Prípad Okoličány versus prípad Rostas

Skutočná východoslovenská mafistická skupina bola odsúdená.

Bolo by to fajn, skutočná násilná vraždiaca mafia, nie len nejaká skupinka finančných podovodníkov, bola po rokoch odsúdená. Ale, ako viete, jej šéf Okoličány si na slobode vypočul rozsudok a potom odišiel niekam do stratena.

Vitajte v systéme zdegenerovaných ľudských práv. Nemožno predsa strážiť viacnásovbného vraha, nemožno ho držať vo väzbe. Nemožno ho odsúdiť rýchlo a presne - súd trval vyše 11 rokov - lebo jeho posraté ľudské práva vraha to nedovolia. Ale kde sú ľudské práva jeho obetí, často absolútne nevinných náhodných okoloidúcich? Nikde, lebo tento systém je systém talmudistických zločincov a stará sa len o práva zločinca vzdorovať a uniknúť spravodlivosti - nestará sa o práva obetí, o práve normálnych ľudí na kľud, bezepečnosť, ani o právo na život. Stará sa len o práva psychopatov.

 

To, že justičný systém v prípade už odsúdeného vraha Róberta Okoličányho nebol schopný zaistiť jeho kontrolu a privedenie do vezenia ostro kontrastuje s prípadom Rostas, kde po zuby ozbrojení NAKA zabijaci došli robiť domovú prehliadku bezúhonnej osobe na základe podozrenia z napísania nevhodného textu. To si prosím ešte raz treba nechať vychutnať na jazyku: podozrenie bolo LEN a LEN z písania. K všobecne známemu šéfovi vraždiacej skupiny sa nedokážu priblížiť, jurisdikcia sama sebe zakáže ho preventívne pre zamedzenie úteku zavrieť do väzby. K spisovateľovi ale príde skoro celá čata s ostrými zbraňami v odistenom stave, pričom ohrozujú jeho celú rodinu, ženy, deti.

Tu treba pripomenút, že Rostas nie je najaký náš osobný favorit, na jeho hlavu padla oprávenená kritika, že je to vlastne nadmerný pózer a lavirújúci spisovateľ. Ale práve preto: ak takéhoto povedzme umierneného inteligenta dokáže systém takto napadnúť, ale na reálnych primitívnych násilníkov nereaguje - kto si tu môže byť čím istý a čo je toto za spravodlivý poriadok? 

Ten protiklad bije do očí.

 

Autor: 
forma: 
Roland Edvardsen

Rostas nie je náš (najme teda môj) favorit, ako si právne napísal, ale patrí zatiaľ k tomu lepšiemu, čo tu disidentská scéna zrodila. To sa odvážim momentálne napísať. Pre mňa je napr. lepší ako Kotleba - naozaj, keď pre nič iné, tak už len pre celkový "ľudskejší", sympatickejší prístup k veci a filozofickú snahu. To, čo mu systém urobil je zvrhlosť na ntú, to sa nedá inak než odsúdiť ako radikálny útok na slobodu slova (ktorú som vždy obhajoval a budem obhajovať).

nové texty