Ako to treba robiť - alebo biznis mimikry

V tieni nového zákona, ktorý  mieni založiť špeciálne komisie (ako kedysi boľševické trojky) s právomocou zavrieť, koho sa im zachce, proste tým že ho označia za nepriatela (alias radikála), dobre vyznieva nový čin kníhkupectva Martinus.

Martinus sa rozhodol na svojom webe zrušiť diskusie pod "konšpiračnými" titulmi. Lebo vraj už neslúžili svojmu účelu a rôzni tí zlí ľudia si tam dávali odporúčania na iné podobné tituly a podobne. To je jednoznačne správne rozhodnutie. Nehrozí síce, že by samotná sieť kníhkupectiev a jej bossovia mohli byť obvinení z tzv. extrémizmu, ale mohli by slúžiť ako argument pre iných. Preto treba diskusie zavrieť, treba molochovi niečo obetovať. Lebo je pravda, že kníh, ktoré by som ja ani nepredpokladal, že su u nás vydané, je na Martinuse dosť, čo je potešujúce a je treba ich zachovať.

Tak to treba robiť - podhodiť drobnosť a zachovať podstatné. Majitel Martinusu sa s nadšením zúčastnuje všetkých "protifašistických" akcií ale ďalej pod zámienkov biznis svetí všetko v pohode predáva tu najlepšiu alternatívnu literatúru. Napríklad:

Adolf Hitler Múj přítel z mládi

Židé, jejich původ a příčiny jejich vlivu v Evropě

to len ako prvé, ktoré mi padli do oka, respektíve som si spomenul - ale je ich tam ovela, ovela viac.

Zisk z predaja konšpiračných kníh vraj Martinus daruje na "rozvoj kritického myslenia". Tomu sa povie priam talmudistická vyšťanosť :-)

Tak to treba robiť.

 

Autor: