A je to!

 Po intenzívnych kontaktoch, ergo brutálnom a bezohľadnom nátlaku na Brusel, bude Izrael ako jediný štát mimo Európskej únie požívať nemalé finančné aj intelektuálne benefity ambiciózneho programu Európskej únie Horizon 2020.

Do európskeho programu na financovanie výskumu a inovácií Horizon 2020 sa Izrael pchal ako kuna do slepčína od začiatku, pretože v ňom vetril unikátnu príležitosť na parazitovanie, kotné Nobelovymi cenami. Tie sú obľúbeným argumentom pri zdôrazňovaní, že židia sú nadľudia, ktorým neschopný gójsky dobytok len sprosto závidí. Ako inak.

Odpor európskej, hlavne vedeckej obce s dostatočnými skúsenosťami s titanmi etiky a intelektu z "jedinej demokracie na Blízkom východe", bol však dostatočne silný, aby do dohody presadil aspoň to, že z európskych peňazí nesmú byť financované inštitúcie na okupovaných palestínskych územiach. Izrael bez hraníc sa odul. A urazene dupal, že dohodu nepodpíše. Nech, povedali v Európe. V paštáte bez hraníc s názvom Izrael nastal šramot a šuchot. Keď sa do programu Horizon 2020 neinfiltrujeme, sme stratení, vydesene šuškali izraelskí vedátori a im podobní vládnemu kabinetu. Navyše teraz, po čiastočnom kolapse priemyselnej špionáže (mamzer Snowden!) ... no katastrofa.

I nastali zmienené "intenzívne kontakty".

 Tie vyústili v noci z 28. na 29. novembra 2013 do tzv. kompromisu. Európska únia v dodatku k Horizontu napíše, že granty budú v súlade s pravidlami, ktoré neumožňujú Európskej únii financovanie na okupovaných územiach. Izrael dodá k Horizontu vlastný dodatok, v ktorom skonštatuje, že má dodatok Európskej únie v piči, a to z "právneho aj diplomatického hľadiska".
 
Izrael si teda bude užívať všetky výhody z európskeho programu Horizon 2020 a naďalej si rozširovať v Palestíne Lebensraum, držať 1,5 milióna ľudí (z toho 750 tisíc detí pod 15 rokov) v najväčšom open air koncentračnom tábore v histórii ľudstva, terorizovať na etnickej báze Palestínčanov žijúcich v Jeruzaleme a na Západnom brehu, vraždiť Palestínčanov na takmer dennej báze, podchvíľou organizovať v koncentráku brutálne masakre  a ako rakovina rozožierať celý Blízky východ.
 
Je otázne, či môže byť Horizon 2020 s takýmto odpudivým členom úspešný. Lenže - zaujíma to vôbec niekoho? Alebo úplne stačí, že Horizon 2020 bude komfortným peňazovodom do Izraela a priamou cestou k vedeckým a technickým vynálezom Európanov. Bez obáv, že niekto skončí ako zmrd Pollard.
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Jo, a stavím sa, že sa podkarpatská odnož slobodných západných korporátnych médií, ktoré nám nedemokrati tak závidia, o tejto záležitosti nezmienila ani jednou vetou.
Autor: 
region: