Lockdown november 2021

Tak nastal lockdown "pre nezaočkovaných". Podstatné je to, že pôvodne ohlasované "do práce len s testom", čo sme tu označili za na Slovensku nevykonateľný nezmysel, aj sami zrušili.

Pôvodne to malo byť od dnes, potom to odložili o týždeň s tým, že vydajú presnejšie nariadenie, ale nič nevydali - ergo je to považované za zrušené. I keď nič nie je isté, ich blbosť nemožno podceňovať.

Ale zdá sa, že aj tupá úradnícka mašinéria došla k poznaniu, že nemožno dvakrát týždne otestovať polovicu Slovenska. A že by tí ľudia naozaj nešli do práce. Alebo by aj majitelia prevádzok museli zavrieť, pretože zorganizovať testovanie takto je nemožné. 

Riešením by možno boli samotesty. Pracovnik si doma odpľuje, potom skontroluje farbu testu a - sám sebe samo si slávnostne napíše overenie, že je negatívny. Aj štempel priloží. To by bol vrchol myšlienky testovania pre testovanie. To je maximálna dokonalosť absurdity, ako by ju opísali ruskí komici, znalci byrokratického sebaúčelného maximalizmu.

Našťastie pre nich, slovenským šialencom ponúklo riešenie Rakúsko, ktoré po vyhodení Kurza za politicky nekorektný postoj voči afgánskym zverom, znásilňujúcim a vraždiacim mladé ženy, sa dalo na cestu politického radikalizmu. Ich metóda je, ako vieme:  od dneška plný lockdown pre všetkých a dokonca povinné očkovanie. V každom prípade je to prvé vykonateľné jednoduchšie, ako slovenský parciálny lockdown. Utrpí tým viac ekonomika? Nie. Budú očovaní naštvaní, že sa z nich väčšina dala opichať len kvôli  "slobodám", a tie sú teraz stratené? Myslím, že v Rakúsku to tak nie je, kampaň na očkovanie bola viac zameraná na  samotnú zdravotnú vec, menej na hlúposti okolo "cestovania" a "zabávania" - takže tam očkovaní budú menej frflať. U nás, ak by sa zaviedol lockdown pre všetkých,  teliatka zaočkované kvôli kaviarňam budú znechutené a naštvané na tých, čo im to najviac sľubovali - najmä  na kolagénového Sulíka. Ale ono to príde a ten lofas potom ani nestihne utiecť na svoj ranč medzi aborigenov.

To druhé - povinné očkovanie - to bude asi ťažko nevykonateľné aj v Rakúsku. A čo sa vykoná, zanechá nadlho mnoho zlej krvi. Cynicky videné, nech len to skúsia, to politicky ešte viac oslabí globalistický režim.

Samotná myšlienka povinného plošného očkovania dospelých ľudí nie zrovna overenou a v pravom zmysle slova experimentálnou (mRNA) vakcínou je naozaj projekt na úrovni akcie Lebensborn. Ba oveľa viac totalitný, lebo Lebensborn sa len staral o osirotené deti a matky bez partnera. Vlastne je ťažko nájsť podobný projekt plošného zásahu do genetickej mechaniky celého etnika, ani u tých zlých "fašistov" veru nie.

Nuž ale nová doba, nové veci. Liberáli z Progresívneho slovenska sú za, liberáli z SaS sa asi zatial nevyjadrili. Ja by som ich nechal, nech sa uškvaria vo vlastnej šťave. Mometálne sa im podarilo vyhnúť spomínanému projektu testovania všetkých nezaočkovaných zamestnancov, nech si len naskočia na tento hák povinného očkovania. Zbytočne dopredu vyskakovať, ako to spravil Fico svojím video statusom, veď tým ich vlastne varuje. Treba sa strnulo usmievať a mávať - nech len do toho idú. Rakúsko možno na posledný moment odbočí, ale Slovensko sa pohrnie do politickej katastrofy povinného očkovania. Nie reálnej tragédie, ale politickej - takže sa netreba zbytočne báť.

Včera už aj v tv otvorene zaznelo, že hrozí kolaps nielen nemocníc, ale aj kolaps hospodárstva kvôli prepuknutiu chorlavosti a aj kvôli následnému chaosu. Len to by boli prvé naozaj reálne ekonomické straty a bolestivé nepríjemnosti.

