Konzílium odborníkov

Keď sa stará Rímska republika ocitla v nebezpečenstve, senát vybral diktátora, ktorý dostal právomoci na skoncentrovanie sily, na prebudenie národa. História hovorí, že to bolo efektívne.

V staroveku sa jednalo najmä o ohrozenie vojenské, dnes to sú skôr hrozby ekologické, prírodné. Od katastrofického počasia, až po epidémie. Naše takzvané "konzílium odborníkov" je vlastne analóg diktátora. Ale - bez právomocí.

Tým nechcem povedať, že tie právomoci majú dostať. Vážne nie, len sledujem ten rozdiel. Ono viesť vojnu s jasným nepriateľom bolo asi aj tak ľahšie, ako sa snažiť navýšiť koncept národnej hygieny. Čistota je spojená s poriadkom - a to proste v koncentrovanej spoločnosti nie je moderné, ba na Západe už azda ani politicky možné. Chcel som sem dať ako pozitívny príklad Japonsko, kde covid prudko klesol až do nulových čísiel, ale pozrel som, že oni sú aj vysoko zaočkovaní - tak to nie je cesta pre nás, to nemôžem propagovať, hm.

Ale to len tak ako rámec, kde sme. A vyjadrenie rešpektu, že toto konzílium bez právomocí to nemá ľahké. Môže len sledovať a radiť bez toho, aby niečo naozaj presadilo. Niečo mi to pripomína, celkom ich chápem, akoby som bol v ich koži :-)

Ale k ich rokovaniu cez víkend a záverom: situácia aj s lockdownom sa nezlepšuje.
"Priemerné denné prírastky sa držia nad úrovňou 10-tisíc pozitívnych testov, počet hospitalizovaných pacientov s COVID-19 osciluje okolo úrovne 3 400 a oproti minulému týždňu sa počet úmrtí zvýšil o 38% "

No, počet pacientov moc rásť nebude, viacej postelí nie je k dispozícii. A keď sa zvýšil počet úmrtí, v podstate by malo byť pacientov čoraz menej - to je veľmi čierny cynický humor takto po ránu, ja viem.

Ergo čo bude tento týždeň? A čo odporučiť, okrem hlbokej jógy a práce s energo-poliami? (nie, ja to neovládam a neviem poradiť, ako sa to robí - ale jestvuje to, tak hľadajte). Nuž, keď sa nám nepáči čínska cesta štátnej disciplíny, indickú cestu jógy nechceme (kresťania aj národniari sa jej boja), tak potom asi naozaj už len tá japonská - čistota a medicínska imunita z vnútorného svetonázorového presvedčenia.

Toto samozrejme radím hlavne sám sebe, bolo by prejavom hlúposti naznačovať či dúfať, že takáto rada má na Slovensku čo len štipku nádeje sa ujať, aj keby zaznievala opakovane z masmédií v najlepšom čase.

Takže toľko darček od dnešného Mikuláša.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/609362-konzilium-odporuca-predlzi...

Roland Edvardsen

Veru, už ani Japonsko nemôžeme dať za príklad. Aj tak ja stále musím krútiť hlavou nad tým, prečo zrovna tému očkovania mnohí tak prežívajú? Niektorí urazene kvôli tomu možno aj prestali sem prispievať - a to sa tu predtým pohádali o kadečo, ale očkovanie je odrazu pre nich to najcitlivejšie zo všetkých. A celá alternatívna musí byť kompletne uniformná - pričom život je ďaleko pestrejší. Nedávno sa aj moja mama posťažovala na neočkovaných, až ma to prekvapilo (som sa musel až zastávať ich postoja, ach). A pritom túto vládu by nevolila ani za svet. Ale tu sa už dlhšie maľuje politické delenie očkovanci/neočkovanci. A ak si "alternatívec" tak musíš byť anti-vax - lebo inak si "zradca". Strašne tupoidné čierno-biele uvažovanie ovládlo spoločnosť.

Norman

Nielen očkovanie, ale celý covid tak opozícia/alternatíva spolitizovala. Veľa k takému prístupu prispelo minulé leto, keď na Slovensku z úmrtí nebolo skoro nič - a čo bolo za hranicami, to títo ľudia nepoznajú, nezaujíma ich to. A tak skálopevne dospeli k presvedčeniu, že "opatrenia" škodia viac, ako samotný vírus. Sám mám osobnú skúsenosť s nemenovaným šéfredaktorom, ktorý mal takto, popravde kreténsky nastavený postoj akoby od samého začiatku. To zrejme prešlo potom aj na vakcináciu. Neviem, po desaťtisícoch mŕtvych je myslím morálne oprávnené nazvať postoj toho človeka tak, ako som ho nazval - hanebne nezodpovedný.

Takže tak sme sa ako stránka ocitli mimo túto "alternatívu" :) Chvála bohu :)
Ale nie je to len toto - ty si osobne tiež pamätáš určitý druh osobností na webe (napríklad ma napadol ten Sitra Ahra ), ktorých je ale na Slovensku definitívne málo (no veď ani spomínaný tu nie je, už asi ani nežije), takže sa to tu nedá vybudovať tak, ako by sme si želali. Tým štýlom skúšať ďalej tu v republike už nemá šancu- a budovať silou mocou namiesto toho nejaké polonezrelé populistické-folkloristické sračky - to naozaj nemá význam.

Najviac ranu akejkoľvek serióznej opozícii dáva práve covid. Plus to druhé abrahámovské náboženstvo. Určite nie je moja súkromná vec, že zas nemenovaný šéfredaktor mi povedal, že "ja tam (tému) židov nechcem". A to je už vlastne dávno, ešte v roku 2018 - no čo so všetkými takými ľuďmi? Nech idú do pekla.

Toto tu v tejto krajine je ako kráčať v bahne po kolená. To proste ide ťažko. Teraz to nejde. Buď príde voda a vymyje to, alebo príde naopak sucho, spevnie to a bude sa dať chodiť po povrchu. A to zopakujem: covid "alternatívu" (v súčasnosti) doslovne pochoval. Vytiahol síce mnoho anarchistov a buričov, ale ten odpad práve serióznu alternatívu zadusil.

No tak ale taká je cestná mapa Slovenska, každý z obyvateľov má svoju karmu, osud, bolo by až podivné, ak by to tu bolo nejak moc lepšie. Malá krajina s pomiešaným obyvateľstvom a navyše doslovne multikulti neautentickými cudzími doktrínami - fakt sa čudujem, že to ešte dýcha - už to je zázrak :-).

Roland Edvardsen

Sitra Ahra má na prope posledný príspevok z júna 2021, tak ktovie? No, to bol unikát a vlastne aj výborný štúdijný materiál (lebo dnes mnohí z tých strašných pózerov, ktorí sa idú hrať na minulé medzivojnové režimy len prijímajú hollywoodsku karikatúru toho. S.A. vedel poodkryť viac autentické uvažovanie ľudí z tých čias a smerov). Nuž, chýba mi to, tie debaty na prope. :-)

Veru, je to nechutne a smrteľne nevhodne spolitizované - a môže za to primárne táto otrasná vláda. Alternatíva a opozícia sa potom už len machiavelisticky a sebecky chopili šance zneužiť neschopnosť a otrasnú komunikáciu vlády na mobilizáciu voliča - za každú cenu, aj cenu, že si tým preriedia elektorát. Je to prvá signálna, a aj stupidita, na ntú, ale čo už - budú mať čo chceli. Ale naozaj to už lezie na nervy - vidieť aj rodinu a kolegov takto rozdelených kvôli debilnému očkovaniu. Mať nadhľad je očividne dnes výsada. :-) Ale naozaj sa až divím, že Nadhľad je až taký osamotený ostrov v tomto mori. To skutočne zvyšok alternatívy stratil akýkoľvek elementárny cit pre hľadanie pravdy a najvhodnejšie riešenie a len zaťato a tupo sleduje lacné a krátkodobé ciele, bez videnia do diaľky?

