Alan Watts: Zmysel života?

Napätie vo svete stúpa a prognózy sú nepriaznivé. Na to, aby si ľudia odpočinuli, už im veru nepomáhajú pobyty pri mori či iné dementnosti. Preto je asi načase dať aj sem všetkým, čo majú naozaj záujem, malú záchranu.

Na Alana Wattsa si nejako nepotrpím - svojho času bol známy a uznávaný, ale nepresadil sa širšie, ako my dnes vidíme. Jeho prednášky sú klasicky guláš všetkého, čo kde po svete nazbieral. Ale predsalen je to dosť racionálny a úprimný mysliteľ. Takže je to určite nadpriemer.

Navyše, táto prednáška, v tejto forme zverejnená len pred pár dňami, bola výborne doplnená grafikou združenia After School, ktorá jej podla mňa pridáva hodnotu.

Je to žiaľ len v origináli, v angličtine, ale má to (anglické) titulky, dá sa tomu rozumieť. Prekladať to nemá kto. 

Najlepšie veci sú tie o tom, že "škola" znamená volný čas (preto som zástanca poznania), tie o údajnom kozmickom význame trubiek, ako aj bubnujúci "hrajúci sa" dospelý, a samozrejmé japonské yugen. Nie je to zázrak, berme to len ako dovolenkový skutočne hlboký relax (pred dúfajme veselou horúcou jeseňou a zimou:) Úplne zadarmo (ako všetky veci, čo majú naozaj cenu).

Takže uvolnite sa:

Alan Watts: Výhody života bez účelu

 

 
8

nové