Biden je dementný starec. Je to jeho osobná tragédia, ale ešte väčšia, že takýto človek stojí na čele USA

Pred pár dňami povedal, že Putin nikdy "nezíska srdcia Iráncov"(namiesto "Ukrajincov").  To ste určite všetci videli. Nuž, stáva sa aj mladším.

Teraz ale najnovšie prišlo video, ako v rozhovore, teda bez nejakého prudkého tlaku, hovorí o tom, že Putin "napadol Rusko". To už je taký hrubý omyl, že to jasne indikuje ťažkú stareckú demenciu.

https://t.me/investigativnyblogSK/5826

Sú, samozrejme, aj desiatky iných verejných dôkazov. Spôsob reči, spôsob chôdze. To nie je na žiaden výsmech, to je vážny problém pre celý svet.

Biden je proste mentálne už mimo, a USA nik neriadi. Jeho zástupkyňa Kamala Harris nie je funkcie schopná, je tam len doslovne do počtu. Žiaden z ministrov nemá koncentrovanú moc, takže možno čakať ich nekoordinované rozhodnutia. Zahraničná politika môže robiť iné, ako armáda. To je dnešné USA.

K tomu Európska únia, ktorú vedie Ursula von der Leyen. Ursula z Lajna je druhý závažný faktor, spolu so zvyškom bruselských, bez urážky, dementov, spôsobuje to šialenstvo, čo teraz na Západe vládne.

Všetci budeme môcť ďakovať bohu, ak títo nepoužijú nukleárne bomby, alebo nespôsobia nejakú inú rýchlu katastrofu.

 
Ema

Má plán. To jej jej najnovšie vyjadrenie k situácii. Očividná mierotvorkyňa.
Medzitým sa špirála paniky na Západe roztáča závratnou rýchlosťou, doslova z hodiny na hodinu.

Jo, a v Trende písali, že by sme mohli voziť ropu "z Perzie" namiesto tej ruskej.

Dusanbe

je jasná bábka už od začiatku.
Otázkou zostáva, kto v skutočnosti vládne americkou politikou zo zákulisia.
Ale to je otázkou len pre "ruské konšpiračné weby" - čitatelia hlavného
informačného prúdu, majú v týchto otázkach jasno a nevidia tu žiadny problém.

Norman

Nie je vrchol moci. Ale predsa len je výkonný uzol, koordinátor, symbol moci - a tak evidentne nefunkčný prezidentský úrad nerobí dobre. Také niečo, ako tento stav, azda ešte ani nemali. A zároveň je bezpochyby globálna vojenská kríza podobná tej v 1962. Dosť nešťastná kombinácia.

slaven1

V USA majú voľby do senátu na jeseň. Do mája musia stabilizovať situáciu v hospodárstve aby demokrati (teraz pri moci) veľmi neprehrali. Prehrať idú, ale ak Biden prehrá veľmi, príde o senát a impeachment (lebo sfalšované voľby v 2020).

https://nadhlad.com/comment/42551#comment-42551

V USA je obrovská inflácia a potrebujú rýchlo stabilizovať hospodárstvo. Krízu v 1987 USA riešilo kamarátstvom s Gorbim (vycucanie východného bloku).

https://www.federalreservehistory.org/essays/stock-market-crash-of-1987

V 2022 sa Rusko už cucať nenechá, Čína tiež nie, ostáva už len posledný ostrov konzumu "EÚ". USA POŽIERA EKONOMICKY EURÓPU, ABY SI PREDĹŽILI SVOJ VLASTNÝ EKONOMICKÝ ŽIVOT.

https://erikmajercak.blog.pravda.sk/2022/03/07/usa-poziera-ekonomicky-eu...

Biden nie je blbec, presne vedia čo robia. Blbci sedia vo vládach Európy a v úradoch EÚ.

Norman

S tým plne súhlasím. To je základná pravda a náš základný problém.

Biden už moc nenarozmýšľa, ale samozrejme, čo sa týka základnej bežnej politiky, to tam deep state ustráži svoju rutinu - voľby a podobne. Ale opakujem, demencia na funkcii prezidenta je vážne ohrozenie celého sveta. To, že kobyla skapína, je navyše príťaž tejto labilnej situácie.

V EU sedia blbci, ale hlavne sú to vazali - kombinácie oboch. Plus je tu mocenská mechanika, ktorú na prvý pohľad nie je vidno, ale ktorou držia všetkých EU politikov pod krk. Do takej miery, že odpočúvajú aj ich súkromné telefóny. Vypracovali si to po vojne na Nemecku, rozšírili to postupne na všetkých.
Teraz ale dôjde ku stretu, lebo títo EU vazali dostávali za poslušnosť určitý bľahobyt a ochranu. Bez ropy a plynu v Európe ale toto nemôže ďalej fungovať a aj poslední posranci odmietnu ďalej v tom ísť.

Vlastne by som predsa len upresnil nadpis:
USA nechce vyžierať Európu, USA chce, aby Európa skapala ako konkurent, aj ako konzumný konkurent. Európa je príliš tlstá krava a tak, kedže pre ňu už nemajú dosť trávy, tak ju skúsili použiť ako návnadu pre Rusko, alebo ju len nechajú zdochnúť. Použijú ju ako zbraň.

slaven1

Vec s americkými gerontami je, že sa sformovali pred nástupom neoliberálnej ekonomiky. Vyrastali v 60tych.

S nástupom neoliberalizmus už mali hotové osobnosti a teda vedia, že môže byť aj inak ako jediná pravda dneška – liberalizmus. Niečo ako my – vieme, že okrem „krajších kapitalistických zajtrajškov“ vieme, že existujú aj „krajšie socialistické zajtrajšky,“ zatiaľ čo, povedzme generácia detí rodených okolo roku 2000, je až po uši v jednej jedinej „pravde“ sveta – liberalizmu.

Preto nástup nasledujúcej generácie znamená pre USA skutočný úpadok. Toto je jedna z vecí prečo sa tam tak dlho držia.

sandro

Trump je pre rovnakych ludi rovnaky nepriatel ako Rusko. To si treba uvedomit a pripominam sa zase raz: http://nadhlad.com/comment/38296#comment-38296

Norman

Vtedy si hovoril o fronte, ktorý otvoria Ukrajinci - na podnet Bidenovej administratívy. Nič také sa nestalo - front naopak otvorili Rusi. To je rozdiel.

Vážne - vojna na Ukrajine predsa nezávisí na tom, kto sedí v USA na tróne - tak či tak by deep state tlačil na Rusko. Trump zas až taký mocný nebol, aby to zvrátil - aj on je len bábka. Keď je v opozícii, tak machruje. Keď je v úrade, tak robí prd.
A okrem toho, byť Rusmi, tak práve za Trumpa by som robil poriadky s Ukrajinou. Tento proces by nastal tak či tak.

slaven1

Pár vymenovaných ľudí z môjho komentu nie o tom do akého mocenského klanu vrámci dnešnej USA patria, ale o veku. Ak Trump je prestarnutý. Koľko mal keď sa stal rezidentom? 80+

No ale nie je geront ako geront, tuto na foto sú dvaja rovesníci: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/milos-zeman-donald-trump-usa-prezid... :D

Dodajme, že vo voľbách v 2020 vyhral Trump. Biden je nelegitímny rezident USA, viď ten slávny obrázok čúrajúceho Bidena a Trumpa (Presidential pissing match 2020)