Podivná anarchia v centre Bratislavy

V roku 1939 začala vojna fázou,  ktorá sa volá Podivná vojna. Dnes prebieha na Slovensku niečo, čo je "podivná anarchia".

Prvá fáza sa začala v piatok, keď niekoľko sto ľudí, zvolaných pôvodne nevedno kým, prišli pred parlament. Určite v tej skupine boli normálni ľudia, ale pri ampliónoch prevládal Občiansky tribunál a rôzne podobné zjavy. Napriek tomu sa tá demonštrácia dá chápať ako správny tlak na poslancov, aby si dali dobrý pozor pri menení zákonov, hlavne na diskrimináciu časti občanov. Demonštrujúcich podporili aj opozičné politické strany.

Včera, vo štvrtok (29. júla 2021) tiež boli povolaní ľudia nevedno kým na demonštráciu v strede Bratislavy. Správne, Hodžovo námestie. Miesto je to lepšie, tam to má väčší dopad. Navyše, s podivom, demonštrujúci akosi vstúpili do cesty a polícia, prekvapujúco, im vyhovela a zablokovala pre dopravu prakticky celé námestie, kľúčový bod v strede mesta.

Neuveriteľná ohľaduplnosť polície voči neohlásenému zhromaždeniu.

Sú dve vysvetlenia, respektíve aspekty takého správania

1. Vládna moc si pestuje bezzubú "opozíciu". Banda apolitických popletov, pištiacich žien a  anarchistov nikdy nemôže predstavovať nebezpečenstvo pre režim. Naopak, takáto umelá opozícia režimu presne vyhovuje - aby tú hanbu mohli vešať na reálnu opozíciu a alternatívu.  Aby mohli zosmiešňovať túto slabosť a hlúposť.  Aby rozvrat a tento subkultúrny štýl mohli  hodiť na ĽSNS, Republiku, Smer či Hlas. Ba aby toto mohli hodiť na celý národ.

 

2. Mikulec chcel ukázať, ako ho vláda potrebuje, a že bez jeho polície bude vláda strhnutá. To je možný bočný aspekt týchto udalosti, tohto podivného správania sa polície.

 

Aj keď v princípe je hlas ľudu hlas boží, dobre vieme, že v realite to neplatí naozaj. Vždy dávajte pozor, keď sú protesty tolerované, alebo dokonca podporované režimom. Pri demonštráciách v roku 2015 či 2016 lietali nad povolenými demonštráciami helikoptéry, aby sa nedalo počuť, bola elektronicky ničená aparatúra. Dobre vieme, ako boli ozbrojenci útoční voči ľuďom ešte aj začiatkom roka.

Každý, kto sleduje alternatívnu scénu, vie, že tieto zhromaždenia sú vedené podivnými osobami.

Je naozaj smutné, že ľud sa nedá presvedčiť, aby vykonal niečo pre referendum, pre politický tlak na politických zločincov. Ale za posratú injekciu sa ide válať do prachu. Bol som tam včera asi hodinu a nepočul som ani slovo proti vláde konkrétne, ani proti Čaputovej, ani slovo za referendum, ba ani slovo za Lučanského a proti Kolíkovej. Ja viem, že niekedy za celý deň vraj odzneli aj také vety - ale boli zahlušené vreskom:

"Prichádzame o deti"

"Deti nám zabíjajú"

A tak podobne donekonečna. 
 
Celé to ukazuje ďalší negatívny aspekt antivakcinačného problému - z konšpiračných teórii to prerástlo do hystérie. Všade na svete majú námietky proti plošnému očkovaniu, proti povinnému pre zdravoťákov a iné povolania. Ale všade majú vyše polovicu obyvateľstva poslušne zaočkovaných - viď napríklad pokrytecké Česko. Nie tak na Slovensku, kde má zrejme obyvateľstvo tendenciu brať každú tuposť vážne a upadať do priam náboženského amoku. A počet vakcínovanej populácie je tu najmenší - Slováci najnaivnejšie a najposlušnejšie reagujú na kampane prichádzajúce zo zahraničia, vrátane tejto antivakcinačnej.
 
Áno, náboženský amok. Všimnite si, že títo antivakcinéri nejdú do konfliktu s postojom "tu sme a máme nejakú silu", ale idú tam so slabošským prosíkavým prístupom "nebite nás, sú tu ženy a deti". Niektorí jedinci síce mali do mikrofónu reči o tom, ako teraz zvrhnú vládu - ale vyznievalo to len trápne, pretože žiadnu sili nemajú, žiaden cieľ nemajú. Antivakcinéri vlastne chcú len to, aby sa zachoval súčasný stav. Naivnosť sa prejavuje aj v názoroch, že sa k nim pridajú policajti a podobne.
 
Podľa všetkého racia to nie je národný protest, ale anarchistický, ľavicový, až sa čudujem, že tam nebolo Progresívne Slovensko a zástupcovia cigáňov, prípadne LGBT. Bubnovanie a hyde park to bol. 
 
Boli demonštrácie za patrónov Kuciaka a Marišku, boli demonštrácie pred Bonapartem, boli blokovania ciest traktoristami - všetko to boli falošné demonštrácie, ktoré som sa nebál opluť. Veď väčšinu svetových revolúcií bolo platených a organizovaných angloameričanmi, vnútroný rozvrat je ich forma vojny doteraz. A tak nemám problém vyhlásiť, že aj tieto dnešné demonštrácie sú tiež podvodný odpad.
A v tomto názore som zajedno so zdravou alternatívou, so zdravou časťou národa. Slabosť a hystéria nie je dôstojná cesta. 
 
