Kolíkovej "skutok sa nestal"

Bývalý policajný prezident, zdravý a vediac, že bude čeliť obvineniam, sa vrátil z dovolenky. Bol psychicky pripravený na to, že na Slovensku sa deje politická štvanica, ale určite už v živote niečo zažil, takže si veril.

O pár dní na to bol z väznice s ťažkými zraneniami odvezený do nemocnice, kde mu v dlhotrvajúcej operácii len len zachránili život po ťažkých zraneniech hlavy, oka ( odvoz z Prešova až do centrálnej armádnej nemocnice Ružomberok svedčí o tom, že zranenia si netrúfali zvládnuť nikde inde, teda museli byť závažné).

Dlhá 11-hodinová operácia sa prevalila na verejnosť. Ale aj potom úrady mlčia alebo klamú.

V piatok (11.12.) hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla poskytol TASR vyhlásenie, kde sa píše, citujem TASR:

Misterka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie či napadnutie bývalého policajného prezidenta, ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný a mal byť hospitalizovaný.

Hrozná veta. To, že je hospitalizovaný, je podmieňovací spôsob ("mal by byť"). To akože nie je isté, že je v nemocnici, to nevie ministerka naisto? Ale na druhej strane "vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie či napadnutie " - to je povedané na základe čoho?? To je viera ministerky?? Prečo je podávaný tento názor, akoby to bol fakt?? A ak sa preukáže, že je Lučanský zranený cudzími osobami,  Kolíkova už len za toto klamstvo by mala odísť do stratena.

"Nemám vedomosť, že by pán Lučanský utrpel iné zranenia ako tie, ktoré sú skôr dôsledkom vlastnej neopatrnej činnosti a ktoré sú menej závažné a - súčasne - ktoré iniciatívne a preventívne vyšetril personál v príslušnom ústave a následne sa im aj venoval personál v príslušnej nemocnici,"

Načo ministerka hovorí o tom, o čom nemá "vedomosť"? Verejnosť zaujíma to, o čom informácie má - lebo to jej psia povinnosť ministerky, vedieť, čo sa deje v jej obore. Ministerka by mala byť prudko znepokojená takýmito informáciami z oblasti, za akú je zodpovedná a mala by nariadiť zistenie presného stavu vecí, a doniesť o tom jasné dôkazy verejnosti. To sa nestalo. Namisto toho máme plno jej predpokladov, jej lží.

 

Ministerka by mala zorganizovať okamžité nezávislé vyšetrenia takto závažného podozrenia, nie bohorovne tvrdiť, že sa "skutek nestal". Už tento jej prístup - vyhlasovanie dopredu niečoho, k čomu môže viesť len vyšetrovanie, je nekonečná drzosť, škandál a  zasahovanie do vyšetrovania. Keď v minulosti v prípade Malinová - po ukončení vyšetrovania - minister Kalinák na tlačovke oznámil, ako toto dopadlo, a že sa "skutok nestal", bol novinárskou smečkou trhaný roky a tento právny termín sa stal predmetom výsmechu. Dnes ale ministerka dopredu oznamuje stav vecí, predikuje výsledok vyšetrovania.

Tasr: "O veci komunikovala Kolíková aj s dozorovým prokurátorom, ktorý rovnako nemal v tejto súvislosti žiadne podozrenia".

Takže ministerka ide vlastne za jedným z podozrivých, a spolieha sa na jeho vyjadrenie? A čo vlastne povie tento človek na to, že cieľ jeho vyšetrovania leží polomrtvy na intenzívnej stanici? Že nemá podozrenie???? Nemá podozrenie, že by sa mohol stať zločin? Takto sa vyjadrí prokurátor, ktorých funkcia je zločiny zisťovať a odhalovať?

Slovensko si pamätá aj odvlečenie Kováča mladšieho do Rakúska bol vykonaný SISkou a opisovaný ako "samoúnos". Mečiarova vláda sa týmto činom a absurdným výrokom dostala do ohniska útokov na dlehé desaťročia. Bude dnešnou vládou daná do diskurzu rovnako absurdná téza o "samozbití"? Alebo rovnako absurdná téza o "samovražde" vypichnutím oka?Dnes o 10 00, teda o dve hodiny, bude mať Kolíková briefing. Sme zvedaví, akú verziu klamstiev vyhodí teraz. Čo sa im už podarilo zahladiť, na akej verzie sa už spolupáchatelia dohodli? Jediná správna cesta je na mieste odstúpiť, ako to robili ministri po prípade Kuciak. Toľko cti ale u sedlane Kolíkovej nemožno čakať.


A ešte informácia z webu, zdroj Europortál :

Pani Koliková…buď niekto klame Vám alebo účelovo klamete Vy sama.

Lučanský bol prevezený do  Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne napriek protestu lekárov v Ružomberku. Jeho zdravotný stav neumožňoval prevoz.

Pokiaľ niečo vyslovíte  mali by ste mať ako ministerka istotu.

Ja som videl fotky Lučanského. Na tele mal viac ako 40 pohmoždenín a podliatin. Navyše zranenia hlavy aké mal si človek nevie privodiť sám ani len omylom. Jedenásť hodinová operácia mu zachránila život, ale len dočasne, nakoľko nemocnica v Trenčíne nie je ani z ďaleka vybavená na prijem pacienta v takomto stave. Interné oddelenie má jednu celu pomyselnú ako JIS, ale na tej sa riešia len hladovkári,  ktorých tam priviažu aby ich mohli zachrániť.

Intubovaného pacienta ako Lučanský tam nemajú ako zvládnuť. Navyše prevoz pacienta v tomto stave bolo jeho priame ohrozenie na živote. Buď to neviete alebo to kryjete a prevoz bol nariadený, aby sa civilné osoby v nemocnici nedozvedeli o okolnostiach jeho stavu…

Naozaj nerobte z ľudí bláznov takýmito vyjadreniami je to nedôstojné pre ministerku spravodlivosti

Zriaďte komisiu, ktorá toto možné podozrenie z úkladného pokusu o vraždu vyšetri.

 

podpísaný Aladar Szilard

(teda možno nie anonym) 

 

A ešte stav našich obrancov demokracie - tlače.

Sme dala  čosi o Lučanskom len ako lokálnu nepodstatnú správu, DenníkN a Aktuality mlčia - dnes napodiv nedostáva Todová a Vagovič tajné informácie priamo z prokuratúry? Len Pravda to dala, až dnes, v nedelu ráno, na titulku - ale nič nevedia.

 

Dúfajme, že aspoň politická opozícia spolu s rodinou obete a obhajcami zisťujú, čo a ako sa stalo a pripravujú žaloby na zodpovedných.

 

------------------------------------------------------------------

Post scriptum po briefingu ministerky Kolíkovej 10:40

(jediný prenos bol na Pravde, sotva som ho našiel, aj to už pár minút bežal 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/571688-zilinka-ulozil-krajskemu-p...

Otázky novinárov takmer nepočuť. Boli smerované prevažne do rôznych drobností alebo boli všeobecné )


Lučanský sa zranil pri páde, pričom si to zhoršil cvičením klikov.

Preto bol prevezený na operáciu. Jeho stav je ale mierny

O zdravotnom stave ale nemôže informovať. Vraj je OK, Lučanský komunikuje. Na zranenie po tele sa nik z novinárov nepýtal

Samovraždu ministerka popiera (do verzie samovraždy "napodiv" bola priam tlačená novinármi, ktorí zrejme mali svoje príkazy).

Pričinenie cudzích osôb nie je dokázané.

Kamerové zariadenia z ústavu "nie je správne" zverejňovať, Kolíková o tom odmieta uvažovať. Možno neskôr (keď bude overené, že na nich nie je nik, kto tam nemá byť?)

 

Záver - všetko záleží na závažnosti stavu Lučanského. Kolíková hovorí o "nehode". 

Samozrejme, aj po ťažkej bitke tí, ktorí majú šťastie, sa zotavia. Modriny po tele sa za pár dni stratia. Ak nenastane krvácanie do mozgu, za pár dni sú aj tržné rany na hlave ako tak v poriadku. Rany na oku a na čele boli ošetrené, k Lučanskému pár dni nebol žiaden prístup, nie sú poskytnuté, zatiaľ, žiadne fotografie jeho zranenia (pamätáte na fotografie Malinovej s krvou po tvári? Tie boli všade, roky a roky. Fotografie zranenie Lučanského zatiaľ nie sú. Čaká sa, až odpuchne? )

Oficiálne to teda bola len "maličkosť", kvôli ktorej ale ráno narýchlo previezli obvineného z Prešova do Ružomberku. A urobili okamžite nejaký zákrok-operáciu. Operáciu na hlave! Kvôli priam prevencii, aby to nebolo horšie. V lokálnej anestézii či v narkóze?

 

Lučanský sám, podľa výpovede ministerky, zrejme nikoho viniť nebude. Prístup k nemu ale nie je momentálne možný. Žiadne fotky, ani ako leží v posteli (ako napríklad púšťal do sveta Kollár ).

Fotky nie sú, výpoveď nie je - len sprostredkovane cez hubu pani ministerky, a kto by o tej pochyboval, že. Dôkazy teda nie sú, zabudnite.

Je to samozbitie.

Nový termín na politicko-právnej scéne Slovenska. Nová metóda riešenia problémov.

Neviditeľná ruka trhu, respektíve neviditeľná ruka spravodlivosti. Verte a dúfajte, že si aj pre vás NAKA nepríde.

Ja viem, myslíte si, že Lučanský je nejaká výnimka a tak to zostane. Nie, Lučanský je len dostatočne známa a vplyvná osoba, aby sa to oňom prípadne prevalilo. O osude väčšine iných ľudí by sa nik ani nedozvedel.

 


 

 

 

 slaven1

TASR:

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie či napadnutie bývalého policajného prezidenta Milana L., ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný a mal byť hospitalizovaný. Všetky okolnosti prípadu chce dať ministerka preveriť. Reagovala tak na výzvu opozičného poslanca Národnej rady SR Roberta Fica (Smer-SD). TASR jej stanovisko poskytol hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla. (11. decembra 2020 18:31)

Výborte, hrať sa v redakcii na telefón vedia. Lebo to nepovedala Kotlíková osobne. To povedal redaktor TASR, že povedal hovorca Kotlíkovej, že povedala. Včera, 12.12.2020 o 21:04 dali k veci do nedele 10:0 aj druhú!!! ("až") správu: 21: Žilinka uložil prokurátorovi preskúmať okolnosti ohľadne Milana L.

Kotlíková natrepala až dnes, ale o tom ešte napíšeme.

HS informujú o prípade iniciatívne.

- Dozvie sa verejnosť, čo sa skutočne stalo? Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi preskúmať okolnosti ohľadne Milana Lučanského
- Lučanského zranenia mali vzniknúť pri neúspešnom pokuse o samovraždu
- Prečo si Lučanský tak veľmi ublížil?! Bezpečnostný analytik Žitný a jeho manželka neveria tomu, že si Lučanský mohol vylúpnuť oko sám. „Čo nám to tu podsúvajú?!“ Máme najnovšie informácie

SMEtiareň verná svomu menu, informácie dokrútená:

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie či napadnutie policajného exprezidenta, ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný a mal byť hospitalizovaný.

Žiadna info v článku, že to povedal hovorca, nie ona osobne. Taktiež neuvádzajú zdroj informácie, ktorým je TASR. Cítiť, že redakcia je obsatená "lacnejšími" kádrami. Orientovať sa na ich informáciu sa všeobecne neodporúča.

Pravda dala článok na titulku:

„Generál Lučanský mal vážne zranenia, údajne bol viackrát dokopaný. Otázka je, kým. Či ho dokopali vyšetrovatelia, členovia justičnej stráže alebo niekto, koho on alebo jeho podriadení poslali do väzby. Ale príčetný člen justičnej stráže vie, že nemôže generála polície dať do jednej miestnosti s takýmito ľuďmi. Ak sa to potvrdí, je to na odstúpenie ministerky spravodlivosti,“ myslí si Baránek.

ParlamentneListy.sk nič

Hospodárske noviny nič

TA3: Exšéf polície Lučanský sa mal vo väzbe pokúsiť o samovraždu, pričom sa odvolávajú na emerickú piatu kolónu .týždeň.

Zaklincujeme to s iDES:

Bývalý slovenský policejní prezident Milan Lučanský se ve vazbě pokusil o sebevraždu. S odvoláním na tři nezávislé zdroje to v sobotu uvedl zpravodajský server refresher.sk.

slaven1

Drahé deti, takže máme za sebou prvú várku Kotlíkovej rozprávok. Ona osobne, žiadny hovorca.

Lučanský si na cele spôsobil zranenia a potom si ešte zaklikoval.

Neviem ako, vy už ste si po zranení až na nemocnicu šli ešte cvičiť? Ja nie, ani nikoho takého nepoznám.

Deťúrence, stovky väzňov prejdú kolúznou väzbou, ale zrovna prvý v histórii väznený Prezident PZ sa pri "pobyte" sám zraní až na niekoľko dňovú hospitalizáciu?! :D

Oj, zabudol som, že máme globálnu smrteľnú pandémiu toto obdobie :D :D

Kamerové záznamy

Jeden z momentov, čo ma z tlačovky dojal, sú 2 časti s kamerovými záznamami. Vraj existujú ale zverejnené nebudú, lebo "...sú to záznamy o tom ako tá väznica z vnútra vyzerá. Nemyslím si, že je to na mieste … a otázka je či vôbec nejaké pochybnosti budú." (cca 32 minúta)

To, že nedošlo o okamžitému zverejneniu kamerových záznamov v takto citlivom prípade, znamená, že sú v neprospech alebo justičnej stráže alebo prokuratúre alebo Kotlíkovej alebo vyšetrovateľov alebo riaditeľa väznice alebo poradcov.

Argumenty prečo nezverejniť kamerové záznamy sú tupé. Ale čo čakať od človeka s náhubkom.

Časť, ktoré má na nejakom videu ostať "neverejná" sa vždy dá rozmazať cez "blur". Rozmazať časť videa zvládne hocikto, čo si pozrie návod na Youtube.

Zverejniť kamerové záznamy sa im prieči, no mi sme nelenili. Nažhavili sme všetky linky a nakoniec sa nám podarilo získať záznamy z väzenia. Takto "samoporanenie" prebiehalo.

--

Čo na to celé plk. JUDr. Ing. PETER KOVAŘÍK, aktuálne najvyššia postava v policajnom zbore. Môže niekto zverejniť jeho reakciu?

slaven1

Troška opozdene, ale bola zverejnená Kovaříkova reakcia. Citát z článku:

Členovia výboru sa Kovaříka pýtali aj na úmrtie jeho predchodcu vo funkcii, Milana Ľučanského, „Môj osobný názor je, že to bola samovražda,“ povedal... V minulosti pôsobil ako policajný pridelenec vo Washingtone alebo ako riaditeľ Úradu boja proti korupcii Prezídia PZ.

Rozpisovať nebudem, stačí takto.

--
https://www.hlavnespravy.sk/kovarik-navrhuje-rotaciu-policajnych-funkcio...

Ema

Zábermi istej Malinovej sme boli exponovaní pomaly aj na obale Kalocsai Őrölt papriky.
V závažnom prípade generála Lučanského máme len zmršené bľabotanie Kolíka, ktorý je Remotely Operated Vehicle - za kniplom sedí Žitňanská.

