Mutant Neptúna

 Pred 50 rokmi zinscenovala boľševická ŠTB na Šumave "senzačný nález debien s nacistickými dokumentmi" v miestnom jazere. Cieľom podvodu s názvom akcia Neptún bolo dokázať, že povojnové Nemecko je pokračovateľom nacistického Nemecka a ovplyvniť v tomto smere svetovú mienku. Podvod je podrobne popísaný tu. Za pol storočia boľševický režim odumrel, jedno meno však zostalo živé. Je to meno zločinca z vtedajšieho odboru boľševického ministerstva vnútra, ktoré sa zaoberalo dezinformáciami, politickými provokáciami a propagandou: Ladislav Bittman. Autor scenára k akcii Neptún."

Absolvent Fakulty medzinárodných vzťahov Univerzity Karlovej Ladislav Bittman (eštebácke krycie meno Brychta) bol v tom čase ženatý s Annou Schönovou z východného Slovenska, obeťou holokaustu. Krátko po akcii Neptún sa rozviedli a Bittmanová s dcérou v roku 1968 zamierili cez Viedeň... do Izraela. Zhodou okolností v úplne rovnakom čase odchádza Bittman do USA. Tiež cez Viedeň. Bittmanová a jej dcéra sa v Izraeli dostávajú do úzkeho kontaktu s Mossadom, vraj ich mal "strážiť". Bittman medzitým v USA spolupracuje s americkými tajnými službami a dokonca v roku 1971 vypovedá v americkom Kongrese o činnosti komunistickej rozviedky. A ešte väčšou zhodou okolností Bittman prichádza za svojou dcérou a bývalou manželkou z USA priamo do Izraela. Necestuje bežnou linkou. Lietadlo na let USA-Izrael mu poskytla izraelská vláda. Boľševický špión transformovaný na sionistického špióna sa aktuálne volá Lawrence-Martin Bittman a je umelec, ako si píše na svojej pejzbúkovej stránke.

V utorok 1. júla 2014 bol celý Izrael vypätý v hysterickom oblúku. Bol to deň pohrebu troch pubertiakov – osadníkov z etnicky vyčisteného okupovaného územia Palestíny, ktorých za podivných okolností údajne zabil nejaký Palestínčan/Palestínčania. Priamy prenos z pohrebného ceremoniálu, desaťtisíce ľudí, vrátane kahanistických sionáckov, oheň a síru v "smútočnom" prejave chrliaci premiér Netanjahu, vlastným menom Mileikowski, detto v úrade končiaci geront prezident Peres, vlastným menom Perski, plus celý zástup židovských politikov predbiehajúcich sa v oslave svojho plemena avyhrážajúcich sa okupovaným Palestínčanom.

Takmer tri týždne trvajúca "pátracia akcia" po zmiznutých osadníckych mladíkoch, do ktorej sa zapojili tisícky vojakov besniacej izraelskej armády, premenila celý Západný breh na zónu teroru. Židovská armáda zavraždila desiatich ľudí, takmer 600 uniesla a odvliekla do Izraela do basy, množstvo ľudí zranila a spôsobila veľké materiálne škody. Vyhodila tiež do vzduchu dom údajného únoscu zavraždenej trojice. Pardon - len si razila cestu.

Celá záležitosť s únosom troch „študentov“ extrémistickej náboženskej školy je od začiatku čudná. Aj preto trvalo inak usilovnej ministerke zahraničných vecí EÚ Catherine Ashtonovej  celých nekonečných  5 dní, kým - po izraelskom moralizátorskom vyziapovaní – podivný údajný únos odsúdila. K únosu troch náboženských fanatikov na okupovanom Západnom brehu sa nikto neprihlásil. To Izraelu neprekážalo, aby rozbehol pátraciu akciu ako odkopírovanú z najbrutálnejších hollywoodskych filmov o zverstvách nacizmu. Po okupovanom území veľkosti Záhoria sa deň a noc preháňali ťažko ozbrojené hordy okupačných vojakov, vykopávali dvere na domoch, zabíjali, zatýkali, vyhadzovali z postelí deti, kopali do žien, ničili nábytok a zariadenie... a šírili číru hrôzu na malom beznádejnom kúsku zeme, kde každý vie, že židovský vojak môže podľa vlastnej ľubovôle ktoréhokoľvek Palestínčana odstreliť ako túlavého psa. Akcia mala, samozrejme, ako z filmu Vrtěti psem poetický názov Brother´s Keeper, viazali mašličky, vyrábali špeciálne tričká, na Pejzbúku sa rozbehla kampaň, jedna matka nezvestných pubertiakov prišla bedákať  až na pôdu OSN... a dokonca zasadla bezpečnostná rada OSN (!).

Po osemnástich dňoch židovského teroru na okupovaných územiach, proti ktorému sa Európska únia ani slovom neozvala, sa našli údajné mŕtvoly troch výrastkov. Ani zmienka o tom, ako zišli zo sveta - a hlavne prečo. Každopádne to bola perfektná zámienka. Len krátko po tom, ako sa Fatah s Hamasom politicky zjednotili a na Západe to nikto neodsúdil, bolo jasné, že Netanjahu, vlastným menom Mileikowski, a jeho horda zabijakov niečo chystajú.

Okupovaný Západný breh už 19. deň nepretržite terorizujú tisícky okupačných židovských vojakov.

 

K údajnému únosu a údajnej vražde je preto správne položenou otázkou klasické CUI PRODEST. Odpoveď poznáme.

Druhou otázkou je, či autor manipulatívnych scenárov Ladislav Bittman, resp. niekto z jeho "školy", vymysleli pre trio osadníkov otrávených sionizmom do morku kostí aj novú identitu, alebo sa takýmito úlohami zaoberá iné oddelenie Mossadu. Táto odpoveď nás nezaujíma.

Úloha splnená. Najvýraznejší politickí predstavitelia Hamasu boli rad zaradom odvlečení do židovskej basy, na okupovanom Západnom brehu židia budujú ďalšie kolonizátorské "outposty" ako trest Palestínčanom a Gaza je opäť bombardovaná. A len niekoľko hodín po pohrebe, na ktorom židovskí extrémistickí kahanisti nepríčetne vrieskali rasistické heslá najťažšieho kalibru a žiadali ako pomstu smrť Arabov, „niekto“ ulovil priamo z ulice v okupovanom východnom Jeruzaleme palestínskeho mladíka, o kus ďalej ho zabil a pohodildo lesa. Izrael "vyšetruje". Hasbara - židovská propagandistická mašinéria sa síce v raných fázach pokúsila bľabotať čosi o "klanových nezhodách" - zavraždený chlapec vraj patril k akémusi znepriatelenému klanu s iným, ale ani najčepičkovatejšia hasbara už normálnych ľudí nepresvedčí, že akýsi znepriatelený klan ide po prvý raz v histórii klanového nepriateľstva zabiť chlapca doslova len pár hodín po tom, čo židovskí extrémisti - kahanisti verejne pištia žiadzou po palestínskej krvi a brúsia nože.

Na výročnom bankete Mossadu bude akcia Brother´s Keeper vyhodnotená ako veľmi úspešná. Vyše 10 zavraždených, takmer 600 zatknutých a ponechaných absolútne na zlovôľu židovského teroru, napáchaná kopa škôd...  A možno pozvú aj Bittmana, klasika v presadzovaní nazisionistickej agendy zvlášť zákernými prostriedkami.

 
Pavlik Morozov

Nakoľko dnes je pojem priateľstvo tak devalvovaný, že sa človek obáva vysloviť slovo "priateľ", napíšem to inak. Mám dvoch známych. Palestíncov, s ktorými keď sa stretnem na ulici, hlasno sa zdravíme a mávame na seba krížom cez ulicu. Fajn ľudia, nemajú chybu. Poznám jedného Iránca a jeho manželku, detto! Mám pár známych Židov, to isté. Všetko fajn ľudia.

Toto bol motív, prečo som si kúpil na tému "Zem zasľúbená" zopár kníh, pozerám TV programy typu "Abrahámove deti", občas nazriem do miestnych novín na Internete, keď sa niečo deje. Interesantný svet, niekedy až moc ...

Na základe mne dostupných informácií by som si netrúfol súdiť nikoho z tejto oblasti, každý má svoju pravdu. Fanatikov a to aj poriadne šialených je dostatok na každej strane barikády. Kde je ich viac, to je relatívne, to by sme museli vypočítavať podiel na 1000 obyvateľov. Opticky sa zdá, že na strane protivníkov Izraela, ale to môže byť aj tým, že dlhodobo prehrávajú.

To že v tamojšej situácii sa veľa ľudí v regióne, opakujem na oboch stranách skutočného aj fiktívneho múru, správa ako besní, sa vlastne s ohľadom na podmienky života nemožno čudovať. Ale prečo by sme sa mali prestať chovať ako ľudia my, Slováci, to sa nedá ospravedlniť.

Traja študenti Naftali Fraenkel a Gil-Ad Shaer - obaja16 roční a Eyal Yifrah - 19 ročný sa narodili v rodinách Haredim - náboženských fundamentalistov. Tomu zodpovedala aj ich výchova a miesto bydliska - z hľadiska medzinárodného práva ilegálna osada extrémistov Židov. Z pohľadu týchto doslovných vykladačov Tóry je každá piaď "Zeme zasľúbenej" posvätná a je náboženskou povinnosťou veriaceho Žida ju znovu osídliť ešte pred druhým príchodom Mesiáša a postavením nového Chrámu.

Fakt že medzi Palestíncami je väčšina opačného názoru a že takýchto osadníkov považujú za okupantov, musí byť pre každého objektívneho človeka tiež pochopiteľný. Že sa medzi našli prakticky rovesníci ozbrojení fanatici, je asi zákonité a iba hlupák by sa čudoval. Dokonca by som si vedel ich predstaviť u nás niekde pri táboráku a určite by sme si dobre pokecali.

ALE OSOBITNE - NESMELI BY PRÍSŤ DO VZÁJOMNÉHO KONTAKTU.

V čom je problém - v hlbokej viere týchto ľudí, že dokážu riešiť svoje problémy násilím a že krutosť považujú ako jeden nástroj na presadenie svojich záujmov.

Pár nedonosených hlupákov fanatikov, prakticky rovesníci svojich obetí, zaútočí na trojicu mladých a nezodpovedných náboženských fanatikov, ktorí si nedokázali uvedomiť, že svojou prítomnosťou v osade na okupovanom území porušujú medzinárodné právo.

IDF (armáda Izraela) ako odvetu postrieľa pár Palestíncov. Palestínci zorganizujú nejakú chabú odvetu (na vlastnú zlosť sa na viac nezmôžu a to ich nenávisť ešte stupňuje) a iní Palestínci zatlieskajú - tak im treba okupantom. Celový efekt tejto "hry" na väčšieho násilníka je záporný pre obe strany. V Izraeli (a to nehovorím o spomenutých ilegálnych osadách) sa bude ťažšie dýchať. Ani jedna strana sa ani o milimeter nepriblížila k svojmu "konečnému riešeniu". Osadníci budú sprevádzať svoje deti za vojenskej asistencie (guľomet a mínomet do každej domácnosti!), Palestínci budú mať zasa pár zbúraných barakov a obetí na životoch.

Rusi a Ukrajinci sa nepoučia a budú skúmať metódy boja svojich veľkých vzorov v Izraeli. Nakoľko tento špás niečo stojí, niekto slintajúc asi vyšúcha od radosti papučami koberec pod stolom...

Norman

Aha.
Takže navrhuješ vyzvať ich: Buďte k sebe dobrí! Ľudia, nebláznite!

Nič v zlom, ale tomu sa hovorí ta slovanská naivita.

Ľubov

A čo Rusi a Nemci ? Oni druzia,nie ? Všeličo si tiež urobili a ktovie,možno aj urobia. Ale cítite tam tú patologickú nenávisť ? Istotne nie. A to už ani nehovorím o nás. Vieme my vôbec niekoho nenávidieť? Morozova celkom chápem,ten jeho postoj je pre nás typický.A viete čo,ja som rada ,že sme takí(ako Morozov), naivní.Prečo,to v tejto chvíli ani neviem,len to tak cítim. Viem,že si dobrovolne vyberáme chudobu tým. Zlí my nebudeme,ani nedúfajte.

Ľubov

http://lenta.ru/photo/2014/07/02/lugansk/#7 Práve mi toto prišlo a moje reči o tom,že nepoznáme nenávisť a ako je to dobre,stratili cenu,pre toto,čo je na fotografiách. Pavlik,pomoc .-( !

Norman

Rusi a Nemci majú šancu viesť pokojné spolužitie, pretože (predpokladám) majú v sebe dostatok toho podstatného pozitívneho (nech už to je čokoľvek).

Ľubov

Nech je to už čokoľvek : ich starí otcovia sa zabíjali. A napriek tomu.....táto absencia patologickej nenávisti tam bola dávno pred Gorbačovom. Čiatočne je za tým stála "americká prítomnosť".To má logiku,nie ? Ale to nie je všetko,ešte niečo za tým je.Faktor x.

Norman

V histórii sa všetci zabíjali, viď nekonečné francúzsko-britské vojny, francúzsko nemecké - kde boli kultúrne zlomy, hranice, tam dochádzalo k zemetraseniam.
Ale nevyhnutným predpoklľadom kludu je určitý potenciál, aby tí ľudia neboli riadení svojím jašteričím mozgom.
Na Blízkom východe je takých dinosaurov zrejme ešte veľa. Možno aj pribdajú. Tam žiadne dobré slovo nepomôže, ani plakanie ani mudrovanie.

s1

Spravodlivosť v USrahelly dostáva zabrať

Le Bleu

Aj "spolupráca" s novinármi tam pripomína skôr dyktátoršip ako dymákrsy. Napríklad v druhej polovici tohto článku:
http://rt.com/news/154760-kerry-attacks-rt-propaganda/
V prvej ide o to, že Kerry pindal na RT, že je to propaganda. V redakcii sa ohradili a hodlajú poslať MZV USA oficiálnu žiadosť o konkrétne príklady, kde to akože propagandili. A že “It’s unfortunate that the head of the State Department knows so little about what’s going on in Ukraine at the moment."

