Americký ostreľovač - Chris Kyle

Dovoľte mi pozdraviť akési výročie invázie do Iraku, ktorý mal byť potrestaný za vlastníctvo ZHN, citátmi z knihy Americký ostreľovač. Autorstvo tohto výplodu sa pripisuje nedávno zavraždenému Američanovi menom Chris Kyle - najúspešnejší US ostreľovač. Podľa dostupných informácií ho nedávno zastrelilo podobné indivíduum, akým bol on sám, aj keď súčasný US establishment (a s ním v zhode všelijakí tí slovenskí jebeŠi - ako sa dalo počuť aj v dnešnom - 20.03.2013 - poludňajšom programe SRo1 "K veci" celú inváziu do Iraku a tým aj týpky ako bol Chris Kyle majú sklon heroizovať). Aby kniha polodebila vôbec vyšla, museli mu asistovať dvaja profesionálni pisálkovia (S. McEwen a J. Defelice).

Jeho životný príbeh US vojnového hrdinu je typický. Narodil sa v akomsi americkom mestečku, chodil do školy, zaľúbil sa, ale nebolo to ono. Učenie ho nebavilo a tak išiel pracovať na ranč, potom sa živil ako rodeo-jazdec z povolania až kým nemal nejaký úraz. Keď sa z úrazu vystrábil, zistil, že na ranči zarába málo a tak sa prihlásil do US Army, lebo od toho očakával to pravé orechové. Absolvoval výcvik jednotiek Seals, neskôr sa vyprofiloval na ostreľovača.

Prepytujem "kniha" nás v úvode uvádza do scény, kedy Chris Kyle ide odstreliť prvého človeka. Týmto človekom je zúfalá Iračanka, ktorá pred približujúcou sa čatou US okupnatov vyťahuje zo šiat žltý predmet, ktorý Kyle a jeho veliteľ vyhodnocujú ako "čínsky granát". (Hm, netušil som, že Číňania, aby podčiarkli svoju činskosť maľujú granáty na žlto ... ). Tak ju Kyle odbachol. Píše k tomu o svojej obeti toľkoto: "Bola taká zaslepená zlom, že sa nad tým ani nezamyslela. Za každú cenu chcela zabiť Američanov.  ... Stojím pred Bohom s čistým svedomím, pretože som konal svoju povinnosť. Z hĺbky duše nenávidím zlo, ktoré posadlo tú ženu"  (nakl. Ikar, 2013, s.9).

Na tej istej strane Kyle (možno by sa  jeho meno malo písať správnejšie ako Kille) dopĺňa: "Ľudia sa ma stále vypytujú : Koľko ľudí si zabil?" a aj si odpovedá: "  ..... Samotné číslo je pre mňa nepodstatné. Želám si len to, aby som ich zabil viac. Nie preto, aby som sa mohol chvastať, ale preto, že svet je podľa mňa lepší bez barbarov zabíjajúcich Američanov" ...

Že tam USmani do Iraku nabehli  pri plnom vedomí ich vtedajšieho vedenia, že ide o vyfabrikované dôvody, to tento debilko vo svojich pamätiach neuvádza.

Ďalšie citáty z dielka nebohého Chrisa:

"Robil som to rád (funkciu ostreľovača) a dodnes som svoj názor nezmenil." (str. v11); 

Názvy kapitol týkajúcich sa jeho výcviku v armáde: Bieda a ešte väčšia bieda. Ako ma kopali do zadku. Od jedla k jedlu. Jedenásty september 2001. Šikana a sobáš. Pripravený strieľať.

Ešte zopár citátov, aby ste to nemuseli celé čítať a získali obraz o literárnom diele:

str. 72 "Dofrasa, toto je fakt super! Strašné nervy a adrenalín,ale super!"

str. 74 " Naše pravidlá bojového nasadenia boli na začiatku vojny veľmi jednoduché: ak sme zbadali muža od šestnásť do šesťdesiatpäť rokov, mali sme hneď strieľať. Zabite všetkých mužov, čo nájdete!" Hm .... pekná a autentická výpoveď priamo od účastníka oslobodzovacích bojov ... 

str. 77: "V námornej pechote sú všetci fanatici, neúprosní maniaci posadnutí zabíjaním" ..

str. 117: Chrisov otec sa v USA zoznámil s nejakými hasičmi, ktorí keď sa dozvedeli, že Kyle je v Iraku, tak mu poslali odkaz: "Odkážte mu, nech im to vráti". To "to" bol útok na Dvojičky a v tom je táto kniha dôležitá, že potvrdzuje úlohu Saddáma Huseina pri realizácii riadenej explózie, ktorá dvojičky a dokonca aj budovu WTC 7 poslala k zemi.

str. 126: opis situácie po prestrelke s irackými partizánmi "Ja som zatiaľ prešiel po komplexe, či nenájdem nejaké zaujímavé haraburdy: peniaze, zbrane, výbušniny a pod.

str. 127: "Díval som sa z okna a vravel si,aby to už začalo. Chcel som cieľ, chcel som  niekoho zastreliť. Ukázalo sa, že som nemusel čakať dlho.. len čo  som vystriedal Raya, podarilo sa mi zastreliť niekoľkých povstalcov."

str. 179 - Kyle opisuje dovolenku doma v USA a prezentuje sa ako vtipný človek so zmyslom pre humor: "Doma som postváral ešte kadečo iné.Raz som cez kuchynské okno zbadal susedu. Pristavil som stoličku, postavil sa na ňu, zaklopal na okno aby si ma všimla a vystrčil som na ňu holý zadok".

Dlho ale na dovolenke nevydržal, lebo ako spomína na str. 194: "...Okrem toho mi chýbalo vzrušenie a adrenalín z boja., chýbalo mi zabíjanie zloduchov". Pozn: Kyle v celej knihe sa nenamáha so synonymami a Iračanov označuje paušálne ako "zloduchov".

Zhodnotenie po ďalšej dovolenke doma / str. 291: "Teraz som však načerpal nov é sily a bol som pripravený zabíjať ďalších barbarov". Barbarov - rozumej Iračanov.

Až do konca po stranu 334 je to stále o tom istom. Dúfam, že som Vám mojím "Readers Digest" ušetril 10.90 EUR.

 

 
slaven1

Americká spoločnosť systematicky kultivuje takéto "tvory".

 

Ktorý s typov psychiky to je... hmm... bol:

V učebnicích filozofie, psychologie a sociologie nejsou komentáře způsobilé rozkrýt podstatu toho problému. Ve skutečnosti se člověkem stáváme, ne rodíme. Vše je poměrně jednoduché:

- pokud je v psychice vše podřízeno instinktům - jedná se o člověkupodobné zvíře, zvířecí typ psychiky;

- pokud jsou normy kultury výše diktátu instinktů, ale za ohraničení kultury jedinec není schopen vyjít, pak se ničím neodlišuje od předprogramovaného automatu;

- pokud se tvůrčí potenciál realizuje po principu "co chci - to si i vezmu, a jestli se to někomu nelíbí, ukažte, že jste silnější" - jde o démona, démonický typ psychiky;

- pokud jedinec žije na základě důvěry Bohu a v dialogu s ním tvoří svou vůlí svou část v Božím záměru, jedná se o člověka v plném souladu se slovy Krista "nehledám svou vůli (tj. nejsem démon), ale jen vůli Otce, který mě poslal"; a to odpovídá i koránickému objasnění smyslu života člověka - být náměstkem (představitelem) Boha na Zemi;

- ještě jeden typ lidé porodili sami. Dá se nazvat "klesnuvší v protipřirozenost", protože vzniká v důsledku degradace vyšší nervové tkáně pod vlivem psychotropních látek (alkohol, tabák a další narkotika). Fakticky se pod jejich vlivem ti, komu je Seshora dáno stát se člověkem, stávají nelidmi.

Bohužel ale, kultury národů jsou takové, že většina je podle organizace psychiky neodlišitelná od "opic" v jejich charakteristice medvědem Balú v příběhu Mauglí, a skutečný člověk je obecně ve většině společností antisystémový jev. Jejich ideálem je dosud zákony zaprogramovaný automat, a démoni, to je "elita" - programátoři, tvůrci zákonů.

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/otazky-globalizace-odpovida-michail-...

nové