Čaputová zrejme novou prezidentkou

Čaputová bude zrejme novou prezidentkou.

Ale nedá sa povedať, že vyhrala - vyhrala marketingová izrelská technológia a pár milionov amerických dolárov. Politický marketing pochopil už na prípade Kiska, že postava nejakého prezidenta sa dá naivnému národu podhodiť ľahšie, ako naopak v parlamentných voľbách, kde sa musia propagovať celé strany. V prípade prezidenta, zvlášť, ak sa im podhodí údajný NEpolitik, voliči hlúpo zaberajú. Ako povedal miliardár Haščák - volič je hovno.

Ale to, že vyhrali peniaze a  marketing, nie je najhoršia správa. Horšia správa je, že za prvé pehrala národná alternatíva v podobe strany ĽSNS. Tí ukázali, že sú naďalej politicky hlúpi a nedorastení. A to ako v prvom kole, tak v druhom kole.

Za druhé prehrali stúpenci Harabína, teda umiernenejší, ale v minulosti väziace staršie štruktúry. Harabín osobne to nezvládol hlavne v druhom kole (paradoxne, aj keď tam už osobne nebol v hre, že).

Za tretie prehrala strana Smer, pretože zvolila probruselského kandidáta a zopakujem, čo som tu napísal, je to možno posledné zlé rozhodnutie jeho vedenia - pretože na ďalšie zlé rozhodnutia už nebudú mať príležitosť. Ale oni prehrali už pred rokmi, keď nezorganizovali svoje vlastné média, keď podporovali mimovládky, ktoré im išli po krku, keď sa odhodili od národnej poliiky, a nakoniec aj tým, že ani svoju sociálnu politiku nejako nepresadili.

Tie tri prehry sú zlým znamením pre politickú budúcnosť Slovenska. Dá sa povedať, že tu budú dosť vystrájať globalistickí utopisti a plutokratickí sionisti. Čaputovej prezidentovanie vyhrotí ešte viac rozdelenie Slovenska na dva základné protikladné tábory. Obidva tábory sa ešte viac zakopú, ešte viac zradikalizujú a situácia sa ani vnútroštátne nebude riešiť po dobrom. Globalisti vyhlasujú, že robia revolúciu a dúfajú v iluzórne falošné predstavy o stave západného plutokratického sveta. Ale veľmi hľboko sa mýlia a prezidentovanie Čaputovej ich v tomto ťažkom omyle len utvrdí, takže sa z nich stanú dogmatickí fanatici.

Čo bude takýto vývoj na Slovensku znamenať pre medzinárodnú situáciu, to sa mi nechce ani odhadovať. Z krajiny pod Tatrami si v určitom slova zmysle urobia Američania strelnicu. Slovensko sa im výborne hodí na najhoršie scénare - Slovensko je krajina, na ktorej nikomu z globálnych hráčov nezáleži a radi tu predvedú aj nové technológie lokálnej či hybridnej vojny.

Našťastie globálna situácia má svoje zákony vývoja a fluktuácie na malom Slovensku ju až tak neovplyvnia. V určitom zmysle slova bude Slovensko zas zaostávať za európskymi krajinami a Slovensko bude taký malý skanzen. Ale o to prudšie to bude potom, keď to praskne, lebo tá evolučná energia, čo je teraz zabrzdená, sa nestratí, len sa nahromaždí a uvoľní naraz.

Lepšie by to bolo popúšťať postupne a graduálne, ale nič nie je ideálne. Aspoň bude potom naozaj zábava.

 

 

 

 
Autor: 
forma: