Pol miliardy Európanov rukojemníkmi svinskej kšeftárky Leyenovej

Nakoniec sme čakali márne. A vyzeralo to tak nádejne. V novembri minulého roka Európska komisia schválila zmluvu s francúzsko-rakúskou spoločnosťou Valneva na nákup vakcíny proti covidu, ktorá je založená na úplne inom princípe než všetky ostatné. Korporátne médiá si voľkali, že to snáď presvedčí zaočkovať sa aj ľudí, ktorí sú voči mRNA vakcínam ostražití. Valneva spustila v apríli záverečnú fázu testovania a Európanom mala pre začiatok dodať 60 miliónov dávok. 

Potom prišiel júl 2022 a prekvapujúce oznámenie von Leyenovej, že Európania Valnevu nepotrebujú. Majú hlavne americký mRNA Pfizer, Valnevu až tak netreba.

A potom prišiel október 2022 a na maďarskom portáli origo.hu vyšiel článok, ktorý toto Leyenovej udivujúce počínanie perfektne vysvetľuje.

"Vážny korupčný škandál okolo Ursuly von der Leyen."

Ukázalo sa, že v marci 2021 viedla Ursula von der Leyenová osobne predbežné rozhovory so šéfom spoločnosti Pfizer Albertom Burlom o nákupe vakcíny proti koronavírusu. O podrobnostiach sa s ním dohodla prostredníctvom sms.

Už v apríli 2021 sa v amerických médiách objavila informácia, že predsedníčka Európskej komisie podpísala s firmou BioNTech-Pfizer obrovskú zmluvu na výrobu vakcín. Osobne sprostredkovala dohodu počas rokovaní so šéfom spoločnosti Pfizer Albertom Bourlom. Podrobnosti boli dohodnuté telefonicky a prostredníctvom sms. Potom, v máji 2021, EÚ súhlasila s dodávkou 1,8 miliardy mRNA vakcín spoločnosti Pfizer. Pritom už vo februári 2021 päť poslancov Európskeho parlamentu ostro kritizovalo von der Leyenovú a vyzvalo ju, aby odstúpila z funkcie v súvislosti s nákupom vakcín. Podľa litovského poslanca EP Stasysa Jakeliunasa je manžel predsedníčky EK od decembra 2020 medicínskym riaditeľom americkej biofarmaceutickej spoločnosti Orgenesis, ktorá sa špecializuje na bunkové a génové terapie a je prepojená na Pfizer. "Úplná netransparentnosť prospieva korporátu, nie európskym občanom," napísal Jakeliunas na Twitteri. Pre Politico uviedol, že nedostatok transparentnosti ešte viac posilňuje dojem, že EÚ je v područí nadnárodných korporácií, keď sa predsedníčka EK osobne dohodne s generálnym riaditeľom Big Pharma a neskôr odmietne zverejniť texty, ktoré viedli k dohode.

Nebolo to prvýkrát, čo sa sa Leyenová dostala do problémov kvôli "miznúcim" textovým správam. Jej úzke väzby na súkromné záujmové skupiny vyšli najavo, ešte keď bola ministerkou obrany vo vláde Angely Merkelovej. Po vymenovaní Katrin Suderovej, bývalej šéfky nemeckej pobočky McKinsey, za štátnu tajomníčku ministerstva minula v priebehu troch rokov bez výberového konania celkovo 200 miliónov eur na služby poradenských firiem, vrátane McKinsey.

Bundestag zriadil parlamentný vyšetrovací výbor, ktorý zabavil dva služobné mobilné telefóny Leyenovej. Bohužiaľ, obsah na nich bol "omylom" vymazaný. Ursula von der Leyenová sa snažila členov výboru ubezpečiť, že "na nich neboli žiadne dôležité správy". Skrátka, zdá sa, že "prechodný" charakter jej textových správ je známy už dávno.

Nemecká tlač upozornila, že David von der Leyen, jeden zo synov šéfky Európskej komisie, pracoval v spoločnosti McKinsey v rokoch 2015 až 2019, teda v čase, keď jeho matka bola ministerkou obrany a Katrin Suderová štátnou tajomníčkou. Forbes odhaduje, že firma, ktorá pôsobí v 65 krajinách, predáva alebo "ponúka" svoje rady, ako sa vysporiadať s epidémiou Covid, súkromnému aj verejnému sektoru. V Belgicku, Francúzsku a mnohých ďalších západných krajinách využili jej služby na definovanie a realizáciu svojich stratégií v oblasti očkovania.

Spoločnosť McKinsey už v marci 2020 napísala komisárke EÚ pre zdravie Stelle Kyriakidesovej a navrhla, aby "do príslušných štruktúr inštitúcií EÚ bol vyslaný dobrovoľný krízový tím". Hoci spoločnosť McKinsey naďalej poskytuje poradenstvo veľkým farmaceutickým klientom, získala tak prístup do centra procesu koordinácie európskej politiky, a to veľmi netransparentným spôsobom, keďže jej poskytovanie služieb pro bono, bez nároku na odmenu, jej umožnilo vyhnúť sa verejným súťažiam. Európska komisia odmietla zverejniť väčšinu dokumentov týkajúcich sa pro bono aktivít spoločnosti McKinsey.

Spoločnosť Mckinsey veľmi účinne vytvára siete a komunity záujmov na národnej, európskej a medzinárodnej úrovni.

Prípad Davida von der Leyena nie je medzi technikami obchodovania s vplyvom ojedinelý. Spoločnosť McKinsey sa nevyhýba ani zamestnávaniu ďalších detí politických lídrov. Stručne povedané, spoločnosť McKinsey zohráva kľúčovú úlohu vo väčšine západných krajín v mnohých podnikateľských oblastiach, vrátane kampane na očkovanie. Spoločnosť McKinsey tiež radila výrobcom opioidov pri "turbo" predaji lieku OxyContin, navrhovala stratégie na potlačenie emocionálnych odkazov obetí užívania OxyContinu a pomáha výrobcom opioidov obchádzať reguláciu.

Vo februári 2021 podpísala spoločnosť McKinsey dohodu s generálnymi prokurátormi 49 štátov. Spoločnosť súhlasila, že zaplatí takmer 600 miliónov dolárov za urovnanie vyšetrovania svojej úlohy pri podpore predaja lieku OxyContin. No a spoločnosť Pfizer prijala v roku 2021 Aamira Malika zo spoločnosti McKinsey & Company za svojho nového obchodného riaditeľa.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová by mohla mohla čeliť pokute za zmluvu EÚ so spoločnosťou Pfizer. Očakávajú sa však aj ďalšie vyšetrovania týkajúce sa nákupu vakcín. Generálny riaditeľ americkej farmaceutickej spoločnosti Albert Bourla medzitým vyhlásil, že odmieta predstúpiť pred výbor EÚ, ktorý prípad vyšetruje. Treba poznamenať, že výbor nie je zástupcom lobistických skupín a súkromných záujmov, ale strážcom zmlúv, právneho štátu a všeobecného európskeho záujmu. Otázka znie, či je možné, že predsedníčka von der Leyenová a Európska komisia nebudú odpovedať na otázky týkajúce sa zákazky, ktorá zhltla desiatky miliárd eur verejných prostriedkov.

K tomu môžeme povedať len toľko, že pri chrapúnskej drzosti nikým nevolených eurokomisárov s Lajnovou na čele je možné, že si títo zmrdi až natoľko nectia právo a etiku, že im príde normálne podhodiť americkému farmaceutickému korporátu pol miliardy Európanov. A na pokyn Bourlu vykopnúť Valnevu z trhu, aby Pfizeru zbytočne nezavadzala.

-

Za pozornosť stojí článok vo Welte o mRNA vakcínach Alle Datem müssen auf den Tisch! Keď už toto píše nemecký mainstream, situácia je vážna. No ale nech sa obrátia na pani Leyenovú a vyzvú ju, aby využila svoje nadštandardné vzťahy so šéfom Pfizeru a chýbajúce dáta od amerického farmakorporátu vykopala.

-

Aj prípad kšeftov von Leyenovej s Pfizerom vysvetľuje, prečo vojna musí byť. Médiá v službách korporátnych nádorov vrieskajú, postupne budú vrieskať aj ľudia a opantajú ich úplne iné starosti, než trestať hajzlov ako von Leyenová či tunajší podkarpatský pĺž. A korporáty opäť zarobia. To je predsa v rámci západných hodnôt hodnota najvyššia.