Nezaočkovaných chcú nechať vyhladovať?

Debilizmus tejto vlády naozaj nemá miery. Zdalo sa, že problém bude, len ak zakážu netestovaným vstup do zamestnania, ale vidno, že si to predstavujú ako hurvínek válku. Ak doteraz nejakí robili cirkusy kvôli rúškam, čo povedia teraz, keď ich nepustia do vyše polovice potravinových predajní?

Citujem podľa predpisu:

Režim OP pri vstupe do obchodného domu neplatí pre prípady návštevy očkovacieho centra alebo zdravotníckeho zariadenia. Ďalej neplatí pre obchodné domy v červenej až čiernej farbe, ak sú v nich otvorené len prevádzky a služby esenciálneho charakteru.

Väčšina potravinových predajní je v obchodných centrách. A vždy je tam aj nejaká prevádzka "nie esenciálneho charakteru". Pretože ak kontrolujú vstup v Tescu na Kamennom námestí, kde sú potraviny, drogéria, lekáreň a potom jedna či dve akési bižutérie, tak to potom všetky také "domy" majú zákaz vstupu neočkovaných. Pýtal som sa kontrolujúceho chalana - vraj tam už aj bola polícia skontrolovať, či kontrolujú. Pritom, opakujem, sú tam takmer výhradne len esenciálna veci.

 

Našťastie, ako všetko na Slovensku, aj toto celé je šlendrián. Jeden chalan pri širokom vchode v Tescu to nemôže ustrážiť, pomaly každý druhý ho odignoroval, vrátane mňa, aj keď ma konkrétne oslovil. Vcera Kamenický zo Smeru vyhlásil v tv, že z neho nik občana druhej kategórie robiť nebude. Mne je to takmer jedno, ako ma režim opečiatkuje,  ale brániť v nákupe potravín mi doboha teda nik brániť nebude. Ešte aj podľa tej oficiálnej povesti o židoch, im zakazovali vstup do plavární a podobne, ale nie do predajní potravín!!!

Asi aj tu som veľakrát oplul hystériu kreténov, čo sa idú biť kvôli rúškam. Ale brániť nákupe potravín, čo sa nedialo ani pri prvej vlne, a čo je absurdné, pretože väčšina tých esenciálnych prevádzok - potravín, lekárni či obchodov pre zvieratá je v nejakých kamenných domoch - tak v tom mi teda nik brániť nebude. A práveže nahánať ľudí do tých zvyšných zopár malých samostatných predajní, aby sa tam tlačili ako sardinky - tak to je práve vražda!!

Predpis by sa mal okamžite prerobiť či vysvetliť tak, že kde je esenciálna predajňa, je otvorené všetko, kadial sa tam dá vstúpiť. A ak sú na ceste iné predajne, nech si to kontrolujú na svojom vstupe. Alebo nech teda zavrú všetky neesenciálne predajne, ktoré sa nachádzaju pri essenciálnych, keď už sa tak veľmi boja. Ako v Rakúsku. Zas títo hegerosko-matovičovskí predavači vodky nevedia, ako sa veci majú organizovať, aby bol poriadok a societa fungovala.

Som zvedavý, čo za akciu dokážu antivaxeri teraz vykotiť. Ale asi zasa nič, len cirkus a hneď rýchlo zas sklopené uši a chvosty. Je naozaj pravda, čo sa o nich hovorí, že sú to mentálne chorí ľudia, alkoholici, prázdni cirkusanti? A keď dôjde na potrebu činu, nikde nič?

Takisto som zvedavý na akcieschopnosť  politických strán. Hic rhodus, hic salta, páni plechové huby.

 

 

 

 


 
buko

toto nemoze inak skoncit iba masovou ignoraciou a porusovanim pravidiel cim sa este viac prehlbi nenavist a nedovera tejto vlade, tohto (dufam) kratkeho temneho obdobia nasich dejin.

minule niekto robil statistiky ze v rakusku na 100.000 obyvatelov pripada 330 policajtov
mozno na Slovensku je to viac ale aj tak z tych cisel je jasne ze toto sa v pripade obcianskej neposlusnosti nijako rozumne neda ani kontrolovat, ani perzeukovat. Mozno ak by nabehol plochonohy Naď so svojimi vojakmi na tretie SNP - ze by vojaci stali pred obchodni s puskou prehodenou cez rameno a kontrolovali bumazky.. Absurdna predstava? nechajme sa prekvapit..

antivaxeri, ani opozicia v tejto situacii uz nemusia robit nic, len cakat. Mytus a ockovani ako ceste von z pandemie a navratu k normalnosti sa uz zrutil a kto este uprimne veri a podporuje tuto vladu a jej opatrenia by sa mal dat k psychiatrovi vysetrit.

Norman

Nedá sa to kontrolovať, kontrolu robia ani nie sbskári, ale nejakí asi brigádnici, alebo kto.
Verzia nabehnutia armády: áno, len nech to skúsia. To práve chceme. Presadili by svoje, možno, ale to práve chceme vidieť.

K tejto podpore vlády: treba si uvedomiť, že väčšina obyvateľov ju musí podporovať, ako každú vládu, režim má svoju silu. Vyčítať to tým ľuďom dole nemá zmysel, oni sú držaní pod krkom. Ak sa to má zvrátiť, treba im ponúknuť cestu. nedá sa kričať - nechceme dolava, nechceme doprava, nechceme hore, nechceme dole, búúúú. Nechceme rúška, nechceme lockdowny, nechceme vakcíny, nechceme epidémiu - to sa proste nedá. Jedno si TREBA VYBRAT! To je rozdiel v nekonštruktívnej a konštruktívnej opozícii. Opozícia musí VŽDY ponúknuť ALTERNATIVU, ináč si nič. Teraz Uhrík vyzýva na generálny štrajk, asi proti vakcinácii povinnej - ale tá je ešte ďaleko, a on nemá nič na ponúknutie proti tomu. Aspoň sa vyjadril, že chce OKAMZITE odstúpenie vlády? Ani to nie.

nové