Prenasledovanie politicky aktívnych ľudí pokračuje - obvinenie Petra Marčeka

Na Slovensku režim pokračuje v prenasledovaní nepohodlných. Robí to obviňovaním, dlhou väzbou a drakonickými trestami. V utork, 16. marca, dostal ďalšie obvinenie bývalý poslanec Pater Marček.

Ako píše na svojom FB:

A ďaľšie som dostal dnes, pre spáchanie prečinu podnecovania podľa paragr. 377 Tresného zákona, lebo som vyzýval občanov SR, aby sa zúčastnili pohrebu gen.Milana Lučanského v Štrbe, alebo pietnej spomienky na gen. M.Lučanského 08.01.21 o 14 hod pred budovou Prezídia Polícajného zboru na Račianskej ul.v Bratislave

 

Šikanovať bývalého poslanca za výzvu zúčastniť sa výnimočných pietnych akcií, na protest proti zločinu, ktorý bol spáchaný na bývalom policajnom riaditeľovi Lučanskom - nuž tak to môže iba totalitný blbý režim. Zvlášť, keď nakoniec aj tak k žiadnym veľkým zoskupeniam ľudí nedošlo, respektíve všetko prebehlo disciplinovane a za dodržiania rozumných pravidiel, takže ani polícia nezasahovala.

 

Za čo má byť teda teraz Peter Marček obvinený a trestaný? Nie náhodou aj za to, že pomohol europoslancovi Milanovi Uhríkovi so založením nového hnutia Republika?

V politike sa pohybuje mnoho rôznych pochybných osôb, aj v alternatíve, v opozícii, aj v koalícii a medzi jej ľuďmi. Ale práve Marček je jeden s najserióznejších ľudí, akých na politickej scéne vidno. Už sa aj pozabudlo, že to bol on, čo dokázal cestovať do Donbasu, aby tam podporil právo národov na sebaurčenie - a to ešte v čase, keď to naozaj mohlo mať pre neho zlé následky priamo tam, ale aj tu. Ale Marček prekonal všetky politické či iné nášlapné míny - až do vlády terajšej bandy štyroch a ministrovania vrahyne Kolíkovej.

Je naozaj na ťažkú škodu protipandemického boja, keď sa na šikanovanie politických oponentov zneužívajú protipandemické opatrenia. Je to tá najhoršia medvedia služba boju proti covidu. Ten prokurátor, čo obvinenie vypracoval, čo sa oháňa paragrafmi o nerešpektovani pandémie, môže byť naopak sám už zajtra trestaný za zneužitie pandémie, za zneužitie právomoci verejného činitela.
 
 
Chcelo by to zjednotenie a solidaritu opozičných síl voči takejto ťažkej šikane.
Ale obávam sa ale, že nič také nebude, pretože Slováci  sa preberajú, len keď im zavrú ich kaviarne, ich lyžovanie, ich kostoly - ale na podporu tých, čo aspoň niečo skúšajú zmeniť, na to kašlú. Napriek stovkám Marčekových demonštrácií ho skoro nik nepozná a jeho strana skončila pred rokom vo voľbách medzi poslednými.
 
Keby bol Marček žid a toto sa mu udialo v Rusku, skákali by tu stovky infantilov po plafón a desiatky NGO by vydávali protestné komuniké. Na obranu vlastných ľudí sa neozýva nik. Sú Slováci naozaj po tom všetkom ešte stále rovnako hlúpy a zbabelý národ?
 
 

nové