Blahov postreh k podstate situácie

Blaha dnes pekne vystihol základný problém Slovenska. Tak to sem ukladám, lebo to nie je len o menovaných, ale všeobecne už dlhodobo je toto problém slovenskej politiky a kultúry.
 
 
 
My dnes na Slovensku nečelíme klasickým sporom ľavice a pravice či liberalizmu a konzervativizmu. Čelíme dvom vesmírom z hľadiska elementárnej osobnostnej výbavy: na jednej strane štátnici ako Robert Fico, na druhej strane sedláci ako Igor Matovič.
 
Keď sa pozerám do sveta, vidím štátnikov - a teraz neriešim, či sú ľavičiari alebo pravičiari. Štátnikom je Vladimír Putin - dnes to opäť potvrdil. Štátnikom je čínsky prezident Si Ťin-pching - má autoritu a zjednocuje národ.
 
Štátnikom je Miloš Zeman či Sebastian Kurz. A opakujem - nejde o to, či nevyhnutne súhlasíte s ich politikou. Ide o to, či sa vedia správať ako múdri a rozvážni lídri, alebo sa len predvádzajú ako násťroční pubertiaci.
 
Na čele Slovenska žiaľ nestoja štátnici, ale sedláci. Matovič, Sulík, Kollár, Remišová - ani jeden z nich nedorástol na svoju funkciu. Sú intelektuálne neduživí, morálne degenerovaní a a mentálne vyprázdnení. Sťahujú dole celé Slovensko.
---- koniec citátu
 
 
Veru, na Slovensku už dlhodobo prebieha problém medzi kultúrou a svoločou. Roky nesamostatnosti tu vytvorili vrstvu sluhov, ktorí otravujú kultúru a bránia tomu, aby sa krajina postavila na vlastné nohy a sama posúvala svoje veci tam, kam patria. 


 
sandro

O tomto proste nie je ziadna diskusia a da sa povedat, ze je to 100% vystihnute. Pre mna je az neuveritelne, kolko svoloce sa nachadza npr. medzi ludmi s objektivne vysokym IQ v IT sfere. To su ludia, ktori cerpaju z dobreho genofondu, ktory im poskytol nas region, ale proste to ze zdedili aj ten kod sluhu nezapru.

Norman

tu musím pripomenúť, že ľudia majú spoločenské postoje podľa toho, aké je ich postavenie v toku prepychu. A IT je v súčasnosti ešte stále dosť oceňované, takže sú tam prevažne ľudia prosystémoví. Respektíve ľudia, ktorí dokážu skrývať svoje skutočné názory.
A IT, to je nová byrokracia. Teda skupina, ktorá priamo podporuje režim, je jeho súčasťou, ťaží z neho. Viď ESET a iné.

Ale to celé platí o všetkých bystrejších ľuďoch - režim si ich, až na výnimky, ľahko kúpi. A potom mu ako blbečkovia släžia priam zo zotrvačnosti, idú za mrkvičkou, ktorú im ťahá pred nosom.
Všetka skutočná alternatíva je postavená na tých výnimkách. Preto je jej tak žalostne málo

nové