Ten dedulo zo ZVJS - sme mu vďační, že sme mohli pár minút nedeľného dopoludnia venovať jeho vysvetľovaniu všeobecných procesov vo väzniciach a vypočuť si, že niektorí väzni občas majú sklon k samovraždám.
Interesantné. Kočner, rozmaznané slabošské poživačné prasiatko, torý má na krku vraždu podkarpatského storočia a idú mu po krku Američania, je po celých a celých mesiacoch v lochu vychechtaný ako lečo - a generál Lučasnký, tvrdý chlap s veľkou psychickou odolnosťou, sa mal akože po týždni vágnych obvinení akýchsi trtkov, ktorých nazvala náboženská sekta matovičovcov "kajúcnici", zosrať a pokúsiť sa o samovraždu klikmi? Kolík už síce samovraždu zavrhol, pretože je to neudržateľné, ale v Česku sú toho plné médiá - od bulvárneho Blesku cez mainstreamové idnes.cz až po samotnú ČTK (!) - že Lučanský sa pokúsil o samovraždu. Tam ešte nezachytili, že u Kolíka zmenili náhle naratív.

Ešte k tomu bizarnému brífingu: Lučanského prevlákajú cez pol Slovenska, ale Kolík nemá najmenšie podozrenie a je v ťažkej pohode. A vyzýva novinárov, aby "to nespochybňovali".
Tak načo sú potom novinári? Aby robili hovorcov Kolíkovi? Hej, to by vám tak bolo, vy kurvy. Núdzový stav donekonečna a zákaz spochybňovať.
A Kolík ani nepovažuje za potrebné preveriť kamerový záznam z chodby. Na ktorom sa už aj tak už vykonávajú úpravy,

Inak, zaujímavé je, že tomu monštru v roli miniserky spravodlivosti úplne spontánne a podvedome neveria ani ľudia, ktorí na bordel, ktorý tu robia Matovičove hordy, doteraz hľadeli vcelku zhovievavo, lebofico. Ani im nie je jasné, prečo tá hnida celé dni mlčala, keď sa "nič nestalo".

sandro

Mame teda oficialny zaver - Lucansky nestastne spadol v cele. Clovek s vybornou fyzickou kondiciou len tak spadne a ako 80rocna babka s chronickym ochorenim pohyboveho systemu sa nedokaze zachytit a drbne rovno na hlavu. Nasledne si este zaklikuje a ide sanitkou do nemocnice. Kamerove zaznamy sa nezverejnia, poslanecky prieskum zamietnu, ved predsa funkcionar strany a statu povedal ze to bolo takto tak to tak kurva bolo. Advokat, ktory vraj tlmocil Lucanskeho je tiez len nejaka 3.osoba, s tym nikoho neohuria.
PS: treba si uvedomit, ze toto su ludia, ktori sa dostali k moci s pomocou vrazdy dvoch mladych ludi. A toto si pripominat vzdy, ked sa nam nieco zda neuveritelne.

Ľubov

Bohužial,už ho s najvyšśou pravdepodobnosťou nikdy neuvidíme.
Fotografiu nikto nepýta,len nás zopár ľudí. Milan Lučanský,niet tu nikoho,kto by sa za Vás postavil.
Ale práve som videla graf. Ak je naozaj objektívny, vysvelľuje mnohé Aj nezáujem verejnosti o dobitého policajta..Čo sa dá čakať od brokolice? Že bude vegetovať. Ak chce väčšina tohto národa vegetovať ako zelenina,nech v tom pokračuje.

sandro

Stale je tu moznost, ze ho uvidime. Nahrava tomu to, ze zmenili verziu na ''dobry stav, zivot neohrozujuci''. Staci pockat, kym sa zranenia po tele zahoja a potom si uz moze aj Lucansky hovorit co chce. My mu uverime a oni nie. Tak to tu uz bude stale.

nové