Browder alebo Snowden

USA žiadajú od Ruska vydanie Snowdena a vyhrážajú sa, že zavedú sankcie proti krajinám, ktoré poskytnú disidentovi azyl alebo inú podporu. Pripomínam, že Snowden zverejnil informácie o tom, ako USA prekračujú medzinárodné dohody i vlastné zákony a sledujú a špicľujú po celom svete, nevynímajúc svojich najbližších EÚ spojencov. Z hľadiska Charty OSN a univerzálnej morálky je Snowden nevinný, ale naopak, je politický disident par excellance.

Na druhej strane, Rusko žiada Interpol o zatknutie explicitného zločinca Browdera, ktorý žije buď v Británii alebo v USA. Browder bol v Rusku právoplatne odsúdený za hospodársku kriminalitu, podplácanie a podobné delikty. Napriek tomu ho Interpol odmietol zaradiť medzi hľadané osoby. Rusko o to žiadalo dvakrát, v máji tohto roku a teraz, keď definitívne padol rozsudok - ale Interpol jednoducho odmieta, a to bez udania dôvodu - pretože nemožno považovať za dôvod frázičku, že prípad má "politický motív". Na základe čoho a kto tak rozhodol?

Iba ak by sme to chápali ako priznanie, že Browder bol agent medzinárodnej finančnej mafie, ktorý mal cez svoje finančné a iné korporácie prevziať moc nad ruskou energetikou. Browdera nevydajú - aj keby to malo porušiť všetky medzinárodné dohody, zákony a predpisy.

Opäť raz vidno dvojitý meter a pokrytectvo Ameriky. Tieto dva prípady stoja proti sebe ako dve zrkadlá, navzájom sa zdôrazňujúce. Snowden nesmie byť nikdy vydaný do USA, to je jasné každému slušnému človeku - a prípad Browder len potvrdzuje, že k tomu Rusko nemôže byť nútené.

 

zdroj

 

 
Autor: 
Dabog

Browder je podvodnik velkeho kalibru, ktory mal s pouzitim zradcovskeho polodebila Magnitskeho ovladnut hlavne Gazprom. Taky Chodorkovsky nasadeny na zemny plyn.

Ministerstvo vnutra RF dnes vyzvalo Interpol, aby okamzite objasnil, preco arogantne odmietol medzinarodne patranie po zlocincovi Browderovi. Ruske ministerstvo uviedlo, ze nadalej povazuje Interpol za organizaciu, ktora tu nie je na to, aby vyjadrovala politicke stanoviska a hodnotenia, ale konala v ramci medzinarodneho prava a v duchu statutu organizacie.

Tendencia zhniteho zapadu zrusit medzinarodne pravo a zaviest mafianske pravo silnejsieho v globalnom rozmere je znovu o kus jasnejsia.

Aloiz Piggy
Milý Dabog, o Západe a jeho tendenciach typu : " mafianske pravo silnejsi pes jebe" je len ilúzia. Ide len o nutnosť súdržnosti Aziatov, nič viac. Rusko + Čína+ India spolu by američanov v ostrej konfrontácii vojenskej ztĺkli ako malého špinavého psa! Je to len o sebavedomí , logike a taktike.
Náhodný okoloidúci
Háčik je v tom, že jedine USA majú okolo 1000 vojenských základní po celom svete a to je kua výrazná taktická výhoda. Okrem toho nemajú najmenšie zábrany použiť akékoľvek zbrane, aj keby tým mali vyvraždiť celé národy a štáty. Totálnu absenciu morálnych zábran už neraz dokázali v praxi. Len sem-tam sa v nejakom jednotlivcovi pohne svedomie.
Dabog

http://tech.sme.sk/c/6881612/hackeri-ovladli-pocas-jazdy-automobil-noteb...

Aj tak by som rad vediet co sposobilo symetricku obrovsku dieru na streche Haiderovho Phaetonu rovno nad jeho hlavou a dorazilo politika, ktory povedal, ze vycisti hnoj sucasnych bankovych manipulacii. Slub by bez pochyby dodrzal.

Niekolko dni po Haiderovej smrti bola slavnostne vyhlasena "kriza", aby postupne rozlozila a dorazila socialne struktury statov.