Očividne sa boja - Mistrík odstúpil z kandidatúry na prezidenta

Očividne a oprávnene sa boja, že prieskumy verejnej mienky sa môžu líšiť od reálnych výsledkov až o povedzme 10 percentuálnych bodov, čiže Harabín odhadovaný na 12% môže mať aj 22%. A možno aj viac.
Niekto v pozadí zasiahol a rozhodol, že nespojenie kandidatúry Mistrík-Čaputová bola chyba a že jeden sa musí vzdať. A tak sa Mistrík vzdal.
Nepochybujem jedno - že to nebolo z jeho vlastnej vôle. Oficiálne vrazil do kampane pol milióna - už len preto by sa nikdy nevzdal, ak by mu to niekto nezaplatil späť. No, presnejšie povedané - neboli to jeho peniaze, preto očividne nad nimi ani nepremýšľa, ak by boli naozaj jeho, určite by sa aspoň v mysli nimi zaoberal- pritom ho otázka na peniaze na tlačovke očividne prekvapila. Nie, Mistrík si kampaň ani nefinancoval ani neriadil - a keď mu povedali, že je konec, proste odstúpil.
Ale do kampane vrazil aj množstvo svojej práce a práce jemu blízkych ľudí, ktorí si od toho veľa sľubovali a teraz mu to budú mať za zlé. Žiadna motivácia typu "demokratické dobro" by ho tak relatívne blízko pred voľbami neviedla k odstúpeniu, ak by to záležalo len od neho. Musí to byť silná roka, čo ho zviera okolo krku.
Harabín je inštrumentalizovaný ako nedemokratické zlo, ale aj pri ich pohľade z odstupu je Harabín len niečo, ako kandidát HZDS, prípadne Smeru, teda niečo ako Gašparovič. Nemajú dôvod sa ho až tak báť, takí prezidenti tu predsa už boli. Iba že by teda Harabín pre nich predstavoval nejaké konkrétne právne nebezpečenstvo. Alebo je Harabín neprijateľný proste ako symbol alternatívnych slobodných síl? S odstúpenám Mistríka začínam veriť, že je Harabín pre nich naozaj nepríjemný, že to nie je len hra na dobrého a zlého policajta.

Akokoľvek, na záver len musím pripomenúť, že najväčšiu šancu by mal sociálny a zároveň národný kandidát. Žiaľ. Smer túto šancu pre národ zas raz premrhal a hodil do ringu eurohujera Šefčoviča. Veľká nepochopiteľná chyba, aj keby Šefčovič nakoniec vyhral, aj tak neprinesie Smeru nič dobré. Ale on práve kvôli svojej EU kolaborácii v druhom kole nemá šancu.

Čo sa týka Čaputovej - vôbec nemá ešte nič, ani postup, vyhratý. Trocha pripomínam prípady ako Vašáryová alebo Radičová, ženy, ktoré sa v priamej konfrontácii rozsypali. Ženy viac kamuflujú, ako muži a tak nevydržia vytrvalostný beh, ale ani prudký špurt.

Ľubov

Myslím si,že sa ho boja predovšetkým ako právnika.
Boli tu právnici,ktorých spomínaš,ale doba je predsa dnes iná.Zas to vidím dramaticky,ale čo mám robiť. Ide o to,že volbou Štefana Harabina nechceme stratiť posledné zvyšky svojej dôstojnosti a sebaúcty. Toto sú voľby o nás.

Alebo je patologická nenávisť k bývalým politikom naozaj pre niekoho dôležitejšia,ako zodpovednosť ? Takí užitoční idioti môžu voliť ,pripúšťam,napumpovanú malú nulu,Kisku,alebo Čaputovú,Luntera,záleží na mene?

ps. Smer šokuje aj kandidátkou do EU.Opäť Monika ako číslo 1. To je Ficovi už všetko jedno?

Pharmy

to sa da chapat aj tak, ze ju Fico nechce mat na ociach :D

Ľubov

že sa môžu krúžkovať len dve mená.Do frasa!

Ak niekto za tejto situácie zakrúžkuje Moniku,bude to zrejme jej príbuzný.Pri 13% účasti to možno stačilo,v máji tipujem 40%.

Asi sa jej Fico tentoraz nezbaví.-)

Roland Edvardsen

Prezidentské voľby zvykli byť najprekvapivejšie. Naozaj si dnes netrúfam hovoriť o žiadnom výsledku. Harabin určite má šancu minimálne na 2. kolo.

Asi je aj lepšie, že to bude Čaputová, skôr než Mistrík. Čaputová je čitateľnejšia. Tak teraz sa ukáže ako je teda to Slovensko kresťanské, či cirkev vie poriadne mobilizovať alebo nie. Bude to veľmi zaujímavý prieskum. Teším sa.

Norman

No, to si teda dobre zaťal - to by sa teraz malo ukázať. To je dobrý nápad. To by sa malo teraz od kresťanov požadovať - bojovať proti Čaputovej.

Môj predpoklad je, že sa žiadne kresťanské slovensko ani moc proti Čaputovej ozývať nebude, ani sa jej výrazná liberálnosť na voľbách neprejaví. Kresťanské slovensko je mýtus, je to len povrchná handrička bez reálneho obsahu.

Roland Edvardsen

Uvidíme, ako sa kresťania predvedú. Však "najväčšia sila", no nie?

Každopádne, na Postoji zase vychádzajú aj takéto pupušácke texty: https://blog.postoj.sk/41034/vivat-caputova-alebo-ohovaranie-je-hriech

Roland Edvardsen

Šefčoviča si Fico vybral, lebo nemal akosi z čoho vyberať (a Šefčovič bol jediný ochotný). Fico chcel mať v paláci prezidenta z vlastnej strany kvôli tej voľbe ústavného sudcu (nech je istota). Je to istý prejav sebectva z jeho strany, to uznávam, ale hlavne je to o tej personálnej vyprahnutosti či neochote (a do Smeru sa tiež furt hustilo, že ako najsilnejšia strana musí postaviť kandidáta, lebo inak by to bola vraj "hanba" a ukážka slabosti).

Pellegrini pochopiteľne preferuje mocenskú pozíciu premiéra, Kaliňák je zdiskreditovaný a vlastne už odtiaľ zdrhol, Kažimír tiež zdrhol, Lajčák tvrdo odmietol, aj keď sa robilo všetko možné, aby kandidoval, Blaha je príliš polarizujúci a len by bral hlasy Harabinovi, a zbytok je tam kto? Ľudia neznámi, málo populárni, bez šance, či nehodiaci sa na takúto pozíciu (istú dobu sa spomínal aj Raši, ale ten do toho tiež nechcel ísť).

Fico to mohol spraviť tak, že nepostaví žiadneho kandidáta a dohodne sa tajne s Harabinom (a istá významná časť jeho voličstva by určite volila Harabina). Ale Harabin začal dosť útočiť aj na Fica a vládu, tie vzťahy sa tam pokazili, takže tiež by to bolo dosť prekvapivé (hoci niektorí zo Smeru o tejto možnosti údajne hovorili).

Norman

Spolupráca Smeru a Harabína by bola najlepšia, pre obe strany a vôbec pre spoločnosť.
Čo všetko je za nimi, aké motívy, to sa nedá presne vidieť. Je to ale zrejme zasa klasické a základné Ficove smerovanie - nebyť extrém, byť etablovaný politik stredného prúdu - niečo, čo ho fatálne limitovalo.

Čo sa týka prezidenta, hej, zo stranníkov nemal ľudí, alebo nemali zaáujme, alebo šancu, ale mohol možno skúsiť aj s nejakým nestranníkom. Ináč sa úprimne čudujem, že má Šefčovič takú popularitu, akú má.

Roland Edvardsen

Predovšetkým, nezdá sa, že by globalisti chceli Šefčoviča. On im nevyhovuje pre svoje spojenie so Smerom, a aj preto, že asi fakt nie je ich človek. Tu je príklad https://www.aktuality.sk/clanok/671248/komentar-petra-bardyho-ficov-novy...
A takýchto textov proti Šefčovičovi sa začalo objavovať viac. Aj v Nku písali, že je horší ako Čaputová, že ho nemožno voliť kvôli Smeru. Ja by som v 2.kole Šefčoviča nevolil, ale toto ma celkom prebudilo. Jednoducho oni chcú silou mocou Čaputovú. Šefčovič bol u nich vyhodnotený ako nedostatočný.

Norman

Kto je to Bardy?
Myslím, že nakoľko je Šefčovič spojený s globalistami vie on lepšie, ako mierne spomalený Bardy, redaktor miestneho bulváru :)

Samozrejme, že píšu proti Smerákovi, to je ich úroveň videnia vecí.

Ale aby bolo jasné, mne Šefčovič osobne nie je sympatický, hlavne pre druh svojej kariéry - ale prikláňam sa k tvojmu názoru, čo si tu nedávno široko vysvetlil, že je to lepšia voľba, ako Čaputová.

Ale musím pripomenúť, že stále je lepšie mať dedka na úrade prezidenta, aj keď len Harabbína :) Dedko toho tam menej pokazí, viď všetci predošlí až po Kisku.

Roland Edvardsen

Bardy bol len ukážka, aký má teraz mainstream prístup. To, že Šefčovič patrí k tým globalistickým kruhom, to dobre vieme. Ako dobre je tam zažratý, tak to si netrúfam odhadnúť. Nikto ho tu asi v 1. kole voliť nebude, vieme na čom pri ňom sme.

Ale Smer ho môže nejako ukočírovať, ako zvykol niekoľkokrát ukočírovať aj takého Lajčáka. Harabín sa mýli, ak tvrdí, že nie je rozdiel medzi ním a Čaputovou: https://www.hlavnespravy.sk/harabin-sa-uchadza-doveru-volicov-vsetkych-p...

Medzi dvomi ľuďmi je vždy rozdiel a politicky je Čaputová jednoducho na tom horšie. Pokiaľ by bol Harabín istým oživením či prebratím na scéne, tak Šefčovič reprezentuje stagnáciu či "žiadnu výraznejšiu zmenu", zatiaľ čo Čaputová zhoršenie stavu, asi tak.

Inak Šefčovič nepôsobí nejako extra nesympaticky, imho. Najmä dôchodcom sa dosť páči. Smer to stavil na neho ako na rodinne založeného, vysmiateho chlapa s príjemnou manželkou, ktorá vám pripraví chutné rezne :-). No, proste toto je stále lepšie ako sorosovská barbína s odutou gambou, 2 rozvrátenými manželstvami a plejádou korporátnych parazitov za chrbtom agresívne vás presviečajúcich, že toto je nová slovenská Panna Orleánska.

Náhodný okoloidúci

Šefčoviča mám pred očami v tej reklame spred niekoľkých rokov propagujúcej EÚ, v košeli, rukáviky vysúkané ako keby sa naozaj chystal pracovať, ako potom neskôr omega-samček Procházka v predvolebnom spote.
Skrátka taký lokajský typ, ktorý je celý šťastný, keď si ho pán veľkomožný všimne a za niečo ho pochváli alebo mu dokonca dovolí spoza závesov sa pozerať na pánsku hostinu.

Norman

nejde o nejaký povrchný výzor, ale o jeho činy a mentalitu. Je to pokrytecký chlapík pózujúci podla príručiek "úspešného američana" z polovice minulého storočia. Samozrejme, vo svete sa to naučil robiť takmer dokonale, teda bez závad - ale je to lacný neautentický štýl.

Roland Edvardsen

Inak chcel som napísať, že nesúhlasím s tým, že Harabin je niečo ako Gašparovič, či ostatní predošlí dedkovia. Nie, Harabín je dnes o dosť radikálnejší. Harabín je regulérny "alt righter", slovenský nacionalista, alternatívec, ultra-konzerva, anti-systém, nazvite si to ako chcete. Akože nejeden jeho výrok či text je zrovnateľný s kotlebovcami. Akurát Harabin to vie podať celé akosi inteligentnejšie (holt, právnik je právnik :-)), to je všetko. Ale radikálny je viac než dosť (miestami možno až zbytočne moc).

Norman

teda pred voľbami.
Ktovie, či to nie je aj na škodu jeho preferenciám.

Ľubov

to je asi jedno. Kto ho v skutočnosti chce voliť,bude ho voliť,dávno sa rozhodol.

Nemá jediný bilbord,Čaputová stovky. Jediný efekt,čo za to získala,že mi je zle od žalúdka,keď ju vidím.

Včera bol s dr.Jancom v Infovojne.Bola som prekvapená,ako rýchlo sa dá na tie jeho rétorické cifry zvyknúť.Po 10 minútach ich už nevnímate.-).Bol dobrý.Len škoda,že bežní ľudia ho takto nevnímajú.Keď som ako jediná v kruhu býv.kolegýň povedala,že volím Harabina,prekvapene zdvihli obočie:"Ty žartuješ?".

Ten ich pocit intelektuálnej prevahy,čo m dáva volba Čaputovej zas vie pobaviť mňa.Holt,nesmierne sa od seba vzďalujeme.Už sme si úplne cudzie.

Náhodný okoloidúci
Tvoje bývalé kolegyne nepochopili, že naleteli premyslenej reklamnej kampani. A ako to pekne vystihol reklamný slogan Bennetonu - Reklama je navoňaná zdochlina. Čapuuu nie je nič iné ako marketingový produkt reklamných agentúr, prázdny obal bez vlastného obsahu. Obsah poskytne zahraničný dodávateľ.
Roland Edvardsen

Bohužiaľ, aj moje kolegyne v práci chcú voliť Čaputku. A keď sa im človek prizná, že podporuje Harabina, tak na vás pozerajú ako na nesvojprávneho. "Vraj taký človek ako Harabin nás nemôže reprezentovať v zahraničí", to je ich častý argument.

Ja naozaj tým preferenciám nedokážem uveriť. Dúfam, že Čaputová je naozaj len bublina, ktorá spľasne. Veď všetci si spomíname na to, ako dopadol taký Kukan.

Pokiaľ viem, tak 80% Slovákov odmieta migrantov. Toto teraz bude potrebné spropagovať, čo možno najviac: https://www.hlavnespravy.sk/horuca-kandidatka-caputova-k-imigrantom-musi...

Roland Edvardsen

Na škodu jeho preferenciám môže byť práve aj jeho rétorika a argumentácia (aj keď určite je v tomto lepší ako Kotleba). Nepracuje totiž dostatočne s pravdou, preháňa, zveličuje. A ľudia zase až takí hlúpi nie sú, aby si to nevšimli. Keď už, tak uvediem napr. ten už klasický príklad o 11 000 negroch, ktorých sem vláda privezie a z ktorých každý bude dostávať 800 eur. To bol očividný nezmysel, hoax, ktorý musí byť jasný každému, kto má IQ nad 85. Ale on to aj tak zdieľal a propagoval (tuším aj vo svojom videu). Načo? Prečo to urobil? To mu nedošlo, že to ľahko potom použijú jeho oponenti proti nemu?

Roland Edvardsen

A ďalším dobrým príkladom, ktorý Harabinovi nepomôže, a naopak skôr to pomôže Čaputovej, je tá dookola omieľaná adopcia homošmi.

Jednoducho toto Čaputovej nijako neuškodí, lebo veľká časť ľudí to ani nebude vnímať ako nejaký extrémny výrok (a ona sa v tomto smere vyjadrila relatívne opatrne). Opäť to môže pôsobiť na ľudí opačne, t.j. že Harabín zveličuje, preháňa.

Teraz tvrdí, že Čaputová tu zavedie homoadopcie.

Lenže jednak prezident na také niečo ani nemá priame páky.

A druhá podstatná vec: homosexuáli absolútne nemajú záujem o adopcie detí, rovnako ako o ne nemá záujem majorita heterosexuálov.

Jednoduché fakty: v detských domovoch máme cca 5000 detí, z toho signifikantná väčšina sú cigánčatá. Adoptovať si možno len to dieťa, o ktoré jeho biologický rodič neprejavuje žiaden záujem. Záujmom sa pritom myslí aj to, keď mu raz za pol roka pošle pohľadnicu. Áno, až takto prísne je to tu nastavené. Z tých 5000 detí je asi 1800 voľných na adopciu. A z tých 1800 tvoria zase väčšinu cigáni, o ktorých nie je žiaden záujem. V súčasnosti je v zozname žiadateľov o adopcie zapísaných 290 ľudí. Tí ľudia musia prejsť istým testovaním (tzv. príprava na rodičovstvo, ktorá trvá aj rok). Kvôli ďalším formalitám býva čakacia doba až 3-5 rokov v prípade, ak je záujem o biele a zdravé dieťa (čo chce drvivá väčšina žiadateľov). Čierne a nezdravé deti (takmer) nikto nechce, takže tam býva čakacia doba kratšia. My máme v rodine príbuzných, ktorí adoptovali dieťa (samozrejme chceli biele a zdravé. Vybrali si pekné moodroké dievčatko, z ktorého vyrástla v pohode baba) a tiež my hovorili, že to bol celkom zdĺhavý proces.

A pokiaľ ide o homosexuálov, tak tí sú v tomto takí istí ako majorita. Oni nechcú adoptované dieťa, ale svoje vlastné, biologické. A ak majú silnú motiváciu, tak si ho aj urobia, či už prostredníctvom umelého oplodnenia (v zahraničí, ak si našetria poriadne prachy, ako to urobil tento gejský pár z Česka: https://www.youtube.com/watch?v=QfiXYj69GT0&t=965s), alebo teda "klasickou metódou", ako si to napr. spravil taký Stanke, ktorý tiež vychováva decko so svojim partnerom.

A hlavne mužskí homosexuáli veľmi o decká záujem nemajú, skôr lesby. A pre lesbu je o dosť ľahšie urobiť si decko. Väčšina lesieb v istej etape svojho života má vzťah s mužom. Lesba si s ním urobí decko, a potom sa s ním rozvedie/rozíde. Decko samozrejme pôjde do starostlivosti matky - lesby (lebo ženy). A tá ho následne bude vychovávať so svojou lesbickou partnerkou. Takto to zvykne fungovať. A k tomu sa ešte ráči jedna otázka: ak je problémom, že decko vychovávajú 2 ženy, potom čo v prípade, keď ho vychováva 1 žena? To už nie je problém? Zaujímavé, že slobodné matky tu rôzni tí alternatívci veľmi riešiť nechcú. To už je inak nepohodlná téma, na rozdiel od imaginárnych homoadopcií.

Čiže v realite konzervatívci aj tak nezabránia homošom v tom, aby vychovávali decká, rovnako ako by v realite nezabránili ženám chodiť na potraty. Ak je žena odhodlaná zabiť svojho nascitura, tak to jednoducho spraví - aj ilegálne, v cudzine alebo doma "na čierno". Tieto témy sú fakt slepá ulička.

Náhodný okoloidúci

Ale to je práve to, o čo tu "agresívcom" ide - salámovou dosiahnuť zmenu súčasného stavu a ak sa im podarí dosadiť na pozíciu prezidenta podporovateľku úchylností, tak zasa bude jedno koliesko salámy odrezané na úkor spoločnosti ako celku, oni si páky nájdu a potom sa nebudeme stíhať čudovať, aké raketové tempo to získa. To je jedno z rizík jej voľby.

Roland Edvardsen

Reč je po celý čas o adopciách. Ja len popisujem dlhodobý stav na Slovensku, dlhodobú realitu, ktorá sa ťažko nejako radikálne zmení. V detských domovoch sú najmä cigáni. A o adopcie má reálny záujem len málo ľudí a ešte menej o adopcie cigánov, t.j. väčšiny takýchto detí. Homosexuáli sú drobná menšina a z tejto menšiny zase len úplne drobná menšina môže mať záujem o adopciu dieťaťa (nehovoriac o tom, že máme ústavný zákaz homomanželstiev, že v súčasnosti to aj tak nie je možné).
Aké raketové tempo? Prečo nepíšeš konkrétne, čo presne sa zmení ohľadne adopcie? Znovu, o nich je predsa reč. Budeme mať v detských domovoch viac cigánov, o ktorých sa odrazu budú trhať homoši, či čo?

Náhodný okoloidúci

Do značnej miery súhlasím, ale "im" ide práve o tú zmenu dlhodobého stavu. Určite sleduješ, čo sa deje na "vyspelom" Západe, ako sa tam do školstva natláča genderová ideológa aj napriek odporu rodičov, ktorí sú za odpor trestaní, ako tam v podstate z nevinných detí už od predškolského veku doslova vyrábajú úchylov. Adopcie sú len malá časť toho všetkého. Určite si si všimol, ako nadšene noviny vypisovali, že "Elton Džon sa stal rodičom", keď si s "partnerom" adoptovali dieťa. Alebo ako sú všade do popredia vystrkovaní úchyli, ako noviny propagujú "zmenu pohlavia", aj ten najnovší prípad z Francúzska s tým sopliakom, čo ide súťažiť na Eurovíziu. A toto všetko hrozí aj nám, ak sa uchytia "agresívci". A pri dosiahnutí určitého percenta v parlamente nájdu dostatok kolaborantov aj na zmenu ústavy. Je malá až nulová pravdepodobnosť, že SaS a Most a matelkovičovci by kládli odpor.

Roland Edvardsen

Adopcie sú naozaj malá časť z toho. Ale na Západe je to trochu iné aj v tom, že tam je viacej ľudí ochotných adoptovať práve čierne a nezdravé deti, niekedy vyslovene účelovo. Vyslovene vyhľadávajú práve takéto deti. Čítal som napr. o tom, že aj na Slovensko chodili švédske páry, ktoré preferujú cigánske a postihnuté deti. Jednoducho iná mentalita.

Rôzne tie celebritky ako Elton John, to je práve tá mediálna propaganda. To je bulvár. Ale štatisticky to ani na Západe nie je o tom, že by väčšina homosexuálov mala záujem o adopcie. Tam to funguje obdobne ako som popísal: homosexuáli sa snažia si dieťa "urobiť", nie ho adoptovať. Rozdiel je samozrejme v tom, že na Západe je to plne legalizované, t.j. obaja partneri budú mať štandardné rodičovské práva k dieťaťu.

Ale transgenderizmus je naozaj na vzostupe a bolo by nadlho analyzovať, prečo je tomu tak. Áno, na Západe sa to naozaj rozmohlo. Čítal som rozhovor s jedným psychológom/sexuológom, ktorý pracoval v Británii, a bol šokovaný z toho, koľko ľudí tam chce zmeniť svoje pohlavie. Keď robil na Slovensku, tak za celú svoju prax tu zažil len 2 pacientov s takouto požiadavkou. V Británii mal každý rok 3-5 takých pacientov, pričom pracoval v regióne, ktorý mal len 30 000 obyvateľov.

Roland Edvardsen

Inak, keď už sme pri adopciách a Západe, tak už dlhšiu dobu plánujem aj text o sociálnych pracovníkoch na Západe, najmä o legendárnom nórskom Barnevernete. Ono často sa hovorí o odoberaní detí na Západe a o tom, ako sa potom dávajú účelovo homosexuálom a pedofilom (uf). Ja som to trochu skúmal, a je to podľa mňa prehnaná propaganda, resp. pravda je niekde uprostred (t.j. dochádza aj k omylom, k nedorozumeniam a svoju rolu tu zohrávajú kultúrne odlišnosti).

Ono, keď už sme pri tom legendárnom Barnevernete, tak tam je zásadný problém v tom, že sociálni pracovníci majú zo zákona zakázané verejne zverejňovať akékoľvek informácie, ktoré viedli k odobratiu dieťaťa rodičovi (z dôvodu ochrany dieťaťa, ale aj samotných rodičov, aby ich súkromné veci neboli predmetom verejného diskurzu).

Lenže výsledkom je potom to, že sa k nám dostáva len verzia rodičov. Tí budú tvrdiť, že im deti boli odobrané z banálnych dôvodov, resp. neodôvodnene. Čiže budeme počuť len jednu stranu príbehu. To znamená, že ak aj sociálni pracovníci mali mimoriadne dobrý dôvod na odobratie dieťaťa, tak tento dôvod nesmú zverejniť.

Rôzne tie prípady často končia aj na súde, pričom keď sa poriadne zozbiera všetka evidencia, tak veľakrát sa zistí, že sociálni pracovníci mali napokon celkom dobrý dôvod pre odobratie dieťaťa.

Ono, samozrejme svoju rolu tu zohrávajú aj kultúrne odlišnosti. Preto sa možno tak často odoberú deti cudzincom. V Nórsku je napr. zakázané fyzicky trestať dieťa (vychádzajú mimochodom z poznatkov detskej klinickej psychológie, kde je konsenzus na tom, že fyzické tresty skôr škodia, môžu mať negatívny dopad na vývin dieťaťa). Proste, ak chcete žiť v nejakej cudzej krajine, tak by ste sa mali prispôsobiť. Ak je tam bitie detí ilegálne, tak čo potom chcete? Načo tam cudzinci lezú, ak sa nechcú prispôsobiť? To je môj názor.

Roland Edvardsen

A pokiaľ ide o import tých negrov, nie sme jasnovidci, to je jasné (aj keď Harabin nehovoril o ďalekej budúcnosti, ale o niečom čo sa malo uskutočniť teraz). Ale momentálne je situácia taká, že drvivá majorita by bola proti niečomu takému. A väčšina politických strán to podporovať nebude, lebo vedia, že by sa im to nepekne vrátilo. Si všimni, že dokonca aj slniečkári z PS akosi veľmi nehovoria o utečencoch, migrantoch. Skôr sa teraz sústredia na iné témy (pro-EU, európske hodnoty, Kuciak, "slušnosť", sociálna solidarita a pod.). Jednoducho migranti na Slovensku padli - zatiaľ.

Čaputová je jasná slniečkárka, to vieme. Ale ona nemá až také páky na nejaké radikálne zmeny. Bude mať svoje "hrejivé" rečičky o solidarite, marginalizovaných Rómoch, tolerancii, slušnosti, otvorenej spoločnosti a pod., presne to isté čo Kiska (zase ona si bude musieť dávať pozor, aby nepovedala niečo príliš radikálne otvorené. Cítiť tam istú opatrnosť z jej strany. Aj jej ľudia jej určite teraz dohovorili, aby pred voľbami príliš nespomínali LGBT a podobné veci. Sama Čaputová predsa tvrdí, že je kresťanka, ktorá sa uchádza aj o hlasy konzervatívcov (nesmejte sa :-)).

U Čaputovej je zásadný problém v tom, že bude blokovať presadenie pro-národnej koalície. Bude podporovateľkou majdanizácie, ako bol Kiska.

Roland Edvardsen

Niežeby sa nevedelo, ale predsa len ešte ukážka s akým odpadom tu máme čo robiť:

Za svoje politické vzory označí Andreja Kisku, exministerku Luciu Žitňanskú a bývalú premiérku Ivetu Radičovú.

Z jej tváre čítame uvoľnenie. Využije šancu. Keď ju nesprávne tituluje muž z publika, kontruje narážkou na predsedu parlamentu Andreja Danka.

Muž s otázkou sa predstaví ako historik-amatér a právničku upozorňuje na hrozbu maďarizácie v školstve. Čaputová sa poďakuje, odpovedi sa vyhne.

Prevládajú otázky venujúce sa liberálnym témam. Okrem jednej. Výnimkou bol mladík, ktorého zaujímal trest pre krajiny Európskej únie za bombradovanie Líbye. Čaputová sa odpovedí na túto otázku galantne vyhne.

Viac tu: https://www.aktuality.sk/clanok/669667/zuzana-caputova-lovi-volicov-prep...

Tá ženská je jednoducho úplne príšerná. Bude to katastrofa a iná hanba, ak sa toto stane prezidentom, takáto slniečkárska krava.

Roland Edvardsen

Kebyže označí, ja neviem, nejakého Dubčeka alebo Gándhiho či Che Guevaru alebo niečo obdobné, ale zrovna tieto tri mená?! To je zlý vtip, toto.

Ľubov

sa to dá vysvetliť jej 16 ročným pôsobením v Sorosovej mimovládke Via Iuris.

Čo sa týka Šefčoviča,stretla som sa s argumentom (v jeho prospech)že pokial bude prezidentom on,nedosrtaneme sankcie.Pokial Harabin,tak budeme trestaní.

Tak či tak,doba,keď sme žili v relatívnom pokoji je definitívne preč. Roland,potešíš ma,ak povieš,aký máš Ty politický vzor. Tak ja som jasná,je to Che Guevara.

Roland Edvardsen

Moje politické vzory? To by bol príliš dlhý zoznam. Ale bez akejkoľvek srandy, Norman a jeho Nadhľad mali na mňa absolútne zásadný vplyv.

Che Guevara? Ja ti neviem...ale v jednom teste mi vyšlo, že môj prístup (a osobnostný typ. Išlo o test, ktorý mal zistiť akému svetovému diktátorovi/autokratovi sa najviac podobáš) je podobný Leninovi, hehe. Tak napíšem, že skôr Lenin. :-)

Ľubov

Ale ak tak vážne pohovoriť,potom je fakt,že vzorov niet. Možno sa časom niekto objaví a ak mi bude pripomínať Lenina,podporím ho aj tak.-)

Náhodný okoloidúci

Len opatrne, veď dobre vieš, čo Lenina zabilo, a olovo to nebolo :D

Norman

Dík za ocenenie :)

Hej, sú tu určité veci, ktoré inde dnes nemožno nájsť, a takisto je to tu možno autentickejšie, než inde, proste je tu najlepšie prostredie pre politické dozretie.

Náhodný okoloidúci

Ak bude prezidentom eurohujer, nebudú sankcie, ak bude prezidentom vlastenec, budeme trestaní? To je obyčajné čo? Predsa obyčajné sprosté VYDIERANIE a s vydieračmi sa nediskutuje.

Dusanbe

predvolebná hra je zjavne vedená profesionálne - ako keby to ani neboli len nejaké miestne opozičné "think-tanky".
Veď aj spôsob povalenia Fica dáva tušiť mnohé.

Mistrík si z peňazí vyhodených za kampaň veľa nerobí - aha, koľko nedávno zarobil vlastnou hlavou:
https://www.hlavnespravy.sk/mistrikovi-pred-ohlasenim-kandidatury-na-pre...

Neviem - teraz len hádam naslepo - nejaké patentové práva zaplatené od americkej firmy ?
No šťastná zhoda náhod, že práve takto - pred prezidentskými voľbami.

Norman

To o Mistríkových peniazoch vytiahol vo videu Dano (tiež to video bolo na HS) a ten to urobil priam nechtiac, lebo bol na Transparency international sa sťažovať, že ho oceňujú ako netrasnparentného - a tam to vyštrachal na ich stránke - ktorú asi inak nik nečíta.
Transparency si vymyslela dotazník pre kandidátov a Mistrík im ho vyplnil, zrejme podla pravdy.
Zverejnilo sa to deň či pár dní pred jeho odstúpením, nespôsobilo to hneď veľký rozruch, ale Mistrík a spol sa možno aj toho zľakli. Ktovie, ako to Mistrík má s peniazmi.
Tým, že Mistrík odstúpil, sa z toho stáva jeho súkromná vec a nik už do toho rýpať nebude (a v tomto zvrátenom svete chrániacom podvodníkov a mafie, ani nemôže).

Náhodný okoloidúci

Moja voľba v prvom kole je jasná a nemá alternatívu.
Čo však v prípade katastrofického scenára, že sa do druhého kola dostanú čaptavá sorosovka a eurohujer? Ani jedna z týchto osôb nie je to, čo by som chcel na poste prezidenta vidieť. Takže to bude ťažká dilema. Vykašlať sa na druhé kolo, alebo voliť toho, koho tam nechcem, len aby sa tam nedostal ten, koho tam veľmi silno nechcem?

Roland Edvardsen

Dôkladne som o tom premýšľal, a ak dôjde k scenáru, že v 2. kole bude Šefčovič a Čaputová, tak budem voliť Šefčoviča ako tzv. menšie zlo.

Presvedčilo ma naozaj to, ako brutálne začala byť Čaputová pretláčaná korporáciami a ich mediálnymi splaškami. A odstúpenie Mistríka to jednoducho korunovalo. Čaputovaná je jasná favoritka globalistickej mafie, bola ňou účelovo vyrobená a agresívne pretlačená (vrátane veľmi pochybného čachrovania s prieskumami). Tá žena je fakt druhý Kiska v sukni a celý ten jej gýčový naratív so skládkou v Pezinku, je obdobný, vyslovene vyrobený, doják pre "sentimentálnych bačov" ako Kiskov "Dobrý anjel".

Tá žena je veľmi manipulatívna a falošná. Snaží sa to uhrať na "krehkú a zároveň nebojácnu" ženu i obeť. Ale v skutočnosti je to nenávistná a povýšenecká baba, ako tu u kaviarensko-mimovládkovej čvargy, z ktorej vzišla, býva takmer pravidlom: https://dennikn.sk/1394313/prijali-by-kandidati-po-volbach-kotlebu-iba-c...

