Z tretej svetovej vojny bude opäť vinené Nemecko

Slobodný vysielač

Preklad rozhovoru s Paul Craig Robertsom z relácie informačná vojna zo dňa 13.03.2014 na rádiu Slobodný vysielač. Hovorilo sa o úrovni zasahovania Spojených štátov do diania na Ukrajine.

Norbert Lichtner: Dobrý večer dámy a páni, môj prvý hosť dnes večer je Dr. Paul Craig Roberts, bývalý štátny tajomník ministerstva financií USA. Dobrý večer.

Dr. Paul Craig Roberts: Dobrý večer.

Ďakujeme, že ste prijali naše pozvanie.

Potešenie je na mojej strane.

Ďakujem. Nejakú dobu sme spolu nehovorili. Ako sa máte?

Mám sa skvelo, Norbert.

A zaneprázdnene...

Aj to. Gratulujem k tvojej rádiovej relácii.

Ďakujem pekne. Od minulého roka je za nami kus práce. Vy viete, že sme začínali minulý január. Je to v celku zaujímavé. Vec, o ktorej by som rád hovoril, je rola USA v dianí na Ukrajine. Poznáte ma, nechcem aby ma niekto volal konšpiračný teoretik. Je nejaká možnosť, že vláda USA do situácie na Ukrajine vôbec nezasahuje?

Nie, S.A.M.O.Z.R.E.J.M.E. nie! (smiech) Bol to „iba“ štátny prevrat v réžii Washingtonu. Je to všeobecne známa vec. Štátna tajomníčka, Victoria Nuland, verejne priznala, že Washington minul 5 000 000 000 USD vytvorením agitačných a protestných skupín na Ukrajine.

Ich úloha bola vtiahnuť Ukrajinu do EÚ a NATO. Washington sa neustále od roku 2004 pokúša zmocniť tohto územia. Jeho prvý pokus, Oranžová revolúcia (2004), zlyhal. Počas nasledujúcich 10 rokov minuli 5 mld. USD (celé číslo: 5 000 000 000 USD) financovaním skupín na Ukrajine. A keď Ukrajinská vláda rozhodla, že pridruženie k EU nie je v ekonomických záujmoch Ukrajiny, pretože ich hospodárstvo je silno naviazané na Rusko, a odmietnutie bolo jediným možným riešením ďalšieho prežitia, v tom čase Washington spustil protesty. Tie rýchlo prevzali pod kontrolu elementy krajnej pravice. Voviedli do protestov násilie a zosadili demokraticky zvolenú vládu. Výsledkom čoho je dnešná SAMOZVANÁ ukrajinská vláda zastupujúca zopár západných záujmov oligarchov a Washington.

Ako iste viete, Janukovič nebol svätý. Ľudia neboli v uliciach až tak neoprávnene. Pučisti takto mohli ľahko obalamutiť Ukrajincov. Čo si o tom myslíte?

Iba pár politikov je svätých. (smiech) Okrem toho situácia nemá nič spoločné s tým, či bol alebo nebol svätý. Prevrat bol spôsob Washingtonu, ako sa zmocniť Ukrajiny. Vtiahnuť ju do NATO, aby mohli vytvoriť na ruských hraniciach raketové základne.

Washington taktiež dúfa, že bude možné vysťahovať Rusov so základní na Kryme. Na(ne)šťastie Washington túto časť puču pobabral, a obyvatelia Krymu voľbami opúšťajú Ukrajinu, do ktorej ich strčil Chruščov v 50. rokoch. Krym nikdy nebol súčasťou Ukrajiny.

Počul som príbeh, že si veľa vypil, a potom im ju dal.

To sú iba také povedačky. Myslím si, že to nebolo preto, lebo Chruščov bol Ukrajinec. Komunistická strana a ZSSR strčili východné a južné časti Ruska do Ukrajiny aby upokojili nacistické elementy, ktoré pracovali pre Hitlera počas druhej svetovej. Pridali do Ukrajiny ruské obyvateľstvo, aby vyvážili nacistické elementy v západnej Ukrajine.

A tie sú stále tam, nie?

Áno, a nie iba tam. Teraz sú v krajine pri moci.

Pokým hovoríme o účasti USA v ukrajinských udalostiach, rád by som sa spýtal: počúval som vyjadrenia Kerryho, ministra zahraničia USA, a s mojím východoeurópskym myslením som nemohol pochopiť, chce alebo nechce, aby Rusi vpadli na Ukrajinu? Neporozumel som mu, môžete nám to objasniť?

Áno. Nechce, aby tam Rusi vpadli, pokým si Krym neodhlasuje nezávislosť v referende. Krym ide voliť za existenciu ako súčasť Ruska. A Kerry teraz žiadam aby tam Rusko poslalo armádu a zastavilo proces sebaurčenia Krymu. Kerry povedal, že ak ho Rusi neposlúchnu a zabránia Krymu odhlasovať si vlastnú budúcnosť, potom Washington a jeho bábkové štáty (p.p. - aj Slovensko) uvalia na Rusko sankcie.

K týmto sankciám, keďže ste dobrý hospodár, by som sa vás chcel opýtať.: ak budú na Rusko uvalené sankcie, tak to zasiahne aj americký dolár a urýchli rokovania v rámci BRICS. Celá vec zraní US dolár. Ak idem o krok vpred, jediné, čo vidím ako riešenie pádu dolára, je vojna. Ako to vidíte vy?

Presne tak. Washington vedie svet k vojne. Washington vie, že akákoľvek škoda, ktorú sankcie môžu Rusku napáchať, je nič v porovnaní so škodou, ktorú Rusko utrpí pri strate jeho juhomorských prístavov pri Čiernom mori. Takže čiernomorské prístavy, rovnako ako sudy miliónov Rusov vo východnej a južnej Ukrajine, sú podstatne viac dôležité pre ruskú vládu než tie sankcie, a Washington to vie.

Takže hrozby sankciami sú bez nezmyselné. Celý ich význam je vyvolať vojnu. Rusko na sankcie odpovie Washingtonu vlastnými sankciami. A západná propaganda bude zvýrazňovať, že Rusi zaviedli sankcie. Budú ignorovať, že Washington začal prvý.

Budú pokračovať s očierňovaním Ruska, takto pripravujúc svoju verejnosť na vojnu. A sem to smeruje. Neokonzervatívci kontrolujúci Washington majú ideológiu americkej hegemónie nad svetom. A Rusko, Čína a Irán stoja v ceste. A tu vidia šancu, ako dať Rusom K.O. Ako zvýšiť svoje strategické šance priblížením protiraketovej obrany k ruským hraniciam.

Sú zamrznutí v tomto programe dňa, snažia sa to dosiahnuť, a preto sú ľahkomyseľní a nebezpeční. Som presvedčený, že Washington to dotiahne až k vojne. A hlavne potom, Norbert, ako Merkelová nevyjadrila k sankciám odpor, a pridala sa na americkú stranu. A teda Európa opäť zlyhala, zlyhali v pozícii vodcu, a Európa (EÚ) umožňuje Washingtonu vo svete rozpútať vojnu.

Nemecko budú stáť sankcie 300 tis. pracovných miest. Keď už ste spomenul týchto neokonov, myslím, že prvýkrát prišli na scénu, keď ste vy pracovail pre vládu počas Reaganovho úradovania. Už odvtedy sa pokúšali robiť to, čo sa deje posledných 10 až 13 rokov (od 2001). Pamätáte si to? Mohli by ste nám povedať viac o príchode neokonov na scénu?

Áno, prvý krát sa objavili počas Reaganovho úradovania v rokoch 81-85. Majú neobyčajne protiruský postoj. Normálni konzervatívci ich nejako akceptovali, pretože boli tak protiruskí. Reaganovi však spôsobili veľa ťažkostí.

Boli súčasťou aféry Irán-Contras v Nikarague. Spravili tak veľa starostí, že ich Reagan všetkých vyhodil. Skutočne?

Áno, a nie iba to. Niektorí boli stíhaní a usvedčení.

A sedeli v base?

Ale boli oslobodení, keď sa Bush starší stal prezidentom. V tom čase bol Reaganov viceprezident. Bol zvolený po skončení 2. Reaganovho obdobia. A tento Bush, otec Busha mladšieho, omilostil usvedčených neokonov. Ich skutočný návrat nastal až počas druhého úradovania Clintona.

