Čudné hry na Ukrajine

Tak sa vyjadril slovenský premiér Robert Fico v RTVS v dnešných Sobotných dialógoch. "Prímerie dohodnuté v Minsku bude porušené a na Ukrajinu budú vo veľkom prúdiť zbrane. Hrozí vojna veľkého rozsahu."

Od vysokého predstaviteľa štátu sa očakáva, že "čudné hry" občanom objasní - keď už načal takú tému. Vysvetlenie neprišlo. Fico buď nesmie hovoriť, alebo nevie, čo sa deje. Ubezpečil nás však, že Slovensko na Ukrajinu zbrane dodávať nebude. Otázkou zostáva, či je Fico dostatočne vplyvný na to, aby sa tak naozaj nestalo.

***

Dunenie vojny vydesilo podkarpatskú junač natoľko, že v januári v hojnom počte písomne odmietla brannú povinnosť. Nikto jej nepovedal, že takáto roztopaš je pre systém prijateľná len vtedy, keď systém žiadny kanonenfutter nepotrebuje a necháva ho, aby si vypisovaním akýchsi formulárov realizoval svoju prepytujem slobodnú vôľu. To bude pre našich oslobodencov od brannej povinnosti prekvapenie, keď po prípadnom vyhlásení vojnového stavu pomašírujú do mäsomlynčeka ramä vedľa ramä s tými, ktorí nevyužili január na obcovanie s úradmi. Cestou môžu voľne frfľať, že oni predsa poslali na okresný úrad papír a umrieť idú omylom.

***

Včera bol v Kyjeve premiér Maďarska Viktor Orbán a s Junta-Čokošenkom sa podľa informácií pre média a ich konzumentov zhodli na tom, že "všetkotrebariešiťmierovoucestou blabla." O skutočnom obsahu rokovaní neprezradil minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó nič. Vlastne takmer nič. Len toľko, že kyjevská junta sa priamo od Orbána dozvedela, že Maďarsko má svoje záujmy a bude si ich presadzovať.

O tri dni príde do Budapešti prezident Ruskej federácie Vladimír Putin.

***

Fico s Orbánom sa stretli tento pondelok pri otváraní rozšíreného ropovodu Adria. Neviedli pri tejto príležitosti žiadne strategické dialógy, ale už samotný fakt existencie posilnenej šesťmilióntonovej Adrie ako alternatívy k ropovodu Družba, tiahnucom sa po čoraz horúcejšom ukrajinskom území, je pre tento región veľká vec. Kyjevská junta už nemôže vydierať, významne poklepkávajúc na jedinú transportnú trasu ruskej ropy do týchto končín. Prešaltovanie na Adriu by však znamenalo pre Slovensko jednu zlú a jednu dobrú správu. Tá zlá je podstatne vyššie ceny ropných produktov, hlavne benzínu a naftu. Tá dobrá je, že by degeneráti sídliaci v Bráátyslave objavili ozdravný vplyv pešej chôdze na psychiku malomeštiaka, náhle schudobnelého na úroveň ostatných regiónov Slovenska.

vulcano laziale

Žiadne listy úradom nevypisujem. Ale na kýho ďasa by mobilizovali civilistov bez vojenského výcviku? Veríš tomu, že taký niečo zavážia vo vedení dnešnej vojny, keď Ti stíhačka či interkontinentálna raketa za pár hodín obletí polovicu Zemegule? Nie Ema, štát by tých čo odoprieme povolávací rozkaz iba ignoroval. V hrubom maxime by sme išli leňošiť do žalára. K múru na popravu by si nás netrúfli postaviť, lebo veľmi dobre dnešná moc vie, že aj tí pred nimi prežili r. 1989 hlavne preto, že kradli majetky a ničili životy, ale neprelievali krv..to im Slováci s podobnou chamtivou mentalitou stolerovali. Dokonca ani Tisova "deravá totalita" do r. 1944 vlastných občanov - Slovákov nestrieľala a dnešná vláda je značne mäkšia.

Norman

Má to niečo do seba, že moderná vojna nepotrebuje moc vojakov, ale aj na Ukrajine, ako vidíš, povolali a povolívajú civilov.
Hej, tí možno majú za sebou nejaký vojenský výcvik, ale podstatné je to, že ich potrebovali. Dôstojníci a špecialisti potrebujú mnoho personálu a kanonen futter.
A nevyzerali tí Ukrajci nejako moc bojaschopní. Ono základný vojenský výcvik nie je moc podstatný, hlavné je občas vystreliť.

Pravda, dnešní ľudia si myslia, že by ich nik nenútil či nezastrelil, ja ale o tom pochybujem. Áno, komunisti už neskôr ľudí nestrielali, nik to nechce preháňať - ale ako ja poznám neurákov, strielali by za menšie veci Tí nižšie postavení nerozmýšlajú nad politikou, ten horný zurvačí, stredný zurvačí a ten spodný, ten už nemá zodpovednosť, ten len s radosťou a bez výčitiek striela.

A stačilo by za odopretie služby popraviť trebárs len pol tucta - to by si videl, ako by sa z akoby pacifistických jehovistov stávali akoby zázrakom krvilační jahvisti.

No, nie že by som ti osobne chcel kaziť radosť, ale zas vedomie reality pomáha. Bol som o túto odpoveď požiadaný, asi ako expert, to sme dopadli :))

Náhodný okoloidúci

V inom komentári pod iným článkom som napísal, že prevratová "vláda" na Ukrajine dostala od USA za úlohu vyvolať čo najväčšiu nenávisť, spôsobiť čo najväčšie straty na životoch. Viac mŕtvych, viac nenávisti.

Ale toto ma napĺňa istým malým optimizmom:
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=meanwhile_in_Snina.jpg

Norman

To sa mi zdá veľmi výstižné, že ich hlavnou úlohou je vyvolať nenávisť, aj cez hrozivé a nezmyselné straty na životoch.

k tomu - som natrafil na vyhlásenie hlavy Pravého sektora Jaroša
na Zem a vek
http://www.zemavek.sk/articles/view/vyhlasenie-vodcu-praveho-sektoru-dmy...
Neviem, načo to uverejňujú, azda teda len ako ukážku svinstva. Treba povedať, že je to riadny zmrd a proste infikovaný provokatér práve vo vyššie spomínanej veci nenávisti.
Čo sa týka jeho "pravicovosti" a "nacizmu" - nuž, vojensky povedané, skutoční by si o neho ani osratú topánku neutreli.

Náhodný okoloidúci

Prečítaj si diskusiu pod týmto článkom, v nej máš vysvetlenie Jarošovej patologickej nenávisti voči Rusku.

http://www.nwoo.org/2015/02/14/lidr-praveho-sektoru-oznamil-ze-pokracuje...

P.S.: a pravdu máš, načo hovno špiniť...

Norman

Teraz je už definitívne jasné, že títo "banderovci" sú nastrčená sionistická banda na provokovanie Rusov. Sú priam nezakryte a otvorene platení židmi, ale oni aj neustále vedú svojú rétoriku okolo židov a ich záujmov, viď "slovenskú" stránku "pravého sektora"
https://www.facebook.com/pravysektorslovensko?fref=ts

Źidovskí nacisti?? Zvláštna kombinácia Kurňa, tí sionisti už ani klamať nevedia, ako skutoční židia kedysi.
A dokážu si kúpiť len najväčších debilov, Mužička a tohto Jaroša.

Náhodný okoloidúci

Môžeme si o ňom myslieť čo chceme, ale v tomto má chlapec pravdu - citát z jeho ksichtoknihovej stránky:

"Môžeme veriť v sladke sľuby NATO, ktoré ako sa domnievam, neochráni Ukrajincov a ich bezpečnosť, ale im "záleží" len na bohatstvi ukrajinských krajín - naša úrodná pôda a potravinové zdroje, naša nerasty a suroviny, naše moria, rieky, lesy, hory a údolia - to je skutočný záujem našich amerických a európskych "priateľov"! Len si spomeňte, koľkokrát naš západný "priatel" nás zradil, koľkokrát Ukrajina bola odovzdaná Moskve, v mene svojich vlastných záujmov," Dmytro Jaroš, líder PS

To mu ale nebráni žiadať podporu a zbrane od Západu. Len chlapec "zabudol", kto vybudoval na Ukrajine všetok priemysel, univerzity, elektrárne. Boli to práve tí nenávidení "Moskali". Vymytá hlavička. Obávam sa, že neliečiteľne, na jeho škodu, aj na škodu Ukrajine. Založiť svoju národnú identitu na nenávisti voči tomu, kto jediný im môže naozaj pomôcť, je veľmi zlý základ budovania štátnosti.
Pozrel som si ešte, čo tam vypisujú, asi s pomocou prekladača, a keby to nebolo o zabíjaní, bolo by to celkom zábavné čítanie - ako iných obviňuje z toho, čo robia jeho vlastní.

Jeho postoj voči nevypatlaným Ukajincom, ktorí chcú normálne zdravé vzťahy a spoluprácu s Ruskom, mi pripomína starý vtip zo socializmu: Kto je to pravicový oportunista? To je dobrý komunista, ktorému strana uhla doľava.

P.S.: Presnejšie by bolo, keby napísal, "koľkokrát bola Ukrajina odtrhnutá od Moskvy, v menej jej vlastných záujmov".

Norman

Nezáleží na tom, v čom má podvodník pravdu, záleží na tom, v čom klame.

Samozrejme, že každý podvodník povie 1000 krát pravdu, kým pristúpi k svojej základnej cielovej lži.

Toto sa azda učia niektoré etniká či kultúry už v škôlke, niektorým, a myslím hlavne na Slovanov, akoby k obrane proti klamstvu chýbali základné bunky a hlavne ich nik neučí, čo je to klamstvo a ako ho ľahko rozpoznať.

To je hlavný problém východnej Európy.

Jaroš (a celá tá banda) je evidentne a definitívne najsprostejší provokatér. V princípe by mohli jestvovať pomýlení a jebnutí nacionalisti - ale takto pomýlení a blbí nikdy. Jeho úlohou je takisto diskreditovať akékoľvek revizionistické či pronemecké hnutie.

 

Truhlík

Na internete mám rád to, že jeden hľadá a nájde čaro nechceného. Tak som sa nechal poučiť od Jewish Telegraphic Agency o zhidobanderovetsoch. Asi nakoniec niečo bude pravdy na Šimonovi Banderovi a Avdimovi Jarošovi. Halyčskí židia to dokázali aj v Uhorsku.
http://www.jta.org/2014/04/25/news-opinion/world/a-neologism-used-as-a-w...
V diskusii je link na Jarošov názor na Minský dohovor II. Preto prikladám predsa len kompetentnejšieho predsedu Doneckej ľudovej republiky Zacharčenka.
https://www.youtube.com/watch?v=sdcqRY7qs2Y
No a zábavné čítanie o tom ako Huďo bol skín už na základnej škole v 70-tych rokoch.
https://dennikn.sk/48578/lubomir-hudo-nacko-tuzexak-presstitut/

Norman

To je reklama alebo kritika? :) Tak bol konformný, alebo bol rebel? "Už vtedy mal odvahu povedať učiteľovi, že prvý, kto odstránil nezamestnanosť, bol predsa Hitler". To je prejav nepchybnej občianskej odvahy , mňa ale zaujalo aj to - odkiaľ to teraz na N vedia? Zo socialistickej zvodky? Aha. To tam niekde nájdu aj policajné hlásenie o mne, že som oslavoval smrť Černenka :-) Na filozofi sa podebatilo o úrovni či neúrovni Lenina, na histórii kolega - ale ten bol z NDR - pripomenul pakt Stalin-Hitler, ovšem spomenúť Hitlera a odstránenie nezamestnanosti - to by som vtedy asi nedal.

To je preboha kto, ten Ján Benčík?:-) No, niečo tam už z článku stiahol, vraj to nebolo potvrdené, ale podľa mňa je to stále na žalobu.

Buheh

Ján Benčík. Hardcore.

jery
vulcano laziale

Ale ja s Tebou v jadre aj súhlasím. Iba som chcel naznačiť, že nemám to na tejto planéte tak rád, že by som sa nezmieril zo zastrelením za roztrhanie povolávacieho rozkazu. Pár rokov života hore-dole, nie som decko, aby som bol malicherný. Kde už je taký genius Giordana Bruna, má sa iste lepšie, ako my, násilne zakliaty v hmotnom kozme :(

Norman

Nuž, keď pár rokov, tak to sa nemusíš obávať, circa nad 30-ku asi naozaj žiadne povolávanie len tak ľahko nehrozí. To je potom naozaj už nepoužiteľné, to má už čast svoj rozum a nedá sa ničím prinútiť ku svinstvám - o čom svedčí aj tvoj príklad:)

Napriek tomu - oceňujem tvoj prístup.

baloo

"Ale na kýho ďasa by mobilizovali civilistov bez vojenského výcviku?"
No predsa preto, aby zomreli. A preto možno nie je úplne bez zaujímavosti, že z Podkarpatia prednostne odchytávajú maďarov, rusnákov, rumunov a možno aj slovákov, ale potvrdené mám iba prvé tri etniká. Nie náhodou Zaharčenko zdôraznil nedávno, že "s maďarmi nebojujeme" - totižto mukačevský neviem aký pluk nahnali do Debalceva a nechali ich tam. Milícia im doručila letáky, aby porozmýšľali, či naozaj chcú zomrieť za takú juntu, ktorá ich posiela zomrieť a nech neblbnú a vzdajú sa, nič sa im nestane.

jery

dostali sme sa aj na ruské infopole: http://vseneobichnoe.livejournal.com/3774573.html

a do Gazetky Pšonkov: Słowacki strach przed wojną ma wielkie oczy
http://wyborcza.pl/1,75477,17417355,Slowacki_strach_przed_wojna_ma_wielk...

firstovka

a ak by si bol obcan swiss aj tam by si odmietol?

Norman

zapol som zas po dlhých týždňoch Slobodný vysielač.
A tam samý igen, fekete a piroš. Nem preklad. Rozumiem akurat frekvencio a vibracio - asi nejaké erotikoš relácia.
Co sa deje? :-) Čo ich kúpil Orbán?
Už sú tu? Ostereich ungarn oder Nagy hungaria? Azanďalon tam švitorí a spieva.

Zas to mesiac nezapnem.

Norman

je to perfektná.

baloo

pustil reláciu. Bo ak tú maďarskú, tak hej, neuveriteľné, ale tam mondokujú maďarsky - a tuším to drzo aj nazvali "maďarská relácia". Informačnú vojnu som ešte nezažil maďarsky (Kormos aj Somogyi hovorili po slovensky) ale aj tak treba raz a navždy zakázať tú prekliatu maďarčinu, aby sa to už nemohlo opakovať. Predsa je nemysliteľné, aby na Slovensku (SLOVENSKU!!! po MAĎARSKY! chápeš?) v rádiu kecali maďarsky, aj minule sa to tak začalo a potom prišla maďarizácia a bili slovákov trstenicú... veru. Angličtina (Paul Craig Roberts, Wakefield atď.), čeština - vlastne všetko je OK, len tá maďarčina... s tou ž treba pre boha niečo urobiť, veď používanie maďarčiny priamo ohrozuje celistvosť (dávno zapredanej) Slovenskej respubliky. Najlepšie aj s maďarmi, ktorí medzi sebou (určite) stále len kujú svoje zákerné plány proti holubičiemu národu pod Tatrami.

Ľubov

Zdá sa,že sa osud Porošenka sa čoskoro naplní .Prímerie už hodinu po polnoci neplatí.Z Kyjeva utekajú rodinní príslušníci predstaviteľov chunty.

Norman

chápeš ten diferencio? :)
Takto som nedozvedel, čo to za mystická muziko grupa je. Také ako autentic tibet či chan buddhismus spevoš. Nem a ninčen som nedozvedel.

To tam býva často, alebo som mal proste šťastie?

firstovka

ja som to nepocul, ale predpokladam, ze to bol gymesh

Ľubov

Čo sa hneď buntošíte obidvaja? Veď je to už staré pol roka . Také pel mel ,to sa dohodli Lichtner neviem s kým.Má pribudnúť aj angličtina,nemčina a dúfam,že nakoniec aj ruština.

Iné veci ma trápia.Cui bono,Peter Čalovka ma tam tak šokoval,že neviem,čo si mám o ňom myslieť.Najskôr že Zacharčenko má šancu stať sa po mimoriadnych volbách prezidentom v Kyjeve a potom,že I.Mikloš je úplne ten super ekonóm,ktorý urobil zo Slovenska tigra a pomôže aj Ukrajine.Vidíte,ani spať nemôžem,čo sa mu stalo,tomuto pánovi,veď doteraz bol v poriadku.(.

Norman

Veď ja nič, len že sa človek nedozvie, čo sa tam deje:)

Čalovka je asi rafinovaný. Ohodnotil, že Zacharčenko nemá dostočné zbrane, aby zdolal Kyjev, ále ... ak použije debila Mikloša, ktorý bude radiť kyjev junte, tak je táto do pol roka úplne rozložená a v riti.
Asi tak.)
Keď tam narazš na také veci, máš prísť sem a napísať. Chceme vedieť, čo sa na našej alternatvnej rádiovej scéne deje, vážne.

Buheh

tak nastanú občas čarovné situácie. Slobodné a nadnárodné mäsovokomunikačné prostriedky nám jedným dychom hovoria, že zlí separatisti nepustia pekné biele autíčka s nápisom OBSE k Debaľcevu (a že teda nevedia, čo sa tam deje) a súčasne súhlasia s Porošenkom, že neexistuje žiadny kotol a do Debaľceva je cesta voľná, aj toť hen v noci prešli 4 konvoje so zásobami a čerstvými kanónfutrami. Buhehe.

Truhlík

15.2 Prvý deň prímeria.
Hrdlo Debaľcevského kotla (ktoré neexistuje pre kyjevskú juntu) - Logvinovo. Vojenské konvoje ukrajinskej armády spálené. Mŕtvoly nepozbierané. Židovské ješitné klamstvo stojí životy ukrajinských vojakov.
https://www.youtube.com/watch?v=A7J3GN0dUrY

nové