Nenásilná revolúcia

Nie že by nenásilná revolúcia jestvovala a nie že by ju mohli v modernej dobe spraviť davy z ulice.

Ale: Češi zvolávajú na 28.9  (streda) nové masové zhromaždenie na Václaváku v Prahe, s priamym prenosom na zhromaždenia v Plzni, Českých Budejoviciach, Ostrave, Liberci ....

Predpokladám, že tam príde viac ľudí, ako na posranú Sametovú revolúciu, ktorá údajne zhodila komunistickú totalitu (za oslobodenie od komunizmu vďačíme Rusom, ktorí riskujúc a obetujúc vela, dali slobodu východoeurópskym štátom, za čo teraz dostávajú nevďak a platia krvou ).

Príde tam teda asi viac ľudí, ako v 1989, ale dosť možno nedosiahnu vela (lebo "pouličné revolúcie" sú vždy len divadlo, skrývajúce vnútorný prevrat mocných kruhov) . Ale napriek tomu - ešte aj Češi konajú. Vnímajú viac procesy v Nemecku, vidia a vedia lepšie, že toto smeruje do ťažkého kolapsu - a tak konajú, bojujú, skúšajú.

 

A čo by bolo úspechom? Zopakujme si:

- zrušenie sankcií

- reálna neutralita (vystúpenie z NATO)

- hospodárska samostatnosť a sloboda (vystúpenie z Bruselskej zhnitej EU)

- zlomenie totalitnej moci zahraničných korporácií ( sociálnodemokratická národne orientovaná vláda) 

To stačí.

 

 

Prajeme Čechom úspech. Ale ešte viac ho želáme Nemecku, aby sa oslobodilo spod otroctva Ameriky - to by eventuálne prinieslo slobodu aj nám.

A Slovákom? Tu nebude revolúcia, zmenu neprinesú voľby (to by museli zmeniť tých, čo priniesli do politiky pojem "dezoláti" - vypatlanú zdementnenú vrstvu slabochov a infantilov, kúpených za misu šošovice (respektíve 5 gramov bieleho)). A tak Slovákom želáme predbežne len teplé svetre a ponožky, vela konzerv a výkonné sociálne služby (budú sa mať čo obracať). Citlivejším jedincom odporúčam nejakú mystickú jógu - necítiš bolesť, necítieš hlad, necítiš tragédie. Nebojte sa - dobre nebude, ale všetko je len prach a tieň.

Hm, prach a tieň v čase atómu, to je asi príliš čierny humor.

 

 

nové