Oni stáli za NATO-americkým útokom na Srbsko. A krádežou srbského Kosova. A potom sa vynorili úplne ovládajúc administratívu Busha mladšieho, pričom stále ovládajú Obamove úradovanie.

Takže nezáleží na tom či sú demokrati alebo republikáni v Kongrese, alebo kto je prezidentom, oni sú stále pri moci?

Nezáleží na tom kto tam je. Susan Rice, poradkyňa národnej bezpečnosti, je neokon. Victoria Nuland, tajomníčka ministerstva zahraničia USA, ktorá plánovala a organizovala americký puč v Kyjeve, je neokon.

Je vydatá za Róberta Kagana, ďalšieho neokona. Samantha Power je taktiež neokon. Vydatá za ďalšieho neokona Cassa Sunsteina. Zásadní hráči okolo Washingtonského zmocnenia sa Ukrajiny sú neokonzervatívci.

Vidíte nejakú podobnosť medzi povedzme Kosovom a Krymom?

Áno... hmm... nie. Kosovo sme ukradli. My (Washington) sme to boli, my sme ho ukradli. Na Kryme je tradične ruské osídlenie, ktoré Chruščov zastrčil do Ukrajiny. A keď sa v Kyjeve objavila vláda vojenskej chunty, začali robiť smerom k Rusom veľmi výhražné vyhlásenia. Zakázali používať ruštinu, zničili ruské vojnové pamätníky a donútili Rusov na Kryme povedať: "S nami nepočítajte".

Krym zobral osud do vlastných rúk. Moskva nespravila nič. Krym hlasoval za ukončenie pridruženia k Ukrajine A v nedeľnom referende sa rozhodnú, či ostať ako nezávislá krajina alebo sa spojiť znovu s Ruskom. Prieskumy naznačujú jasnú voľbu pre znovupripojenie k Rusku. A toto sa s Kosovom nedá porovnať.

Nehovorí Obama, že...

Áno, hovorí.

...voľby na Kryme sú nelegálne?

Toto tvrdí, ale jeho tvrdenie prakticky znamená, že je v poriadku, ak USA kradne územie krajinám a zakladá tam bábkové štáty, ale nie je legálne, ak ľudia vykonávajú právo na sebaurčenie.

Obama klame, len sa tak práši. Je to idiot, klamár! Čo hovorí, je úplne zle. Každý, kto má nadhľad, vie že Obama tára. Podľa pravidiel OSN, podľa Medzinárodného súdneho dvora, Krym má plnú zákonnosť určiť si vlastný osud.

Ak by ste mal vešteckú guľu, alebo podľa vašich posudkov, ako myslíte, že sa situácia vyvinie? Všetky sankcie, a všetko čo neokoni robia zasiahne aj USA. A bude to zásah ťažký.

Iste, ale očividne im to je jedno.

Nezaujíma ich to?

Áno. Už som ti povedal, Norbert, čo ich zaujíma. Hlavne chcú oslabiť Rusko. Chcú Rusko neschopné postaviť sa USA. Rusko nezavadzajúce v Sýrii. Rusko nezavadzajúce v Iráne. Chcú rozbiť BRICS predtým, než vytvoria nezávislú menu a zbavia sa dolára. Snažia sa o mocnú Ameriku, o nadvládu USA nad ostatnými krajinami.

Myslíte si, že uspejú?

Netuším, ale bude s toho vojna. Myslím, že v nej nebude víťazov. Bude to 3. svetová vojna, pretože až Západ začne túto vojnu, ani jedna strana si nemôže dovoliť prehrať.

A tak budú použité atómové zbrane. Takže tu máme choromyseľných vo Washingtone smerujúcich svet do veľkej vojny. A rovnaký šialenci sú pri moci aj v Európe (EÚ). Umožňujú Washingtonu takto konať. Všetko, čo má

Merkelová urobiť, je povedať nie sankciám a to by bol koniec krízy. Namiesto toho Merkelová spolupácha hrozby. Je na strane Washingtonu. Je to presne ako 1. svetová. Posaď sa sem, sleduj udalosti, a presne vidíš, že to smeruje k vojne, a každý je plný sebaklamu a bludov.

Myslíte si, že si myslia, že môžu rozpútať atómovú vojnu v Európe a Ázii bez toho, aby sa to dotklo aj USA?

Myslia si, že takú vojnu môžu vyhrať.

To bude stáť aj milióny amerických životov.

Nemyslím, že ich to zaujíma. Okrem toho tomu neveria. Nedávno 2 z nich vydali štúdiu, kde tvrdia, že Ruské možnosti sú v porovnaní s Americkými zaostalé, že veľmi ľahko môžeme mať prvý úder atómovými zbraňami na Rusko... (výpadok)

Počujeme sa Dr. Roberts?

...nehodlajú začať vojnu hneď. Najprv sa chcú zmocniť Ukrajiny, dokončiť základne protiraketovej obrany na ruských hraniciach. Chcú dokončiť základne v Poľsku, dokončiť základne v Gruzínsku, keď do NATO strčia aj ich. Vo výsledku budú Rusi úplne obklopení s PRO. Dúfajú, že konečný výsledok bude prosté rozhodnutie Rusov, že nie sú v pozícii klásť odpor, a uznajú americkú nadradenosť.

Myslím si, že namiesto toho na Ukrajine bude Washington tak tlačiť na pílu, tak očividne, že vojna začne pred ich očakávaním. A toto je nebezpečné. Keby obyvatelia planéty vedeli, boli by v uliciach násilné nepokoje proti postupu Washington, pretože čo Washington robí je jasné, - smeruje svet k veľkej vojne. Nie je to otázka sankcií a 300 tis. pracovných miest.

To všetko je nepodstatné. Chcú nás vyhodiť do vzduchu, zničiť, lebo Washington ovládajú slabomyseľní zločinci. Pozri čo už napáchali v 21. storočí! Koľko krajín už zničili! Irak, Afganistan, Lýbia.

Keď sa pozrieme na Lýbiu jej situácia je 100-krát horšia ako za Kadáfiho.

Áno, samozrejme. Všade s týmto násilím pokračujú. Jemen, Pakistan, Somálsko. Nedávno zriadili AFRICOM (p.p. - Afrikakorps) - majú vojakov v Afrike. Uskutočňujú NATO cvičenia pozdĺž ruských hraníc rovno počas nášho rozhovoru. Sú to šialení blázni. Každý žije v sebaklame ako všetci títo nádherní Američania. Nemáte žiadne poňatie, čo sa vám ide stať.

Rozumiem kto sú a čo chcú, ale tomuto nechápem: Poznám stovky tisíc Američanov, a mnoho, teda väčšina z nich je rovnako vymletá ako my tu, ale čo americká verejnosť? Oni nevidia čo sa deje?

Nie! Nemajú zdroj informácií.

Takže médiá hlavného prúdu im vymývajú mozog?

Samozrejme. Oficiálny názor, všetko čo sa dozviete z tlače alebo TV je, že Rusko vpadlo na Ukrajinu a ukradlo Krym. Toto tvrdia? Tomu to tu každý verí. Tvrdia to celý deň dookola.

My s Ukrajinou hraničíme, takže toto nám hovoriť nemôžu, ale propaganda je veľmi podobná. Však tiež sme v NATO.

Áno, samozrejme, veď ste bábkový štát Ameriky.

Áno, sme.

A aj to je porušenie Američanmi dohôd s Ruskom. Vláda USA povedala Gorbačovomu, že nikdy nepričlení východnú Európu do NATO. A dnes je celá východná Európa v NATO. Presne tak. Takže všetko čo Západ povie je klamstvo. Nemôžete veriť ničomu do povie. Tlačia na Rusko aby sa stalo neškodným štátom poslúchajúcim príkazy z Washington neustále od rozpadu ZSSR.

Myslíte si, že všetko bolo premyslené vopred keďže Ukrajina bola 3 najväčšia atómová mocnosť, a oni ju odzbrojili? Myslíte, že to bol premyslený krok k dnešným udalostiam?

Boli rozhodnutí oslabiť Rusko od doby čo Reagan opustil Biely dom. Reaganov pohľad bol, že ukončíme roztržky a aj studenú vojnu, a budeme sa venovať svojim záležitostiam. No však 3 roky po jeho odchode z úradu, ZSSR skolaboval.

Vláda vo Washingtone si povedala: Aha, toto môžeme využiť a dosiahnuť našu nadvládu nad svetom, pretože brzda našej moci predstavovaná Sovietskym zväzom skolabovala. Poďme rýchlo rozdrobiť "ríšu Sovietov". Čokoľvek prežije obklopíme základňami pričom nás nezaujímajú Reaganove dohody s Gorbačovom, obaja sú preč z úradov.

