České prezidentské voľby

Aj keď sú prezidenti v našich krajinách relatívne bezmocní, aj na Slovensku vidíme, čo vyslovení agenti na tejto pozícii dokážu napáchať.

V Čechách ide pri prezidentských voľbách vyslovene o konflikt medzi populárnym, roky známym a realistickým politikom Zemanon a neznámym, cudzej moci oddaným poskokom. Ide o konflikt medzi vôľou ľudu na jednej strane, a vôľou kryptokratických nedemokratických mafíí podporovaných takmer výlučne masmediálnym strojom a jeho poslušnými prostitútmi (novinármi, hercami atď). To, že aj v tomto prípade v Čechách je konflikt ľud versus mafia, to považujm za najdôležitejšie poučenie pre nás, nečechov.

Nebudem ďalej skúšať charakterizovať tie dve sily a jej dvoch protagonistov. Spravil to neprekonateľne Martin Koller, a aj keď prirodzene sa nie vo všetkom s jeho svetonázorom  zhodnem, tento článok napriek jeho dĺžke naozaj stojí za to prečítať ho od a do zet, pretože vlastne zhrňuje problematiku celej súčasnej európskej politiky. 

Zatiaľ niet viac čo dodať.

 

 

 
Autor: 
forma: 
sandro

Je dobre, ze stale dokazu vyprodukovat iba nieco ako Drahos alebo Kiska. Je to vlastne logicke a determinujuce - naozajstnu osobnost najst nemozu. Tie budu vzdy na strane opacnej. V tej debate mi bolo toho chudaka obcas az luto. Ale to len chvilkami, ked som sa pozabudol. V skutocnost som mu to prial. Zeman s nim totalne vytrel podlahu a este sa sam na tom pobavil.

Buheh

Sú to stále rovnaké typy slizošov. A je tu tá istá otázka ako vždy:

či je v danej krajine viac ľudí s mozgom alebo je viac tých, ktorí uprednostnia tuningové napomádované hovno.

Ľubov

Zajtra si povieme viac,buď budeme radi,alebo naopak. Tiež to tak cítim,že ide aj o nás.
ps Vlastne až v sobotu.

Náhodný okoloidúci

Neviete niekto náhodou, prečo Drahoš robí kampaň Zemanovi? :D

Norman

som dnes pozeral debatu life. V podstate všetko po starom. Len Zeman pôsobil menej unavene, Drahoš ako úplný idiot (on má stále našikmo hubu alebo je to prejav úškrnu, teda jeho arogantnej mentality?).
Najlepší bonmot :
"Když pán Drahoš prestane ječeť"
(tak nejako :-)))

Ako jahodu na šlahačke je záverečné poďakovanie Zemana moderátorke, že to robila nestranne a nikomu nestránila, že sa riadila, zdôraznené aj Zemanom, "len sama sebou". Tomu sa povie dokonalý výsmech, ani to tá hlupaňa nepochopila, ale ak jej to nikto vysvetlí, tak aj tak si nemôže sťažovať. Proste je to hlúpe štena, ktoré v debate kandidátov na prezidenta chcela predviesť hlavne samú seba.

Ľubov

S radosťou Vám českí bratia blahoželám !