Teším sa na nový rok

Teším sa na nový rok, lebo tento bude naozaj iný. 

Slovko "teším" samozrejme treba brať s rezervou, nie som ani milovník hororov ani sadista, ale v každom prípade je dobré, že zas jedna etapa (s)končí. Ono stále sa niečo končí a začína, ale teraz hovorím o takej tej etape niekoľkých desaťročí, ktorá má tendenciu sa prevrátiť. A možno sa hajzeldomček z karát zrúti ešte viac, čo už ale asi ani ja nechcem vidieť - ale čo narobíme, aj to musí raz prísť.

Taký som ja optimista na Nový Rok 2016:)

Ľubov

preto sa mi páči.Myslím,že v podstate to berieme všetci tak nejako veľmi podobne....ako Ty.
Všimla som si,že viacerí mlčia,možno kvôli robote,všetko je možné.Páči sa mi trocha strelená predstava,ako to bude,keď sa budeme stretávať ešte vo väčšej ilegalite,ako teraz.Mali by sme sa dohodnúť včas,čo bude poznávacie znamenie.Kto má rád klasiku a Muža z Acapulcu vie,že on navrhoval ako heslo bochník chleba.To by mohol byť problém a zbytočne priťahovať pozornosť budúcej opory nášho národa,našich nedotknutelných,preto navrhujem len veľmi nenápadný krajec chleba.Podrobnosti doladíme.

No tak už príď,ty Nový rok 2016,nebojíme sa !

mnkr

...a bodaj by si mal pravdu

Ľubov

http://www.vladozlatos.com/project/files/uploads-extra/nova-sr-III.pdf

50 strán-dávam to sem pre všetkých,ktorí nechcú hodiť flintu do žita

Náhodný okoloidúci

Zaujímavé, že niečo také si našla u Zlatoša :) Na jeho stránku občas zájdem, aby som nabral motiváciu hýbať sa aj inak ako len v robote, ale nevedel som, že sa venuje aj takýmto témam.
Ďakujem.

Ľubov

Zaújmavé. Ja som hľadala niečo o obnovení povinnej,ročnej ZVS a našla som blog p.Mačuru.
Nemáme armádu,to ma trápi .
Muži neskutočne radi rozprávajú svoje spomienky na to ,keď boli na vojne,a to bez rozdielu veku,vzdelania,za tým niečo bude.Niečo,čo má veľkú cenu.Napriek šikane,mobingu,a neviem,čo všetko zlé v tom bolo,zvs musela mať v sebe aj niečo nenahraditelné a cenné.
Izrael má povinnú zvs aj pre ženy,to ale viete.

Grigoriy Ilmoran

Sme vraj súčasťou slobodného sveta, sme vraj ochrancami demokracie a univerzálnych morálnych hodnôt. Vyhradili sme si právo na ochranu a presadzovanie takýchto hodnôt na celom svete. Aj za cenu zabíjania nevinných ľudí v krajinách ako je Sýria, Irak, Líbya alebo Afganistan. Akoby sme aj neboli, keď naša civilizácia je vraj založená na "judeo-kresťanských" tradíciách. Skoro so slzami na krajíčku sa naši najlepší niekdy nechajú počuť, aké by to len na tomto svete bolo prekrásne, keby sme dokázali presadiť do života aspoň to minimum z toho, čo nám vraj dal sám Pán Boh. Myslím desať božích prikázaní, o ktorých vraj iné ľudské spoločenstvá nemajú ani potuchy, lebo sa im nedostalo božieho požehnania vo forme takého desatora.
A v našej civilizácii my všetci, nech sme už kresťania, ateisti alebo agnostici, veru sme aj naučení aspoň niektoré z tých božích prikázaní aj vymenovať.
Počuli ste: nepokradneš.

Krádež vsak nie je len to, keď Vám niekto ukradne kozu z Vášho poľa, hrušky z vášho sadu alebo peniaze v vášho vrecka. Krádež je všade tam, kde niekto berie odtiaľ, kde nie dobrovoľne je dávané: vojna je krádež, úžera je krádež, falšovanie peňazí je krádež, nadmerné dane sú krádež, parazitizmus akéhokoľvek druhu je krádež.
Krádež vo vymenovaných formách zničila život miliardám ľudských bytostí, spôsobila pád nejednej civilizácie.
Najväčší zlodeji a podvodnici sa krádežou zmocnili obrovského bohatstva, následne neobmedzenej politickej moci, médií, akadémie a monopolu na výklad "pravdy".

Najväčší zločinci dnes vlastnia banky a bezočivo za úrok požičiavajú štátom, inštitúciám, firmám a obyčajným ľudom aj peniaze, ktoré bankári ani nevlastnia, peniaze, ktoré dokonca ani neexistujú.
Viete si predstaviť, čo by asi média písali, keby ste ako občania žiadali zakotviť do VAŠEJ ústavy članok o tom, že VÁŠ štát si v žiadnom prípade nesmie požičiavať peniaze od bankárov?
Základom našej civilizácie nie sú skutočné morálne hodnoty, a už vôbec nie nejaké ľudské práva a slobody, ale inštitucionalizované otroctvo. Každý z nás má v očiach skutočných vládcov-bankárov len takú hodnotu, do akej je pre bankárov zárukou, že ich pôžičky budú aj s úrokom vrátené. Všetci politici sú bankármi menovaní kápovia ručiaci za poslušnosť otrokov. Niektorí kápovia sú, ako to vždy býva, zhovievavejší, iní sú zhovievaví menej.
(Niektorí z Vás vedia, že prvá Československá republika dostala pri svojom zrode v roku 1918 do vienka povinnosť zaplatiť bankám Rothschildovcov 20 miliárd zlatých korún, čo boli už vtedy obrovské peniaze, a naši predkovia si potom desaťročia odtŕhali od huby, len aby také peniaze Rothschildovci dostali. Rakúsko-Uhorsko si tie peniaze požičalo na vedenie vojny, ktorú nakoniec prehralo. Nebolo by bývalo spravodlivé povedať vtedy pri jednaniach vo Versailles Rothschildovcom, aby si peniaze vymáhali od toho, komu ich skutočne požičali, teda od Habsburgovcov?)
No vidíte.

Prečo o takejto veci píšem práve teraz?

Vo Švajčiarsku sa chystá referendum o tom, aby komerčné banky nesmeli požičiavať peniaze, ktoré nemajú. Vedeli ste o tom, že deväťdesiat percent peňazí, ktoré banky na úrok požičiavajú nám alebo našim vládam, sú jednoducho vymyslené peniaze, že bankári ich jednoducho vymysleli a vyrobili zo vzduchu? Dali ste si niekedy tú robotu, aby ste pochopili, čo je to tzv. "Fractional Banking"? Uvedomili ste si niekedy, aký je to kolosálny zločin?

Sledujte vývoj okolo tohto referenda vo Švajčiarsku, sledujte, ako Vám to budú médiá prezentovať, ako sa k tomu na verejnosti budú vyjadrovať tí, čo sa síce vydávajú za odborníkov, ale nemajú ani odvahu ani charakter hovoriť ľudom pravdu.
Sledujte, či takáto závažná vec naozaj historického významu dostane v médiách aspoň toľko pozornosti, ako osud Pussy Riot alebo zdravotný stav Júlie Tymošenkovej.

nové