Akého náboženstva je Nemcovova mŕtvola?

Ak by niekto pred týždňom povedal, že Nemcov je žid, dopustil by sa antisemitizmu.

Nevieme, prečo práve sionisti považujú slovo "žid" za nadávku, ale robia to opakovane, takže asi majú svoje dôvody.

A už vôbec sa nemohlo pred týždňom povedať, že skoro všetci z "liberálnej" opozície v Rusku sú židia, to by bol úplný antisemitizmus. Ono, ja by som to ani nepovedal, pretože to presne videné nie sú židia, ale pomiešanci, čiže bastardi. Náboženskí bastardi, samozrejme, nezaujíma ma ich genetika. Ale nemohlo a nemôže sa to povedať.

Ale ja nič povedať nemusím - pretože to hovorí izraelský denník Jerusalem Post. Ten tvrdí, že Nemcov, aj keď pokrstený pravoslávny kresťan, bol, napodiv, žid. Neviem, asi redaktor až tam, po smrti na chodníku, našiel jeho náboženské znamenie, tetovanie či iné telesné úpravy, ktorými sa primitívne sekty navzájom označujú - proste židia tvrdia, že bol žid. Ba čo viac, citujem:

“nearly all the leaders of the liberal opposition are either fully Jewish or have Jewish background,” said Michael Edelstein, a lecturer at Moscow State University and a writer for the Jewish monthly magazine L’chaim.

zdroj

"Takmer všetci vodcovia liberálnej opozície sú buď úplní židia alebo majú židovské pozadie."

A hovorí to Edelstein (v preklade "drahokam", och, tá večná židovská skromnosť ), kecálek a pisálek do L’chaim, insider, a hovorí to hlavný anglicky píšuci izraelský propagátor Jerusalem Post.
 
A židovské pozadie. Ou yeee - to treba nechať doznieť a nechať domyslieť, také niečo jestvuje úplne oficiálne, to nie je konspiračná teória, to ani nie je len "židovský pôvod", to znamená niečo viac.
 
Keď to poviete v bratislavskej kaviarni, budú zatvárať oči aj uši (oni to dokážu, naozaj). Sú to očividne nevzdelaní primitívi, nesledujú, čo sa už otvorene hovorí na židovskej scéne. Ich pán z nich nemá radosť :) A pritom sa dnes už ani buzeranti nehanbia za svoju úchyľku, prečo sa za ňu hanbia židofili?

 

 
Autor: 
region: 
Buheh

liberálnej opozície sú buď úplní židia alebo majú židovské pozadie."

Len pre úplnosť treba dodať, že nielen pozadie, ale aj popredie.

Miriam Virágová

Mám nepodložené informácie, o tom, že skupina starších občanov mala opíjať a podplácať Jelcina, čo bola hlavnou príčinou toho, že Chodorovskij, Navalnij, B. Nemcov a G.Kasparov sa dostali k veľkým majetkom a pozíciam. Táto podvodnícka skupina, nehladiac na to či už sú Židia alebo kresťania, z ukradnutých peňazí financuje a oživuje "ruskú opozíciu", ktorej cieľom je vyvolať zmätok v krajine, zosadenie Putina a otvoriť voľnú cestu hospodárskemu a politickému ovládnutiu Ruska. Títo ľudia nevedú ideologický boj proti Putinovi, ide im len o zabezpečenie voľného priestoru pre liberálnu demokráciu, ktorá by pomocou falošných zákonov zabezpečila voľné rabovanie pre svojich bánk a multi firiem. Ich ciele budú pochované spolu s B. Nemcovom, žiaľ ktorého nejaký psychopat- amatér zastrelil. Nemá to žiadny význam, lebo z histórie vieme, že tí, ktorí v mene demokracie špinia túto nedokonalú ľudskú vymoženosť sa nikdy nepoučia!
Ľudovít Virág

baloo

ale štatistika je štatistika... Plus ešte jedna poznámka:

"nehľadiac na to či už sú Židia alebo kresťania"
počiatočným veľkým písmenom sa píše, ak ide o národ - takže nemiešajme. Jednak nie sú ani národ, ale ani náboženstvo. Pokiaľ teda nemorálnosť nie je náboženstvo. V Rusku konkrétne už spontánne (...) demonštrujú proti liberálnej(šej) Medvedevovej vláde.
https://balrad.wordpress.com/2015/03/03/moszkva-demon-takarodj-voros-tav...
Nemcovom sa len začalo. Resp. sa tie "čistky" začali už dávno, teda v podstate minimálne už Chodorkovským, ale vlastne už Berezovským a Gusinským, pokračovalo povinným preukázaním financovania mimovládiek a pod. Nemcovova vražda bola tak okato "hollywoodská", že prvý, koho môžeme vylúčiť zo zoznamu páchateľov je práve Voloďa Putin (aj keď mu Nemcov isto chýbať nebude).
Ale ináč zhruba tá "skupinka" (skupinka ... pamätáme ešte? Mojžiš, Šimečka, Žiak... tiež slováci jak repa) to bola a zhruba tak, ako píšeš.

Miriam Virágová

tento príspevok som opísala z iného väčšieho článku p.Virága. Veľmi sa mýliš, keď si myslíš, že Židia nie sú národom. Čítal si "Židovský národ 13" a iné nezávislé vedecké štúdia o Židoch? Zrejme nie, keď máš o tom celkom opačný názor! Takže sa to píše veľkým písmenom!! Miriam

baloo

o 13. kmeni? Poprvé: NIE JE nezávislé, napísal to žid Arthur Koestler - ale je pravda, že ostatní židia ho za to príliš nemilovali, rovnako ako nemilujú Shloma Sanda, Finkelsteina, Freedmana, Gilada Atzmona a pod. A ináč v maďarčine ešte koncom XIX. storočia sa východní "židia", tzv. aškenázski volali všeobecne KAZÁR-i, a tuším v poľštine a rusínštine tiež chazari, určité ich kmene dokonca prišli už so starými maďarmi, viď obec Sajókazár. Koestler teda musel byť génius, vymyslel teplú vodu! Aj židovskí odborníci otvorene píšu, že "židovský národ" je politický koncept a dokonca ho ani nevymysleli ozajstní "židia" ale práve tí menovaní chazari - aškenázovia. V mene tohoto konceptu bol UMELO vytvorený tzv. "židovský národ" - ty zas môžeš prečítať niečo od Theodora Herzla, napr. známy "Der Judenstaat" (http://en.wikipedia.org/wiki/Der_Judenstaat) z roku 1896. "Židovskú otázku nepovažujem za spoločenskú, ale ani náboženskú otázku, aj keď sa takou zdá byť. Je to národná otázka, a aby sme ju mohli vyriešiť, musíme ju urobiť predovšetkým svetovou otázkou, ktorá sa bude riešiť v založenej rade kultúrnych národov." Píše Herzl.

V tom si bola nedôsledná, že kým Židov píšeš s veľkým (t.j. hovoríš o národe), kresťanov malým (teda hovoríš o náboženstve). Ergo manipuluješ so vzájomne nekompatibilnými pojmami, túto manipuláciu si ovšem pozorné oko všimne, lebo je to bežná vec, každodenná prax. Dnes už len dosť málo židov je v pravom slova zmysle "judaistov" - t.j. židov podľa náboženstva - a na druhej strane, ako môžu patriť do toho istého "vyvoleného národa" falassovia, kaifengskí číňania, sefardovia, aškenázovia... Shlomo Sand napr. po x-desťročnom štúdiu dospel k záveru, že pokrvní potomkovia ozajstných, starozákonných židov sú ... PALESTINCI. Vynára sa teda otázka: ak ide o vyvolený NÁROD, ako môže byť jeden "kaukazský typ", druhý "arabom-podobný", tretí černoch a štvrtý číňan? A mám taký blbý pocit, že sme práve odhalili jednu lož: veru, judaizmus bol MISIONÁRSKE náboženstvo, ktoré sa šírilo prostredníctvom svojich "misionárov", získavalo pre seba iné národy - ktoré ovšem tým pádom nemôžu byť v starozákonnom zmysle "vyvolené". Minimálne v prípade chazarov je moment ich obratu na judaizmus aj písomne zachytený. Zaujímavé, ale slovo "vyvolený národ" Herzl nespomína.

OK, o tom asi toľko. Za týmto názorom mám relatívne dosť štúdia, nebude jednoduché ho zmeniť a neni to hlavný smer mojich úvah, mám čo riešiť aj okrem židov, takže ani mi neodporúčaj ďalšie knihy. Momentálne mám v pláne Spenglerov Úpadok západu (konečne som ho zohnal), cca. 700 strán hutného filozofického textu, do Vianoc ho budem čítať určite.

V ostatnom, ako sa táto mafiánska čvarga vmasírovala do ruskej št. správy a prisvojila si mastné kusy národného bohastva, podľa mňa naše názory sú dokonca minimálne dosť podobné. Jasné, že oni neútočia z "ideologického" dôvodu, to je iba obal tovaru pre plebs. Napr. v maďarskom Jobbik-u - akože "ultrapravicovej" nacionalistickej strany - je hooodne veľa borcov z ich radov a sú zároveň aj najväčší národovci, "otvárajú oči" maďarom ostošesť, ale len tak, aby tá "slepá škvrna" zostala naďalej slepá.

Miriam Virágová

Ty sa pýtaš, že ako môžu patriť Židia do toho istého vyvoleného národa. Zabudol si rešpektovať genézou vytvorenú obrovskú variabilitu židovského národa, čo je dôsledkom ich genetických miešaní a prepojení s inými národmi a národnosťami v dobe ich putovania a prenasledovania. Uisťujem ťa, že ako katolíčka pôvodom z Írska nemám ani najmenší záujem falšovať skutočnosti!! Dokonca s tvojím politickým názorom dokážem celkom súhlasiť. Miriam

baloo

ja sa pýtam, že ak je to JEDEN NÁROD, akože geneticky, tak ako je možné, že jeden je černoch z Afriky, druhý číňan z Kaifengu, tretí aškenázi z Halíča, štvrtý sefard zo Španielska ... pričom piaty, praobývateľ Palestíny medzitým prešiel na islam (a teraz ho vraždia aškenázovia...). Prepáč, až TAKÁTO etnická a zároveň aj geografická variabilita nevôjde do žiadnej definície (etnicky braného) národa. Černosi, ktorí robia bordel vo Švédsku a Nórsku sú kvôli občianstvu naozaj švédmi a nórmi? Ako viem, židia do Etiópie nikdy neputovali a do Číny tiež nie. Oni sami píšu, že sa s "gójmi" nemajú miešať, berú sa medzi sebou - výnimky boli, keď sa doženili do šlachtíckych rodov kvôli vplyvu a majetku (hlavne v XIX. st., potom už boli v sedle, už to toľko nepotrebovali), takže z čistej vypočítavosti.

Ak pod "politickým názorom" myslíš to, čo som o mafiánskom pozadí celej "liberálno-demokratickej" opozície písal - vlastne to isté si napísala aj ty, len trochu ináč.

Miriam Virágová

Nikdy som nepísala o geneticky jednotnom židovskom národe! Napríklad etiopski Židia sú pôvodom Prozeliti, ktorí si prijali židovské vierovyznanie. Chýba tu genetické prepojenie s "pravým" Židmi. Aj v Číne sú Židia, ktorí prišli pred vyše 1000 rokmi z Türkistanu a z Perzie a sa tam usadili, a ktorí sa zaoberajú intenzívnym obchodovaním. Písal o nich aj Marco Polo. Aj Kaifeng Židia sa cez hodvábnu cestu dostali do Číny. Takže nie je možné vyvrátiť tú skutočnosť, že židovský národ sa geneticky miešal s inými národmi a rôznymi etnikami počas ich putovania. A o mne len toľko, že podobne ako európska kresťanská kultúra, tak aj ja v celom rozsahu odmietam antisemitizmus, rasizmus a extremizmus. Už nebudem odpovedať na tvoje príspevky!

baloo

"som nepísala o geneticky jednotnom židovskom národe"

OK, tak napíš v akom zmysle si písala o "národe". Keď začnem nadávať na Trockého, Martova, Zinovjeva alebo Rákošiho, tak som zlý antisemita, lebo etnicky boli všetci židia (teda aškenázovia, čo je len časť všetkého židovstva, aj keď najviditelnejšia), aj keď nábožensky nie. Tak kto oni vlastne sú? keď treba, tak etnikum, a ak sa hodí, tak náboženstvo? Ty to ako chápeš? Len aby sme rozprávali o tom istom.

