Nie tu a teraz

Rozmýšlam, čo cítili rodičia 19-ročnej Margaret Molland Sanden , 19-ročnej školáčky, ktorú pred pár dňami dobodal na smrť chlap z Južného Sudánu.

 margaret

Zabil ju a spolu s ňou aj ďalších dvoch starších mužov, ktorí sa zrejme cítili ešte do včera vo svojom kraji na severe v Nórsku úplne bezpečne. Rozmýšlam, čo si hovorili ešte pred pár dňami o situácii vo svete rodičia Margaret, či to azda boli dokonca stúpenci multikulti, alebo či si len hovorili, že nie tu a nie teraz, že neskôr bude lepšia príležitosť minimálne povedať, či dokonca urobiť niečo pre zmenu.

A neskôr už zrazu nebude.

Je pravda, že väčšina ľudí nevie spočítať ani trojčlenku a tak teda naozaj nevedia, čo by mohli robiť, ako sa organizovať a ako a kde zabrať, na koho zatlačiť. Je pravda, že aj za ich prvotnou demotiváciou je nevedomosť, pretože zlo je len pretransformovaná neznalosť. Aj rodičia Margaret do včera "len" nevedeli. A tak tolerovali.

Dnes už vedia.

Samozrejme, dovolil som si to sem napísať len preto, lebo oni osobne toto určite čítať nebudú. Okrem toho, za smrť ich dcéry nie sú zodpovední oni o nič viac, ako my všetci. My všetci sa tvárime, že nevieme napočítať do troch a že situácia nie je ešte vhodná. Veríme, že zlo sa polepší samo. Hlúpo dúfame, že voda nepostúpi až k našim ľuďom. Veríme, že nám sa to nemôže stať, lebo sme prešibaní a dávame si pozor. Takto sa utešujeme a budeme utešovať.

Až kým nezabijú naše deti.

A oni ich raz zabijú - ak to takto pôjde ďalej, je to len otázka času.

slaven1

nezabijú, "naše" deti sa len nenarodia, tak ako sa nenarodia Margaretine deti. Ostáva dúfať, že Sandenovci mali viac detí a budú vnúčence. Priemerná pôrodnosť v Nórsku je 1,98 dieťaťa (vrátanie prišelcov).

Aj ja som sa zamýšľal nad tým, čo prežívajú jej rodičia. Máte doma dcéru, potomka, ktorý sa prebúdza, začína so životom. Ste hrdí na jej výchovu, a potom vám ho zapichne čierny prízrak, pretože sa vaša vláda rozhodla správať ako najväčší samararitán Európy. V novinách sa o tom poriadne nedozviete, lebo rejsizm.

Ďalší nedávny prípad - Moslimovia skupinovo znásilnili 12 ročné nórske dievča, potrestali ich verejnoprospešnými prácami:

12 ročné dievča z Namsos v Nórsku bola 2-krát skupinovo znásilnená 4 moslimskými prišelcami vo veku od 15 do 18 rokov. Všetci 4 sa priznali a tvrdili, že 12 ročná obeť s aktom súhlasila.  Dievča bola skupinovo znásilnená na ihrisku základnej školy. Aj napriek tomu, že mládenci sa k skupinovému znásilneniu priznali, prokurátorka Kaja Strandjord žiada trest vo forme verejno prospešných prác. Mládenci dostali skupinovú pokutu a traja z nich dostali verejno prospešné práce. Jeden z páchateľov sa taktiež priznal k znásilneniu ďalšej 13 ročnej obete. Za toto priznanie dostal iba trest zaplatenia pokuty.

"Zaujímavé" veci sa dejú aj vo Švédsku

Počas prvých 7 mesiacov 2013 bolo viac ako 1000 švédskych žien znásilnených moslimskými prišelcami. Viac ako 300 z nich bolo pod vekom 15 rokov. Oproti minulému roku je to nárast o 16%.

- Mužské znásilnenia sú v Nórsku na vzostupe: v roku 2012 ich bolo ohlásaných 132

- Švédsko uprchlíkům ze Sýrie poskytne právo na trvalý pobyt - díky tomuto rozhodnutí, přibližně 8.000 Syřanů získá právo stát se obyvateli Švédska a bude tam moci převézt svoji rodinu.

- Slovensko pošle do Bulharska humanitárnu pomoc - balkánska krajina požiadala o materiálnu humanitárnu pomoc EÚ kvôli nárastu nelegálnych prisťahovalcov (vojonových utečencov z Sýrie)

- Řecko přijme 20.000 syrských uprchlíků

Prasiatko
No, Norman..Slaven1 ti výnimočne vyfúkol kocúra hneď prvou vetou!!!
Norman
sa dostáva vyslovene do formy. Ale - bez nejakých zachádzaní do podrobností - ešte stále aj k Slavenovi patria milióny detí. Nízkych koefocientov by som sa nebál - ak treba, deti dokáže urobiť každý (viď cigánske osady). Problém je v tom, že to s tým zabíjaním nie je len metafora.
Norman
Mladý beloch zavraždený štvoricou cigáňov pri lúpeži, odsúdený len jeden na dva roky. Prečítať originál (samozrejme, brzdený ešte stále určitou korektnosťou) http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=11638   Cigáň sa pokúsil zabiť biele decko - s rasovo orientovanými nadávkami http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=5420   Nie, to čo som napísal o zabíjaní naozaj nie je nejaká obrazná metafora.

nové