Súdruhovia (nielen) z Denníka N

Smerácky analytik Ľubš Blaho uverejnil na FB článok, v ktorom prejavuje úprimné šokovanie z postojov svorky Denníka N voči docentovi Chmelárovi. Pre objektívnosť jeho plné znenie:

 

Denník N sa snaží spochybniť, že docent Eduard Chmelár učí na vysokej škole. Dôvodom je, že "ho rady citujú aj dezinformačné weby" a "že zastáva postoje, ktoré im vyhovujú – dlhodobo spochybňuje prezidenta Andreja Kisku, prácu niektorých tradičných médií alebo aktivistu Juraja Smatanu, ktorý upozorňuje na šírenie proruskej propagandy."Prosím, štipnite ma, toto nemôže myslieť vážne nikto, ani obmedzenci z Denníka N - toto už naozaj hraničí s mentálnym postihnutím.


Len aby sme si to vysvetlili: Denník N nevie pochopiť, ako môže mať niekto kritický názor na Kisku a liberálne médiá a zároveň učiť na vysokej škole. Waw! Ja len, že táto argumentácia je mimoriadne vtipná najmä ak uvážime, že Denník N pravidelne kritizuje bývalý režim, v ktorom ste nemohli učiť na vysokej škole, ak ste kritizovali komunistických pohlavárov. A odrazu chlapci z Denníka N s tým istým ideologickým odhodlaním používajú zhodou okolností navlas ten istý argument ako stalinisti.Ale dobre, o tom, že Denník N sú mentálne na úrovni Stalina, nepochybuje asi nikto normálny na Slovensku.

Zaujalo ma však iné. Edo Chmelár má za sebou niekoľko odborných kníh a o jeho erudovanosti môžu pochybovať akurát úplné tupelá, ktoré žiadnu knihu v živote nieže nenapísali, ale ani nedočítali. Napriek tomu sa ho snažia spochybňovať kvôli jeho politickým názorom. Porovnajme to však s "maznáčikmi" našej liberálnej tlače.Keď sa, napríklad, stala dekankou na Paneurópskej vysokej škole Iveta Radičová, tak na prekvapenie nikto neskúmal, ako sa dostala k profesúre, aké vedecké knihy napísala, čo má reálne vedecky za sebou. Samozrejme, došlo by sa na to, že táto pani nemá za sebou prakticky žiadne vedecké monografie okrem jednej trápnej metodologickej brožúrky a darmo by ste v knižniciach hľadali jej vedecké výstupy - ona je úplne plonková.Ale keďže mala občianske združenie napojené na americké fondy, tak sa jej robila docentúra a profesúra jedna radosť - kamoši z USA pomohli a odrazu máme na svete profesorku bez jedinej vedeckej knihy alebo akéhokoľvek reálneho prínosu pre sociológiu. Bravó! Myslíte, že o tom niekedy bude písať Denník N? Kdeže! Im vadí len to, že Edo Chmelár má iné názory ako oni. Ešte by do toho mohli pichnúť nejaký citát Klementa Gottwalda, aby bolo jasné, kde títo nekoneční tragédi čerpajú svoje inšpirácie.

Prepáčte, ja nemám potrebu obhajovať Eda Chmelára, vie sa obhájiť aj sám. Ale takéto články od Denníka N sú jedno obyčajné stalinské svinstvo. Môj vzťah k Denníku sa vyvíja: najskôr som s nimi nesúhlasil, neskôr som nad nimi krútil hlavou a dnes už mi je z nich regulárne nevoľno. Lebo to, čo robia, nemá nič spoločné so žurnalistikou a už ani s politikou. Oni jednoducho chcú ubližovať ľuďom za iné názory. Ako najodpornejší kriminálnici. Fuj.


----

Toľko očividne úprimné (a oprávené) rozhorčenie Blahu. Človek sa ale pýta - je Blaha naozaj taký naivný a prekvapený? Dokedy sa ešte aj Blaha bude hrať túto hru na dobrý slobodný systém a na zlý totalitný systém? Naozaj Blaha doteraz nevedel a neveril, že žijeme v totalite? Poslanec Blaha doteraz nevidel, že systém lezie ľuďom po živobytí a ničí ich? Ale choď do boha, Blaha, veď nie si až taký debil! Tak prečo si doteraz kolaboroval?

Väčšinou tu rozvíjam pozitívne možnosti budúcnosti, ale doba zásadne dýcha, kolíše, tak si treba predostrieť aj tie iné varianty. Je kľudne možné, že Smer príde v budúcich voľbách o vládu a tej sa ujmú proatlantické štruktúry, sluhovia toho, čo tam vonku dosť skapína a kope. Môže sa ľahko stať, že sa situácia vyostrí, že sa zahodia masky, že anglosionisti aj intelektuálov ako Blahu či Chmelára vyhodia na ulicu či vhodia do basy. Potom tu bude, Blaha, už zbytočné oslavovať Slovenské národné povstanie, lebo si užiješ rovnaké vyčíňanie lúzy, ktoré  si ty, hlupák, ospevoval, na vlastnej koži. Teraz správne ukazuješ na stalinskosť našich pomerov - a pritom sa stále hráš na nejakú vypelichanú ľavicovú entitu - rovnako ako idiot Havran a konieckoncov aj oportunista Chmelár. Dokedy sa budeš držať tejto svoje detinskej hračky? 

Kritizuješ tu správne ten tupý žoch hovien Radičovú - ale nechal si v Smere narásť bandu kreténov ako Kažimír, alebo podliakov, ako napríklad Maďarič. Pozri sa aj na nich. Daj sa vypchať, Blaha, si jednoducho spoluvinník, ktorý sa chce teraz zbabelo dištancovať od pomerov, ktoré si sem aj ty zavliekol.

 
 
článok na infovojne
 
Autor: 
forma: