Pochod frustrovaných

Išiel som náhodou okolo:)

Nie, nie som sadista a ešte menej masochista. Som zvedavý. Pravda, je to na zamyslenie, že tí ľudia sú takí naivní, trocha to bolí, keď ich vidíte, ale v týchto veciach sa rád pozerám pravde do očí. Išli tam, na námestie.

Nemali to ďaleko. Došli, jeden tam chvílu čosi pokecal do mikrofónu. Potom bola hymna. Práve som rozmýšlal, že pekne to začalo, ale že koľko tam budem, že maximálne tak polhodinu,  keď z reprákov zaznelo, že tým je akcia skončená a majú sa v kľude rozísť.

Bol som prekvapený, podobne ako väčšina prítomných. Tí začali aj pískať, hnevať sa, šumieť. Časť vraj odišla pred parlament ... ale tam tiež nič.

Áno, tak vyzerá demonštrácia, keď ju organizujú bežní ľudia, keď za ňou nie sú ťažké peniaze globálnych mafií. A to ešte boli ľudia na túto akciu nahnaní pomocou platenej akcie predošlých profesionálnych revolucionárov, bolo to také echo. Tak vyzerá akcia bez prebytku zahraničnej podpory - bez tribúny, bez programu, bez umelcov, ktorí zadarmo nepohnú svojími buzerantskými zadkami ani na krok. A táto ešte k tomu bola aj bez zmyslu.

Ja som stál naboku a sledoval, ako sa tá ľudská mláka na námesti rozpadá a začína stekať späť, odkial prišla. Ľudia išli dole, tam, odkial pred pár minútkami prišli, očividne frustrovaní, odutí, bez nálady. Mal som z toho dobrý pocit. Viac už len tak neprídu. Nabudúce si premyslia o niečo viac, kým sa nechajú zmanipulovať.

I keď, mám dojem, že mnohým tamtým týpkom je jedno, kto a ako nimi manipuluje - hlavne že im za to niečo slúbi, prípadne rovno zaplatí. Dnes nedostali ani jedno, tak boli ako splasnuté vrecia. 

 

 

 Jedna z ukážok "slušnosti" vysokoškolskej mládeže:

 bugar

 
Autor: 
forma: 
vrbovčan

Sami nevedia, čo sa okolo nich deje. Teraz hovorím o tých bratislavských organizátoroch. Včera mali diskusiu u Hríba. Vysvetľovali dôvod, prečo včerajší protest zrušili. No nedozvedeli sme sa. Vraj sa spoločnosť už začína deliť a mohlo by sa na proteste niečo udiať. No dobré ráno. Treba si to pozrieť viac krát. Aby človek našiel niečo napovedajúce medzi slovami. Mávajú tzv. veľké skajpy. To je zrejme hromadná diskusia s regiónmi. Vraj boli z nejakého veľkého skajpu vynechaní. Ona povedala, že neboli sme jedného skajpu účastní. Tak isto prezradila, že na tých skajpoch majú tzv. facilitátora. Čiže majú moderátora. Inkognito. Ktorý im zakázal zverejňovať svoju identitu. To hovorím o Kataríne Nagy Pazmáni. S ňou tam bol Juraj Šeliga. Ten sa mi zdá rozumnejší. Jasne povedal, že začali za nimi chodiť opoziční politici a oni ich odmietli. Hríb ho navádzal, že nech povie, či to bol Matovič. Šeliga to nepoprel ani nepotvrdil. Ale šak to ani nemusel. Matoviča predsa všetci poznáme ako zbiera po Slovensku rôzne Biele vrany. Doporučujem si to pozrieť.
https://www.facebook.com/tyzden.sk/videos/10156099907046544/
Podľa mňa tí bystrejší už začínajú chápať, že slúžia len ako prostriedok nátlaku. Teraz je na nich, ako sa zachovajú.

afinabul

– Kordinovaná práca = úkoluje ich Soros
– Radičová chce fyzicky likvidovať “nahnitých” novinárov
– Vďaka smrti Kuciaka mali zažiť pocit spolupatričnosti
http://afinabul.blog.cz/1803/video-radicova-s-novinarmi

sandro

Je to vsetko az prilis podobne situacii, ked nam v 98. ked nam ukradli statnost. Akurat vtedy nas ani nenapadlo, ze to bude mat onedlho za nasledok premenu Slovenska na Afriku.

Norman

Ale vtedy chcelo ovela viac ľudí vyskúšať tú zmenu, bez bojov okolo Mečiara. Dnes si už menej ľudí myslí naivne, že ak sa odstráni Fico, odpadnú aj tieto vnútorné vojny. Viacerí začínajú chápať, že tu budú aj potom (pretože globálny anglosionista ZAS a ZAS poštve svoju piatu kolónu proti niekomu - keď nie je Mečiar, tak je zlý Fico, keď nebude Fico, bude zlý aj Pellegrini, okrem toho Danko sa môže stať predmetom nenávisti spodiny (tým naozaj, ale naozaj nechcem povedať, že Danko je nejako hodný - je to nehodný kriminálny privatizér, grázel a egoista - ale anglosionisti z neho spravia obraz Slovenska, čo je dvojnásobná podlosť). Dnes to už ľudia viac chápu, že hlavný nepriateľ je za hranicami. Nemá meno, žiadne meno, nenchať sa moc chytať na detaily, nejaká globálna skupina, globálne siete a mafie. Mená majú ich domáci konkrétni prisluhovači - konkrétne mená a v ich prípade platí - žid nežid, z hrušky dole.

Za druhé, v 1998 boli za zmenu mladí, teda povedzme priemer tridsiatnici aj viac, to bola nejaká aj voličská sila - dnes už poskakujú s mimovládkami prevažne len školáci, dokonca stredoškoláci - ale nech idú s takým póvlom do zadku.

Do tretice - dnes je predsa len iná medzinárodná situácia. v 1998 sme na Slovensku s oneskorením dobiehali na ceste, na ktorej už s nadšením idotov pochodovali všetky okolité krajiny : Cesko, Maďarsko, Poľsko... pripadalo nám nemožné neísť s prúdom. Dnes už aj oni pochopili, Maďarsko a Poľsko odporujú, dnes ide trend niekam inam.

Tu vedieme vždy hádky, ako silný je medzinárodný plaz. Áno, je silný, bacha na to, je jedovatý, je bezcitný a bezzábran. Nevypočítame presne, ako sa bude vyvíjať globálna situácia, kedy sa čo zvrtne, kedy bude napríklad za prezidenta USA zvolený nejaký blb, čo to zvrtne a zničí ich ríšu - podla mojich výpočtov to bude roku 2016, :), ale nie som si istý, koľko to potom ešte potrvá. Globálne výpočty sú ťažké, a konieckoncov len pre teoretikov a filozofov - pre praktický život sú dôležité tunajšie, "tentokrajinové" mafistické hady. Nakoľko môžeme tie skrotiť, trocha im skrátiť jazyk aj jedovaté zuby. No, už ste nejakého tentokrajiňáka klepli po prstoch? Na čo všetci čakajú?

Aha, už viem, keď to prikážu v telke. Potom budú všetci robiť revolúciu, jééžiš, to zas bude hnus, tí prezliekači kabátov a noví hrdinovia disidenti. Je to na zúfanie, keby som ľudstvo bral vážne, bolo by to na zúfanie, toľká ľudská úbohosť.