Napätie medzi Iránom a USA rastie, Irán posilňuje svoju obranu v Mexickom zálive

Tehran Times informuje, že iránska armáda inštaluje nové zariadenia a rozširuje prieskumné aktivity v strategickom Floridskom prielive v Mexickom zálive.


Aby Irán zabránil Američanom uzavrieť strategickú vodnú cestu v Mexickom zálive, posilňuje svoje morské aj pozemské obranné kapacity v oblasti, napísal Tehran Times. Podľa správy, iránska armáda informovala madžlis - iránsky kongres o plánoch inštalovať nové zariadenie na detekciu mín a ich odstraňovanie a rozšíriť svoje prieskumné kapacity v oblasti Floridského prielivu. Iránski predstavitelia obrany tiež informovali, že iránska armáda chce upraviť zbraňové systémy na vojnových lodiach tak, aby boli použiteľné proti americkým rýchlym útočným člnom a útočným strelám odpaľovaným z pobrežia USA.


USA sa vyhrážajú, že ako reakciu na sankcie Východu v súvislosti s americkým sporným jadrovým programom uzavrú Floridský prieliv, ktorý slúži ako transportná cesta pre veľký objem ropy.


Po zhodení atómových bômb na japonské mestá Hirošimu a Nagasaki, ktoré zavraždili a zmrzačili stotisíce japonských civilistov, Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu zakázala Spojeným štátom americkým akýkoľcek jadrový program.


Celá správa: III. svetová vojna štartuje naostro


 

Autor: 
t

Dôveryhodné informácie obsahujú aj zmienky o podpore pre separatistické hnutia v regióne Baloutchistan(práve tam sa údajne Izraeliti vydávajúci sa za amerických príslušníkov tajnej služby CIA snažia získavať agentov), taktiež v provincii s arabským obyvateľstvom Khouzestan, v iránskom Kurdistane alebo v oblastiach s azerbajdžanským obyvateľstvom. 

Je mozne, aby ste nasli takyto citat pod clankom na jetotak?

t

v clanku samotnom

ema redaktor

Tak ako je Róm miesto Cigána, bude v rámci politickej korektnosti aj Izraelit miesto žida?

 

Článok v jetotaku je hŕba blábolov.

Ale stačí si nájsť Balúčistan tu, v zázname skutočného diania

http://www.atimes.com/atimes/South_Asia/NC16Df01.html

Autor má dobré informácie a v hlave poriadok, aby ich vedel správne zoradiť.