Smutné, ale asi aj toto už je dôsledok všeobecnej dysgeniky populácie. Holt, krajina Kocúrkovo, ktorá má jedny z najhorších štatistík v rámci EU, ak ide o fajčenie, alkohol a konzumáciu cukru, ale božechráň dostať ihlu u doktora. To odrazu koľkým začalo záležať na zdraví, čo? :-D A potom sa divme, že si tu takýto národ zvolil niekoho ako Matovič do premiérskeho kresla a jeho najväčšia instagramová kráľovná je narkokurva Plačková. Aj ja sa divím, že toto ešte dýcha - len dokedy?

Norman

Ide o vec určitého svetonázoru, a/alebo charakteru, ktorí niektorí ľudia majú. Ten robí ten rozdiel, nejde len o nejaké zameranie na nejaký historický politický fenomén, ktorý azda určitou náhodou formuje slovník daného človeka (Sitru som dal ako príklad, nehovorím, že mal najlepší naratív, či že sa zhodujem presne s jeho postojmi, ale on a viacerí ľudia mal podľa mňa DOBRÚ VôĽU. Tak dúfam, že sa mu teda ešte stále dobre darí tam v Amerike). Toto niektorí ľudia majú. Možno viacerí, možno mnohí - ale tí nie sú zobudení (tak to ale vždy bolo aj bude).

Čo sa týka portálu Nadhľad, som si uvedomil či spomenul, že sme ho založili po rokoch existencie na diskusných fórach a existencie na iných blogoch (Emin blog ), od začiatku síce aj ako určitý verejný projekt, ale do veľkej miery hlavne ako súkromné útočisko pred cenzúrou, mazaním a prenasledovaním - do ktorého sme sa už vtedy viac ako výrazne na webe dostávali (kto nezažil, by dnes ani neuveril, ako to bolo už vtedy). To druhé, mať pokoj, bolo väčším motívom, ako to prvé, verejné pôsobenie. Aj preto sme zostali anonymní, pretože tu naozaj nejde o nejakú politickú (seba)propagáciu. Opakujem - išlo o to byť MIMO CENZURU do najvyššej možnej miery, aj za cenu strát iných možností, propagandy, prospechu.

Preto nechcem hodnotiť, koľkým ľuďom Nadhľad čo priniesol či ich ovplyvnil. Či je osamelý ostrov (v dobrom či zlom zmysle). Ovplyvnil všetko to, na čo bola doba, a prostriedky. Zasiali sa semiačka, čo vzíde alebo nevzíde - ako sa píše, to je ich problém, nie problém rozsievača :)
Ale ono to vzíde, veľmi silne a rázne to vzíde, o tom nie je dôvod pochybovať, skryté rozpory aj skrytý potenciál, o ktorých píšeme, sa vždy po čase ZAKONITE prejavia.

Ema

Máme tu predsa trojročný rozvojový program Nexteria Leadership Academy pre mladých aktívnych ľudí (hlavne z BA) - školu pre budúcich lídrov, kde im za peniaze tri roky lichotia, akí sú užasní.
Nächsteria Führung Akademie pre budúcich Führerov :)

Norman

Aby nedošlo k omylu: pojem "smutné", v kontexte tejto témy, určite nie je o tom, že by sme my smútili. Aj keď som ho nepoužil ja, aj tak je jasné, že je to prejav skôr ľútosti, prípadne aj pohŕdánia, ale aj výsmechu.

Smutný je napríklad nízky počet vlkov v európskych lesoch, len čiastočne zlá kondícia ošípaných v chlievoch a výskyt svinskej chrípky - tie nešťastné bytosti sú aj tak určené na zabitie a kanibalizáciu.

Ema

Zvyšok zostáva. Aj s iróniou.

nové