Kto má vo voľbách najväčšiu šancu?

V našom klube prešla debata až na to, kto má v nasledujúcich voľbách šancu. Mám v skrini krištálovä guľu, ale tu sa mi nechce teraz vyťahovať, pretože otázka je jednoduchá. Ale je to taká dôležitá vec, že som sa rozhodol odpoveď zarchivovať sem.

Nuž teda, v budúcich voľbách nemajú nejakú šancu ľavicové strany, aj keď sa očakáva, že zažijú revival. Ja viem, ľudia sú na tom ekonomicky zle a podobne, ľudia by ľavičiarov volili a možno budú voliť - ale ľavičiari nemajú vlastne program, koncepciu. Môžu získať hlasy a moc, ale nebudú vedieť, čo s ňou. Što delať je klasická otázka ľavičiarov, a nie nadarmo - vždy je to ich dilema, čo je vlastne ich program. To platí aj teraz. Ani Chmelár ani Blaha žiaden reálny nemajú, ostatní prízemní oportunisti typu Zala a podobne ani nehovoriac.

O sionistických globalistoch to platí rovnako. Na Slovensku nemajú a nikdy nemali ľudí - mali a majú tu len brigádnických amatérov. Kde je ich ideológia, na ktorú by nalákali voličov? Nemajú nič podstatné a trvalé, jediné, čo dokážu vytiahnuť, je tlstá riť nejakej La Puty - čo nie je úspech, ale naopak, naozaj úpadok z ich strany.

Za zmienku ešte stojí ekologické hnutie - to bude mať v nastávajúcej klimatickej kríze záujemcov - ale k tomu tu na Slovensku teraz nik nemá seriózny prístup a rozbehnuté štruktúry. 
 
Zostáva iba jedno - pod Tatrami patrí budúcnosť nacionalistom. Je až s podivom, ako málo strán, hnutí čí rádoby politikov sa vrhá na toto pole. Zrejme je to výsledok reakcie na ĽSNS, že sa na Slovensku nevybudovala, že tu nevyrástla širšia nacionalistická scéna. Je tu potrebná tak, ako je potrebný les v krajine. Chýba tu a je tu pre ňu miesto. Tá pokryje aj ekologické motívy. 
 
Toto je prirodzené a jasné. Slovensko sa bude musieť viac integrovať spojiť, chtiac či nechtiac. Teším sa na moment, až to všetci objavia a začnú sa o miesta na nacionalistickej scéne naozaj biť. Na moment, odkedy bude prirodzený nacionalizmus základom portfólia každého politika.
 
Nehovorím, že je to najlepšia a ideálna cesta - ale je to proste realita. 
 
 
Autor: 
forma: