Profil vraha

V Amerike zase raz došlo k vražde, ktorú nemožno schovať do bežnej štatistiky, pretože tentoraz nie len 20 vrahov zabilo po jednom spolu 20 ľudí, ako každý víkend, ale opäť po nejakom tom mesiaci takúto nadprácu vykonal jednorázovo jeden.

Upozornil by som na štatistiku - také niečo je zákonité. Je to len lokálne nahromadenie niečoho, čo sa tam deje neustále. Nie je to absolútne nič neobvyklé.

 

Ale sami Američania tomu vcelku prirodzene nechcú veriť. A pri tej ich pokryteckosti a výraznom sebaklame sa ani nemožno čudovať, že hladajú výnimočnosť svojho vraha. Tak teda - čo im vychádza? Akí sú americkí vrahovia?

 

Nech sa v ich profiloch hrabú akokoľvek, vždy im vyjde, že vrah je samotár, tichý, uzavretý. Bravó.

Teraz najnovšie našli v rodine vraha stopy teorií o tom, že dôjde k ekonomickému zrúteniu, survivalizmu. Tiež dobré. To sú oni, svine.

A vraj bol dokonca asberger. No, ktovie či bol obrezaný (samozrejme, čiste len a len z hygienických dôvodov, takzvaný penisohygienojudaizmus )

 

Dosť ich analýz a kontraprojekcií, jeden obraz je viac ako tisíc slov.

 

american killers

Tak to je americká spoločnosť zajtrajška. To sú oni. Idiokracia. Títo chcú vládnuť svetu.

A ktorý že je to ten masový vrah?

Prvý zprava.

Druhý zprava. Druhý zľava.

Tretí zľava. Strední dvaja. Tretí z prava. Prvý zľava a traja vzadu ....

 

 

 
Autor: 
slaven1

Zvedavec dostal v informačnej vojne headshot - toto bola prvá myšlienka, ktorá ma napadla, keď som si prečítal článok ťažkého kalibru - Rusko mění u Sýrie směr. Je to preklad textu z Asia times - Russia changes tack on Syria.

Prečo ťažkého kalibru? Pretože priamy zásah protistranou prišiel z pozície, z ktorej sa to vôbec neočakáva. Asia Times sú známe tým, že pre nich píše napr. taký Pepe Escobar.

Dokonca je zásah tak vážny, že ho museli dementovať hlavné mediálne zbrane Ruskej federácie - RussiaToday a Hlas Ruska.

Na druhej strane, preklad článku do českého jazyka, je možné chápať ako ukážku lživej propagandy. Učebnicový príklad: „takto vyzerá lúka, kam posielajú médiá hlavného prúd ovečky na pašu.“

Ťažko povedať čo článok predstavuje a kto bol iniciátorom. V infovojnách je mi ťažké orientovať sa.

Headshot je slovo z počítačových hier. A v počítačových hrách je akýkoľvek zásah avataru, aj keď zásah smrteľný, nepodstatný. Hráč pokračuje v hre ďalej, presne tak, ako aj Zvedavec.

Norman

kde je reálna situácia.

Ale aj keď sa tiež prikláňam k tomu, že ruská pomoc zbraňami udržiava akési status quo, aj tak by som sa nepýtal, kto a prečo ten článok na Zvedavcovi napísal. Proste, niekto to tak vidí, snaží sa prvý odhaliť a predpovedať  tendencie (ale ja som to nepísal :).

Za všetkým naozaj nie sú konšpirácie ani mediálne zámery - za kopou vecí je naozaj jednoduchá .. no, blbosť. A hlavne náhoda.

 

 
Ema

Starý syn ešte staršieho Kumarana, kéralského komunistu. V Kérale inak dosť praží slniec na hlavu a je tento na chutnú stravu bohatý kraj preslávený na severe výstižnou vetou: hlúpy ako diplomat z Kéraly.

Asia Times nemajú ideologickú líniu. Písať si tam môže kto chce čo chce. Aj nešťastník Bhadrakumar o veciach, ktoré vidí svojím ostrým kéralským zrakom a si myslí, že sú naozaj. Ale prekladať to?... hm.

Platí to, čo povedal Lavrov, a nie dajaký Bhadrakumar. Ak padne Sýria, bude to katastrofa pre celý svet. Preto Sýria musí zostať na nohách.

Toť nedávno dostala Clintonová k(q)atar a tak sa odvodnila, až si roztrieskala kotrbu. Je to samozrejme aj pre Benghází, kde skupinka ľudí povedala smerom k tamojšiemu americkému veľvyslancovi, t.č. už vystydlému, wecamewesawhedied, ale tá pani sa posiera hlavne z Iskandrov a Pečor, potichu čakajúcich v Sýrii na príchod pásikovohviezdičnových zdochliakov.

 

slaven1

Prinosný komentár k nedávnej strielačke. Treba vidieť do konca. Roberts na začiatku pôsobí trochu senilným dojmom, ale na záver to dáva perfektne zmysel.

Ema