Turecké vidly v európskom hnoji

Po teroristickom útoku v Istanbule, ktorý - napriek tomu, že Istanbul je bežnou destináciou európskych uristov, a teda niečo "naše známe" - vyvolal v korporátnych médiách minimum záujmu, Turecko, člen NATO, letecky zaútočilo na Sýriu. Cieľom boli kurdské vojenské zoskupenia, ktoré sú vyzbrojované Američanmi. Prezident Turecka, člena NATO, sa nechal počuť, že útok je len začiatkom, pretože Turecko, člen NATO, si pre vlastnú bezpečnosť musí zriadiť bezpečnostnú zónu na území Sýrie. Keď to nejde po dobrom, tak silou. Podľa spravodajských informácií to vyzerá, že sa turecká armáda, člen NATO, pripravuje na pozemnú operáciu.

Nás tu v zásade nemusí zaujímať, že Turecko, člen NATO, je pripravené kedykoľvek napľuť Stoltenbergovi do ksichtu a vetovať mu vstup Švédska do armádneho molocha a že Erdogan nebude mať žiadnu dilemu urobiť niečo ešte horšie Bidenovi, ak sa USA postavia v Sýrii na stranu Kurdov. Nás zaujíma Európska únia, konkrétne jej epicentrum Brusel. Erdogan odpískal začiatok špeciálnej vojenskej operácie. A čo počujeme od moralistov, ktorí sa idú udáviť zo špeciálnej operácie Ruska, ako keby to bol prvý ozbrojený konflikt v histórii holých opíc? Počujeme ticho. Hlboké absolútne pokrytecké ticho. Neočakávame nič od Nemecka, kde je Erdogan niečo ako tieňový kancelár - ale, preboha, veď EÚ má trochu viac štátov než len jeden. A nikto nič. Ani náš malý americký chrapúnik Káčer nezakvákal.

Turek hodil vidly do európskeho hnoja, a hnoj sa zachoval presne podľa očakávania.

Každopádne musí byť už aj prostoduchým jasné, že do ohniska tretej svetovej bolo šupnuté ďalšie polienko.

 

V slovenskej porcii eurohnoja navyše teraz uviazli populačné prebytky sýrskych chlapov, ktorí roky vegetovali práve v Turecku a teraz ich Erdogan - ktorý ich pri americkej farebnej revolúcii v Sýrii vítal "ako bratov" a dokonca im sľuboval občianstvo - vypustil na Európu. Stotisícová horda sa nazvala Karavánu svetla. Časti tohto zoskupenia arabských ilegálov, ktoré sa včas neprešmykli do vysnívanej Džrmny, Mikulec vykuruje stany na Záhorí a vrece hován Krčméry im kontroluje svrab. Lokálnym novinárikom je tam zrejme vstup zakázaný, inak vy sa tam hrnuli pripravovať reportáže, všakáno. Také ako bol roku Páně 2015 nezabudnuteľný slint od jelita Bellu o Bubovi bez kravy.