Pavlik Morozov

Neviem či sa dá nazvať naivitou upozornenie, že násilnícke metódy riešenia podobných konfliktov k ničomu nevedú, ale proti gustu žiaden dišputát. Nehodlám navštíviť Izrael ani Ukrajinu - a to ani ako turista! A ani by ma nenapadlo tam prísť mávať s nejakou zástavou alebo transparentom a vykrikovať "Nebláznite!" a to napriek tomu, že by to bolo racionálne zhodnotenie výčinov tamojších extrémistov. V Izraeli evidentne prevládla filozofia "Silnejší pes jebe!" a pokiaľ niekto sa dokáže cítiť dobre v krajine s takouto atmosférou, je to vec jeho vkusu.

Ja by som sa tam dobre necítil ani ako turista.

Horšie je, že situácia na Ukrajine stále viac a viac smeruje do podobnej slepej uličky. Ak Porošenko menoval do funkcie ministra národnej obrany generálplukovníka Geleteja, tak všetci znalci situácie konštatujú, že je to prejav vnútorných rozporov a boja o moc v armáde Ukrajiny.

http://www.blisty.cz/art/73791.html

http://www.ng.ru/cis/2014-07-04/6_poroshenko.html

Pointa je vo vete : "... hlavným bankárom, generálnym prokurátorom, šéfom diplomacie, hlavným armádnym veliteľom, hlavným vo všetkom v krajine môže byť iba sám Porošenko."

Ukrajinci sa hádajú medzi sebou, ale ambície majú nie malé - vybojovať naspäť Krym. Taký sľub dal nový minister obrany!

Na druhej strane sa ozvali "Kozáci":

http://www.ng.ru/regions/2014-07-04/5_kazaki.html

Citujem : "Ataman Kozicyn je presvedčený, že VOJNA na Ukrajine sa neskončí rýchlo...." Vyzerá to, že na Ukrajine pôsobia tisícky miestnych kozákov a desiatky Atamanov, všetci s mentalitou Heredim osadníkov v Izraeli...

Prečo robím paralely medzi možným vývojom situácie na Ukrajine a tým, čo sa deje v Izraeli? Tento konflikt má principiálne rovnaké východiská.

1. Rusi a Ukrajinci sú večne rozhádaní bratia, podobne ako Abrahámove deti Židia a Arabi.

2. Navzájom si narobili toľko krívd, že majú si čo vyčítať až do konca sveta a nemá zmysel tu posudzovať, kto sa viac a ako previnil. Keď sa Ukrajinec obzrie do minulosti, má podobné pocity ako Palestínec voči Židom.

3. Cirkus okolo hraníc medzi Ruskom a Ukrajinou mi silne pripomína históriu okolo Balfourovej deklarácie a Majdan zase nepokoje v roku 1920 počas slávenia Nebi Musa vo vtedajšom Mandátnom území kontrolovanom Britmi.

4. Jedna strana je jasne silnejší pes a podobne ako v Palestíne, ta druhá si to nechce uvedomiť a sníva o násilnom riešení problému. Tá slabšia sa najviac ešte viac oslabuje vzájomnými hádkami.

5. Do celého konfliktu mimoriadne nešťastne intervenuje zahraničie, ktoré ako v Palestíne dáva Ukrajincom nesplniteľné sľuby.

Pokiaľ sme sa na konflikt na Strednom východe mohli pozerať pomerne z diaľky, tento na Ukrajine budeme počuť a vidieť veľmi zreteľne. A bude bolieť o to viac, že s účastníkmi konfliktu máme veľa dokonca i rodinných väzieb, nehovoriac o obchodných kontraktoch (plyn je iba čerešnička na dorte).

Obývam sa, že nám Slovákom neostáva nič iné, ako bedákať nad ich osudom a kričať na nich ono "Nebláznite!". Žiaľ túto našu pozíciu nám poriadne komplikuje poskakovanie pár skrachovaných idiotov na barikádach Majdanu. Našťastie Rusi vedia veľmi dobre ohodnotiť silu mandátu, ktorý majú od Slovákov na takéto výčiny. Fico a jeho diplomacia sa bude musieť poriadne krútiť ako had medzi nárokmi Ruska a NATO! Ale tak mu treba, je za to platený a nik ho do politiky nenútil. Otázka je, čo sa ešte podarí zo seba vypotiť nášmu hrdému vlastníkovi citu, rozumu a srdca ...

nové