Americká zlovôľa je nevyčerpteľná

Hovorca ministerstva zahraničia Ned Price oznámil, že schopnosť USA dodávať zbrane Ukrajine je „nevyčerpateľná“.

No, veríme, že snaha vojenskoindustriálneho komplexu vyťahovať z vlády doláre do svojich súkromných korporácií je nekonečná. Veríme aj tomu, že kapacita tohto behemota dodať Ukrajine zbrane zo svojich mohutných skladísk je ohromná, a že dokáže vyrábať a vyrábať, zatiaľ  rovnak rýchlo, ako sa na Ukrajine zbrane ničia.

Ale nevyčerpateľná nie je zásoba Ukrajincov, ktorí by povedzme mali s týmito zbraňami bojovať. Dokonca aj po zapojení Poliakov by bol tento zásobník dosť rýchlo vyčerpaý. Zásobník ľudí schopných a ochotných zdochýňať za americké prasce, je malý.

Nevyčerpateľná nie je ani možnosť Ukrajiny previezť tieto zbrane na front. Tá krajina sa stáva rozbitou technicky, ale v dôsledkku toho aj hospodársky kolabuje. Ja tvrdím, že mentálna sila ukropov sa láme, doslovne počujem, ako praská. Vojna, ktorá sa Európanom, váľajúcim sa vo svojich foteliach, zdá možno pomalá, sa ukropom zdá skurvene dlhá a nekonečná. 

Američania by určite mohli zásobovať takúto vojnu donekonečna, a určite by to chceli. Teraz sa už nehanebne verejne pýšia, že sú zapojení do vojny svojím riadením, zisťovaním špionážnych informácií, zisťovaním polohy lodí a velenia ruskej armády. Američania sú bezcitné svine, ktoré milujú vojny na cudzích územiach. Aj túto budú viesť naozaj do posledného bojaschopného Ukrajinca. Ale ten sa minie už onedlho. 

Vojna v ruskom politickom priestore vznikla pod tlakom NATO a v dôsledku rozpadu predošlého jednotného štátu (Soviet sojuz), a teda v dôsledku nevyrovnaných vzťahov nástupných nestabilných pseudoštátov. To sú prvotné príčiny vojny.

Ale teraz ju predlžujú vyslovene vlády USA, EÚ a explicitne a nadmieru aj súčasná vláda Slovenska. Títo sú roznecovači vojny a dopúšťajú sa zločinu proti mieru. Svojím jednaním dokazujú, že Ukrajina viedla osem rokov agresívnu vojnu proti Donbasu na podnet USA a EÚ.

Toto sa nedá nevidieť, to potvrdí každý historik. Iba ak by to zakázali napísať. Ale aj tak to je a zostane pravda.

 

nové