Oficiálna pocta Hitlerovi

 Nie že by sme sa chceli venovať nepodstatnej minulosti, ani historický revizionizmus nie je naša hlavná téma, ba ani žartovať sa mi nechce, ale toto stojí za pozornosť. Rakúske oficiálne miesta sa rozhodli vzdať poctu Adolfovi Hitlerovi, známemu to politikovi a spoločenskému reformátorovi.

Pravda, neprejavuje sa to tak, že by mu postavili nejakú pamätnú tabuľu, alebo dokonca sochu. Prejavuje sa to ale zasa jedným evidentným a oficiálnym preukázaním rešpektu, uznania ideologickej moci a pretrvávajúcej živej tradície toho človeka.

Konkrétne:

Hitler sa narodil práve v rakúskom Braunau am Inn, kde doteraz stojí jeho údajný rodný dom. Nie je ničím nápadný, neviem, či je na ňom nejaká zmienka o tejto epizóde histórie (ten kameň pred ním je len slogan za  "mier, slobodu a demokraciu"), a pokiaľ viem, ani k nemu nechodia žiadni nostalgici a nedávajú tam kvetinky.

hitler

Napriek tomu majú úrady to iracionálne nutkanie, že ho musia zbúrať. Napriek tomu, že je to vec sto rokov stará, že o nej prakticky nik nevie - aj tak sa sionistický šimel bojí vlastných tieňov.

Roky sa pokúšalo mesto dom odkúpiť od majitelky, ale neúspešne. Azda od nej chceli, aby im budovu dala z ideologických dôvodov spola zadarmo. Takže nepochodili - ale v demokracii sa vždy nájde spôsob. Ak to nejde podla zákona - čo sa stane? Zmení sa zákon.

Rakúska vláda v utorok prijala zákon, podľa ktorého dom jednoducho vyvlastní. Vybavené. Šlus, bodka, kurvahošigutentag.

V kapitalizme je osobné vlastníctvo posvätné - pravda, až na prípady, kedy nie je.

Može byť ale lepší prejav rešpektu a uznania sily, viac ako 70 rokov po smrti toho chlapa? Len kvôli jeho mýtu zmenili zákon, dopustili sa krádeže, o absurdnom búraní historických realít ani nehovoriac. 

A môže byť väčší prejav talmudistickej tuposti? To si myslia, že ak sa náhodou Hitlerova rola v budúcnosti prehodnotí, že bude niekomu jeho rodný dom chýbať? To si myslia, že po zbúrani budovy nevyhrá Hofer prezidentské voľby? A čo budú robiť sionisti ďalšie - vytrhávať dlaždice, po ktorých chodil, zbúrajú celý vrch, na ktorom mal svoje letné sídlo?

 

A toto nie je nejaké výnimočné extempore. Doplňme ho iným obrázkom:

Je to titulok z nemeckého denníka Bild spred nejakého mesiaca-dvoch, oznamujúci, že v Mníchove boli na dražbe predávane Hitlerove ponožky. Áno, Hitlerove ponožky.

Nemám šajnu, kde ich vzali, ale toto prekonáva akýkoľvek zdravý rozum. Ako je aj na titulke spomenuté, aj Centrálna židovská rada "je pohoršená" - ale je to len obraz toho, ako je celá spoločnost touto šialenou antifašistickou propagandou nakoniec zhitlerizovaná až do špiku kostí.

Na nemeckej národoveckej scéne sa na tom všetci len smiali a smejú. Tie ponožky určite nekúpil žiaden nostalgik, ale nejaké plutokratické kšeftárske hovado.

Mimochodom, nepoznáte nejakého žida, čo by kúpil kus Hitlerovej kosti? Zaručene pravá, predám lacno.

 
Autor: 
téma: