Bratia Mašínoví na úteku

Bratia Mašínoví nedokázali zniesť tuposť nastupujúcej totality a tak začali zabíjať tých, ktorých považovali za kolaborantov moci. Potom sa dali na útek, ale nič sa nedarilo, tak museli ešte cestou odstreliť zopár policajtov totalitnej moci. Pátralo po nich všetko vojsko aj polícia východného Nemecka - aj tak sa im zhodou náhod podarilo utiecť do nepriateľského tábora.

Na bratov Mašínových je rôzny pohľad. Jedni ich uznávajú ako hrdinov, dali im aj vysoké české vyznamenanie, druhí ich odsudzujú ako špinavých vrahov. Ja o nich nerobím súdy - čo spravili, je jasné, a nemá zmysel to prevádzať na jedno číslo.

Dnes sú bratia Mašínoví vo Francúzsku. No, nevolajú sa Mašínoví - ale mne sa nechce si pamätať tie ich francúzsko-arabské mená. Sú tiež na úteku, práve teraz, ale na rozdiel od Čechov niet miesta, kam by mohli utiecť. Nikde nedostanú politickí azyl - na rozdiel od mnohých špinavých proamerických vrahov minulosti a prítomnosti. Mašínovci dneška nemajú reálnu šancu na únik - iba šancu tiež odstreliť zopár policajtov. Tak to robia.

charlie hebdo poprava

Francúzski bratia Mašínoví popravujú policajta , ktorý im vliezol do cesty a začal po nich strelať. Volal sa Ahmed a bol to vraj moslim. Človeká napadá myšlienka, ktorý z tých dvoch osôb na zábere je pre Západ nebezpečnejší: otvorený ozbrojený oponent alebo antagonistická ideológia prenikajúca do jadra bezpečnostného systému?

 

Moslimskí bratia Kouachi, podozriví z vykonania hromadnej popravy v redakcii Charlie Hebdo.

Ak by bratia spáchali svoj čin v Sýrii, volali by ich západné média "bojovníci za slobodu". Táto schizofrénia Západu prinesie ešte veľa nešťastia.

Mládež na Západe je už desaťročia pod vplyvom filmov plných realistických scén násilia, takže sa nemožno čudovať, že nemá zábrany pred zabíjaním na ulici.

 Momentálne je región severozápadne od Paríža obklúčený a špeciálne jednotky "prehladávajú dom po dome". Sloboda a demokracia - dúfam, že sa Putin dobre pozerá, ako sa to kľudne môže robiť.

 

 

Tretí deň polovačky na ľudí: 9.január, piatok

hrdinská francúzska armáda si na chytenie dvoch moslimov priviezla tanky.

Asi je máločo, čím by sa mohli viac zosmiešniť a dodať odvahy ďalším násilníkom.

 
Autor: 
téma: 
Ľubov

Spomínate si ete niektorí na humoristické relácie v tv,robili ich Markovič,Skrúcaný ,Noga a ďalš,vysmievali sa babkám demokratkám,volali ich aj "zaslúžilí laureáti repete".Moja mama to vždy ťažko niesla,tento humor.Len si kladiem otázku,kde sú tí humoristi dnes? Akosi stíchli.Vlastne ani neviem,či ešte žijú.

Norman

tí, čo len bezducho hrali, tí sa stále ako tak pretlkajú svetom treťotriedneho šovbiznisu (to je samé o sebe dosť nechutný trest),
ale tí, čo najviac písali tie texty, tie hlavné zdroje sračiek, Radič a Filip, tých oboch drblo od zlosti a nenávisti (mali okolo 50 rokov a doslovne ich od zlosti vykotilo).
Karma.

Ľubov

Vlastne áno,dobehlo ich to.Dobrý humor nemá ponižovať,emocionálne zraňovať. Ani moslimské babky demokratky.

Norman

Pomaly sa schyluje k Butch Cassidy and Sundance Kid finále.

Ibaže ... ibaže by títo rodení Francúzi pochopili výhody Breivikovho odrbu. Bráni im Alah k využitiu všetkej slabosti a debility oponenta? Určite sa dávno zmierili s predstavou svojej smrti - ale nemali by uvažovať tak egoisticky a uvedomiť si, že živí sú pre zdegenerovaný systém ovela väčší problém, heh.

Norman

Polícia vtrhla na miesta, kde sa francúzski Mašínovci zavreli, do toho skladu a oboch ich zabila.

Vraj policajti vtrhli aj do toho košér obchodu, kde sa odohrávala druhá rukojemnícka dráma. Aj tam to vyriešili americky.

No dobre.
Teraz je čas na kecy a politické závery.
Asi treba viac podporovať tzv. Islamský štát.

Buheh

Tiež sa veľmi poponáhľali ho zabiť, aby nedajbože nemohol niečo nevhodné povedať.