Áno, jediná Čaputová by neprijala Kotlebu. Ostatní, vrátane Šefčoviča, sa jasne vyjadrili, že nemôžu takto povrchne ignorovať hlasy oprávnených voličov. To nie je o Kotlebovi, ale o obyčajných ľuďoch a ich frustrácii. Ale nie Čaputová. Tá má obdobný opovrhujúci a arogantný postoj ako Kiska.

Šefčovič môže byť agent, eurohujer, bábka, slniečko. Fajn, všetku kritiku beriem. Ale jednoducho stále nie je porovnateľný s niekym ako Čaputová. Je to chlap, smerák, osobný priateľ Róberta Fica (chodia spolu plávať do Dunaja), zdá sa, že aj politicky je to skôr taký centrista, ktorý nechce nikoho veľmi provokovať. Je u neho väčšia pravdepodobnosť pozitívneho ovplyvnenia. Naopak, u Čaputovej je jasné, že bude len a len škodiť.

Po budúcich parlamentných voľnách by sa mala vytvoriť koalícia Smer, SNS a Sme-rodina (s prípadnou tichou podporou kotlebovcov), ak teda karty nezamieša nejaký iný politický subjekt. Je jasné, že takejto koalícii by Čaputová len hádzala polená pod nohy. Je jasné, že u Čaputovej budú korpo-splašky vytvárať kult osobnosti, presne ako to bolo u Kisku. Je jasné, že Čaputová bude ďalej podporovať majdanizáciu spoločnosti, rozvratné individuá typu Stanke,Farská, atď., jednoducho podľudí a ich revolúcie.

Navyše tá ženská nemá ani žiadne odborné predpoklady. Šefčovič aspoň formálne niečo dokázal, mal svoju kariéru diplomata. Čaputová je len ďalší zbytočný mimovládkový parazit. Presne ako to napísal Ilmoran, ak by zajtra zmizla, tak nikto by si to ani nevšimol. Tá žena neurobila nič extra hodné pozornosti, nič za čo by si zaslúžila byť zvolená do takejto funkcie. Možno aj Kotleba so svojim hádzaním sa o betón bol užitočnejší :-) Objavila sa z čista jasna ako dajaká kométa, čo už býva znak niečoho podozrivého.

V minulých voľbách som v 2. kole nevolil. Tiež som si hovoril, že to nemá zmysel. A nebol som veru sám. Vieme, ako to dopadlo: 5 rokov s najhorším prezidentom v slovenských dejinách. Nechcem urobiť túto chybu opäť. Cieľ je dnes pre mňa jasný: zabrániť zmiji Čaputovej a jej majdanovskej skvadre ovládnuť prezidentský palác.

Ľubov

takže niet čo dodať. Tak opäť menšie zlo,čo sa dá robiť.Okoloidúci,musíme voliť Šefčoviča, v dvojke samozrejme.

ps.Roland,obzvlášť ma zaujal Tvoj pragmatizmus, ohľadom parlamentných volieb 2020. Kiež by nová vláda nemusela vláčiť na nohe železnú guľu,akou bo Kiska.Pardon,ešte stále je

Náhodný okoloidúci

Takže naša stratégia je jasná - 1. kolo ZA niekoho, 2. kolo PROTI niekomu.

Roland Edvardsen

Ja som pôvodne nechcel v prípade scenára Čaputová vs. Šefčovič voliť nikoho. Naozaj posledné 2-3 dni mi však začala blikať červená kontrolka pri Čaputovej. Začal som ju naozaj poriadne sledovať, články o nej v mainstreamových médiách, rozhovory, prieskumy, všetko. A som z tejto ženskej zhrozený. Alebo lepšie povedané, zhrozený z toho, že toto si Slováci môžu zvoliť za prezidenta.

Ľubov

Tá ženská je takým odporným spôsobom pretláčaná v médiách,že každému normálnemu to musí docvaknúť.

Pozor,monštrum.

Roland Edvardsen

Malo by docvaknúť, ale mnohým nedocvakne. U mňa v práci chce väčšina voliť Čaputovú. Vraj sympatická žena, reprezentatívna. Proste blaváci.

Tu to treba povedať na rovinu: veľká časť ľudí volí emocionálne. Čaputová, resp. jej tím, vie ako na to, idú cez emócie, cez pozitívne naratívy.

Náhodný okoloidúci

Úlohou prezidenta je byť hovorcom národa. Ale ktorý prezident na svete toto poctivo robil a robí? Možno jedine zavraždený Hugo Chavez a čiastočne aj Maduro, prípadne Evo Morales. Aj Vladimírovič sa snaží, ale má ruky zviazané dedičstvom po Gorbim a Jeľcinovi.
Ostatní prezidenti sú len bábky pretláčajúce vôľu korporácií proti vlastnému ľudu.

Náhodný okoloidúci

nové