Odstúpenie Mečiara a spojenie Národnej koalície - dva pozitívne prejavy rozumu

Slovenskú mediálnu scénu nie je ťažké sledovať a rozumieť jej, takže škoda o nej zbytočne písať - ale napriek tomu zaznamenajme do archívu dve veci, ktoré sa minulý týždeň stali. 

Za prvé je to Mečiarova rezignácia na kandidovanie do volieb. Ako sme aj my písali, celé to bol beznádejný nápad prameniaci z bezradnosti. Za nápad sa netreba až tak hanbiť, ak zdravý rozum prevládne - čo sa aj teraz stalo. Myslím, že ľudia, ktorí Mečiara ťahali do politiky, by si mali spytovať svedomie.

Druhá vec je to, že Národná koalícia naozaj podpísala to memorandum s ĽSNS a pôjde s nimi na kandidátke do volieb. Síce tam vzniklo akési štiepenie, niektorí dostali miesto a niektorí nie, ale to sú bežné prejavy pri ľuďoch, ktorých základným cieľom je len a len dostať sa do parlamentu. Vedúci sa na kandidátku ku kotlebovcom dostali, zvyšok sa cíti nespokojný - nuž, len sa ukázalo, že ten projekt NK nebol pevný. Je dobre, že sa tak odstránilo ďalšie štiepenie v ľudových silách.

Posledný štiepenec zostáva teda Harabinova Vlasť. Tá nie je životaschopná, a ak sa do paralemntu dostane, nebude sa držať pri ľudových silách, ale pôjde aj s globalistami, ak by to títo potrebovali. 

Čo sa týka samotnej ĽSNS, platí o nej stále, že sa presúva od radikálnych postojov k strednému prúdu. Tu nie je ideálna poloha. ĽSNS nikdy nebola naozaj radikálna, pamätajte, že som to hovoril vždy.  Preto je vlastne dobre, že sa posúvajú tam, kam patria. A kedže nabrali zopár nových ľudí pri tom memorande, tak sa reálne stali štandardnou stranou, akú môže každý iný politický subjekt akceptovať.

Na Slovensku je to momentálne pozitívny vývoj. ĽSNS dosiahne viac hlasov ako minule, a to bude úspech - asi ako jediná bude mať oproti voľbám 2016 viac hlasov. A keď prejde ten chaos, ktorý po voľbách vo februári príde k moci, potom budú môcť ĽSNS ľudia naozaj uspieť. Potom už budú mať aj spojencov, vrátane iných ľudových strán.

To všetko za predpokladu, že Slovensko (a svet) nebude mať dovtedy iné závažnejšie problémy. Ale ono ich mať bude. 

 
Autor: 
forma: