Všetko je podvod, a čo s tým

vrubel ružaVelmi malo jedincov ma privilegium vydat sa na cestu hladania pravdy, a este aj z tych, ktorym sa toho privilegia naozaj dostalo, malokto k pravde aj dospeje. Uz preto, ze na konci takeho hladania je nevyhnutne uvedomenie si, ze vsetko je len podvod a iluzia, a zit s takym poznanim je pre vacsinu nemozne, alebo aspon velmi tazke.

Naozaj vsetko je podvod: politika, nabozenstvo, filozofia, peniaze, umenie, moralka aj veda, mudrost aj vzdelanie. Napriek velkym snaham a mnohym obetiam, nikdy sa nikomu nepodarilo nieco na tom zmenit. Uvedomenie si takeho vsak ma byt nie koncom a cielom hladania, dovodom k zufalstvu a k apatii, ale podmienkou a podnetom k novemu zaciatku - k vnutornemu znovuzrodeniu do noveho transcendovaneho sveta najvyssej reality. Take poznanie ma priniest oslobodenie od iluzii a unik z podmienok, kde vsetko je motivovane volou k moci, oslobodzujuci vstup tam, kde je len vola k vedomiu. K takemu stavu je vsak, paradoxne, mozne dospiet len tak, ze si uvedomime nasu beznadej a bezmocnost voci strukturam systemu. 

Preto ten, kto naozaj miluje svojho blizneho, ten otvara jeho oci k pravde o podvode, aby ho oslobodil od otroctva iluzii, ktore nan svet uvaluje.

Evolucia od prvotneho atomu k najvyssiemu vedomiu je zmyslom Existencie, je mierou dobra a zla: dobre je to, co pomaha evolucii, zle je to, co jej brani.

Dufam, ze Kalijuga v konecnom dosledku prinesie kataklyzmu, v ohni ktorej zhori vsetko, co je slabe a menejcenne, aby uvolnilo miesto vsetkemu uslachtilemu, silnemu a zdravemu.

Ako povedal Nietzsche: To, co je na rozpadnutie, do toho treba poriadne kopnut.   

 

 

obrázok: Vrubeľ: Ruža

 
Magvan

Umiestnili sme sem príspevok z komentárov.

Má slúžiť ako otázka a otvorenie novej debaty.

Alebo otvorenie nového mlčania.

Magvan

Vo videu TerribleSpectre sa píše:

What is it that spellbinds the minds of so many of you? What is this force that makes you doubt what is right before your eyes? What is this power that can hypnotize? It is a form of blood magic. It is the exercising of certain rites. It includes not only these viral specimens of a certain race but their associates in crime. They are engaged in magic. All wars are magical wars.

 
There are many kinds of magic. There is the magic of entertainment that captivates the mind and imagination. There is the magic of media that deceives and compromises reason and the intellect. There is the magic of demagogues and charlatans who mesmerize the crowd. There is the magic of arcane ritual that summons demons from their realm. There is the magic of symbols and numbers and names. These things have come out of ancient lands and are practiced today. However... however... a new magic is on the way. This is why I do not fear them and neither should you. Their magic would have harmed me already but there are stronger magics besides what they possess and we shall see that put to the test. These are those times. These are those times.
(koniec citátu)
 
Mágia je v tomto kontexte hlbková psychológia.
V tomto zmysle nie je žiadna iná spoločenská moc, ako mágia. Totemický šamani boli magickí, ovládali mysle svojich slabších bratov - preto mali moc. Násilie spôsobuje zmeny vo vedomí, strach - a to je moc. Peniaze spôsobujú slintanie ako u psov, dávajú status, ktorý nie je nič iné, len predsudok existujúci iba v mysliach otrokov - to je hlbková psychológia, to je mystika, to je moc. A samozrejme, proroci, náboženskí vodcovia, biskupi, rabíni a pápeži, to je explicitná moc mágie.
 
Práve zas beži v TV dokumentárny film o Hitlerovom okultizme. Áno, určite aj zložky aríjského obrodenia hladali všetky možné prostriedky na svoje posilnenie a svoje ciele. Ale celá táto záplava kníh o mágii tretej ríše, ktorou sú dnes zaplnené kníhkupectvá, je hlavne projekcia mágie druhej strany, mágie veriacej na smrtelne  nenávidiaceho ale všemocného zlostného jahveho, na metafyzické sily, ktoré treba tajne a zákerne použiť - od Jozefa získavajúceho moc sprostým výkladom snov až po Daniela v jame levej, alebo až po Ježiša, uzdravujúceho mrzákov a oživujúceho mŕtvych. Celá táto iracionalita a sprostosť, ktorá dodnes fanaticky verí na "rapture" a "samson solutions", sa má zakryť poukazovaním na akúsi okultnosť druhej strany, na jej zostudenie.
 
V skutočnosti je to tak, že ak človek nespraví hlboký prerod, ak nezomre a znova sa nezrodí, nezbaví sa hypnózy, ktorá je produkovaná celé posledné tisícročia na celú ľudskú populáciu.
Tieto myšlienky sú často vyjadrované skomolene, nepresne a primitívne, takžé sa zdajú nejasné a hmlisté. Ale sú dokonale racionálne, ba viac, sú priam výzvou k jasnosti mysle a slobode ducha.
 
Ema

 


http://eco.ria.ru/ecophoto/20120208/560216667_6.html


Bola mu zima. Prchol z jamy.


Chlad veľa vyčistí. Tak nás učí história sapienta.


 

Magvan

Všetky kultúry majú svoju minulosť a svoje báje.

Cigánski hrdinovia sú zlodeji, slovenskí hrdinovia sú popolvári, židovskí hrdinovia sú podvodníci, grécki hrdinovia sú argonauti, ale úlisní, indickí hrdinovia sú askéti a čínski hrdinovi sú asi draci, jazdiaci na oblakoch.

Alebo naopak - poznám ja azda celú mytológiu sveta? 

V každom prípade je každá táto mytológia nevyhnutná pre život svojej kultúry, ale zároveň aj železná gula zotročujúca každého jedného jej príslušníka. Teď babo raď, što delať? Ako zachovať ich pozitívne zrnká ale zároveň prekonať, zbaviť sa ich otroctva?

A to nehovorím o mýtoch dneška. O mýtoch tvrdiacich, že spotreba je pozitívna, že konzum je šťastie. To sú mýty samovrahov a nie len že mýty bezcennej spodiny, ale mýty škodlivých parazitov.

Kto sa tohto nezbaví, o tom by ujo Ježíš povedal, že "zomre naveky". Presnejšie je ale povedať, že taký človek nikdy ani nežil.

Grigoriy

 

a my uz davno ani netusime, ktoje farmar.

 

Myslitelia, filozofi, historici, spisovatelia, knazi a vsetci im podobni vzdy patrili, a dodnes patria do systemu. Musia mu sluzit, pretoze system ich zivi. Nevedia si dorobit chlieb, a preto si ho musia kupovat za peniaze, ktore im system plati - za poslusnost. Prave preto vzdy rozmyslaju, hovoria a pisu len to, o com vedia, ze je dobre pre system, ze system naozaj neohrozuju, teda aspon nie jeho zaklady. A tak je to dobre, lebo nikto si nevie ani predstavit, co by sa stalo s ludstvom, keby sa system zrazu rozpadol.
 Je pritom pravda aj to, ze nie vsetci z nich sa vzdy a vo vsetkom uplne zhoduju, lebo aj system je zlozeny z roznych zaujmovych skupin, prudov a frakcii.

 

Takmer so zeleznou pravidelnostou sa v historii ludstva, v roznych castiach sveta opakoval jeden fenomen: povstali okolnosti, ked ludia, akoby hnani nejakou neznamou demonickou silou, zrazu pocitili nekontrolovatelnu potrebu znicit vsetky zaznamy o vlastnej historii a vedeckych poznatkoch svojej doby aj dob predchadzajucich. Stalo sa tak znovu a znovu takmer v kazdej oblasti sveta, v kazdej civilizacii: v Egypte, Cine, Babylonii, Asyrii, Perzii, v roznych castiach Europy. Europania zamerne znicili takmer vsetky zaznamy o historii ludi v Strednej a Juznej Amerike, o ich poznatkoch v astronomii, ich mytologiu. Sucastou tohto nicenia materialnych zaznamov bolo takmer vzdy a vsade aj zabijanie jednotlivcov, ktori boli nositelmi vyssieho poznania a vyssieho vedomia, takze sa opakovane na niekolko storoci narusila kontinuita vyvoja ludstva. V realite taketo spravanie vzdy viedlo k zvrateniu evolucie cloveka, k jeho navratu na nizsi stupen jeho rozvoja - malo rozhodujuci dysgenicky vplyv na clovecenstvo. Co ine, ako zamerna brzda ludskej evolucie je fakt, ze i dnes, ked rocne minieme  dva biliony (2 000 000 000 000) dolarov na zbrane, nevieme najst 20 miliard dolarov na cestu ludi na Mars? Inym dokazom zvrateneho myslenia je presvedcenie vacsiny, ze tie peniaze by sa mohli pouzit na projekt, ktoreho cielom by bolo zvysenie poctu Africanov zijucich v mizerii nehodnej cloveka z dnesnej miliardy na aspon dve miliardy.

To zamerne nicenie zaznamov je hlavnym dovodom toho, ze dnes je pre nas nemozne studiom zachovalych fragmentov zrekonstruovat udalosti poslednych siestich tisicroci. Ale aj pricinou toho, ze napriek svojmu potencialu a velkemu technickemu pokroku, je dnes ludstvo v moralnej a duchovnej krize. Vacsina toho, co pokladame za uceleny poznatok o dejinach ludstva, su vlastne len dohady - nemame ziadne spolahlive podklady k tomu, aby sme si vytvorili skutocny obraz o tom, co sa stalo, cim ludstvo naozaj preslo. Nemajuc schopnost oddelovat v tom minime zaznamov, ktore nam este zostali, realitu od legiend a mytov, nepozname dokonca ani skutocny povod druhu homo sapiens. Systemovi vedci sice prichadzaju s roznymi hypotezami, ale tie by urcite neobstali v procese serioznej "nesystemovej" oponentury. Prave z tohto dovodu sa asi nebudem mylit, ak poviem, ze aj mnohe z toho, co dnes pokladame za vedu, nie je nicim inym, ako mytom.

Aj z tych fragmentov ludskych zaznamov o historii, co nam napriek zamernemu niceniu zostali, da sa niekedy pri "nesystemovom dumani"  vytusit veci, ktore boli, a extrapolaciou zistit, ako ovplyvnuju nas dnesok a nasu buducnost.

Napriklad tato cast knihy Genezis zo "Stareho zakona":

 "Vtedy celý svet používal jedinú reč a rovnaké slová. Keď sa na východe ľudia pohli, našli rovinu v krajine Šineár a usadili sa tam. Povedali si: Poďme, narobme si tehál a dobre ich vypáľme. Tak im tehly slúžili za kameň a asfalt za maltu. Potom si povedali: Poďme, vystavme si mesto a vežu, ktorej vrch by siahal po nebesá; tak si urobíme meno, aby sme neboli roztratení po celej zemi. Nato zostúpil Hospodin, aby videl mesto i vežu, ktorú stavali ľudskí synovia. Hospodin riekol: Je tu jeden ľud a všetci majú jednu reč; a to je len začiatok ich výčinov; teraz im už nič neznemožní vykonať, čo si zaumienia. Poďme, zostúpme a zmäťme im tam reč, aby ani jeden nerozumel reči druhého. Tak ich Hospodin rozptýlil po celej zemi a prestali stavať mesto. Preto ho pomenovali Bábelom, lebo tam Hospodin zmiatol reč celému svetu a odtiaľ ich Hospodin rozptýlil po celej zemi."                                                                    ( Kniha Genezis 11; 1-9.)

Aky mal vsemohuci a laskavy "Hospodin" zaujem na tom, aby sa ludstvo nevyvijalo? S kym sa rozpraval, ked hovoril "Poďme, zostúpme a zmäťme im tam reč..." ? Bol to nazoaj stvoritel vesmiru, alebo skupina bytosti z nejakej neznamej casti vesmiru, ktore predtym genovym inzinierstvom vytvorili na planete Zem cloveka, a potom z nejakeho, pre nas neznameho dovodu dohliadali na to, aby sa nikdy evoluciou nevyvinul na vyssi stupen? Dokazom toho, ze islo o vyssiu inteligenciu (vobec nie nevyhnutne benevolentnu) je skutocnost, ze dokazali predvidat fakt, ze rozdelenie ludi na rozne jazykove a etnicke skupiny a rasy sa v buducnosti naozaj ukaze ako najvacsia brzda evolucie cloveka. Bola hlavnym dovodom vojen a s nimi spojenych genocid, nicenia hodnot, utrpenia a upadku kultury a umenia. Je v konecnom dosledku aj pricinou dnesneho stavu ludstva.

Dokazom toho, ze ludstvo v davnych dobach malo poznatky o svojom povode a o svojich "stvoriteloch" , je to, ze nezavisle od pisatelov Biblie, v inej dobe a za inych okolnosti, v inej kulture koloval mytus o tom, ze "bohovia" potrestali jedneho z nich (Prometea) preto, ze chcel ludstvu pomahat v jeho evolucii.

Dva nezavisle zdroje, ktore tvrdili, ze mame nad sebou vladcov, ktori si nas drzia ako farmu, a prisne a ziarlivo strazia nas vyvoj tak, aby nepresiahol nimi zelanu uroven.

Da sa vylucit moznost, ze medzi nami ziju ich agenti, ktori priamo na nas dohliadaju, skodia nam, hatia nas rozvoj tym, ze nam vymyslaju nove destruktivne ideologie (krestanstvo, islam, marxizmus, demokracia, liberalizmus, moderne umenie, multikulturalizmus !!!!),  ktore nam neustale slubuju novu cestu ku spase, len aby nas znovu a znovu uvrhli do novej mizerie?

Magvan

Nedá sa vylúčiť možnosť, že to, čo bežne stretáme, je niečo úplne iné, ako predpokladáme. Ani to najmenej pravdepodobné sa nedá vylúčiť.

Ale skôr ako otázka, či nás nejaké celkom neznáme bytosti nebrzdia, by som zostal pri otázke, či nás nebrzdia relatívne normálni ľudia, či na nás nedohliadajú, či nám neškodia, či nám nehatia rozvoj tým, že nám vymýšlajú  nove destruktivne ideologie (krestanstvo, islam, marxizmus, demokracia, liberalizmus, moderne umenie, multikulturalizmus !!!!), ktore nam neustale slubuju novu cestu ku spase, len aby nas znovu a znovu uvrhli do novej mizerie.

A na túto otázku je jednoznačná odpoveď: áno, tak je to, sú takí ľudia. Áno, existujú ľudia, ktorí zámerne škodia.

 

Potom sa ale ponúka hneď ďalšia otázka: ktorí sú  to?

A napodiv, aj tu existuje jednoznačná odpoveď:

Sú to všetci ľudia.

Všetci ľudia, do jedného, sú posadnutí tým, že brzdia rozvoj (zvyšku) ľudstva. Každý jeden má smer, ktorým ľudstvo posúva, a tisíc iných zvyšných smerov, v ktorých posunu bráni - lebo nechce, aby ľudstvo išlo tými smermi. Samozrejme, žiaden z ľudí nechce zlo - každý to robí z nevyhnutnosti, lebo "je to tak lepšie".

To sú tí agenti.

Preto sú takí mocní a preto je situácia ľudstva tak zúfalo smiešna - lebo nemôžeme premôcť samých seba.

Alebo zatiaľ nemôžeme.

 

Grigoriy

Vsetko (alebo aspon velka vacsina z toho), co ste doteraz citali alebo poculi z oblasti, ktorou sa zaobera sociologia, bolo napisane ludmi, ktorych system k tomuto ucelu vyskolil, ktori su systemu lojalni, lebo system ich zivi. To, co pisu je alebo na objednavku, alebo je napisane ludmi, ktorych system v procese ich  "vzdelavania" indoktrinoval, a maju v sebe zabudovany mechanizmus, ktory sluzi ako zaruka, ze nikdy neprekrocia hranice ziaduceho a dovoleneho. Vacsina ludi veri, ze oni (socilogovia) tomu rozumeju, maju na mysli ich najlepsie zaujmy, a preto oni sami nikdy nad vecami prilis nerozmyslaju. Systemovy sociolog je vzdy dostatocne inteligentny, aby vedel, co sa od neho caka, a dostatocne bezcharakterny, aby vysledkom jeho prace boli vzdy zavery, ktore si system objednal. Pri pisani ich vzdy motivuje kariera a prestiz. Sociolog moze urobit karieru len v ramci systemu, a preto nikdy nejde proti jeho zaujmom. Prestiz mu kaze, aby svoje traktaty (ktore ja tak malokto cita a potrebuje) pisal so slovnikom cudzich slov v ruke - cim viac ich pouziva, tym je jeho prestiz vyssia, pretoze ludia si vo vseobecnosti velmi vazia to, comu nerozumeju.

Moja sociologia je ina uz preto, ze ja nepatrim k systemu, kaslem na prestiz, milujem pravdu a mam charakter.

 

Toto su zaklady mojej sociologie:

(Nielenze sa mi nechce vela pisat, ale moje skusenosti mi hovoria, ze ludia nemaju radi dlhe zvastanie, preto len v skratke a viacmenej heslovite.) 

Ak pozorujete svet, iste ste si vsimli, ze za poslednych sestdesiat rokov sa efektivita v procese vyroby produktov pre ludsku spotrebu zvysila mozno patdesiatkrat; vdaka delbe prace, novym technologiam, lepsim metodam riadenia, globalizacii.

Uvediem jediny priklad. To, na co bolo este v roku 1985 potrebnych desat pisarok na pisacom stroji, to dnes hravo a so stvrtinovou namahou zvladne jedna operatorka pocitaca. Kazdy z Vas to pozna, a vie aj, ake lahke a efektivne je vykonavanie akychkolvek zmien, vyhladavanie dat, kopirovanie, vkladanie do obalok a pod. Takyto obrovsky pokrok nastal vo vsetkych oblastiach hospodarskej cinnosti cloveka. Kazdy z Vas je toho svedkom.

Kazdy je vsak aj svedkom toho, ze aj napriek uvedenemu sa kvalita ludskeho zivota nezmenila: uroven efektivnosti statnej spravy sa znizila, byrokraticky aparat sa niekolkokrat rozmnozil, aj ked sa miera zdanenia neustale zvysuje vymyslanim novych a novych metod, niet penazi na vystavbu infrastruktury, zdravotnictvo, skolstvo alebo ochranu prirody. Stat spotrebuva coraz vaic, ale cim dalej, tym menej je schopny zarucit Vam bezpecost a spravodlivost, co by mala byt jeho hlavna funkcia. Namiesto toho, aby ludia pracovali menej, musia pracovat dlhsie, nema sa kto starat o deti ani o starych a vek odchodu do dochodku sa mozno coskoro zvysi az na sedemdesiat rokov.

Nech zijete kdekolvek, mozete pri troche zaujmu a pozorovacieho talentu vidiet tento univerzalny vsadepritomny vzor:

Coraz viac mladych ludi vo vyspelych krajinach straca schopnost a volu zakladat za takychto podmienok rodinu a vychovavat deti. Ak sa k niecomu takemu aj odhodlaju, ide vacsinou o socialne, intelektualne, vzdelanostne a zdravotne menej zdatnych. Nasledkom je celkovy upadok clovecenstva.

Aku motivaciu k zalozeniu rodiny moze mat inteligentny clovek, ktory vidi, ze osemdesiat percent toho, co on sam vyprodukuje, ide na podporu takych, co uz nevedia a ani nechcu bez parazitovania na nom zit? Nie je absolutne prirodzene, ze by ste vsetku svoju zivotnu energiu chceli dat svojmu potomstvu, svojim najblizsim? Nechcel by kazdy normalny clovek investovat do svojho potomstva tak, aby ho v procese jeho rastu nebrzdil verejny skolsky system, ktory on jediny financuje? Kto si kedy ziadal, aby verejny skolsky system financovany z dani najschopnejsich sluzil na indoktrinaciu ich deti? Verejny skolsky system fungujuci len vdaka tomu, kto naozaj nieco produkuje, zamerne premiesa masu "menej talentovanych" s detmi nadanymi daleko vyssim potencionalom, aby ich v pocese znizil na rovinu priemernych. Ucitelia namiesto toho, aby sa venovali talentovanym detom, musia vacsinu svojho casu venovat tym, co ziadne vzdelanie aj tak nepotrebuju. Akou motivaciou pre inteligentnych ludi zalozit rodinu je skutocnost, ze system nadmierou zhovievavosti voci kriminalnej spodine travi miliardy v neucinnom policajnom, vysetrovacom a sudnom systeme, zamestnavajuc coraz viac zbytocnych parazitov? Akou motivaciou je skutocnost, ze media produkuju odpad, nazyvaju ho zabavou alebo umenim, a korumpuju citlivu dusu mladych ludi? Nasimi mestami znie "hudba" degeneratov rapu a hip-hopu, nase prostredie je zohyzdene billboardami a satanskymi graffiti. Akou motivaciou je to, ze vo vsetkych krajinach je vysoka nezamestnanost, a pritom Vam socialni inzinieri tvrdia, ze je potrebne neustale zvysovat kvotu  na stahovanie Africanov do Europy a Severnej Ameriky?

Vsetko, co som napisal, je v sulade s mojim presvedcenim, ze ludstvo je zamerne udrziavane na nizkej urovni, ze je ovladane agentami temna a zla.

  

Grigoriy

Nemal som celkom pravdu, ked som napisal, ze ten velky pokrok v produkcii nam maloco priniesol. Musim pripustit, ze urcite pozitiva tu naozaj su. Investovanim obrovskych prostriedkov a velkeho stabu vsakovakych odbornikov, podarilo sa spolocnosti dosiahnut to, ze Jennifer Lakatosova vie, ze Janko Kral sa narodil v Liptovskom Mikulasi, zirafy ziju v Afrike a holocaust bol najhorsou udalostou v dejinach ludstva. Dalsie prostriedky mohli byt venovane starostlivosti o jej reprodukcny system, aby bola pripravena v patnaske zacat rodit a potom priviest na tento svet dvanast deti. Aby to vsetko malo hladky priebeh, platili sme jej ucitelov, zdravotnikov, socialnych pracovnikov, aktivistov a jedneho Zida, ktory neustalym zastrasovanim a obvinovanim kazdeho mysliaceho cloveka z neonacizmu, dohliada na to, aby sme proti tomu nereptali.

Norman

S tým sa dá súhlasiť.

 

nové