Čo potom

Zemetrasenie v Nepále opäť raz ukázalo nekrofilnú, beštiálne neľudskú tvár systému. Tak ako od čias magických a mýtických kohenovských 6 miliónov sa aj po katastrofe v údolí Káthmandú zrátavali mŕtvi. V prvých dňoch nás korporátne média nezabudli každých pár hodín prikrmovať rastúcim číslom. To finálne je neveľké - necelých desať tisíc. V porovnaní s kohenovským etalónom drobnosť. Čiže - nič vážne sa nestalo.

Systém obsedantne počítajúci mŕtvoly ignoruje alebo bagatelizuje to, čo je po každej katastrofe najstrašnejšie. Nie počet mŕtvych, ale rozvrat normálnej ľudskej existencie ŽIVÝCH.

Ignorácia otrasných podmienok, keď ľudia nemajú od strechy nad hlavou po pitnú vodu nič a ich psychika je traumatizovaná pohľadom na príšerný obraz skazy, sa ťahajú od psychopatického kobercového vybombardovávania celých civilných štvrtí nemeckých miest počas druhej svetovej vojny Američanmi a Angličanmi až po SÚČASNÉ židovské teroristické výpravy do Gazy, kde si "najmorálnejšia armáda sveta" dáva záležať na tom, aby v koncentračnom lágri stráženom zo zeme, od mora i zo vzduchu zabila čo najmenej ľudí, ale čo najväčšiemu počtu preživších urobila zo života peklo.

Údolie Káthmandú je na tom zle. Kamaráti, ktorí sa tam nachádzali v čase katastrofy, nechali domácim všetko - od stanov a varičov až po odolné horské oblečenie a zásoby jedla. Boli si vedomí toho, že ich gesto im nijako zvlášť nepomôže, pretože v údolí skolabovalo všetko, vrátane rozvodu elektriny. Nedojímali ich stovky mŕtvych, pretože tých už nič netrápi. Aj keď pomaly, ale predsa len sa nejaká koordinovaná pomoc v Nepále rozbieha, v snahe vrátiť prostredie čo najrýchlejšie do ako-tak normálnej podoby.

Koncentračný tábor Gaza však aj dnes, celé mesiace po poslednej židovskej teroristickej výprave do tejto zúboženej enklávy, vyzerá strašne.

Zima v ruinách Gazy

 

 

 

Židovské obyvateľstvo Izrael si nedávno zvolilo najextrémnejšiu vládu od čias vzniku tohto paštátu bez hraníc - bandu ťažkotonážnych rasistov, hrubosrstých fašistov a židovských náboženských fanatikov. "Ministerka zahraničných vecí" Európskej únie Mogheriniová im zablahoželala.

Európanom preto nezaškodí pozrieť si lepšie fotografie a videá z rozbobmardovanej Gazy. Aby si trochu zvykli, kým to príde k nim domov a budú mať tú smolu, že prežijú a nedostanú sa do jedinej štatistiky, ktorú je systém evidovať. Akože humanita.

Autor: 
region: