Hlavné správy a Osho - koalícia strachu

Hlavné správy sú implicitne aj explicitne založené na kresťanskej ideológii. Oháňajú sa ňou na každom kroku. Aj keď teda aktuálny pápež sklamal, opäť je to osoba spojená s mocnými sveta. Ale asi preto sa na HS našla náhrada - indický guru.

A to nie hocijaký, ale "kontraverzný", teda skolabovaný Osho, známy tým, že sa so svojou sektou usadil v Oregone a vozil sa v pozlátených rollsroycoch (mal ich vraj 93). Vlastne je to jeden z najhorších prípadov zneužitia dobrej vôle hľadačov duchovna. Jeho učenie bolo založené na uvoľnení emócii v divokom smiechu, sexe a podobne. A končilo v otroctve. Ale nevadí.

Nevadí ani to, že bola prevzatá časť z jeho výrokov, týkajúca sa infekčnej pohlavnej (smrteľnej) choroby AIDS, ktorej práve vtedy, pred 40 rokmi, sa začala šíriť po svete a mala dosť obetí. Šírila sa prevažne pohlavným aktom, rizikový bol hlavne análny styk, a preto kosila najmä homosexuálov a sexuálne promiskuitných ľudí. Bol to teda úplne iný typ choroby ako covid.

Nevadí, podstatné je to, že sa "indický guru" vyjadril na otázku "Bojíte sa pandémie?":

"Pýtaš sa zle. Správna otázka by mala znieť: Ako sa dá vyhnúť strachu zo smrti spôsobenej pandémiou? Pretože je veľmi ľahké vyhnúť sa vírusu, je veľmi ťažké vyhnúť sa strachu vo vás a vo svete. Ľudia budú zomierať viac na tento strach ako na pandémiu…“

Prosím, vyslovene zaznela tá nezmyselná doktrína, ktorá je od začiatku prítomná v postoji HS a ktorá sa zrejme zo zaťatosti ich interného guru-šéfredaktora nechce opustiť: "Ľudia budú zomierať viac na tento strach ako na pandémiu". 

To je vyslovene zločinná blbosť. Podobne ako to, že "je veľmi ľahké vyhnúť sa vírusu, je veľmi ťažké vyhnúť sa strachu". No, to možno platilo o AIDS, ktorý sa šíril hlavne sexom s cudzincami, ktorému sa dalo ľahko vyhnúť, ale určite to neplatí o vzduchom prenášaných vírusoch. Hlavné správy cielene zatlačujú do pozadia, o akej pandémii Osho hovoril.

A ešte aj o tom nemal pravdu. Sekty ako tá jeho, založene na najprimitívnejších živočíšnych pudoch, boli AIDSom ohrozené, a preto brojil proti "strachu" pred zasúvaním do všetkých možných otvorov. Ale nepomohlo, ľudia skončili s divokosťou osemdesiatych rokov, začali si dávať pozor, začali žiť čisto a tieto sekty aj preto skončili. Aj OSHO.

Len Hlavné správy o tom zrejme nevedia.

Ak sa hovorí o strachu, najviac ho očividne prejavujú a šíria antivaxeri, šíria abnormálny strach pred akoukoľvek vakcináciou. Ba pred akýmikoľvek opatreniami, šíria strach dokonca pred rúškou na ústach, pred čímkoľvek. Šíria ho medzi ľuďmi, ktorí naozaj nemôžu posúdiť riziká pre ich osobné zdravie. 

Áno, s vakcinami je spojený špinavý zárobok, ako so všetkými liekmi, je s nim spojené trestuhodné manipulovanie zo strany režimu - ale nič nie je viac plné úboheho iracionálneho strachu, ako prejavy mnohých anarchistov a parazitov na alternatíve. Ako prejavy Hlavných správ. To práve pred takým strachom Osho varoval (ak už máme akceptovať niečo z jeho slov ). Pred iracionálnym indukovaným stádovitým strachom. 

 

https://www.hlavnespravy.sk/najvacsou-pandemiou-je-strach/2748168

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/osho-radznis-sekty-kulty-mesiasi-...

 

 
buko

preco zrovna z tolkych zaujimavych dnesnych sprav si zrovna vybral daku blbost o davno prachom zapadnutom Oshovi.. ?

Ved to predsa davno vieme ze Hlavne spravy su robene na kolene, kvalita clankov kolise, su robene ako klik-pasce a casto si tam autor primiesa svoju vlastnu ideologiu ci svetonazor a obcas aj hoax.

A ked sme pri Oshovi - tak niektore jeho citaty su celkom trefne - napriklad tento - zivot je vtip: https://i.pinimg.com/564x/1b/55/52/1b555291550e0a7668e455aff6474278.jpg

Ale ked sme pri vtipe a spravach - tak kym absolutne nepripravena a zmatena Podkarpatia ide pokutami a represiami neockovanych uprostred intenzivnej covid vlny vyhnat a porazit virus - tak zo sveta sa coraz intenzivnejsie zacina ozyvat - Ved tie vakciny nefunguju! boli sme oj*bani!

Vsetky tie vyspele, nad 80% ockovane krajiny co nam davali za vzor: Od Holandska, Danska cez Izrael az po Singapur reportuju necakany a nevysvetlitelny narast pripadov a hospitalizacii.

Alex Berenson to nazyva velmi odvazne:

Worldwide vaccine failure

From Singapore to the Netherlands to Iceland to Vermont.
And coming soon to the entire northern half of the United States.
This is not how it was supposed to go.
Deaths hitting new highs in Singapore (85% of the population fully vaccinated - NOT adults, the entire population)

https://alexberenson.substack.com/p/worldwide-vaccine-failure

Krajiny kde nemali mRNA vakciny - nemaju epidemiu?

https://alexberenson.substack.com/p/no-mrnadna-vaccines-no-epidemic

Berenson nie je len tak hocikto.
Ma velke publikum a do sveta nevypusti len tak hocico.
Minule bol v show Joe Rogan - co je najsledovanejsia talkshow s obrovskym dosahom  - viac ako ma akelokvek svetove mainstream medium (200 million podcast views a month)

Preco v okrese rodinkara Luntera mame historicky najvyssi narast covid infekcii ked 50% co je viac ako slovensky priemer je ockovanych?

https://domov.sme.sk/c/22357333/koronavirus-a-slovensko-grafy.html?ref=k...

O co tu ide? naozaj tomu nerozumiem, ale vobec sa mi to nepaci...

 

Norman

Osho je možno "zapadnutý", ale článok o ňom sa skvie hore na HS ,lebo je to podcast, nový formát - inde už skoro zanikol, lebo je len pre určitý okruh čitateľov, ale v HS je symbolom zbytočnej, trápnej a škodlivej snahy napodobovať "normálne masmédia". Iné "zaujímavé články" sú proste udalosti, ktoré sa dejú a tak sú "zaujímavé". Akonáhle sa dôjde na pokus o zmysluplný obsah, stále a znova je to na úrovni kvokania.

Za druhé - nie je to výnimočné, ale je to v duchu ideológie HS v pandémii. A nie je to len zlé nepochopenie situácie, očividne to už naberá charakter dogmatiky - just budeme trvať na svojom, napriek faktom. Je na čase, aby sa aj HS zmenili - naozaj nejde o guličky

Za tretie - zopakujem, ten článok/podcast je naozaj priveľký podraz na čitatela, aby sa to dalo tolerovať, lebo je reč o AIDS, úplne inom charaktere problému, ako súčasný covid respiračný vírus. Navyše Osho (a iní spiritualisti z tej doby) hovorí v podobných textoch jednoznačne o strachu západnej kresťanskej kultúry z uvoľnenia, o strachu dogmatického zovretia totalitného náboženstva - a práve takíto ľudia to vytiahnu, očividne si ani najmenej neuvedomujúc, že je reč práve o nich samých. To je fakt aj na smiech.

Roland Edvardsen

Naopak, Norman mal výborný výber pre tému. Som sa až smial, keď som videl toho Osha na HS. Nuž, ak ide o anti-vax či anti-covid agendu, tak už je kresťanským fundamentalistom z HS dobrý každý, aj sexuálny guru, ktorý bol inak silne kritický ku kresťanstvu a cirkvi (a ktorý mal nejaké tie zaujímavé výroky a myšlienky, hoc nie až tak originálne, ako si niekto myslel či myslí - ale tá aura či imidž "mystika z ďalej Indie" mu pomohli, to vedel dobre marketingovo zneužiť). Ale tak, keď už taká Záborská, ktorá tu ide velice "zachraňovať" spermie a zygoty, nemá problém s "polievkou" z embryií vo vakcínach, tak prečo nie aj OSHO na HS? :-) Ale dajú sa títo kdejakí kresťanisti brať vážne, že? :-)

Norman

každý vie, že ja som otvorený a naklonený tradícii a učeniam, ktoré zostali naviac zachované v Indi a inde na (ďalekom) Východe, kam nedošiel zbesilý náboženský totalitarizmus islámu ani sa nepresadilo kresťanstvo.
Lenže samozrejme celé to je tam už v rukách upadnutého etnika a je mnoho parazitov. A hlavne tí, ktorí s týmto tovarom vyrazili na Západ (respektíve lákali zákazníkov do Indie, to je ten istý kšeft).
Osho podľa všetkých meradiel patrí k tým horším - tie rollseroyci sú len jeden z jasných dôkazov jeho morálneho a mentálneho kolapsu.
To nezanamená, že v jeho prednáškach, zachytených v knihách, nie je nič dobré - samozrejme že je tam vykradnutá AJ ta pozitívna filozofia z minulosti. Ale je tam aj mnoho piesku, zrejme aj rozbité sklo, opatrne, opatrne s nimi, by som povedal. Je zaujímavý dokument o jeho sekte v USA - Wild Wild Country, ktorý môže byť poučný všeobecne o tých snahách zúfalých, spirituálne nie z vlastne viny hladujúcich ľudí dúfajúcich vo vytvorenie lepšieho sveta, je to myslím dokument vyvážený - i keď domáca americká kultúra v ňom vyznie zúfalo, na poľutovanie. (netflix, ale nehovorím, že je to zaručený prínos či pútavosť pre každého, určite nie pre zavreté hlavy, už sme tu kedysi o tom písali)

Lenže naozaj, v prostredí Slovenska, kde je odmietaný bežný duch čo len budhizmu (lebo Buddha bol cudzinec, a odišiel v tridsiatke od rodiny, to sa nerobí ... a podobné vtipy ), kde vypukla panická hrôza z yogy v školách - je prepadnutie práve jednému z toho najhoršieho, čo MODERNA india vykotila, naozaj varovné. (opakujem, moderná india, osho aj iní podobní sú produkt kapitalistického západu, ešte aj to meno Osho ukradol zo Zenu, čiže mimo Indiu, mimo svoju pôvodnú tradíciu). Varovné, alebo teda prípadne na smiech, teda :)

Ale holt produkt ich úrovne. Nečudo, že Rostas, ktorý má svoje úchylky, sa im vysmieva. Ale produkt reklamnej agentúry a reklamného myslenia proste neustále determinuej tamten komerčný projekt - Sopko je proste nepoučiteľný, ako každý despota, "vie všetko lepšie" :-)
Nechcem moc dávať smajly, fakt je nepríjemné, keď sa niekto na webe smeje z nejakých tém či ľudí, zvlášť ak to s nimi myslí vlastne dobre - ale je určitá úroveň, pod ktorú sa naozaj už ísť nedá :)

Roland Edvardsen

Osho bol de facto komerčný produkt Západu zaobalený v tom indickom mystickom pozlátku. Som si pozrel teraz zopár videí s ním - no neviem, na mňa to pôsobí hrozne fejkovo. Ale vo svojej dobe zrejme mohol pôsobiť viac anti-systémovo, rebelsky (predsa len v reaganovskej Amerike 80-tych rokov sa kresťanská pravica v mnohom správala obdobne ako dnes ľavicoví woke fundamentalisti. A súhlasím i do istej miery s liberálmi, že reganovci zlyhali pri AIDS kríze, popri iných zlyhaniach a že vtedajšia kultúra a prístupy len napomáhali šíreniu AIDS), ale z dnešného pohľadu už lepšie vidieť, že aj OSHO bol postavička vytvorená a posunutá systémom, voči ktorému sa chcel akože vyhraňovať. A dobré pripomenutie aj nášho slovenského gurua Rostasa. Títo ľudia sú jak cez kopirák, stále ten istý fejkový opar okolo nich, ťažký pózerizmus.

Ema

„Chcem, aby sme boli krajinou, kde sa ľudia nebudú báť zomierať."

Tá zrejme v minulosti nasúkala do svojho bachora, knihy a čepca veľa Oshovho odpadu, a teraz to z nej lezie.

nové