1488

Všetci sme židia ! Povedali pán susedovie prezident v emerike.

https://www.youtube.com/watch?v=X7_JZDFrbo8

Pharmy

V tom prejave vyzýval k "spoločnej medzinárodnej akcii voči islamskému terorizmu" a konkrétne menoval:

1. ISIL - výtvor sionistov, ktorým šikanujú susedov Izraela a získavajú lacnú ropu z dobitých území.

2. Moslimské bratstvo - výtvor sionistov financovaný prostredníctvom blízkovýchodnej proxy (Katar), ktorý zohral úlohu pri farebných revolúciách zvaných aj Arabská jar.

Zeman v podstate vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby sa postavilo proti záujmom sionistov a pri tom sa vykreslil ako jeden z nich. Urobil to spôsobom, ktorý sa dá interpretovať ako zachádzanie do krajnosti a provokácia (teraz všetci musíme povedať "Som Žid"; ovce pochodujúce na porážku; Mosad - jediná efektívna tajná služba sveta; Izrael - jediná demokracia v regióne :D ) a od chruňov v sále si vyslúžil standing ovation :D

Buheh

Baví se Obama s Merkelovou o časových pásmech a jaký to přináší trable.

Merkelová říká: To mi povídejte, jednou jsem volala japonskému premiérovi, chtěla mu poblahopřát ke zvolení, a v Tokiu byly 3 hodiny ráno, já ho vzbudila, no děsnej trapas…

A Obama povídá: „To nic není, to já volal včera Putinovi ať dá okamžitě vyšetřit tu vraždu Němcova a tam bylo tři hodiny před tím!“

Buheh

Grigorij Klimov, Rodinné album, úryvok z kapitoly 39 „Co to je Tsadik“, 16. června 2003:

„Abrams a jiní spravedliví z Izraele v "Růžové svastice" hlásí lechtivou pravdu o prezidentu Clintonovi. Dozvídáme se, že když nastoupil do svého postu, jmenoval do vysokých vládních pozic více než dvě desítky homosexuálních mužů (str. 161).

Pederasti a lesby ve Washingtonu přišli do tak divokého nadšení, že zorganizovali v Národním klubu tisku ve Washingtonu první v dějinách Růžový Inaugurační Bál, kde 1700 homosexuálů tančilo a oslavovalo vítězství prezidenta Clintona, který jim rozdává vysoká vládní místa. Aby utvrdila vítězství, na karneval ze scény hleděla Velká Pečeť Spojených států, při této příležitosti pozměněná tak, že růžový trojúhelník překrýval amerického orla. Dovolte mi, abych vám připomněl, že růžovým trojúhelníkem Hitler odměňoval své politické nepřátele, které usazoval do koncentračních táborů, kde nad vchodem visel citát z Nietzscheho "Každému svoje" (str. 187).“

O kus ďalej:

„Aby zaplatil Monice za její sexuální služby, prezident Clinton jmenoval na hlavní ministerské posty samé židy. Nevěříte-li, podívejte se:

* Ministr zahraničních věcí - Madeleine Albrightová, Židovka.
* Ministr obrany - William Cohen (Kogan), Žid.
* Ministr financí - Robert Rubin, Žid.
* Vedoucí CIA - George Tenet, Žid.
* Ministr zemědělství - Dan Glickman, Žid.
* Vedoucí Federálního rezervního systému - Allan Greenspahn, Žid.
* Ministr zdravotnictví - Sandy Christoph, Žid.
* Prezident "Hlasu Ameriky" - Evelyn Lieberman, Židovka.
* Vedoucí personálního oddělení prezidenta - Robert Nash, Žid.

A tak dále, celkem 56 lidí.

Takže si můžete zachvátit zemi bez jediného výstřelu. A tato technika je patentován již dávno: viz Bible, "Kniha Esther", jak hezká Židovka Esther svedla krále Ahasvera. Není to nic nového pod sluncem.

Skončil tento zábavný příběh s Monikou Lewinskou takto: Republikáni v Kongresu se snažili dosáhnout pro Clintona obvinění z velezrady, impeachement, což jest odchod do důchodu. Ale více než polovina kongresu byla na straně Clintona. Monice to udělalo dobrou reklamu, stala se bohatou nevěstou. Hillary se stala senátorkou a povídá se o ní, že bude možná budoucí prezidentkou Ameriky.“

Napísal Klimov v roku 2003.

Róm

Podľa akých kritérií a s akým cieľom si mal Clinton vymenovať svojich ministrov, pre nedostatok informácií o tom nemám žiadne znalosti. Ale presne viem, že nedávno ostro urážal a kritizoval illiberálneho politika, Viktora Orbána v súvislosti s jeho negatívnym postojom voči určitej civilnej organizácii , ktorá mala z nórskych fondov podporovať všeliakých mafiánov a pochybných politikov, snažiacich sa cez protestov a rôznych demonštrácií o zvrhnutie súčasnej demokraticky volenej vlády v MR, za účinnej podpory vtedajšieho najvyššieho šéfa veľvyslanecstva USA, André Googfrinda, ktorý sa osobne zúčastňoval na týchto demonštráciach!! To by mal byť prejavom solidarity a ochrany demokratických vymožeností zo strany USA voči svojim spojencom? Doteraz som si myslel, že Clinton,( o ktorom tvrdia, že pochádza z rodiny írskych Rómov) bol objektívnym zástancom demokratických procesov vo svete. Veľmi som sa mýlil!! Nedokážem to potvrdiť, ale údajne už aj on mal z nórskych fondov zhrabnúť veľké finančné čiastky. Kritika od bývalého (možného) skorumpovaného prezidenta USA, smerujúca k nedemokratickým metodám prevzatia moci svedčí o niečom veľmi nebezpečnom prejave.

Róm

Keďže nepoznám pravú podstatu a ozajstné ciele sionizmu, tak nebudem ich vychvaľovať ani kritizovať! Spájať však všetkých našich židovských bratov so sionizmom je unáhlené a absolútne nereálne! Napríklad rabíni v koncentračnom tábore hovorili o tom, že keby európski Židia lepšie bojovali proti sionizmu, tak by nikdy nedošlo k holokaustu. Nie je rozumné hádzať našich bratov ( podobne ako nás Rómov) do jedného vreca. Pritom si myslím, že v súvislosti oboch nás je potrebné objektívne pomenovať veci tak, aké v skutočnosti sú preto, aby nevzniklo napätie a nenávisť medzi občanmi rôznych skupín. Nie je potrebné rešpektovať ani také neohraničené termíny, ako je antisemitizmus a rasizmus, pokiaľ to nie je podložené objektívnymi dôkazmi. To, že Rómovia nie sú nepriateľmi židovského národa, má to svoje historické korene.

Buheh

a veľakrát som to aj tu napísal, že Židia ako obyčajní ľudia sú také isté bytosti ako Ty či ja, sú to naši bratia a sestry. Napokon, Židia sú aj medzi mojimi nejbližšími priateľmi a nemám s tým vôbec žiadny problém. (Kamarátim sa dokonca aj s černochom, si toto predstavte, pán Smatana.)

Sionizmus je niečo úplne iné a naozaj netreba byť žiadny génius na to, aby človek videl, že je to významná (podstatná?) súčasť tej plazivej zákernej chobotnice, ktorá potajomky a proti vôli ľudstva sa snaží ovládnuť planétu a necháva za sebou iba zničenú prírodu, zničené spoločenstvá a zničené životy. No a žiaľ, ak v tých výšinách, ktoré sa strácajú v oblakoch, vidíme už prevažne len samých sionistov, tak sa netreba čudovať, ak človek používa zdravý rozum a vyvodzuje logické závery. Dobre, tu by možno bolo na mieste jemnejšie používať termíny a dôsledne rozlišovať, aby to niekoho útlocitného neiritovalo.

Mimochodom, taká lehce antisemitská otázka: čo si myslíte vy, súdruh Jasánek, v administratíve USA sú prevažne Židia alebo sionisti, ha?

Norman

Nechcem to sem zaťahovať, ale principiálne treba povedať, že aj ten "sionizmus" samotný nie je tiež žiaden metafyzcký fenomen, ale je to jednoducho určitý druh mentálneho "fluida", čiže "kvapaliny", ktorá sa tvorí v ľudskej množine, niečo ako hnis, prinajlepšom sopel.
Povodné príčiny sú proste racionálne v genetike určitej veľkej množiny ľudstva vytvorené na dôležitom mieste - na strete geopoitických siločiar, Blízkom východe, a to hneď od začiatku civilizácie, ergo cirka desať milénií späť.
Každá rana môže začať hnisať a mokvať. Podobné fenomény, ako sionizmus, ktrým trpí Západ, boli či sú v princípe aj v iných civilizáciách - len sú pre nás menej známe aj zaujímavé, vhzľadom na ich relatívnu silu sú aj menej podstatné. Podstata problému je bezpochyby spojená s rozpadom, oslabením a infekciou Rímskej Ríše, v preniknutí chaldejskej infekcie okolo roku 300 do pozície vládnucej ideológie stredomoria. Niečo tak šialeného nemohlo dopadnúť dobre, uvrhlo nielen túto oblasť späť o tisíc rokov, ale jej následkom je aj dnešný sionizmus. Tieto staré tragédie doteraz deformujú politickú mapu.

Ľubov

keby som toto čítala pred rokom,ešte by som tomu nerozumela,teraz oveľa viac. Ale tak v kostiach som to cítila už dávno. Ten kraj bol taký temný od začiatku,Babylon. Mali veľmi silnú mágiu a to je fakt.A boli tým známi,chaldejskí hádači.Ktovie veru,čo tam navarili .
Píšeš,že je to choré od začiatku.Asi preto sú mi takí sympatickí paleolitickí lovci ,ešte neskazení ,nádherní ľudia.Verím,že je to dobrá téma a dostane tu priestor.

Ľubov

Ešte jedna súvislosť: všimli ste si,ten výraz "slizoši,slizoni". Používame ho,vieme presne,koho,čo, ním označujeme. Tak ma napadlo,či korene tohto spojenia nepochádzajú práve z tej zmutovanej,soplavej genetiky.No,asi som to prehnala. Buheh ,v Tebe niet ani miligram slizu,len buď taký ,aký si.

Buheh

aj Ty ostaň taká :)

Inak, s tým slizom, asi by s Tebou moja ajurvédka nesúhlasila...

Norman

je temný aj v povedomí ľudovom, je temný dokonca aj v Biblii. Ale takpovediac ironicky - napriek tomu je na tom kus pravdy. Aj tie biblické mýty, ktoré oficiálne aj neoficiálne formujú myšlienkové dogmy súčasnosti, frflali na čiernu babylonsku devku - ale bolo to na jednu stranu disštancovanie sa od porazeného komplica, ďalej dištancovanie sa od rozdelených príbuzných a dištancovanie sa od vlastnej pochybnej minulosti.
A ináč povedané - západosemiti, oficiálne nazývaní Chaldejci, tam chvílu aj vládli ale zažili aj porážku, poníženie, otroctvo (úplne seriózna, oficiálna a nespochybňovaná až overitelná história).
Je priam vidno, že sa tam odohrali circa v 5. st.(plus minus pár storočí) pred n.l. procesy, ktoré presne pasujú na starozákonné mýty (len boli prenesené na Egypt, to sa dá tiež vysvetliť, ale nie tu v skratke). Jediný rozdiel oproti oficiálnej histórii je v tom, že "judentum" má svoje reálne kultové korene tam, a nie (ako tvrdí biblia) na nejakom levantskom pobreží. A aj toto popretie je len také povrchné, veď naopak je napríklad známe, že tzv. Babylonsky Talmud oficiálne svoj pôvod nezapiera (a tento príklad nie je daný len jeho názvom, ale naozajstným pôvodom).
Ergo, pravda je známa, len sa dôležité veci vydávajú za nepodstatné a z neodstatností sa robia dôležitosti.
Tieto tézy o posune dôležitosti sa prirodzene ťažko nejako dokazujú - je to na čitatelovi, či ich nejako akceptuje, alebo nie.
Samozrejme, chcel by som sa tomu venovať viac, ale akoby nikdy nebola vhodná doba, nálada:)

Buheh

„Podobné fenomény, ako sionizmus, ktorým trpí Západ, boli či sú v princípe aj v iných civilizáciách - len sú pre nás menej známe...“ Presne tak. Tieto parazitické deštruktívne skupinové stratégie sú zákonitým javom, netreba v nich vidieť strašiaka, a na druhej strane netreba ich podceniť, tak ako nie je dobré podceniť banálnu nákazu a nechať ju rozvinúť až do životu nebezpečného štádia.