A toto sa deje od 1991. Ako som vám už povedal, od 2004, keď zlyhala Američanmi dirigovaná Oranžová revolúcia, Washington minul 5 000 000 000 USD na rozvrat Ukrajiny. Založili všetky druhy NGO (mimovládnych organizácií) organizujúce disident a nespokojnosť, budujúce propagáciu za pridruženie k EÚ. Toto sa deje už 10 rokov a čiastočne úspešne.

Výsledok je už viditeľný. Skutočná kríza nastáva vo východne Ukrajine, pretože aj to je Rusko. Ak bude použité násilie proti Rusom na východe Ukrajiny aby sa protesty proti Kyjevu umlčali, To prinesie ruskú armádu.

Nanešťastie. Dr. Roberts, ak by ste mohli minúť ešte 5 či 6 minút mám zopár otázok od poslucháčov - ak je to v poriadku.

OK

Mário píše: Dobrý večer Dr. Roberts, ďakujem za rozhovor pre Slobodný vysielač, vrelá vďaka. Mám 2 otázky. Prvá: Účastní sa vláda USA na manipulovaní miestnych hlavných médií?

Áno. Nezávislé médiá v USA existovali do posledných rokov Clintonovho režimu. Clintonov režim umožnil 5 obrovským spoločnostiam zožrať všetky americké médiá.

Skúpili všetky malé stanice, všetko aj malé noviny. Všetky boli kúpené 5 obrovskými spoločnosťami. Ich vysielacie licencie závisia od vlády. Či im ich obnovia alebo nie. Takže si nemôžu dovoliť ísť proti vláde.

Na nás to neplatí, ale tu je to rovnaké.

Už v nich nepracujú žurnalisti. Prevádzkujú ich bývalí vedúci reklamných oddelení korporácií a bývalí vládni úradníci. Nie sú prevádzkované novinármi a nevykonávajú žurnalistiku. Slúžia ako Ministerstvo propagandy (p.p. – ako Goebbels). Gerald Celente ich nazval presstitútky.

Áno, používame to aj tu. Keď už ste zmienil médiá, a kým vás mám na linke, čo sa stalo s Piersom Morganom zo CNN? Neviem. Prečo odišiel?

Nie som tam a nepoznám danú osobu. Budete sa ho musieť spýtať priamo, a počuť čo tvrdí. Ale skutoční novinári sú nahnevaní, pretože nemôžu robiť spravodajstvo, musia robiť propagandu. Toto sa nestalo zo dňa na deň.

Sú tam ľudia s určitým postavením a významom. Musia ich umlčať postupne. Nemôžu ich umlčať naraz. Sú pomaly umlčiavaný od rokov 97 až 98. A teraz to už nie sú novinári. Tí, ktorí sú stále tam, to už nemôžu vydržať a odchádzajú.

Čo sa Piersa Morgana týka počul som, že mu značne klesla sledovanosť.

Kto vie? Nie je to o Piersovi Morganovi. Dôležité je, že Západ nemá nezávislé médiá. To čo má je Ministerstvo propagandy prikrývajúce činy Washington.

Druhá otázka od poslucháča: Ako hlboko zasahuje Svetová mocenská štruktúra Z. Brzezinského do dnešnej zahraničnej politiky USA?

Je rozdiel medzi Z. Brzezinskim a neokonmi. Brzezinski je Poliak nenávidiaci Rusov. Je to postava z éry studenej vojny. Celý zápas tej doby bol o tom, ako by sme mohli nejako prechytračiť Sovietov, nejakým spôsobom ich zatlačiť k stene. A to sa od neokonov odlišuje tým, že neexistencia ZSSR im rozväzuje ruky okolo vytvorenia americkej nadvlády nad celým svetom.

Pokiaľ Brzezinski chcel rozpad ZSSR, tak neokoni chcú mať celý svet v rovnakom postavení bábok podobne ako všetky európske krajiny. Komu nemecká kancelárska podáva hlásenie? Nemcom? Nie! Chodí hlásiť Washington. Komu myslíš, že podáva hlásenia vláda SR?

Myslíte si že SR vláda je nezávislá a zvrchovaná? Nie, chodia hlásiť do Washington. Chcú aby sa rovnako správala aj Čína, Rusko, Irán. O toto sa snažia. Aj napriek tomu, že Brzezinského pohľady sú zhodné s tými neokonovskými, v mnohých úrovniach ho neokoni prekonávajú. Nestačí im iba zlomiť ZSSR alebo Rusko.

Chcú ovládať celý svet, mať ho kúpený vo vrecku. Pozerajú sa na to ako na "zmocnenie sa". Vieš ako volajú neokoni Ameriku? Amerika je nevyhnutná krajina, "výnimková" krajina. Toto je Hitlerov jazyk. Takto hovoril k Nemcom.

Máte pravdu.

Je to očividné, Norbert, úplne očividné. Len tento krát namiesto Nemcov sú vyvolená rasa Američania. Američania sú výnimoční, sú nevyhnutní, potrební. Čo v preklade znamená, že sa nemusia riadiť zákonmi. Nemusia sa starať o medzinárodné právo, dokonca ani riadiť zákonmi USA, pretože oni sú zákon.

Dejiny nás učia na príklade Rímskej ríše, Napoleona, Hitlera ako zle vždy skončíte.

Správne, ale ako vieme, vždy mali silných protivníkov. Ale kde je protivník ako náhle je Rusko zneškodnené rovnako ako aj Irán a Čína? Kde je oponent?

To je ďalšia otázka od Alexandra. Pýta sa: Čo si myslíte, že sa stane s Čínou?

Myslím, že s ňou urobia to isté. Už tam začali živiť skupiny disidentov (p.p. - Ai Weiwei, Charta 2008). V niektorých častiach činy sú moslimovia. Stavajú nové letecké a námorné základne, a s nimi Čínu obkolesujú.

Budú kontrolovať úžiny, ktorými Čína prepravuje suroviny a výrobky. Snažia sa činu odrezať od energonosičov. Jeden s dôvodov prečo zvrhli Kadáfiho bolo zničiť čínske ropné investície vo východnej Lýbii. Jeden s dôvodov prečo idú po Iráne je že Čína s tade dováža 20% ropy.

Ak dokážu ovládnuť Rusov, dokážu zabrániť ruskej ropy prúdiť do Číny. Presne toto urobili Japonsku v 1930tych. Odrezali ich od zdrojov a tak zaútočili cez ekonomiku. Presne to chcú spraviť. Budú používať vojenské základne na strašenie Číny. A budú šíriť problémy vnútri Číny pomocou "ľudskoprávnych" skupín učiacich "demokraciu". Budú podporovať moslimov a nabádať ich k terorizmu. Myslím si, že Čína sa správa voči tomuto nedbalo. Dovolili vstúpiť bankám USA.

Dovolili vstúpiť Rockefeller Foundation a založiť tam univerzitu (p.p. - niečo ako CES v Budapešti) a môžu tak vymývať čínskych študentov. Ak si takýto nedbalý keď jednáš s USA, dávaš im príležitosť vytvoriť ohromnú PIATU KOLÓNU. vnútri tvojej krajiny - a toto robí Čína (p.p. - aj SR). Čína môže padnúť tiež.

Mário má ešte jednu dodatočnú otázku. Mne sa to zdá ako ďalšie 3, ale nevadí. Pýta sa: Je v USA nejaká opozičná skupina, sila schopná zmeniť  alebo zastaviť zahraničnú politiku USA?

Nie.

2 otázka znie: Je nejaký rozdiel medzi demokratmi a republikánmi vo veci zahraničnej politiky?

Nie.

3 otázka: Stoja za zahraničnou politikou USA nejakí oligarchovia? Kto sú to?

Nie oligarchovia v zmysle Ukrajiny alebo Ruska pred Putinom. Americkí oligarchovia sa zaoberajú hlavne budovaním veľkých majetkov. Dosahujú to inými spôsobmi. Oligarchovia USA by sa o Ukrajinu zaujímali iba ak je to šanca RABOVAŤ. Nemáme oligarchov ukrajinského alebo ruského typu.

Vy máte korporácie a rodiny.

Máme korporácie. Nemáme jednotlivcov schopných mať vlastné ozbrojené sily alebo vládnucich nad vlastnými mestami či krajmi. a ich peniaze sú zvyčajne naviazané na všemožné finančné nástroje. Ich bohatstvo sa počíta v papierových aktívach. Nie sú ako oligarchovia vládnuci nad ruskými a ukrajinskými mestami.

Akú rolu hrá náš starý "priateľ" Schwartz György alias George Soroš v týchto udalostiach?

On sa môže domnievať, že áno, ale nie rozhodujúcim alebo významným spôsobom.

Takže podľa vás za udalosťami stoja neokoni?

Samozrejme, istotne. Už som vám povedal kto sú. Je to poradkyňa pre bezpečnosť, ministerstvo zahraničia. Je so Samantha Power, tí čo kontrolujú médiá. Všetko čo zostalo s konzervatívnych časopisov kontrolujú neokoni.

Posledná otázka od Igora: Čo sa stalo s novinárčinou v USA od kauzy Watergate? V tom čase žurnalisti išli po politikoch. Teraz sa to nedeje.

Už som na to odpovedal. V neskorých 90tych rokoch Clintonova administrácia umožnila 5 obrovským spoločnostiam skúpiť malé médiá a zlúčiť ich. Nie sú viac v rukách novinárov, sú v rukách bývalých vládnych úradníkov v rukách vedúcich reklamných oddelení korporácií.

Spoločnosti sú obrovské. Ich hodnota závisí od vysielacích licencií vydávaných federálnou vládou. Ak pôjdu proti vláde stratia licencie a stovky mil. dolárov z hodnoty spoločnosti sa scvrknú na nulu. Boja sa aby nepadli zo 100 mil. USD na 0 USD. Nemôžu si dovoliť hrozbu ísť proti vláde. Je to jednoduché, očividné.

Je tu pár ďalších otázok od Jara: Je nejaký spôsob ako zmeniť kurz USA?

Nemyslím si. Myslím si, že Putin dúfal v obrat západnej Európy a odmietnutí jej spolupráce na vytváraní vojny. Európa sa však odovzdala Američanom. Takže si nemyslím, že v tomto bode je to možné zastaviť

Je nejaká skupina v kongrese alebo v senáte, niekde v jednotlivých štátoch ktorá by zabránila tomuto kurzu udalostí?

Prieskumy naznačujú, že Američania sú nesmierne proti zasahovaniu USA na Ukrajine. Sú proti sankciám. Majú za sebou 14 rokov neustálych vojen ktoré nechcú. No však nemajú absolútne žiadny dosah na vládu. Vláda ich ignoruje. Jediný spôsob ako by ich ľudia mohli zastaviť je ak by šli v miliónoch do ulíc a vytrvalo, násilne protestovali... neprerušujte ma prosím.

Prepáčte.

Musia byť ozbrojení, pretože Ministerstvo vnútra má teraz vojakov a tanky, a použije ich proti ľuďom. V zásade americká verejnosť je bezbranná, nemá informácie, nemá žiadnu organizáciu. NSA sleduje K.O.M.P.L.E.T.N.E. celú komunikáciu. Ak sa pokúšate čosi zorganizovať tak vás zoberú. Nenamýšľajte si, že v USA je nejaký druh demokracie alebo sebaurčenia. Je to preč. Nie je to tu. Nie je tu žiadna sila schopná zastaviť smerovanie k veľkej vojne.

Jedine Európa to môže zastaviť. Merkelová to môže jednoducho zastaviť. Stačí povedať nie sankciám. Zatiaľ to nespravila. Tak ako sú Nemci vinení za 1. svetovú, vinení za 2. svetovú, budú vinení za 3. svetovú, pretože oni umožnili Washington aby tlačil situáciu do ľahkomyseľných a nebezpečných smerov. Tak dlho ako Európa jedná na rub Washington toto nebezpečenstvo bude iba narastať.

Ale Američania nič nerobením riskujú, že vojna bude aj na ich pôde.

Oni o tom nevedia, Norbert, nevedia. Nevedia. Ja im to hovorím. Tí čo ma čítajú vedia, ale to nie je celá populácia. Oni to jednoducho nevedia. Ako som povedal - nemajú informácie. Médiá im to nehovoria. Médiá im nepovedia: Hej, toto by mohli byť nebezpečné. Celý čas do nich hustia: Šťuchnite do Rusov! Dajte im lekciu.

Akú lekciu? Znie to šialene.

Máme takého predsedu Združeného štábu ozbrojených síl, a ten je pripravený poslať vojakov a armádu. Tvrdia že máme s Ukrajinou dohodu. Vraj niekedy z roku 1992, ktorá tvrdí, že ručíme za jej celistvosť.

Skutočne existuje taká dohoda?

Oni tvrdia, že áno.

Ukázali vám ju alebo niekomu?

Nemám čas nazerať do všetkých zmlúv. Okrem toho na tom nezáleží, Norbert. Ak to budú chcieť spraviť povedia, že ju majú.

Viem len som sa snažil byť politicky korektný. Nanešťastie viem ako to funguje.

Nenapadá ma nič čo by ešte zostalo. Zastaviť to možno ešte Putinovým vzdaním sa. Možno jednoducho povie: Vzdávam sa, lepšie toto ako atómová vojna. Rusi sa môžu proste vzdať. V poriadku, odovzdávame sa vám. To je všetko čo ma ku dnešku napadlo, ako to zastaviť.

Ďakujeme vám Dr. Roberts za vás čas. Je možné ešte hovoriť s vami mimo vysielanie? Dúfam, že sa ešte bude počuť.

Áno, rád prijmem vaše pozvanie ale teraz skutočne musím ísť. ...

Ďakujem veľmi pekne.

Rado sa stalo. Pekný deň, dopočutia.

Dopočutia.zdroj

Lubov
 Bože môj ,aj Vám je tak ťažko ? Čakala som na tento preklad od pondelka,tak ho tu mám. Samozrejme,ďakujem . Dnes mi iste nebude do reči,ak má chlapík len z polovice pravdu,je to veľmi zlé.Neviem si predstaviť,že Rusi sa vzdajú.Ani by to nechcela,žiť ďalej v takom svete.
Norman
Ale Lubov, opäť, nie je to až také zlé. Teraz to dokonca vyzerá lepšie, ako už viackrát v nedávnej minulosti. To vieš, chlapi sa vždy hrali na vojakov, zabíjali sa a budú sa zabíjať. Preto aj ľahko znášajú nebezpečenstvo či neistotu. Vy ženy musíte s týmto opatrne  - to je proste ten genderový rozdiel. Nad vojnou sa netráp. Horšie to je s celkovým ekologicko-hospodárskym rozpadom - ale to už my nezažijeme, vonku je nááádherné počasie, sviatky jari ... :)
Prasiatko
V celej tej Vašej geopoliticko-vojenskej koncepčnej analýze chýbajú kľúčoví hráči. Čas, vzduch, Boh... Čas (roky), a Boh, to si premysli sám, za vzduch dovysvetlím, že napr. na Sahare zbrane nefungujú tak spoľahlivo pri vysokých teplotách. Klimaticky máme problémy už teraz, ako si predstavuješ existenciu ľudstva po atomovej vojne? Na kozmických staniciach, resp. základniach vo vesmíre ako vo sci-fi filmoch? Môže sa Ti zdať, že píšem čiastočne mimo misu, ale ak máš zdravý rozum, je ti iste jasné kvik, že Božie zásahy cez prírodné živelné udalosti v r. 2014-2023 sú (búdú) ešte prejavmi milosti Božej, bez nich by sa za pár desaťročí, či storočí dostala do vesmíru ku kozmickým leto ďalšia deštrukčná choromyselná rasa...ak nenenávidíš ľudský rod, iste by si mu neželal kroch, aby sa tak stali dedičmi večného pekla...ako by to vyzeralo si názorne môžeš predstaviť zo zobrazenia života a medziľudských vzťahov ako boli vykreslené vo filmoch Votrelec, seriáloch Babylon 5 či Stargate. Toto by si iste nechcel! Mne by to prišlo ako úspech Diabla...urobiť Zem súčasťou Pekla. A na reakcii Lubov cítim,  že nie som v tomno náhľade osamelé.    
mnkr
si sa tusim lucil...:-)
Buheh
a čo si Ty myslíš, prasiatko, že bude s bohom po atómovej vojne? Ja si to nejako neviem predstaviť – jediná predstava, ktorá sa mi otravne a drzo tlačí pred vnútorný zrak, je predstava montyho pytóna na kríži s plynovou maskou.

nové