Na druhej strane cez víkend boli v hlavnom meste očividné príznaky toho, že sú ľudia zas radšej doma - obejktívne sa poučili, že stavať sa proti infekčnej matematike geometrického rastu nejakými hesielkami o práve na zábavu a spoločenské obcovanie  - je proste detinskosť. Veda reálne nedodala liek, nedodala reálne funkčnú vakcínu, nedodala lacné a efektívne testovanie - jediná metóda je zasa lockdown, teda nestýkanie sa s cudzími. Je to primitívnosť, ale veď to hovoríme stále - táto civilizácia JE primitívna. Nebudte prekvapení. 

 

Na záver zopakujme model, ako by najlepšie mali teraz veci na Slovensku prebiehať:

1. okamžitý odchod vlády a vymenovanie úradníckej, kde môže byť väčšina súčasných ministrov, ale vymenení politickí kreténi, vieme na ktorých dôležitých ministerstvách.

2. nové voľby čím skôr, ak to epidemická situácia dovolí, tak vo februári.

 

Opozícia by už konečne mala opustiť krátkozraký prvoplánový populizmus podporovnia anarchistických a ustráchaných más, a prejsť tvrdo len na kritiku vlády za to, že pandémiu PODCENILA, a že ju NEZVLÁDA. Pre opozíciu je zbytočné sa zameriavať na akési liberálne aspekty - to je parketa iných, nech si ju teraz vyžerú. Socdemokracia aby sa mala zamerať na udržanie sociálnej úrovne, aby tu neboli postihnuté masy, na nevyhadzovanie miliónov na testy a miliárd na US lietadlá - ale pandemické opatrenia by mala kritizovať za to, že sú NEFUNKČNÉ, nie za to, že sú pritvrdé. Že to nepochopili hurá národovci, tvrdé kotrby - no čo už, tí dosiahli očividne svoje súčasné limity - ale že to nepochopil Smer a ani Hlas, to je chyba, to treba zmeniť. 

Ešte konkrétnejšie: Fico sa nedal zaočkovať, lebo má dva baipasy a ktovie aké iné diagnozy (aké, do toho naozaj nikoho nič nie je). Občasné stiahnutie rúšok pri demonštráciách - na Západe asi všeda rečník vonku aj v televízii, aj v parlemente, dáva rúško dole, pretože komunikujú nielen slová, ale celá tvár. Obvinenia z toho, že bol Smer nejak za zmiernenie protiepidemických opatrení, je teda NEZMYSEL. Basta.

Za to peklo, čo podľa všetkého nastáva na pár týždňov, je jednoznačne zodpovedná len a len vláda. Druhé basta. Čokoľvek, čo vláda spraví, má Smer a Hlas kritizovať, ale v zmysle, že nestačí. Obrazne videné - táto vláda sa rúti proti betónovému múru a preto ju netreba brzdiť, naopak, jej ešte treba zvýšiť rýchlosť.

 

 

 

 

 
buko

inak zacinaju dochadzat hoaxy, tie stare sa vsetky ukazali byt pravdive
https://www.youtube.com/watch?v=Z5wGiHCwYJY

Ale vazne:
tento system (a nedeje sa to iba na Slovensku, ale tu je to o dost vypuklejsie) je coraz viac charakterizovany bezmocnostou, intelektualnou vyprahnutostou smerujucou ku skratkovitym, heslovitym frazam, represiou, motanim sa do kruhu, zbabelym prenasanim viny na ludi, cenzurou, agresivitou a klamstvom.
https://imgur.com/a/crbBp41

Prof. Stanislav Komárek, biolog a filozof, vysokoškolský profesor, UK Praha :
"Vzhledem k tomu, že očkování je pro každého dostupné a kdo chce, dávno je mohl absolvovat, je drastické nucení k němu brutálním zásahem do lidských svobod. Člověk je tím degradován na úroveň domácího zvířete, které majitel, v tomto případě stát, očkuje či jinak manipuluje, jak chce.
Podobné akce podkopávají důvěru občanů ve stát, vytvářejí dosti děsivý precedent a přinesou na dlouhé lokte nesrovnatelně větší škodu, než je pochybný epidemiologický prospěch, též nepříjemně upomínající na praktiky nacistického režimu vůči Židům.
Neočkovaní se stávají oficiální vrstvou „nepřátel lidu“, proti nimž lze libovolně štvát v médiích, jako kdysi proti chartistům – ti se přece také mohli zapojit do budování světlých zítřků. Pokud se nějaká metoda ukáže jako málo účinná (očkování nepředstavuje „tečku za covidem“, jak bylo ujišťováno), bývá zvykem opět přitvrdit v tomtéž, ne hledat novou cestu. Ve spojení s cenzurou a trestáním „dezinformací“ pak vzniká zcela neblahá směs.
Současný proces nápadně připomíná pobělohorskou rekatolizaci v Čechách, kdy také byla bez skrupulí likvidována ohniska „protestantské nákazy“ a každý obyvatel musel mít potvrzení o zpovědi, čemsi jako kombinaci duchovního vyšetření a očkování.
Tato éra se tradičně nazývá „dobou temna“. Obávám se, že společenská křeč spojená s covidem zničí základ západních společenství, svobodu individua – jedná se o celoplanetární vítězství principů čínských. Naše generace emigrantů a disidentů vidí své dílo v troskách…"

Norman

o covide a optreniach nechcem k tomuto hovoriť, len vyjadriť svoj postoj k tomuto:
"jedná se o celoplanetární vítězství principů čínských"
To je výrok človeka, ktorý už ani nevie, kde je sever, je posadnutý predsudkami.

"Naše generace emigrantů a disidentů vidí své dílo v troskách"
Tu je vidno, že sa jedná o výrok havlistického hovada.
To porovnanie s rekatolizáciou je naozaj úbohé. To je holokaust model skučiacej obete. Takto nie.

Covid a situácia okolo neho sa objektívne vyostruje, ale ako vidno, vy stále oponujete zo strany rozmaznaného anarchistu. To je špatne. Je to na škodu celej veci.

buko

aby som to vysvetlil - dal som to sem ako nazor do polemiky, nie ako moj postoj.
ano, niektore "havlisticke hovada" maju takyto nazor, ini ako strana OKS okolo Dostala a Osuskeho su za povinne ockovanie vsetkymi desiatimi, ini su ticho a cusia, kazdy si vybera iny evolucny model prezitia..

Co sa tyka Ciny (ktoru mimochodom napriklad ludia okolo OKS nenavidia), my "zapadniari" vieme len velmi malo informacii co prenika sem ako to tam zvladaju, co robia, aky je postoj obyvatelstva, aku ucinost ma vakcina (mimochodom vyrobena na uplne inom principe ako mRNA pfizer) a tak dalej.
Ak mas nejake info mozno by to bolo aj cenne pre ostatnych na samostatny clanok.

Norman

Veď ja len celkovo k tomu, ako Komárek tam musí vopchať Čínu. To je ako strašidlo - čínska cesta je zlá, lebo veď oni chcú veci dosiahnuť poriadkom a rozhodnými zákrokmi. Pritom Komárek nie je žiaden blbec, mal by už vidieť, že tieto havlistické anarchistické klamy už nič neprinášajú. Oni sú proti každému poriadku a čistote. Už tieto dva koncepty pre nich znamenajú tabu, tabu, tabu.

Im sa rozpadá svet, a tak jedni plačú, druhí robia opak toho, čo vždy hlásali, ale tvária sa ako keby nič (tebou spomínaní slovenskí "liberáli", profesionálni klamári ako Dostál, Osuský, Sulík a podobne ). Ich tábor sa tak rozpadá.

Len pripomeniem, že ja nie som principiálne proti vakcinovaniu. V tomto by ste mali naozaj vidieť ako príklad Putina. Lenže, ako sa to tu spomínalo posledné dni, na Slovensku bolo vakcinovanie a jeho propaganda špeciál dokurvené, hnusne spolitizované, a teraz to už aj tak nie je žiadna pomoc. V tomto celom probléme už nie je žiadna dobrá pohodlná cesta. Preto oni zas idú na lockdown, ktorý naozaj v zime nakoniec zabral. Ja osobne som racionálne tiež za lockdown, ale pre všetkých, nič iné sa zrejme nedá robiť. Ale paradoxne rovnako, ako naša vláda, tak naša opozícia tomu neverí, tak teda bude treba asi ďalších 12 000 mrtvych, možno aj dvakrát toľko, a tie iné škody, aby sa všetci ako tak poučili. Aby ste sa poučili.
Nič iné vás nepresvedčí, ja teda určite nie.

nové