Márfyho prvý zákon hovorí: „Čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí.“ Ak spoločenstvo nemá funkčnú obranu voči parazitizmu, tak sa tento skôr alebo neskôr objaví.

Inak, v prípade našej úžasnej demokratickej spoločnosti je to okrem úžerníckej rothschildovskej nadnárodnej pliagy a systému asociálneho parazitizmu tzv. neprispôsobivých aj kopa ďalších chorých cudzopasných javov na organizme produktívnej populácie: bobtnavý byrokratizmus, klasická výpalnícka mafia, systémoví ekonomickí príživníci všetkého druhu ako realiťáci, exekútori, sprostredkovatelia... A od určitého momentu telo, keď je už totálne prelezené červami, nie je možné zachrániť. Teda ak len nemáme zázračnú medicínu, ale tú zjavne nemáme (Mikloš to nebude). Preto niet inej cesty, než mŕtvolu starého sveta dôstojne pochovať, poučiť sa z chýb a nechať vyrásť nový organizmus – a dôkladne potom umývať ruky mydlom.

Norman

Som rád, že si to presne pochopil - bez srandy, veď to nie je nič neobvyklé či neprirodzené, nie?

Ale k tomu umieraniu chcem pridať:
hej, je to na jednej strane neazastavitelné umieranie, ale nie je presný ten Spenglerovský "koniec západu" a podobné prístupy - pretože je to ako v džungli, jedno zomiera a na jeho mieste či hneď vedľa vyrastá niečo nové.
Nejestvuje žiadna fataálna skupinová smrť. Jestvuje niečo, ako víchrica v Tatrách, že nejaký fenomén, trebárs aj infekcia, sucho alebo teda vietor náraz zničí pouláciu a potom v danom čase je veľa parametrov na minime - ale tá zem Tatier je tam stále a stále tam budúrásť stromy, či také alebo onaké.
V takej pozícii je aj Západ, či už v dobrom alebo zlom, proste tento európsky priestor a jeho vystrčeniny - jeho identita neodumrie, podobne ako neodumrela identita Rímskej ríše - aj keď ako celok v určitom slova zmysle zdochla.
Nejde o to byť nejako "pozitívny" , či "optimistický", ale takéto fatálne odumretie jednoducho nenastane. Opakujem, je to džungla, neustále zahnivajúca a produkujúca čokoľvek, hnus, humus, kriplov, ale aj kopu života.
Ja myslím chápem tvoju motiváciu, "zbaviť sa toho tela", a pravdepodobne to myslíš tak isto, len som to upresnil, aby sa niekto nemýlil.

Buheh

hej. Vsjo jasno.

Ľubov

Ach Buheh,kamarát môj naivný.A to Ťa nikdy nenapadlo,prečo sa ten sionizmus neudomácnil napr.medzi Slovenmi?Dobre,možno sme neboli poruke. Neviem,kde sme boli, s istotou to nikto nevie povedať, pred tými 3 tisíc rokmi,ale na pomedzí dvoch Riek sme asi neboli.Napokon,videla som na vlastné oči stovky kostier pod R1,tam spia,pod vrstvou asfaltu a ornice naši predkovia,a my ani nevieme,ako dlho tu skutočne žili. Kua,ale stále riešime,či voni sú dobrí,či zlí. Hovorím Vám dobre,kašlite na nich. Ich zenit aj tak končí,áno,môžu tento jav sprevádzať zlé veci,čo sa dejú a budú diať. Napriek tomu,rozlišujme! Z javiska pomaly odchádzajú,tak je to.

Buheh

No možno som. A aj sentimentálny. Napríklad keď čítam takéto:

http://www.literarky.cz/politika/svet/19456-jose-mujica-jeho-posledni-de...

To je frajer!