Definitívny rozpad koalície

Dnes sa definitívne rozpadla koalícia, presnejšie povedané, SaS z nej vystúpila. Ešte presnejšie, SaS odišla z vlády.

Táto vláda je piliticky videné v pekle - je doslovne nenávidená 90%-mi  populácie. Krajinu čaká ťažké obdobie, ktoré ešte zvýši zlú bilanciu koalície. A to je hlavný dôvod, prečo z vlády utekajú prvé potkany. Vlastne hlvne ten najväčší -  ekonomický liberál Sulík.

Sulík dosť možno celkom vyhorel. Je moáné, že sa naozaj úprimne presvedčil, že politka a spoločesnký život je niečo úplne iné, ako si vo svojej naivnej dementnosti predstavoval. Dosť možno sa aj presvedčil, že ani peniaze sa až tak nelejú, ako si predstavoval (jeho "vodíkové nadšenie" už zrejme tiež vyhorelo, možno na ňom stratil aj vlastný kapitál). Dosť možno odíde  až celkom z politiky a dosť možno zdrhne do tej svojej Austrálie. 

A má pravdu - tu to nebude bezpečné a prestáva sranda.

Vláda bude v trojkoalícii fungovať v podstate v menšinovom móde - bude vždy dúfať, že ju SaS podporí pri nevyhnutných zákonoch. Spoliehať sa na Tarabu a iných ešte horších "fašistov" sa už nemôže.

Všeobecne sa očakáva, že to dlho nevydrží. Matovič to nedokáže udržať, dostane sa znova do nejakého konfliktu s americkými záujmami a ambasáda prikážu ho naozaj položiť. Bude hlasovanie o dôvere, a to opozícia už zahlasuje. A ešte pravdepodobnejšie je, že to Matovič teraz, keď už Sulík prehral, vzdá sám (všetko závisí od toho, ako má Matovič už zabezpečených svojich harantov - sú už v zahraničí? má v zahraničí kapitál a tu ošetrené firmy?). Keď sa naplno prejavia súčasné tendencie - neuveriteľná inflácia, nezamestnanošť, nedostatok plynu, nové astronomické platby od začiatku roku - tak Matovič utečie aj bez Pavlínky.

Srandy bokom, nechajme zločincov na ľudové súdy. Alebo proste na ľud. 

Zorganizujú sa rýchlo predčasné voľby?  Neviem, to by na Slovensku ešte niečo muselo fungovať, aby voľby prebehli začiatkom budúceho roka. Hegerova vláda tu možno aj po vyjadrení nedôvery bude cez nejakú fintu "dočasne" fungovať, ako taká mŕtvola tu ešte smrdieť mesiace. A mesiace. A mesiace...

Tak nejako to bude. 

Podstatné je to, aby občania čo najlepšie prežili túto dobu a hlavne, aby sa nová vláda zapojila  do novej európskej protiamerickej kolície. To je najdôležitejšie.

Ak to druhé nespravia, tak nech tam radšej ani nelezú.

 

 

 

nové