režim, môžete preto nabudúce udať a poputuje na pár mesiacov do vyšetrovacej preventívnej väzby, kým sa vec dôsledne nevyšetrí.

"Trestný čin popierania holokaustu bol, ale nie v rozsahu extrémizmu. To je kvalifikačná podmienka, predpoklad na spísanie trestného postihu. Samotný čin existoval, ale nebol v tomto katalógu extrémistických trestných činov. Ide o sprísnenie podmienok," okomentoval ďalšiu zo zmien Borec. Mimo mikrofón ešte dodal, že postupným zostrovaním a predlžovaním preventívneho vezenia sa chceme vyrovnať totalitnému hitlerovskému Nemecku z roku 1933, ak už nie rovno stalinistickému režimu z roku 1937.

Nedôveru do radikálnych skupín majú od júna, kedy novela začne platiť, zasievať aj policajní agenti. Na svoju prácu muži zákona okrem toho dostanú aj  informačno-technické prostriedky (ITP) - odpočúvanie. Títo noví agenti budú v skupine pod názvom ŠTB. Funkcia agent-provokatér, ktorá nebola prakticky prijatá na boj proti korupcii štátnych podnikov a korporácii, pretože je nedemokratická, bude použitá proti dospievajúcej mládeži. Teenagerskí dorastenci budú môcť na uliciach kopulovať či ukazovať stoporené údy, ale v žiadnom prípade nie zdvihnutú pravú ruku.

Minister tiež pripustil, že vláda a jeho rezort môžu prostredníctvom nových opatrení strpčovať život extrémistom aj v ďalšom období. Konkretizovať to však nevedel, nakoľko túto otázku má na stole zatiaľ len novelizačná komisia. Ale spomenul, že extrémistické symboly, ako napríklad šestcípu hviezdu, on osobne už v našich mestách nechce viac ani vidieť.

Autor: 
Náhodný okoloidúci
Takže keď niekto dokázateľne prejaví nenávisť voči slovenskému národu, bude potrestaný? Ja som za. A ak niekto zo spolku LGBT prejaví nenávisť voči normálnej hetero-väčšine, aj on bude potrestaný? Aj v takom prípade som za. Len škoda, že taký borec ako je pán minister spravodlivosti Borec si nenájde čas na prečítanie zaujímavých článkov na Zvedavcovi, ako je napríklad tento: http://www.zvedavec.org/komentare/2013/02/5362-popirani-holokoustu-zcela...
Norman

Napríklad toto video:

Za tie tričká a naozaj nechutnú a tupú dynamickú dramatizáciu si nejaký trest bez irónie zaslúžia.

 

 
Ema

v kvetinkových tričkách? A tá muzika... des.

Podľa mňa takýchto extrémnych dekadentov možno šupnúť do lochu bez váhania.

Mimochodom, Nitra bola vždy symbolom multikulti. Slováci svorne s maďarskými nad-embermi, bulharskými zeleninármi, olaskými Cigánmi, chazaroidmi z Pároviec, potomkami Afričanov študujúcich základy socialistického pôdohospodárstva... a teraz aj albánskou mafiou a čínskymi ponožkármi.

slaven1

Aha čo (koho) som našiel. Video z Trnavskej Univerzity.

Multikulturalizmus Slovensku prospeje!

Ema

To bolo na ušťanie, že Slovensko (ako súčasť Rakúsko-Uhorska) kolonizovalo Mexiko, pre túto hlášku stálo videjko za pozretie. Nevadí, že v tom čase sme boli, s výnimkou banských miest obývaných Nemcami, na úrovni Indiánov. Hlavne že sa trtovi rozvášnenému koloniálnou bezočivosťou, v ktorej patrilo do prvej ligy jeho oslintávané úžasné Fchansúsko, hodí do krámu krátka srandovná epizóda rakúsko-uhorských dejín, keď si debilnučký Maximilián na prianie Fchansúska lisoval a lepil do herbára rastlinky v Mexiku, kým ho neodkrágľovali. Vraj boli medzi dobrovoľníkmi kolonizácie Mexika nejakí slovenskí indiáni. Nuž, slovenskí dobrovoľníci boli povestní tým, že pri prvej dobrej príležitosti zdrhli.

Vyťahovať v súvislosti s hardcore kolonializmom túto úsmevnú bezvýznamnú historku môže fakt len trt.

Mimochodom, Európa sa napakovala rabovačkami hlavne - HLAVNE! - v Číne a Indii a Slovensko s tým skutočne nemá nič spoločné. Keď už bola teda reč o kolonializme.

Ema

...že:

"...diskusia o multikulturalizme na Slovensku stojí tak, že keď idem v Komárne po ulici a počujem maďarčinu, či ma to štve alebo neštve a pokladám to za normálne."

Nie. Otázka stojí inak:

...že keď idem po Komárne a počujem slovenčinu, čudujem sa alebo nečudujem sa a považujem to za normálne.

 

Hentí ľudia sú úplne odcvaknutí od reality.

Norman

to je kníhkupectvo Panta rhei, v Blave na Poštovej, kde sa občas konajú podobné kecavosti.

Hej, to od circa 6,00 minúty, o našom kolonialízme v Mexiku, to je výborné. Slováci, hanbite sa, ste spoluzodpovední za kolonializmus.)

 

 
Náhodný okoloidúci
Že nás samozvaní samovyvolení odsúdili na zánik, je jedna vec, Či sa ale necháme, to je druhá vec. Pud sebazáchovy dokáže divy. Či ho ešte máme, ukážu ďašie voľby. Vybíjať sa v BEZZUBÝCH demonštráciách riadených gorilami nemá zmysel.
baloo
V poslednom čase zvyčajne pripisujú D. Ickemu (problem-reaction-solution), ale je to známa vec už dlhý čas. 1-problém: vyvolaj nejaký prúser a zmedializuj to, aby ľudia o tom vedeli (napr. strielanie v Devínskej) - veď "solúšon" má smerovať vlastne na celú populáciu 2-reakcia: logicky vyplývajúca reakcia okolia (samotná streľba v DNV, Dobrovodský), hlavne keď im média napomáhajú, o čom majú rozmýšlať a čo majú myslieť 3-riešenie: keď už celá populácia je dostatočne hysterická, tak daký páprda (napr. Lipstein-Lipšic) nastolí "riešenie", ktoré mali dávno v šuflíku, lebo o to šlo, aby získali súhlas od populácie. Momentálne je to Borec, kto ešte nevidel jeho tváričku, odporúčam si pozrieť a potom sa možno začne črtať, odkiaľ vetrík fúka. Teraz majú na muške nacionalistov (síce oni sú vždy, vlastne to je hlavný cieľ), no SP je buď iba hlúpa alebo - a bohužiaľ mám taký pocit - spolupracuje, podobným štýlom, ako Jobbik v Maďarsku. Maďarčina ináč v pomenovaniach ich preukázala svoju hravú kreativitu: volajú sa žiráfi, zaseoni a podobne, a mení sa to organicky každý deň. Ak na to vymyslia nejaký filter, tak sú fakt géniovia.