Krysy utekajú z potápajúcej sa lode

Situácia je jasná. Loď už nedrží pohromade.
Sila nižšej posádky je slabá, tí sedia zavretí v podpalubí. Ale šlahanie vĺn zo Západu už spôsobilo, že lepidlo spájajúce všetkých do jedného zlepenca, už nedrží.
A riešenie vyššej posádky? Nemajú reálne riešenie. Ako najhorší starovekí zaklínači sa rozhodli dať molochovi obeť, a to samotného kapitána. A jeho ministra zdravotníctva. "Sandralabanda chamra, prijmi túto obeť, duch peňazí, a nám daj pokoj. My sa chceme plaviť ďalej".
To ale fungovať nebude. Lepidla už niet.

Lepidlo, ktoré drží spoločnosť pohromade, je autorita. A tá sa v tejto mytológii, zvanej "demokracia", získava hlavne voľbami. Voľby sú sandarabanda demokracie, voľby sú ten rituál, ktorí tvorí aspoň formálnu autoritu. A tak teraz nezostáva iné riešenie, ako nové parlamentné voľby. Hneď.
Nech tam všetci sedia v skafandri, nech sa vhadzujú lístky do urny z dvoch metrov padákom. Keď môžu len kvôli klamnému papieru testovať, tak môžu aj toto.

Rekonštrukcia vlády? To nejestvuje. Tamtí revoluční extrémisti nikdy spolu nedokážu vládnuť. Akákoľvek iná vláda len do rýchlych volieb.

A vakcína? Je rozdiel vakcínu nekúpiť, akože nemožno, a na druhej strane ju doviezť ale potom povedať, že to teda zrušíme. To si nik nedovolí, ani na Slovensku. Išiel by skôr či neskôr k múru. Nie, nemyslím zastreliť, skôr predpovedám hlavou o múr.

I keď u viacerých je to už jedno. Je zákaz vychádzania, ale niektorí z dnešných mocných ho už majú teraz na doživotie. Keď odídu z úradu, už nikdy sa nebudú môcť ukázať na verejnosti. Sú to vrahovia.

A tu sme došli k jedinému možnému dôvodu, prečo Matovičovi predsa len dajú prednosť pred západnými tlakmi - spoluvina zločinom. To jediné ich ešte spája.
Ono politické zločiny sa tu diali celých 30 rokov - privatizácia (teda gorila), zrušené referendá a podobne - ale ľuďom sa po marazme predošlej dogmatickej doby život predsa zlepšoval, mali aspoň nádej. Títo dnešní ale strhli naozaj fungujúcu vládu sociálnej demokracie a nahradili ju boľševikmi, ak chcete jakobínmi. Niektorí hovoria, že fašistami - ale za fašistov bol aspoň poriadok. Toto je naozaj mafia, a ešte k tomu zahraničná mafia.

Ale tak, ako nestačí dať dole Matoviča, ale je treba dať dole všetkých, tak treba preplesknúť to stádo, čo chodilo na námestia bľačať kvôli nafúknutému Kuciakovi. Kým táto banda nepovie - sme pažravé hyeny, chceli sme viac, a teraz sme na mizine - dovtedy nebude na Slovensku lepšie. Kým táto vrstva prevažne veľkomestskej svoloče neuzná svoju vinu, tak ich ešte treba nechať škvariť sa vo vlastnom tuku OĽaNO revolúcie. Nech z nej každý dostane riadny kus tej "vyššej" úrovne, vhodnej pre snobov: Remišová, Kolíková, Naď, Mikulec, Krajčí, Sulík, Šeliga, Kolár, Krajniak. To sú tí, na ktorých čakali. Tak nech sa nimi teraz hoc aj zadusia.

nové