Tip na nedeľu : TV duel Kotleba - Danko

Tá informácia sa k ľuďom asi dostane, ale aj tak treba na to upozorniť a trocha sa pri tom zastaviť: v nedelu 2019.05.12  o 11:00 bude na TA3 diskusný duel Kotleba - Danko.

Je to stretnutie, po ktorom Kotleba volal už dávno a ktoré azda Danko akosi nemohol odmietnuť - tak k nemu teda (údajne) dôjde. Tu je vlastne prvá pozoruhodná vec - je dobré, že sa v masmédiach už nebude viesť debata o dileme, či globalismus alebo patriotizmus, ale je to prvá indícia nových časov, keď sa bude viesť debta: bezpochyby patriotizmus, ide len o to, ktorý je momentálne lepší.

K tomuto stretnutiu patrí spomenúť aj výsledok prieskumov verejnej mienky, v ktorých sa  ĽSNS stala druhou najsilnejšiou stranou. Dá sa tomu veriť, všetko to tak indikuje. Napriek tomu, že v prezidentských voľbách vzbudil Kotleba u mnohých oprávnenú nevôľu, aj tak volebné preferencie strany zrejme až tak neutrpeli - ĽSNS je stále pre patriotických nespokojných najmenšie zlo.  Nedávny cirkus na najvyššom súde okolo zakázania tejto strany im určite tiež prihnal odhadom aj 5% hlasov. 

Či už je to dobre, alebo zle, ĽSNS sa už vezie vo vybehanej dráhe. Na alternatívnej strane jej ťažko bude robiť konkurenciu nejaká Národná koalícia, akýsi chorlavý klon HZDS, alebo iné ešte impotentskejšie nedorobky. Preferencie potvrdzujú, že aj SNS sa prepadá - a voliči idú zrejme práve ku konkurencii. A podobné niečo platí už aj o voličoch stredu - teda Smeru či Sme Rodina a podobne.

Pre globalistov sú tieto výsledky prieskumov konieckoncov tragické. Smer síce má už trvalejšie (len) okolo 20%, ale je to stále viac, ako akákoľvek globalistická či populistická strana (Oľano, Sme Rodina, SaS) môže čo aj snívať. Okolo 15% by teda mohla byť súčasná úrpveň ĽSNS - čo globalistov určite neteší.

Aj ak zoberieme do úvahy, že ĽSNS je manipulovaná a nebojme sa to nazvať pravým menom,  pod určitou kontrolou tajných služieb - aj tak je podobná kontrola neistá. História nás učí, že podobné prípady najčastejšie skončili odtrhnutím sa subjektu spod moci svojho manipulátora, len čo mu narástla dostatočná sila. Kotlebovcov bolo možné zneužívať, kým behalli vyholení v zelených tričkách po ulici  - keď ale ochutnajú skutočnú moc, bude ich ťažko možno usmerňovať. Ani ten druhý proces, ktorý prebieha - korózia pod vplyvom peňazí, nemusí byť dosť rýchly na to, aby ich zložil. Paradoxne toto zahnívanie prebieha preto pomaly, lebo sú spoločensky ostrakizovaní, akoby mali mor - a tak neprebieha ich zabalenie do snobských konvencií. 

Takže uvidíme. Už aj v nedeľu - i keď popravde, nehrajme sa na skromných a nekritických: nebude to nič iné, len akýsi šerm dvoch jednookých, jednorukých a jednonohých borcov. Neočakávam žiadne výrazné prajavy. Prínos nečakám v súboji - prínos je už to, že k nemu vôbec dôjde. Nie je dôležité víťazstvo, ale zúčastniť sa :)

Treba žiadať niečo podobné aj na verejnoprávnej RTVS. Vôbec treba žiadať návrat živej politiky do RTVS. Rôzne internetové rádia a infovojny už nestačia - my sme národ, my chceme prístup k verejnoprávnym masmédiám.

 

 
Autor: 
forma: 

nové texty