Karma alebo zločin? Český miliardár a majiteľ Markízy Kellner doslovne zahryzol do zeme

Český miliardár Kellner, ktorý nahromadil majetok v postkomumistickom chaose - samozrejme poctivo a ak nie len prácou, tak určite snahou, iniciatívnosťou, invenciou a schopnosťami - zahynul na Aljaške pri páde vrtuľníka.

Za prvé je to ukážka, ako zdroje, ktoré hromadili Česi (a Slováci) desaťročia, sa po pirátskom samete dostali chorobne koncentrované do rúk nebezpečným ľuďom. Tí ich doslovne premrhávajú na prepychové zbytočnosti, lyžovanie v divočine je ešte skôr menšie zlo. Z toho pohľadu by sa smrť tohto indivídua dala brať ako prejav karmickej spravodlivosti.

Druhá vec je, že "je to prvá takáto tragická nehoda počas 17 rokov fungovania" spoločnosti, ktorá tieto miliardárske zábavy v divočine za Anchorage poskytuje. Kellner nedávno, minulý rok, prevzal spoločnosť CME, ktorá na Slovensku vlastní televíziu Markíza. Tú, od ktorej chcel podobný slovenský "podnikateľ" Kočner nie zanedbateľnú sumu 70 miliónov Euro za zmenky, čím výrazne ohrozoval práve trhovú cenu Markízy, keď menila majiteľa. Kočner, ako vieme, je za tento pokus odsúdený režimom na 19 rokov a sedí v base (aj keď o rozsudku ešte rozhodne Najvyšší súd).

Za koho kopal Kellner je ťažko takto povedať, v každom prípade už dokopal. Aké tlaky boli okolo CME, ako prebiehal predaj, kto čo pokazil, a kto musel byť potrestaný, si môžeme iba domýšľať. V každom prípade je vypadnutie takýchto figúrok dôvodom na zamyslenie. Ja viem, vrtuľníky padajú často, hm hm. Hej, a hlavne v Amerike. Možno keby zostal v Čechách, tak by sa mu to nestalo.

Dovoľme si teda na záver nejaký pietny citát. Napríklad tento sedí:
Kto s hyenami vyje, ten s nimi aj zdochne.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/582738-cesky-miliardar-kellner-podl...

slaven1

Oficiálne zahynul, neoficiálne ho picli. Doteraz si zoskakoval z vrtuľníka a teraz - zrovna cez toto obdobie "konsolidácie trhov" - a zrovna na Aljaške, domácej pôde - mu nevydalo.

Tak ako sa Berezovskij oficiálne obesil vo vani (či-čo), alebo zlodej Fruni zomrel v londýnskej nemocnici na zápal pľúc (či-čo). Posielajú signál tým oligarchom (miestodržiteľom) východnej Európy, ktorí ostali na žive.

Oligarchovia sú miestodržitelia, ktorých naznačili z metropole na spravovanie majetku v dobytých územiach. Riadia sa hlavne z Londýna a Washingtonu. Cez nich sa rieši problém, že zahraničné riadenie ostáva na okupovanom území skryté (kryptokolónia = skrytá kolónia).

Na prvej etape takéto preberanie aktív menej bije domorodcom do očí, keď najväčšie bane (národné podniky) formálne vlastní nejaká sukromná osoba s českým menom ("Kabala") a nie americky investičný fond (ako sa volá ten čo po 22 rokoch od 1989 vlastní Severočeské bane?).

Teraz budeme svedkom, ako nejaký "Blackrock" postupne ovládne (akože) Kellnerove aktíva.

A možno to ozaj bula nehoda-náhoda. Nehoda bez fotky https://www.facebook.com/akmountainrescue/posts/4008978192494940 Uvidíme či preživší prežije.

Miro

Aké to náhody.

7. marca zomrel pri havárii presne tohoto typu helikoptéry šéf, majiteľ francúzskeho koncernu Dassault (ikona francúzskeho priemyslu) - Oliver Dassault.
Vina ?
Dovolil si podpísať dohodu s Huawei o vybudovaní cloudovej siete pre celý koncern. Tento databázový systém spája aplikácie pre letecké simulátory pre stíhačky, systém riadenia obchodu a starostlivosti o zakazníkov. Od r. 2018 beží celá infraštruktúra Dassaultu na serveroch Huawei. Firmy rokovali pritom o dalšom rozvoji spolupráce. Predpokladá sa že aj vo vojenskej oblasti.

O dvadsať dní zomiera český miliardár ktorého aktivity sú zamerané najmä ruský a čínsky trh. Zomiera pri havárii toho istého typu vrtuľníka.
Vina ?
Kellner chcel budovať 5G sieť pre svoj telekom biznis CETIN (O2) na technologiach Huawei. Po zásahu ambasády nakoniec ustúpil. Naoko. Začal pripravovať predaj firmy cez burzu.(priamo to nešlo, kvoli možnemu zásahu ambasády) Hádajte kto mal byť kupec. Ano, Huawei.
Nato Kellner zomiera.

Nie, anglosionistická hydra na náhody sa nespolieha....

sandro

Prave som sem chcel skocit a zrevidovat svoje tvrdenie, nakolko som 2 hodiny hladal info. Momentalne som presvedceny, ze to nahoda nebola. Za vsetko citujem npr.: ''Pro občany České republiky se však nejedná o dobrou zprávu. Rusko-čínských peněz Petra Kellnera, napojení Klause staršího na AfD nebo extremistického naladění juniora bychom se měli spíš bát.''
Takze nie, nahoda to zial nebola. No a po tomto badani mi ten chlap zacina byt fakt skoro az sympaticky. Ljuba ma dobre oko.
zdroj : https://www.forum24.cz/klaus-mladsi-miri-na-hrad-zajistit-to-maji-kellne...

sandro

Padol Kellner. Ale nech by tam spadol hocikto iny, vzdy by to bola znama a velmi bohata osoba, vzhladom na sialene ceny takejto radovanky. To si moze dovolit to zname 1%. Takze tie spekulacie by tu boli aj keby to bol niekto iny. Inak neviem ci tuto spolocnosti nevyuzival v minulosti aj Ivan Miklos, ktory obluboval(a mozno stale oblubuje, neviem ako je na tom) heli-skiing, len media to potichucky ignorovali lebo by automaticky musela prist otazka - z coho to plati, resp. kto mu to plati?

Ľubov

možno sa mýlim,ale rozhodne to bol charizmatický človek aj miliardár. Občas sa taký vyskytnú,napr.kníže Rohan.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pane-kellner-prijdte-na-kafe-zvou-lid...

Tak vidíte,ľudia z tej dediny, ho mali radi pre niečo...

sandro

Tiez mi to pride tak, ze ked uz musi niekto v tomto blaznivom systeme zaujat tieto pozicie, tak nech su to radsej Kellnerovia ako Hascakovia.

Norman

A aký je rozdiel medzi tými dvoma??

Ľubov

Ostávam len pri subjektívom hodnotení,možno som nejako dúfala,že takí,ako Kellner by mohli prejsť na našu stranu. Teoreticky.

sandro

Ja viem, na prvy pohlad ziaden a zase si to pekne trafil s tym, ze na ludoch ako on vidno, aky majetok tu ludia za tou zeleznou oponou vytvorili. Mal som Kellnera navnimaneho a napriek tomu, ze ako dalsi gauneri tej doby musel mat aj on velmi ostre lakte, aspon permanentne neskodil Ceskej republike ako to je v pripade Hascaka a spol. cez obrovske a neustale tunelovanie zdravotnictva. Hascak je navse typ suroveho bezohladneho banditu v kravate. Je to typ cloveka, ktoreho ked zivnostnik zazaluje, ze mu nevyplatil dohodnute peniaze za prace na dome, spyta sa ho ''ci ma rad svoju dceru''..Takyto typ proste Kellner podla mna nebol. Ale to neznamena, ze mi je konkretne jeho nejako luto alebo tak. Zomrel proste miliardar, ktory prisiel k majetku na ukor celej krajiny. Len hovorim, ze to mohol byt aj vacsi chrapun, napriklad nasho domaceho typu.

sandro

Inak pady vrtulnikov v extremnych podmienkach nie su vobec vynimocne. Jedna vec je lietat v nizkych nadmorskych vyskach a nieco ine je vyosko v horach. Vid. tu fesaci na Apachi: https://www.youtube.com/watch?v=CUtyUTLeW1g

Norman

veď hej, ale 20. najbohatší muž Európy, treba trocha zamyslenia sa, cui bono :) Na druhej strane - samozrejme že sa vražda spraví tak, aby nevyzerala ako vražda. Zas toľko vrtuľníkov ani tam na tých lyžovačkách nepadá.

Ja si nemyslím, že by sme jeho alebo Haščáka poznali. A, len s miernym humorom, ako hovorili marxisti - nezaujíma ma jeho reálna osoba, ale jeho triedna rola.
A navyše - kedysi boli miliardári bruchatí a nechutní, tieto nové svine si za peniaze platia ešte aj svoju kondíciu (a plastiky) - ale o to nie sú sympatickejší, že, u mňa skôr naopak.

Dusanbe

že dvaja inštruktori / a pilot ?/, ktorí zahynuli spolu s ním, mali naozaj dobré životné poistenie, aby ostalo niečo na prežitie prípadným rodinám.
Ono je to pekné, nemusieť sa tlačiť na vlekoch či lanovke, ale niekedy je to aj nebezpečné.

nové