Macron nevstúpi do dejín, ale pokúsi sa o to

Francúzske aj nemecké voľby prebehli, nemeckí politici sa už nemusia na nič hrať, a tak sa môže začať s ďalšou prestavbou Európy.

Dva dni po nemeckých voľbách predložil Macron svoj projekt koncentrovania Európy. Tým sa definitívne dalo najavo, odkiaľ prichádzajú podnety na radikálne zmeny súčasného stavu, odkiaľ pochádzajú aj nedávne vyjadrenia slovenského premiéra Fica o dvojitej Európe.

Macron je ambiciózny kariérista, je to presne ten typ nie malého Cézara, lebo na to schopnosti nemá, ale malého Caligulu, ktorý má veľkú moc, chce vstúpiť do histórie, ale nevie ako.  Poviem rovno moju hypotézu, že sa mu to nepodarí a že to nedopadne dobre. Sú na to 3 dôvody.

1. Starí Bruseláci sú očividne proti takýmto zmenám, považuúj to za ohrozenie celej stavby EÚ, za hrozbu jej zrútenia (a majú pravdu).

2. Krajiny V4, ale možno aj iné, sú proti takejto ďalšej integrácii Európy a akýkoľvek posun v tomto smere vylučujú. A koncentrovať len Západ - to nebude lákať ani samých západniarov (nemyslím na ľudí, myslím na tých, ktorí naozaj rozhodujú, teda na západne korporácie a banky ktoré najlepšie vedia, koľko z Východu čerpajú)

3. Francúzsky národ a jeho kultúra je naozaj na konci s dychom, je celkom vyčerpaná a bez sily. Kým spomínam, že Nemecko stále miazgu má, a bude mať, románske tehlové stavby sú už celkom rozdrobené a ohlodané vetrom. Dôvodov je veľa, ale nemá zmysel ich tu nejako uvádzať, každý sa o tom môže presvedčiť empiricky pohľadom na procesy v tej krajine.

Podporovať Macronove návrhy a jeho politiku by bolo to najhoršie, čo by ktokoľvek z európskych či slovenských politikov mohol robiť. Treba držať pohromade, treba vytvoriť Pevnosť Európa, ale to by určite nebol výsledok týchto Macronových návrhov. Treba spolupracovať s Európou - ale nie s revolucionárom a extrémistom Macronom. Naši politici stále nemôžu hovoriť o anglosionistoch, ba ani o globalistoch otvorene - ale môžu odmietnuť extrémistu Macrona.

Bohužiaľ, Merkel a jej klan sú už s Francúzom dohodnutí, takže sa do veci vrhnú, kým je ešte všetko v ich moci. Nemožno čakať, že by tí, čo dnes v Nemecku vládnu, mali rozum. Jedinou cestou je zbaviť ich moci - ale to je už záver hry, potom už sa vláčik rozbehne z kopca.  Na to sa čakať nedá, ako a kedy k tomu dôjde, to sa naozaj nedá predpovedať. Dovtedy bude duo M&M dosť nehatene vystrájať.

Slovensko by malo spolupracovať na výstavbe, ale malo by si dávať pozor na tamojších ľudí bez budúcnosti, na byrokratickú totalitu a budúcich zatratencov. Fico, Lajčák a ostatní pri kromidle by mali pamätať, že v porovnaní so sionistickou beštiou sú len malí amatéri. Ach, že oni na tú beštiu ani neveria, že ju ešte nevideli? Nuž, práve preto, kým nezmenia naratív, budú len ako malé hlúpe deti a nič nezmôžu, naopak, privodia sebe aj krajine len ťažké problémy.

Takže im možno dať jednu dobrú radu, ako hovoria záhoráci: nur vorsichtig.

 

HS k téme Macron

 
Autor: 
téma: 
forma: 
Rudo

Túto perspektívu si Nemci vybrali v posledných voľbách:
https://uploads.disquscdn.com/images/70d817248ec9bd23d122f660ff4bcbde5e5...

Je naozaj zarážajúce, ako rezolútne odmietli ich politické špičky návrh, ktorý by stanovil aspoň akýsi HORNÝ STROP pre prijatie migrantov.

Norman

Nemci si zas niečo vybrali? Nemci? Jediní? Nejako inak, ako zvyšok Európy, Francúzi, Angličania či ako Slováci?
Nuž, ak to chceš válať zas na Nemcov, poviem ti to tak:
ten provokačný vulgárny obrázok presne ukazuje, do akej miery kokotsky primitívne a dementne Slováci (tvojho razenia) o vážnom probléme uvažujú. Toto je tak všetko, na čo sa zmôžete - vlastne ani to nie, lebo aj to ešte musíte zobrať od Čechov.

(ten obrázok tu zatiaľ nechám, ale určite ho budem musieť po čase dať preč, lebo splňa parametre pornografie, čo je tiež pre nevyrovnaných ľudí príznačné)

Rudo

Pre mňa je absolútne neuveriteľné a nepochopiteľné, že oni si ju ZNOVA ZVOLILI. V akom svete to
dofrasa žijeme? Tá, čo spôsobí migračnú katastrofu, tá, čo navláči milióny bezprízornej hávede, čo vyústilo už aj do množstva útokov, znásilnení...Veď tam už mali aj mŕtvych! A veľa. A tisícky znásilnených. Po tomto všetkom mala byť dávno trestne stíhaná a jej popularita na úrovni štatistickej chyby. Ale skutočnosť je taká, že oni ju nechajú vyhrať...ja nemám slov, toto je šialené, odporné, masochizmus astronomických rozmerov. Priemerný východoeurópan dávno pochopil, že prílev tej hávede je cielený a riadený proces výmeny obyvateľstva. To azda Nemec stále verí, že je to pomoc utečencom? Nechutné.

Norman

Aj tu sme predsa pol roka hovorili, že je neuveriteľné, že ju zvolia. Presne tak isto uvažuje dokonca aj časť Nemcov, nemôže pochopiť, prečo druhá časť, teda 33%, dalo stále hlas CDU/CSU.

Skúsme ešte raz dať dôvody, ktoré charakterizujú tých, čo viac či menej tolerujú súčasný stav:
1.Nemci sú zahriaknutí ešte od vojny a naozaj nechcú experimenty, volia stabiltu (týka sa najmä starších ročníkov).
2. Varianta predošlého, Nemci sú, ako všetci na celom Západe, výrazní politickí pokrytci a neveria metóde povedania pravdy, otvoreného sa prejavenia, aj keď len voľbami. Predpokladajú, že sa zmenia pomery v strane CDU.
3. Nemci nie sú žiadne neviniatka a prirodzene časť kiskoidov podporuje globalistov s tým, že nový svetový poriadok bude pre nich dobrý. Pozor, nie je to nacizmus, je to práve naopak bezhodnotový oportunizmus, ten konzumne kapitalistický, britský, korporatívny.
4. Posledné sú skutoční blbci, slniečkári, anarchisti, multikulti svoloč, žiaľ, určité percento najmä mládeže (ako všade dnes).

Tieto škodné typy nie sú len voliči CDU/CSU, ale sú aj v iných stranách (Zelení, Die Linke...)

Ako protipol im stoja konzervativci (najmä v Bavorskej CSU), a ďalej rôzni tí, čo sú zhrození z budúcnosti a globalizmu a volili AfD, ale mnohí nedozreli tak ďaleko, a volii FDP, prípadne iných). Nacionalisti starého razenia, NPD, sa očividne nikdy už nezdvihnú, keď sa ani teraz nezdvihli k nejakým počtom (aj keď by to nebolo na škodu).

Nemecko je stále vcelku v pohode, vyvíja sa pomaly, ale predsa ... horšie bude teraz táto akože Macronova iniciatíva. Pretože globalisti vedia, že týmto starým spôsobom by merkelovský systém o 4 roky už neudržali, ide sa maska demokracie a samostatnosti národov prakticky celkom zahodiť. Ak sa k tomu Nemecko reálne nepridá, bude dobre. Ak ale áno, vznikne naozaj nová železná opona na tých bývalých hraniciach.

mirage

10% im odislo, ale dalsich 10% uz nie mozno aj kvoli mienke ako napr. tato

nazor 60-rocnej zivnostnicky z Halle

Was soll das... CDU wird evtl. nur gewählt,
weil es rechnerisch keine andere Möglichkeit gibt.

SPD,GRÜNE..... wollen eine neue Bevölkerung -obyvatelstvo.
FDP... sehen nur die Besserverdienenden - vidia iba lepsie-zarabajucich
LINKE... haben keine Realität zur Flüchtlingspolitik
AfD ... noch zu widersprüchlistch - este prilis rozporuplni, außerdem fehlt die soziale Schiene - "kolajnice"

Náhodný okoloidúci

Ktorýsi z kryptoscientológov na leva-nete pre Macrona vymyslel výstižnú prezývku - Micron. Tá mu pasuje ako riť na šerbeľ.

A ako píšu na Zvedavcovi - no veď si prečítajte.
http://www.zvedavec.org/vezkratce/14686/
Metrosexuál je slabý výraz.