 
Iní k téme: Daňo ráno          Daňo večer
 
 
 
Roland Edvardsen

Je mi ľúto, ale toto sa naozaj nepodarilo. Ak by tieto protesty organizovala matovičovská vláda alebo presstitúti asi by nevyzerali veľmi odlišne. Transparenty ako "STOP ČIPIZÁCII" hovoria za všetko. Najzaujímavejšie je, ako sa všetci tí tzv. ľudskoprávni humanisti, z radov novinárov, politológov či politikov, vyjadrujú k protestujúcim niekde v intenciách rasovo-eugenickej terminológie z 19. storočia: spodina, lúza, dezoláti, de facto podľudia, podrasa. Druhá rovina je, že časť tých organizátorov (ako spomenutý Občiansky tribunál a iné) naozaj pôsobia....no jednoducho dezolátne. Nuž, naozaj korpo-splašky majú radosť z takýchto protestujúcich, urobia si pri nich dobre. :-) Inak príde mi trochu trápne, keď ide brojiť proti očkovaniu, lebo jeho zdravie, niekto s obezitou alebo fajčiar....To len tak bokom.

A musím krútiť hlavou nad opozíciou, lebo tento anti-vax postoj sa ešte proti nim môže tak otočiť, že až (keď budú umierať alebo mať ťažšie následky z kovidu hlavne nezaočkovaní, konkrétnejšie nezaočkovaní z vyšších vekových kategórií, tak ako to pozorujeme už v iných krajinách). Zle si vybrali. Vyscanec Pellegrini, ktorého tam vypískali, už otáča, už asi vidí do budúcna, kedy na konci roka bude nakoniec zaočkovaných asi 70% z populácia a mnohí, ktorí dnes napínajú svaly na webe, si to nakoniec dajú pichnúť. Ale takí ako Blaha (ktorého inak ten dav tam tiež posielal do p....To tiež o niečom vypovedá. Časť tých ľudí ani nevie, prečo tam je či za čo tam vlastne bojuje a kto je alebo nie je politický spojenec. A tiež by ma zaujímalo koľko tam je bývalých voličov Matoviča :-)) alebo Kotleba boli príliš nekompromisní v tejto otázke, tí už otočiť nemôžu. Holt, veľmi zle zvolená tématika boja.

Norman

Ešte aj na robotníkov a iné ponížené a porazené vrstvy spoločnosti zameraný marxizmus musel zaviesť pojem "lumpenproletariát", aby sa s týmto javom vyrovnal. To nie je prekvapivé a ako píšeš - nám nerobí problém téza, že časť ľudstva je upadnutá. To "liberáli", "ľavičiari" a podobní by mali mať s týmto problém a nemali by NIKOHO tak nazývať - veď podľa nich sú všetci ľudia rovní.

Opozícia, od kotlebov po pelleho sa veru zle rozhodla. A to úplne bez ohľadu na to, čo je covid a ako s ním bojovať - toto antivaxer hnutie je proste politická katastrofa. Populizmus sa nie vždy oplatí. A tak, ako Fico poriadne nevie, čo so Sorosom, tak nepochopili, ako narábať s anticovid emóciami u ľudí. Tie emócie sú akosi prirodzené, ale podliezať im je proste slepá ulička. A aj to podliezanie robili len tak polovične, ani ryba, ani rak - nuž, to je ťažko.
Ináč tie tisíce ľudí, čo včera pricestovali sú dôkazom, že protivládne emócie sú veľké a keď sa ich podarilo podchytiť bláznom z Občianskeho tribunálu, mohla to spraviť hocaká strana - ak by sa trocha snažila. Ale oni sa nesnažili, neverili tomu, tak teraz ten potencial vyhorel. A do 1. septembra, keď má byť ich "protest"? Dovtedy bude mať možno každý iné problémy. Buď bude tretia vlna - a vtedy demonštrovať proti opatreniam nebude namieste, alebo bude všetko po svete už prebiehať ok - a tak sa im na mítingy zas každý vykašle (lebo, čiste medzi nami, ľudia v tejto kultúre sú leniví, rýchle zabúdajúci, apatickí, ľahostajní, bezcitní a príliš opatrní, uzavretí do seba, čiže idiotickí - a to nespomínam (ne)schopnosť racionálne myslieť). Ergo - stanoviť dátum "odporu" niekam o dva mesiace do budúcnosti je tiež čistá sabotáž.

Lord Byron

Súhlasím .Jestvuje ale nejaký dôkaz že by za tým fakt mohol stáť niekto z matovičovcov?A áno vypomstí sa to..Ale kedy ?Ja na to čakám (že sa to vypomstí)odkedy kotleba dal prvé video o čipoch .Nakoniec sa to ale myslím naozaj stane.Prečo sa ale toľkí politici a ľudia nechali až tak tým zblbnúť ?podarí sa ešte zatiaľ kým to opadne zlikvidovať túto garnitúrku?Ktovie.A má ešte Fico šancu lebo ponúka dosť tvrdý kurz?

nové